Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.09.2015 ПРЕЗЕНТОВАНО ЧЕРГОВУ ЗБІРКУ З ІСТОРІЇ СЛАВУТЧИНИ

Минулого тижня, в рамках відзначення Дня міста, в міському Палаці культури відбулася презентація чергового збірника документів відомого дослідника історії Славутчини Владислава Берковського «Джерела до історії партизанського з’єднання ім. Ф.М. Михайлова».

З нагоди цієї події, у своєму привітальному слові міський голова Славути Василь Сидор зазначив:

«Дякуючи нашому славутчанину Владиславу Берковському ми сьогодні маємо нагоду презентувати нове видання.

Жодних аналізів чи висновків, лише першоджерела.

Дане видання є вкрай цінним, адже увібрало в себе цілу низку архівних документів, що розкривають повсякденне життя населення сучасного Славутського р-ну Хмельницької області в роки німецької окупації краю (1941-1943 рр.).

Коментарі тут зайві, адже кожен читач зможе сам зробити висновки з історичної правди.

Переконаний, що книга буде сприйнята всіма, хто цікавиться історією рідного краю».

Презентуючи книгу, сам автор зазначив наступне: «Друга Світова війна та її часовий відтінок, відомий у історіографії під термінами «Велика Вітчизняна війна» та «Радянсько-німецька війна», попри значний суспільний запит залишається однією з найбільш суперечливих, міфологізованих та глорифікованих подій в історії ХХ сторіччя.

Більш того, саме в дослідженнях подій та явищ Другої світової війни чітко простежується кардинальна методологічна та ідеологічна розбіжність між академічною історичною наукою та краєзнавством.

Не торкаючись усіх причин та передумов даної ситуації, звернемо увагу лише на одну – надзвичайно обмежене використання архівних джерел краєзнавцями та їх низька обізнаність з цілісними джерельними комплексами з історії тих чи інших історичних явищ, які зберігаються в фондах центральних державних архівних установ України.

Саме з огляду на це метою даної книги є аналіз документальних джерел з історії 2-го Кам’янець-Подільського з’єднання партизанських загонів ім. Ф.Михайлова, під командуванням А.Одухи.

Комплекс джерел з історії даного партизанського з’єднання складається з різного роду та типу джерел розпорошених між архівними фондами Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державних архівів Хмельницької, Тернопільської, Рівненської та Волинської областей, які до цього часу ніколи не були об’єктом окремого спеціалізованого дослідження.

Комплекс документів з’єднання ім.Михайлова надійшов на зберігання до Центрального державного архіву громадських об’єднань України у 1950 році у складі колекції документів Комісії з історії Великої Вітчизняної війни при АН УРСР.

В процесі прийняття на постійне зберігання було проведено попереднє науково-технічне опрацювання документів, визначення їх фондової належності.

Як результат, було сформовано цілісний архівний фонд у складі 137 одиниць зберігання, який знаходився в обмеженому доступі.
Остаточно науково-технічне опрацювання документів фонду та формування кінцевого опису було завершено у липні 1983 року.
І лише в серпні 1992 року фонд було розсекречено та повністю передано у вільний доступ.

Структурний фонд складається з 17 частин, які відповідають кількості підрозділів партизанського з’єднання ім.Михайлова, станом на травень-червень 1944 року, і охоплюють період 1943-1944 р.

В загальному оцінюючи збережені документи партизанського з’єднання ім.Михайлова хочеться зазначити, що вони дозволяють розкрити багато аспектів з життя та побуту, матеріально-технічного та кадрового забезпечення партизан, умов та результатів їх бойової діяльності, взаємин, як в своєму партизанському середовищі, так і з місцевим населенням.

Зокрема, без перебільшення, значна частина документів містить інформацію про алкоголізм партизан, вбивства, як мирного населення, так і своїх побратимів, грабунки місцевого населення тощо.

Також в документах описано взаємини партизан з’єднання ім.Михайлова та бійців Української Повстанської Армії.

Збережені документи безумовно свідчать про те, що партизани сумлінно виконували завдання ЦК КП(б)У щодо знищення будь-яких проявів українського націоналізму» - зазначив Владислав Берковський.

На завершення презентації, кожен охочий мав змогу поставити автору запитання.

П.С. Презентована книга знаходиться в бібліотеці міського Палацу культури. З питань щодо придбання останньої слід звертатися до Славутського історичного музею.


Розміщено:
Громадська організація "Рідна Славутчина"  
+380961766312   ridnaslavuta2000@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Водохреща (Йордан)

прогноз погоди
На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


6 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік