Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.02.2014 КОЛИ АНГЕЛИ СПІВАЮТЬ КОЛИСКОВУ

У ці по весняному теплі лютневі дні Україна вписала чергову героїчну сторінку у власну історію. Вписала кров'ю своїх найкращих, найсвідоміших громадян. Як Ісус Христос своєю святою кров'ю спокутував гріхи людства, так відважні воїни Небесної Сотні заплатили найдорожчим - своїми життями, сльозами своїх матерів і батьків, сльозами своїх братів і сестер, сльозами своїх дітей, а багато хто і життями ненароджених своїх дітей за наші з вами гріхи. За небажання йти на виборчу дільницю, коли там вирішується доля держави, за кіло гречки від олігарха в обмін на свій голос, за участь у фальшуванні волевиявлення свого народу, за байдужість і зневіру. За гріхи політиків, за їхні амбіції, чвари та міжусобиці.

У цьому дописі я хочу передати читачу свої враження, так мовити, зсередини, а не від телевізора під час своєї, надіюсь, останьої п'ятої поїздки на столичний Євромайдан разом зі славутськими побратимами. Вона припала на ніч з 18 на 19 лютого, після розстрілу мирної ходи під стіни Верховної Ради. Ще вдень, коли у місцевому штабі спротиву вирішувались організаційні моменти нашого виїзду на Київ, було вирішено добиратись рейсовим автобусом, який транзитом проходив через Славуту після другої ночі. Так була хоч якась надія проскочити численні блок-пости. Але події розгорталися так стрімко, що на момент виходу з дому вже палав Будинок профспілок, вже був охоплений полум'ям наш штабний автобус за Стелою, горіли всі намети до самого <<Глобусу>>.

Вцілілі майданівці тиснулися біля сцени, готові вмерти там, але не відступити. Зізнаюсь, був момент, коли ми з побратимом не знали, чи варто вже туди їхати, і куди, взагалі, їхати, проте, всі, хто був записані, зібрались на місці, і не роздумуючи сіли в автобус. Інакше
не можна було - адже там вже перебували наші славутські побратими, які виїхали перед нами і вже були у вирі подій, а ще там були наші побратими з усієї України.

Перший блок-пост зустрів нас неочікувано рано - відразу за Шепетівкою траса була перекрита <<КАМАЗом>> і автокраном, причому, з обох боків. Даївці протримали нас недовго, десь біля півгодини, постійно комусь телефонуючи. Вони чудово розуміли, куди і кого везе цей автобус, проте ніякої агресії не виявляли. Слідуючий блок-пост десь біля Житомира зупинив нас на кілька хвилин. Даївці були з автоматими, обабіч дороги стояли облуплені від сонця військові <<ЗІЛи>> для перекривання траси, проте, ніхто навіть не зайшов в автобус і не поцікавився пасажирами. Біля слідуючого блок-поста перед самим Києвом вже на світанку нас також без перешкод пропустили.

Столиця цього разу зустріла нас великими скупченнями людей на зупинках, адже метро не працювало, і якоюсь напруженістю, що майже фізично відчувалась у повітрі. Від залізничного вокзалу до Хрещатика добрались пішки, хоча, признаюсь, було дещо лячно. Трохи додавала впевненості замашна рукоятка з кувалди, яку я на всяк випадок прихопив з собою і яка недоречно випирала з під моєї курточки. Якщо у попередню поїздку Майдан сприймався місцем мирного спротиву, де перед сценою стояли мітингарі з прапорами, то на цей раз він був окутаний димом місцем бойових дій, де з хвилини на хвилину очікували штурму і нових смертей. Будинок профспілок вже догоряв, то тут, то там викидаючи язики полум'я і клуби чорного диму. Десь там у його нетрях, як у моторошному гігантському саркофазі, перебували спопелілі останки патріотів, які там загинули мученицькою смертю, згорівши заживо, - їм, пораненим, жандарми поперебивали руки і ноги, аби вони не мали ніякого шансу врятуватись. З-за барикади потужний струмінь води з гідранта чи водомета марно намагався щось там загасити, не добиваючи до полум'я.

Чомусь пригадався нічний телеміст з канадськими українцями, котрі вітали нас з гігантського монітора Будинку профспілок в одну з поїздок, тепер той монітор звисав обгорілим шматтям. Чорним ядучим димом було оповито все довкола. А ще пригадалась пара білосніжних голубів, випущена у Ватикані Папою римським, коли той молився за Україну, і те, як звідки не візьмись, на тих голубів налетіло чорне вороння...

Наш красень штабний автобус сиротливо просвічував з ворожої території крізь дим своїм спаленим остовом, ніби смертельно поранена жива істота, вибачаючись, що вже ніколи не зможе радо зустріти своїх земляків. Біля <<йолки>> прямо на бетоні мертвецьким сном спали перевтомлені захисники барикад, не зважаючи на гупання світлошумових гранат і метушню довкола. Медики комусь надавали допомогу, когось перев'язували.

Зустрічались істинно українські священики у рясах і з хрестами, які у найскрутнішу хвилину завжди були зі своєю паствою, до них інколи підходили мітингарі, просячи благословення. Молодь, наша відважна молодь, незважаючи на чисте вбрання, виколупувала бруківку на Хрещатику, дробила її і носила на барикади. З суто мирної точки зору працівника будівельної фірми, було якось незвично приєднуватися до цього дійства, але усвідомлення того, що в разі штурму нічим буде зустріти жандармів, начисто відмітало цю думку. Частина нас взялася носити на барикади шини, безперебійний підвіз яких організували кияни, та все що могло укріпити самі барикади, частина займалась бруківкою та приготуванням дуже корисного і чудодійного коктейлю для захисників золотого унітаза.

Поколупавши якийсь час добротно покладену на силікон бруківку та поносивши її на передову, кілком стала спина і спітніло чоло, проте відпочити було ніяк, бо спокійно сісти і дивитися як серед інших завзято працюють тендітні дівчата і хлопці студенти було неможливо.

Про вихованість і високий рівень культури цих <<бандерів>> свідчить один такий маленький факт: до мене підійшов хлопчина з Дрогобича і попрохав дозволу зателефонувати з мого телефону, бо його розрядився. Сказавши буквально пару слів своїй мамі, що в нього все добре, це дитя повернуло мені мою мобілку і... запитало скільки він мені винен грошей за дзвінок. Вірите, у тій ситуації мені чомусь клубок підкотився до горла.

Ще вважаю за необхідне згадати про киянок різного віку і волонтерок, що готували і розносили харчі. Чуть обабіч заблокованого виходу з метро під відкритим небом знаходилась ціла гора різних продуктів, які вдалося врятувати. Там <<чаклували>> наші берегині, якимось незбагненим чином перетворюючи ту гору у найсмачніші страви. Відмовитись від тих смаколиків означало образити берегинь до глибини душі. Та й як відмовишся, коли те дівча ТАК на тебе дивиться, ніби від взятої саме у неї канапки залежить остаточна перемога!...

Невдовзі до нас долетіла сумна звістка, що у Хмельницькому від вогнепального поранення під бастіоном Ядухи загинула жінка, є поранені і потрібно на місцях сконцентруватися для наступу і відволікання від столиці жандармів, тим більше, що тут достатньо людей і намітилось перемир'я, бо жертви розгону таки привернули увагу світової спільноти.

Забігаючи наперед, скажу, як би ми знали, що коїтиметься тут на слідуючий день! Вже вдома вогнем обпекла звістка про масовий відстріл снайперами там, де ще вчора ми так безтурботно залишили своїх побратимів, потиснувши їм руки на прощання. Чомусь пригадався той вихований хлопчина з Дрогобича, і всі, з ким заготовляли бруківку, - чи вижили вони?

Кожен наш від'їзд з Києва залишав у душі якийсь неспокій, відчуття провини і впевненість, що найтрагічніше уже позаду, останній від'їзд - особливо. Мені не випало на долю бути атакованим <<беркутом>>, я не відчув на собі удари їхніх дубинок і кованих черевиків, по мені не стріляли, поряд не падали від куль мої побратими, тому я не вважаю подвигом свою участь у протистоянні з режимом кривавого диктатора Януковича. На мою думку, більше зробила якась старенька бабця, котра на одному з вечірніх віче у Славуті підійшла до скриньки з пожертвами і почала кидати туди свої останні копійки. Мені лише гріє душу той факт, що я був маленькою краплиною у великому морі людського спротиву, я був зі своїм народом у його найтрагічнішу годину і був упевнений у нашій перемозі, бо твердо знав, що влада, яка боїться власного народу - приречена.

Андрій ЩУРИК, м.СлавутаРозміщено:
Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута  
+380972586091   slavuta2000@ukr.net


  коментарі: 21

Читач : Проти України писати могли тАбачники , кОлісніченки. Ну а на місцевому рівні також були і свої негідники такі як : ЄС , Рус - 22 , Остап , Тарас , твирезий та калашніков. Хвалити Бога засокоїлися, один навіть вже перефарбувався...  (написано 27.02.2014 в 08:38 з адреси:  68-212-178-94.pool.ukrtel.net)
С.В. : Гарна стаття. слава Скраїні!  (написано 27.02.2014 в 08:52 з адреси:  58-28-207-82.pool.ukrtel.net)
22-RUS для : и Читач-а : ну-ка признавайтесь, когда это я против Украины писал???? просто трусите вы в открытых дебатах участвовать и баните почём зря...  (написано 27.02.2014 в 10:24 з адреси:  218.108.242.108)
Читач : для 22 - рус : Коли вчора славутські активісти викликав для спілкування на площу голову РДА товариша Радзивелюка , то він заявив : Шо вже давно підтримує київський Майдан . Певно таку ж позицію і ти зайняв . Яне хочу сказати , що писав якісь принизливі звинувачення на адресу держави , але посперечатися з національно-свідомими українцями все ж таки ти любиш РУС .   (написано 27.02.2014 в 10:45 з адреси:  68-212-178-94.pool.ukrtel.net)
22-RUS : НИКОГДА майдан я не поддерживал и не поддерживаю! А поспорить - это я с удовольствием!  (написано 27.02.2014 в 10:52 з адреси:  218.108.242.108)
22-RUS : И по поводу государства - УКРАИНА, никогда плохо не высказывался!!!!!! В оношении бандеровцев - ДА!   (написано 27.02.2014 в 10:55 з адреси:  218.108.242.108)
Читач : для 22 - рус : А іншої відповіді щодо підтримки , я від тебе й не чекав ! Коли 30 11. 2013. звірі в погонах залили кровю студентів Майдан , твій однодумець Остап писав : молодец Федорич знает че делает... Це нормально ? Виходить ти режим підтримував так ? Якщо це в дійсності , то про що з тобою можна говорити взагалі ?  (написано 27.02.2014 в 11:17 з адреси:  68-212-178-94.pool.ukrtel.net)
22-RUS для Читач-а : Моё мнение - это государственный переворот! Какая законная смена власти - читай Конституцию. А ваш Янек мало того, что вор, так ещё и трус! Весь этот мятеж можно было погасить в самом начале. А этот недопрезидент допустил раскол страны, пролил кровь, просрал власть.   (написано 27.02.2014 в 11:26 з адреси:  218.108.242.108)
Читач : для 22 - рус : Нет уважаемый не путайте Божый дар с яичницей ! Переворот сделал в 17- том ваш кумир Ульянов. Во - вторых , о какой конституции может быть речь , если креминальная банда вытерла ноги об нее еще прийдя к власти в 2010-м. И Янек не мой , а ваш именно тех , кто за этого ублюдка отдал свойт голос и в 2004-м и 2010 -м. Так что называйте вещи своими именами. И правильно оценивай происходящее , если бы это написал ЕС, я бы не удевился.  (написано 27.02.2014 в 12:06 з адреси:  68-212-178-94.pool.ukrtel.net)
Бандерівець : А що ти ,рускій, маєш проти Українськіх патріотів? Чого вам до нас так багато діла? Нам діла нема до вас,а в своїй країні самі розберемось  (написано 27.02.2014 в 15:52 з адреси:  pool-46-63-78-188.x-city.ua)
Старий : Рус і мк, ви заздрите нам, що ми завалили такого тирана, тому і біситесь. Ви на це нездатні. Поки не здатні. Щиро бажаю вам відчути ту радість перемоги, що пережили ми. Бажаю вам пізнати безсонні ночі, коли смертельна втома валить з ніг де попало, бажаю відчути поряд надійне плече товариша, бажаю вам стакан гарячого чаю з рук тендітної дівчини серед ночі, коли ви до чортиків втомитеся, видираючи бруківку з Красної площі. Бажаю вам навчитися готувати коктейлі Вячеслава Молотова і пригощати ними своїх тиранів. Щиро бажаю. Згадаєте моє слово, коли прокинетеся. Як доживу і матиму сили - допоможу.
     Слава Україні! Слава майбутній Росії!  
(написано 27.02.2014 в 23:36 з адреси:  128-69-132-95.pool.ukrtel.net)
Націоналіст- старому : З цією категорією людей , певно немає сенсу сперечатися. Про що мені колись писав %-правди. Якщо цей 22-рус рахує , що це державний переворот , то про що з ним можна говорити ? Не далеко втік від нього і цей МК , пише по українські , а мислить по російські .   (написано 28.02.2014 в 08:22 з адреси:  157-160-52-37.pool.ukrtel.net)
LOM : Дуже значна частина росiян пiдтримуе украiнцв у iхнiй боротьбi за волю. Це,як правило, прогресивнi та вiльно мислячi люди, свiдомiсть яких не запаскуджена путiнським зомбоящиком... Ось приклад -сайт
       
(написано 28.02.2014 в 09:56 з адреси:  pool-46-63-78-190.x-city.ua)
Націоналіст - ЛОМУ : Відео , ви скинули просто чудове ! Не завадило б переглянути його славутським українофобам типу ЄС,22-РУС , тверезому та всім іншим. Котрі прийняли у 91 - присягу на вірність України , щоб дослужити до пенсії , а протягом останніх 3-х місяців показали які вони патріоти. Коли я на замітку п/ка Євтушка : " Є така професія захищати Батьківщину " , відреагував негативно , на мою адресу посипалися образи. Нагадаю про що там йшлося. Зокрема я підкреслив , що у нас не має армії , котра б змогла захистити свій народ . А навпаки ще помагала банді технікою , придушити повстання. В чому власне й переконалася українська громада , після подій у Києві. Ось що тоді на мій коментар написав неадекватний "тверезий" а від кого захищати , від таких придурків як ти ? Добре , я придурок бо 5 разів був в столиці , Так чому ж ти сидиш дома і не їдеш в Крим захищати Україну ? Відчуваю , що вся ця сексота читаєте цей сайт , тільки позалягали на дно , і вичікуєте що ж далі буде ? Ви перевертні ! і ні чим не кращі тієї беркутні що вбивала людей , тільки вони кулями , а ви морально... СЛАВА УКРАЇНІ !!! Смерть ворогам ...  (написано 28.02.2014 в 14:15 з адреси:  68-212-178-94.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 6 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік