Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.02.2014 У ПОЛОНІ

Нещодавно стала свідком неприємної ситуації. Чоловік поважного віку придбав для дітей 12-13 років алко-гольний напій. Здивувало, обурило, розізлило? Так. Та на усі зауваження він лишень гордо посміхався, ніби зробив щось дуже важливе у своєму житті, виконав серйозну місію та заслуговує на похвалу. То чи варто говорити про те, що діти ще змалечку беруть участь у всіх сімейних святах, де обов’язково є алкоголь. Стають свідками «найпотрібнішого» досвіду у своєму житті – мама з татом відпочивають без міри вживаючи спиртне. Або ж судити тих батьків, які «для профілактики» пхають пальчик дитини, яка ще навіть говорити добре не навчи-лась, у келих або ж пригощають дошкільнят вином чи
пивом, теж «для здоров’я». А потім дивуються тому, що їхнє чадо у 12 років пиячить, а в 14 вживає психотропні речовини та звинувачують у всьому погану компанію друзів, тільки не себе.
Марна справа, щось пояснювати тій, котра не цуралась цигарок та алкоголю під час вагітності. Марно щось до-водити тому, хто не надто переймався тим, що палить у кімнаті, де знаходяться його маленькі діти. Та можливо чиясь мама чи чийсь тато все ж зрозуміє, що не «погані» друзі, не байдужі педагоги, не Інтернет чи телевізор вбивають їхніх дітей, а саме ВОНИ САМІ. Лише ВИ, ще від народження дитини показуєте власну, на їхню думку, найправильнішу та найоптимальнішу, модель поведінки та від початку закладаєте знання про ті чи інші суспільні явища.
Тож, аби дізнатися наскільки сьогодні є критичною ситуація алко- та наркозалежності у підлітковому віці та яку тактику у вирішенні цієї проблеми обрати батькам, я звернулась до лікаря-нарколога Славутської ЦРЛ – Тетяни Володимирівни Бондаренко.
Тетяно Володимирівно, скажіть, будь ласка, скільки у Вас на обліку перебуває неповнолітніх?
У нас є два обліки: диспансерний – ті, для кого встановлений діагноз алкоголізм або наркоманія та профі-лактичний – епізодичне вживання, під наглядом особа знаходиться рік. На профілактичному обліку у нас пе-ребувають двоє підлітків по наркоманії та двоє по ал-коголізму. Віком від 18 до 35 років на обліку у нас пе-ребуває 168 осіб – алкоголізм та 20 осіб – наркоманія.
Відповідно, одразу у 18 років людина не отримала цю залежність, тому можна зробити висновок, що все почалось набагато раніше. Ще варто наголосити на тому, що багато хто просто боїться звернутись по допомогу, оскільки не хочуть щоб знали оточуючі. Ми надаємо й
анонімну допомогу, але у випадку, коли людина звертається до нас добровільно, а не через направлення від правоохоронних органів.
Які основні ознаки алкогольної чи наркотичної залежності? Та що, у першу чергу, повинно занепокої-ти батьків?
Звичайно, оскільки батьки найближчі до дітей, вони найпершими повинні звернути увагу на будь-які зміни у поведінці власної дитини. Перше, що повинно занепокоїти – різка зміна поведінки у школі, зміна ставлення до навчання, небажання навчатись та відвідувати освіт-ній заклад, систематичні пропуски уроків, зниження успішності. Далі виникають конфлікти вдома, дитина часто втікає або подовгу не з’являється. Для цієї дитини характерні агресія, замкнутість, небажання спілкуватися з рідними, вона часто бреше батькам, у дитини з’являються борги. Якщо це пов’язано з наркотиками, то вдома обов’язково з’являться підозрілі предмети: шприци чи таблетки невідомого походження. Якщо дитина починає систематично вживати алкоголь чи наркотики – її лексикон збагачується жаргонізмами. Якщо дитина почала вживати якісь синтетичні речовини, то батьків повинно насторожити поява, або, навпаки, зникнення з будинку таких речовин: сода, ацетон, оцет, різноманітні розчинники, марганець тощо. І на сам кінець, коли ваша дитина приходить у нетверезому стані чи від неї чути запах алкоголю – це перший тривожний дзвоник.
До чого може призвести вживання алкоголю чи наркотиків у ранньому віці?
Підлітки, у яких ще повністю не сформовані психіка та фізична статура, значно швидше піддаються залежності від алкоголю або наркотиків, аніж дорослі. Тобто, чим раніше особа починає вживати будь-які психоактивні речовини, тим раніше у неї настає залежність від них.
Дитині може бути достатньо лише один раз спробувати, аби продовжувати вживати спиртне чи наркотики. Що стосується наслідків, то Ви й самі розумієте, що організм підлітка тільки-тільки розвивається. Порушення роботи нервової системи та внутрішніх органів, відставання у фізичному та розумовому розвитку тощо - ось такі наслідки.
Може підліток самостійно позбутися залежності, чи у будь-якому випадку варто звернутись до спеціаліста?
Найменше, що потрібно зробити – звернутись до психолога. Зазвичай, такі проблеми виникають в неблагополучних сім’ях, або там, де підліток відчуває дискомфорт, недостатню увагу з боку батьків або ж її надлишок.
Звичайно, у зону ризику може потрапити й абсолютно стабільна родина. Тому корекція психолога обов’язкова.
Якщо ж дитина потребує медикаментозного втручання – обов’язкова кваліфікована консультація нарколога.
Ви згадали про психолога? Де славутчани можуть отримати консультацію саме у психолога?
На жаль, на рівні ЦРЛ, у штаті не передбачено таку посаду. Хоча, психолог відіграє важливу роль у лікуванні різного роду залежностей, особливо це стосується підлітків. Щодо приватних практик, то я не можу точно сказати чи є у нас дитячий психолог.
Як підліток може стати залежним від алкоголю чи наркотиків. Тобто, хто саме легко піддається залежності?
У першу чергу ті підлітки, котрі легко піддаються будь-яким іншим зовнішнім впливам. Тобто мають слабкий характер, хочуть наслідувати друзів, не виділятися з компанії, тобто не бути «білою вороною». Часто діти не вміють вирішувати конфліктних ситуацій, не вірять
у свої сили, у них занижена самооцінка. Тому у такий спосіб вони намагаються втекти від труднощів. Сучасні батьки надто зайняті щоденними життєвими проблемами, тому зачасту брак уваги компенсують тими чи іншими матеріальними благами. Підлітки сприймають це як належне і практично не діляться з рідними своїми проблемами. А знаходять підтримку в різноманітних компаніях, де, у більшості випадків, жоден вечір не проходить без психоактивних речовин.
Чи проводиться у нашому місті санітарно-просвітницька робота, наприклад, у школах?
Школи, які зацікавлені у здоровому розвитку своїх вихованців постійно запрошують нас на зустрічі з учнями, в основному зі старшокласниками. Найбільш активні: спеціалізована школа I-III ступенів №9, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 та Славутський обласний спеціалізований ліцей-інтернат.
Які, на Вашу думку, основні методи боротьби із підлітковим алкоголізмом та наркоманією?
Профілактичні бесіди батьків зі своїми дітьми, обмеження місця, часу продажу та вживання спиртних напоїв, заборона реклами алкоголю тощо. Також варто державі більше приділяти уваги цьому питанню та знаходити нові шляхи вирішення. На жаль, люди залиши-лись на самоті з цією проблемою. Також, самі лікарі мають багато бюрократичних перешкод. Вони не мають права примусово відправити лікуватись, а чекати допоки людина сама усвідомить усю складність та загрозу свого захворювання – буде пізно. Також лікар не може навіть на облік поставити залежного від алкоголю чи наркотиків, поки він не пройде лікування в стаціонарі.
Ось таке замкнуте коло.
Коли батькам варто починати роз’яснювати дитині про небезпеку вживання алкоголю чи наркотиків?
Беззаперечно, вагому роль у розвитку дитини відіграють батьки. Тобто лише власним прикладом вони мо-жуть показати дитині що варто робити, а що ні. У нас є такі випадки, коли цілими родинами перебувають на обліку. Яка вірогідність того, що дитина не вживатиме алкоголю, коли ще змалечку бачить як це роблять батьки під час різноманітних свят чи просто гостин? Практично дорівнює нулю. Тому, проводити роз’яснювальну роботу про шкідливий вплив алкоголю, наркотиків чи навіть тютюну потрібно чим раніше.
Як варто поводитись батькам, коли вони щось запідозрили?
Головне, не проявляти агресії до дитини, не потрібно на неї кричати. Варто, спокійно, доступно пояснити ди-тині про жахливі наслідки вживання алкоголю чи нарко-тиків. Дізнатись про причини такої поведінки та разом вирішити цю проблему.
Скажіть, будь ласка, наскільки алкоголізм та наркоманія помолодшали?
Наприклад, у минулому році у нас не було на обліку підлітків. Тепер їх четверо. Якщо щось не зміниться у нашому суспільстві, підлітки перебуватимуть не лише на профілактичному обліку, а й на диспансерному. Коли раніше на диспансерному обліку перебували особи з
наркозалежністю 70-х, початок 80-х років народження, то тепер – 90-х.
Чи можна назавжди позбутися залежності від психоактивних речовин?
Психічна залежність залишається на все життя. Можна позбавитись лише фізичної залежності. З розповіді, тих, кому вдалося позбутися залежності неодноразово чуємо, що навіть через 10 років їм все сняться ті відчуття.
Алкоголізм та наркоманія – це не лише медична, а й соціальні проблема. Не може суспільство позбутися цих пагубних звичок, коли по всіх телевізійних каналах спортсмени чи зірки естради рекламують пиво. У свідомості багатьох підлітків футбол уже давно асоціюється саме з цим алкогольним напоєм. Коли цигарки та спиртні напої продаються на кожному кроці. Коли, попри Закон України, який забороняє палити у громадських місцях, ми щодня на зупинках, біля магазинів, біля лікарні та навіть у міських маршрутках чи таксі стаємо пасивними курцями.
У місті Хмельницький уже довгий час діє заборона на продаж алкогольних напоїв у нічний час – від 23.00 год до 11.00 год. Саме таким чином місцева влада вирішила протидіяти проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста. Можливо нам теж, для початку, варто перейняти цю традицію?
Щиро дякую за змістовну розмову!
Спілкувалась В. Чернега, фото автора


Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік