Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 17.01.2014 УКРАЇНКА - БОГАТЕРКА ПОЛЬЩІ

Дехто з читачів глянувши на заголовок, подумає , що мова ітиме про поетесу Лесю Українку. Я ж хочу розповісти про просту українську дівчинку , жінку, яка волею долі стала громадянкою Польщі. І яка відіграла важливу роль у звільнені народу і держави з-під комуністичного ярма і становленні нової демократичної Польщі. Одну з перших засновників незалежних профспілок в Польщі , лідера робітничого руху в Гданську – того руху, з якого почалася нова ера не тільки для поляків , а для всієї східної Європи. Гірка іронія долі , що загинула вона разом з Лехом Качинським , її соратником по захисту соціальних прав робітників , за незалежність Польщі і співзасновником «Солідарності».

Відносини між українським і польськими народами багатовікові і багатогранні . У мирний час вони були і є добрими сусідами , адже вони представники одного словянського кореню – роду, обидва народи сповідують християнство. Відносини значно ускладнювалися в часи війни і супроводжувалися за ініціативою націоналістів насиллям і жорстокістю. Достатньо пригадати «Гайдамаки» Т.Г.Шевченка , «Вогнем і мечем» Генрика Сенкевича , трагічні події другої світової війни. Ми повинні це пам’ятати , але не робити їх наріжними камінцями у відносинах держав і народів , коли не продумані кроки і рішення приводять до їх загострення. Водночас не слід забувати , що без памяті про минуле , не можливо побудувати майбутнє.

Ганна Валентович (дівоче прізвище Любчик) народилася в 1931 році на Рівненщині у Гощанському р-ні в багатодітній сімї .Зі слів старшої сестри Ганни Ольги Любчик, яка зараз проживає в м. Рівне , сімя за Польщі жила в достатку, багато, добре і спокійно. Діти ніколи не цуралися , не відмовлялися і завжди допомагали батькам виконувати будь яку роботу по господарству. Інші люди заздрили їх сімейному щастю. Війна зруйнувала все.

Після укладення 23 серпня 1939 пакту Молотова – Ріббентропа про поділ Польщі «мироносиць – визволитель « Радянський Союз і фашистська Німеччина заграбали,поділили, потопили в крові Польщу , і на « вільній землі « запанувала сталінська комуністична окупаційно –колоніальна політика. «Совєти « відібрали у сімї все ! Лозунг Жовтня « Земля крестьянам « Сталін замінив на гасло «Что ваше – то наше , а что наше - то не ваше» Ліквідуючи міцні земельні господарства і господарів у прямому розумінні слова і примусово створюючи колгоспи. Для сімі наступили досить важкі часи. Діти ходили напівголодні , босі. На той час в село з сусідньої Польщі приїхали господарі Лісницькі , які орендували землю під буряки і у яких колись працювала мачуха. Сестри були сиротами , але мачуха відносилася до них і любила як рідних.

У Лісницьких було велике господарство і вони запросили одну дівчинку для роботи. Працювати пішла 9 – річна Ганна, а з рідними вона зустрілася , лише через 56 років. Невздозі Лісницькі вивезли Ганну в Польщу, вони просто обманули дівчинку , сказавши їй , що її родину замордували націоналісти. В ті дні подібна трагедія дійсно сталася , але в сусідньому селі. Ганна важко працювала у господарстві Лісницьких під Гданськом , від втоми вона падала. Необхідно було видоїти 15 корів , а ще крім того накормити коней , свиней, птицю , прибрати. Ставилися до неї погано , постійно страхали тим , що вона українка і якщо буде комусь говорити про свою національність , то її замордують. Але одного разу після жорстокого побиття ,дівчинка вирішила покінчити життя самогубством втопитися в морі. Одна господиня яка брала у них молоко , відрадила Ганну , утішила її , залишила у себе , знайшла їй роботу по догляду за дитиною в іншій сімї.

Батьки дитини були люди добрі, шанували Ганну, разом з ними за столом вона снідала і вечеряла. І коли господарі переїхали в інше місце , то залишили Ганні помешкання. На початку Ганна пішла працювати на маргаринову фабрику, там і зацікавилась професією оператора мостового крана . Директор фабрики помітив її інтерес , і запропонував їй піти на курси для робітників. Вдень – робота , ввечері – навчання. Освоївши професію оператора мостового крана , Ганна влаштовується на роботу в док Гданського порту, вийшла заміж за поляка і стала католичкою.

Сьоме серпня 1980 року, адміністрація доку за вказівкою комуністичної влади звільняє з роботи за п’ять місяців до виходу на пенсію найактивнішого захисника соціальних прав робітників Ганну Валентович. На знак протесту робітники розпочали страйк , док зупинив роботу. Цей день став днем початку народження нової Польщі. Основна боротьба ще по переду – страйк робітників Гданська переросте в робітничий рух « Солідарність « В боротьбу за незалежність Польщі . Польща стане вільною ! від « світлого комуністичного майбутнього « який вона залишить Радянському Союзу не відаючи про те , що « колос на глиняних ногах « невздозі розвалиться і сам.

Соратниками Ганни по боротьбі були Лех Валенса , Лех Качинський , Олександр Кваснєвський , майбутні президенти Польщі. Вона була хрещеною матірю дітей Валенси. Поляки називали Ганну Совістю Справедливості, Матірю Солідарності. Як тоді так і пізніше , навіть соратники Ганни не здогадувалися , що пліч –о-пліч з ними за соціальні права , а з часом за незалежність Польщі , бореться Україна.

Заворушення наростали. За наказом влади побили 2,5тисячі робітників, а Ганну на 11 місяців ув’язнили в тюрму. Повернувся її син після строкової служби в армії – його також одразу забрали. У Радянському Союзі кегебісти не залишали в спокій рідню. Дізнавшись про походження Ганни Валентович ,працівники КДБ регулярно навідувалися до її батька, телефонували у сільську раду «цікавилися» чи не віднайшлася і не повернулася Ганна Любчик. Батько в цій ситуації відповів мудро: «Була така , але померла». То був 1981 рік. В боротьбі поляків за незалежність безсумнівна мобілізуюча роль папи римського Йоана Павла 2-го, в миру короля Войтили, поляка який в часи паломництва на Батьківщину розбудив і підняв у поляків почуття національної гідності і духу патріотизму , віру у краще майбутнє рідної землі. Сила слова папи слуги Бога, виявилася незбагаченно сильнішою сили і впливу вмираючої комуністичної ідеології .

В критичні дні боротьби міністр оборони Войцех Ярузельський відмовився виконувати наказ керівництва Комуністичної партії ПНР І Радянського Союзу застосувати військову силу і подавити робітничий рух. Він сказав : Поляк в поляка стріляти не буде !!! З часом , вже після перемоги погляди соратників по боротьбі розійшлися, в відносини Ганни з точки зору її безкомпромісної позиції , з Лехом Валенсою ускладнилися. Власне саме їй а не Валенсі в 2005 році Джорж Буш вручив медаль Свободи Трумена – Рейгана, а в 2006 –му призедент Польщі Лех Качинський вручив Ганні Валентович найвищу державну відзнаку орден Білого Орла .

З рідні яка залишилась в Союзі , тільки батько вірив , що Ганна жива. Він був впевнений , що вона проживає в Польщі. І вже коли був прикутий до ліжка , то за порадою рідні відправив лист до Києва. Пошуки Ганни Любчик , затягнулися на роки. На щастя про лист, який зачитали по радіо почув історик – краєзнавець з Тернополя Єфрем Гасай , який і переправив питання в адресне бюро в Варшаву. Зустріч сестер відбувся у вітряний листопадний день 1996 року. Батько на жаль помер незадовго до зустрічі з донькою. З того року Ганна щорічно навідувала свою родину. Зі слів Ольги , Ганна серцем линула на Батьківщину дитинства.

Востаннє Ганна телефонувала Ользі перед вильотом в Катинь , в якій вона була неодноразово , а перед останнім вильотом навіть хвороба не змогла перешкодити її поїздці до Катині, тільки трагічна смерть перешкодила. Зараз мені стали зрозумілими слова Леха Валенси після авіакатастрофи під Смоленськом : Для польського народу трагедія під Смоленськом – це друга катиньська трагедія» Ось доля України поєдналася з долею Польщі.

Ганна Любчик – Валентович слава і гордість України, богатерка Польщі. Велика Дочка українського і польського народів , надійний міст дружби між Польщею та Україною . Цього року ми будемо відзначати 23 –річницю незалежності , а поляки 33-тю річницю звільнення від комуністичного іга. Якщо порівняти здобутки держав цей період , то вони діаметрально проти лежні. В чому ж річ , чому так ? Відповідь лежить на поверхні : просто поляки вміють і знають як і яким чином досягнути і добитися кращого життя, вони – один народ , одна думка. Ми ж українці , не мали і не будемо мати спільного духу єдності , про що чітко показали останні події в Києві.

Юрій Брославець, громадський активіст, м. СлавутаРозміщено:
Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута  
+380972586091   slavuta2000@ukr.net


  коментарі: 1

Націоналіст : Ось саме ця стаття , до теми . Тільки байдужим славутчанам , як кажуть в Одесі, все по - барабану ! Хай бють ! аби не мене... ВСІ НА КИЇВ !!! СЛАВА УКРАЇНІ !!!  (написано 20.01.2014 в 09:01 з адреси:  182-212-53-37.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 5 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік