Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 13.12.2013 ПО ЦЕЙ БІК БАРИКАД. ОЧИМА ОЧЕВИДЦЯ.

Ще за день до кривавого побиття учасників Єромайдану 30 листопада, я і гадки не мав, що на слідуючий ранок вже стоятиму з побратимами на цьому самому місці, де за роки Незалежності уперше пролилась кров мирних мітингувальників - здебільшого молоді, яка прагнула жити у цивілізованій європейській країні.

Розчарування Помаранчевим Майданом і його лідерами внесло певну апатію у подібні акції, проте не зломило духу спротиву.

На цей раз пролилася кров!

Хто ще дивився на світ крізь рожеві окуляри і сприймав провладну локшину за манну небесну - прозрів, з жахом усвідомивши реальний стан речей і перспективу жити в поліцейській країні. А багато хто, подібно хамелеону, за ніч поміняв окрас (звична справа) і став піддакувати гаранту Конституції, мовляв, не дуже то і хотілось у той Євросоюз. А побили молодь - ай-яй-яй, як
недобре (а як добре що моїх дітей там не було!) Он і Гарант пальчиком посварився на людей у погонах. Чого вам ще треба? І взагалі, нічого було стовбичити день і ніч на тому майдані, бо Гарант хазяїн свого слова - дав слово, забрав слово, йому видніше.

Та застосувавши бандитську тактику залякування мордобоєм проти десятків і сотень своїх співгромадян, ця влада не очікувала що на слідуючий день на цьому самому місці вже повстануть десятки і сотні тисяч, а за неділю - понад мільйон українців! Це не рахуючи місцевих Євромайданів по всій Україні! Гадаю, коли вляжуться політичні пристрасті, цей факт займе своє місце серед рекордів, бо не пригадую такого скупчення людей в одному місці одержимих одним бажанням - сказати <<Геть!>> злочинній владі.

У кожної людини є найважливіші моменти в житті, визначаючі її подальшу долю. Одним з таких моментів був і є - полишити всі нагальні справи і стати на захист своєї Вітчизни, коли її грабують і ґвалтують нелюди. Чужі чи свої.

Я вдячний долі, що є у нашому місті люди різних професій, політичних поглядів і соціального стану, з допомогою яких і разом з якими я мав честь стояти пліч-опліч на Євромайдані 2013.

Я не буду тут повторювати всю хронологію подій, читач знає її не гірше мене зі ЗМІ, лише постараюсь передати свої враження як безпосереднього свідка і учасника.

Коли ти ідеш у колоні сотень тисяч людей, кінця і краю якої не видно, щоб висловити свій гнівний протест, і грізний <<Беркут>> панічно полишає Майдан - заради цього варто полишити всі свої справи. Коли ці сотні тисяч людей на відвойованому Майдані у повен голос співають Гімн України - заради цього вже варто було сюди приїхати! Коли ці сотні тисяч людей разом зі священнослужителями читають <<Отче наш>> і ти бачиш, як ця молитва підноситься над київськими пагорбами, спорудами і святинями - заради цього варто народитися і жити!

Кожен з вас не раз бачив, як мимоволі плачуть від надміру почуттів відомі спортсмени, коли в честь їхньої перемоги піднімається прапор їхньої країни. Тепер я їх розумію, хоча і не спортсмен, бо коли на весь гігантський монітор сцени, на екрани телевізорів усього світу транслюється державний прапор, якого ти міцно тримаєш під поривами холодного зимового вітру і на якому фломастером нашвидкуруч написана назва твого міста - розумієш, що то не талий сніг скочується по твоєму обличчю.

А як багато земляків не тільки зі Славути, навколишніх сіл і міст, а і з цілої області тиснулися крізь натовп, аби просто привітати земляків!

Я з дитинства знаю смак вареної картоплі у мундирах, проте не відав, якою смачною вона є з рук похилого віку киянки, яка пізньої ночі принесла її нам, дбайливо загорнуту у газету і целофан, аби якнайдовше зберегти ще гарячою. Я поцілував її руки. Тоді ще не були розгорнуті польові кухні, а сцена і озвучка саме монтувались..

Я також не забуду з якою гостинністю приймали нас на нічліг прості кияни - вихідці зі Славутчини. Честь і хвала їм! На слідуючий день я не відав, що зблизька розглядатиму стіни кабміну, які звик бачити тільки по телевізору і разом з усіма блокуватиму його роботу. Якість тієї роботи можна було оцінити по дотепних написах, прикріплених скотчем до його стін.

Не знав, що перекусивши нашвидкуруч бутербродами, буду ситий цілий день, який промайнув як одна мить. Не знав, що найвищим благом і м'якою периною на цей раз буде коридор якогось поверху Будинку профспілок, де прийшлось коротати ніч, бо до привітних киян вже нічим і несила було добиратися.

Крізь дрімоту я чув, як на чергування піднімалась молодь, даючи своє місце іншим і чи не вперше усвідомив, що мені вже давно не двадцять років, і не тридцять, навіть не сорок, а добре за п'ятдесят...

Перед самим світанком ми з товаришем віддали свої місця тим, що повернулись з нічного дозору. Вийшовши на передранковий Майдан, мені клубок підступив до горла, коли побачив як молоді хлопці і дівчата коротали ніч під відкритим небом! Біля залізних бочок з вогнем були розкладені дерев'яні піддони, листи пінопласту, на яких вони спали або сиділи. Їх руки і ноги були перемотані скотчем і шматками фанери. Від палиць <<Беркуту>>, якого так і хочеться назвати коршуном.

Весь Майдан вже був оточений барикадами, на які також пригодилися елементи кривавої <<йолки>>. Біля них постійно чатували молоді люди. Хтось грівся чаєм, хтось знічев'я ганяв потертого м'яча, хтось співав. Коли вперше полишали з товаришем це святе місце, бо на роботі чекав повний завал, було таке неприємне враження, ніби зраджуєш цих незнайомих людей великої сили духу. Лише за кілька день прибувши сюди знову, стало легше на душі, ніби і не полишав Майдан. А були й такі, що і досі його не полишають!

На цей раз кругом Майдану вже вовсю диміли польові кухні, біля Стелли знаходився великий червоний автобус - своєрідна амбасада Нетішина і Славути, успішно організована відомими місцевими підприємцями-краянами, де також диміла кухня, пригощаючи усіх
зголоднілих, включаючи проплачених ПР з антимайдану, яких неважко було вирахувати по затравлених поглядах. Тут завжди можна було зігрітися, поїсти гарячого, попити чаю і кави, отримати медичну допомогу, теплі речі, вирішити якісь організаційні питання. А як приємно було зустріти тут нашого міського голову, працівників міськвиконкому, ще багато знайомих славутчан і нетішинців!..

Дуже обнадійливими були виступи депутатів Європарламенту, відомих політиків і державних діячів, як місцевих, так і зарубіжних. Дуже обнадійливо було бачити навколо себе мільйонний (!) натовп співвітчизників з усіх куточків України, чути їхнє могутнє мільйонноголосе <<Слава Україні - Героям Слава!>> і <<Банду - геть!>>. От тільки шкода, що Гарант цього не чує, або не хоче чути, хоча обіцяв: <<Почую кожного>>.

P.S. Події розгортаються так швидко, що поки ця публікація побачить світ, якщо взагалі побачить, може стати неактуальною та не втратить свого колориту, бо написана від тодішніх вражень, від першоджерел, від душі.

P.P.S. Випадково виявив у кишені кілька жетонів київського метрополітену. Чи знадобляться ще?

АНДРІЙ ЩУРИК, м. СлавутаРозміщено:
Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута  
+380972586091   slavuta2000@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 7 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік