Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 10.12.2013 ЛИШЕ ВІД ВАС ЗАЛЕЖИТЬ, ЯК БУДЕ РОЗВИВАТИСЬ ВАША ДИТИНА

Логопеди наголошують, що до п’ятирічного віку у дітей самостійно формується правильна артикуляція звуків. В іншому випадку батькам слід звернутися до спеціалістів. Перший рік малюк просто слухає, як розмовляють дорослі, при цьому відчуває емоційне забарвлення. На другому році життя дитина наслідує звуки, які чує, вимовляє перші
слова, у неї з’являються перші речення.
У словниковому запасі дитини третього року життя є слова майже усіх частин мови, вона може пізнавати і називати знайомі предмети, будує фрази. Тож батьки мають запам’ятати одне з основних правил правильного мовленнєвого розвитку їхньої дитини: маля повинно чути емоційну граматично правильну мову. А не «ляля», «ґава», «кєка», «бузька» тощо. На розвиток мовлення дитини також може вплинути і двомовність в родині, хронічні захворювання та вади, патологічні пологи. У такому випадку можуть виникнути складніші проблеми у розвитку мовлення дитини: загальний недорозвиток мови, дизартрія, фонематичні порушення. Детальніше ми розпитали у вчителя-логопеда НВО «Дошкільний заклад-початкова школа I ступеня» Жанни Іванівни Іванюк.
Жанно Іванівно, скажіть, будь ласка, у якому віці і з якими проблемами батькам обов’язково потрібно звернутись до логопеда?
Існує хибна думка, що мовлення дитини може розвиватися без участі дорослих.
Перед тим, як почати розмовляти, дитина починає розуміти те, що говорять оточуючі. Прислуховуючись до них, малюк по-ступово нагромаджує запас окремих слів, а потім і речень. Останніми роками значно збільшується кількість дітей з вадами звуковимови. Небажаним наслідком цьо-го явища можуть бути подальші проблеми у володінні навиками читання та письма.
Адже, загальновідомо, що як дитина говорить, так вона і буде писати. Тому батькам найперше слід звернути увагу на усне мовлення дитини.
Оскільки, виправлення вимови у дитини можливе після чотирьох років, більшість логопедів починають працювати з дітьми саме у цьому віці. Але це зовсім не означає, що до чотирьох років із дитиною не потрібно займатись. Для дітлахів від двох до чотирьох років важливим є загальний розвиток вимови, вони накопичують лексичний запас, вчаться розуміти граматичні зв’язки тощо. Виправляти дефекти і закріплювати правильні звуки і це все має відбуватись в ігровій формі.
Як правильно повинна формуватись мова дитини?
В 1-2 роки дитина повинна володіти такими звуками, як а, о, е, п, б, м. У 2-3 роки: і, и, у, в, ф, т, д, н, к, г, х, й. У 3-5 років дитина оволодіває свистячими та шиплячими звуками: с, з, ч, ш, ц, ж, щ.
Найважчими для дітей є сонорні звуки: р та л. У 2-3 роки дитина повинна складати речення з двох-трьох слів, а в 4-5 років – коротко про себе розповідати. У першому класі дітки повинні вимовляти всі звуки рідної мови, співвідносити їх з літерами, робити звукобуквенний аналіз слова. Вони повинні складати речення, переказувати оповідання чи казку. У ди-тей мають бути розвинені граматично правильне мовлення та словниковий запас. У 3-4 класі відбувається розвиток творчого мислення. Але якщо у дитини
були проблеми з розвитком мовлення і на це батьки не звертали уваги, вона просто не зможе встигати за своїми однолітками – мінімальний переказ тексту стане для неї великою проблемою.
Чому трапляється так, що одні діти самостійно починають вимовляти усі слова та звуки правильно, а іншим потрібна допомога?
Причин є декілька: анатомічні дефекти мовного апарату, неправильний прикус, спадковість чи патологічні пологи. Дуже часто діти правильно вимовляють букви
та звуки, але письмо і читання їм дається з великими труднощами. Це, так зване, порушення фонематичного слуху, яке відповідає за сприйняття звуків, за їх розрізнення. Цим дітям важко співставляти звук і букву. При будь-яких порушеннях у розвитку мовлення дуже важливо вчас-но звернутися до фахівця. Оскільки чим старша дитина, тим важче виправити недоліки в мові.
Наприклад, дитина в 2-3 роки все ро-зуміє але говорить на «своїй мові»…
Тоді обов’язково потрібно звернутися до спеціаліста.
Як часто батьки покладають усю відповідальність на логопеда?
З власного досвіду можу сказати, що половина батьків так чинить. Логопедична корекція – це тісний взаємозв’язок вчителя-логопеда з батьками. Є батьки, які виконують усі домашні завдання, займаються з дитиною, постійно питають поради, а є й такі, котрі навіть елементарної скоромовки з дитинкою не вивчать.
Заняття відбуваються групами чи індивідуально?
Заняття бувають фронтальні – близько 15 дітей, підгрупові – 3-4 дитини та індивідуальні – 1 дитина.
Скажіть, будь ласка, чи можна в розвитку мови дитини, так би мовити, «втратити момент»?
Звичайно можна. Але це також залежить від порушення у мовленні. Якщо це просто порушення звуковимови одного чи двох звуків, то виправити не пізно в 5-6 років, але в 7 років це вимагатиме значно більших зусиль.
Якщо не звернутися до логопеда…
Це може призвести до загального недорозвитку дитини. У школі вона стане замкнутою, у неї буде гірша пам’ять, вона гірше за інших в класі навчатиметься: писатиме та читатиме.
Яким повинен бути логопед?
Перш за все, він повинен любити дітей.
Оскільки це не проста робота. Вона вимагає колосального терпіння. Кожній ди-тині треба повторити стільки раз, скільки вимагає її індивідуальне сприйняття інформації. Логопед повинен бути кваліфікованим спеціалістом, знати усі методи та прийоми логопедичної корекції. Постійно треба вчитися, опановувати новинки в цій галузі, бути творчою людиною, аби знаходити нові стежинки до сердець маленьких особистостей.
На жаль, сучасні батьки все менше уваги приділяють своїм дітям. Їм легше дати дитині посидіти біля комп’ютера, аніж раз по раз повторювати правильну вимову звуків. Їм важче відірватись від улюбленого фільму чи гри в Інтернеті, аніж вивчити з дитиною вірш або прочитати їй книгу. Ніхто не заперечує того, що наші діти ростуть в епоху розвитку новітніх технологій і вони повинні вміти з ними працювати. Але якщо дитина не може зв’язати до купи й двох слів – це проблема і знання комп’ютера тут не допоможуть.
Що ж, дитину мало просто народити. Її треба виховати, з нею потрібно займатися. Ще з пелюшок постійно говорити, читати їй казки, спілкуватися. Правильно
вимовляти усі слова. Тоді ваша дитина буде повноцінно розвиватися, а ще – це значно зміцнить ваш із нею емоційний контакт.

В. Чернега, фото автора


Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 3 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 8 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік