Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 22.09.2013 ВІДГОЛОС ВІЙНИ…

Минули десятки років з часу ІІ світової війни, але її відголоски, на теренах нашої держави, ще довго нагадуватимуть про той час. Адже війна двічі прокотилась нашою землею.
Війна нагадує про себе по-різному – хтось знайде у лісі військові обладунки, інші, не дай Боже – зброю, а хтось – останки солдат, що полягли у тій страшній війні. І байдуже, чиї вони. Чи то – радянських воїнів, чи то – німецьких. Адже і одні, і другі – були солдатами своїх країн, на вірність яких вони присягнули. Тому доля живих, піклуватися про мертвих,
оберігати їх спокій, відшукувати місця, де ймовірно є військові поховання. Як писав відомий поет Роберт Рождественський : «Посередині планети в громі хмар грозових дивляться мертві в небо, вірячи в мудрість живих».
Міжнародні принципи догляду за місцями військових поховань було закріплено у 1949 році відповідною Женевською конвенцією.
29 травня 1996 року між Урядом України і Урядом Федеративної Республіки Німеччина було підписано угоду «Про догляд за могилами загиблих воїнів в Україні і Федеративній Республіці Німеччина». Даний документ, зокрема, проголошує: «Уряд України і Уряд Федеративної Республіки Німеччина, керуючись взаємним бажанням віддати належне останнє
пристановище загиблим з обох Сторін воїнам, усвідомлюючи те, що догляд за могилами загиблих воїнів на українській і німецькій землях є конкретним виявом порозуміння і примирення між українським і німецьким народами, бажаючи остаточно врегулювати становище з могилами воїнів, загиблих під час Першої і Другої Світових війн, що знаходяться на території обох країн, прагнучи забезпечити збереження і догляд за цими могилами гідним чином і відповідно до положень діючого міжнародного права в гуманітарній галузі».
Із зникненням «залізної завіси» багато німців забажали віднайти своїх родичів, полеглих на військових рубежах України. Допомагає їм у цьому - Народна Спілка Німеччини з догляду за військовими похованнями (Volksbund Deutsche Kriegsgrberfrsorge ), також відома як Народний союз Німеччини з догляду за військовими могилами - німецька гуманітарна громадська організація, завданням якої є турбота та створення поховань німецьких солдатів за межами Німеччини, а також збір даних про німецьких військових похованнях за кордоном. Офіційне гасло об’єднання – «Примирення над могилами - робота в ім’я миру».
Організація була створена після Першої світової війни, 16 грудня 1919, як акт вдячності живих перед померлими у війні, адже у той час німецький уряд був не в змозі ні політично, ні економічно піклуватися про могили полеглих. Члени нового громадського об'єднання, яким став Народний союз Німеччини з догляду за військовими могилами, сприйняли завдання по збереженню і організації військових поховань, як покладену на нього всім німецьким народом громадянську ініціативу.
В Україні керівником офісу представництва Народної Спілки Німеччини з догляду за військовими похованнями є Ханс-Ульріх Шрадер, який опікується пошуком військових німецьких поховань та доглядом за німецькими кладовищами за для їх збереження.
22 серпня 2013 року на території Міжнародного меморіального комплексу «Поле пам’яті» були перепоховані останки 297 воїнів німецької армії – окремого робочого батальйону, що загинули у Ковельському таборі військовополонених у період 1945-47 рр. на відбудові господарства радянської України, зокрема на території міста Ковеля, Волинської області.
За словами Ханса-Ульріха Шрадера: «Наша організація у продовж від 1992 року провела ексгумацію майже як 140 000 останків військових захоронень на території України. Це дуже велика кількість, але не всі, хто загинув на українських землях. Тому ми будемо продовжувати пошук та відновлення історичної пам’яті.
Останки, що віднайдено і сьогодні будуть упокоє-ні, важко ідентифікувати поіменно, але прізвища та місця захоронень, де проведено ексгумацію, представництвом Народної Спілки Німеччини з догляду за військовими похованнями отримано із архівів Служби Безпеки України у Волинській області.
Наступного року планується ідентифікувати остан-ки ще 150 військовополонених та перепоховати їх на території Міжнародного меморіального комплексу «Поле пам’яті».
Багато місць-захоронень, з часом, були знищені, але наявні в Україні архівні документи дають можливість відновити такі місця та списки похованих як вияв порозуміння і примирення між українським і німецьким народами.
Загалом в Україні налічується 5 німецьких так званих збірних кладовищ з ідентифікованими останками».
У перепохованні останків німецьких солдат взяли участь міський голова Славути – Василь Сидор, секретар міської ради – Борис Семенюк, заступники міського голови – Сергій Микульський, Василь Остапчук, Галина Фурманчук.

Під час захоронення службу-молебень провели настоятель костьолу Святої Дороти – ксьондз Ян Шаньца та настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці – Микола Бочкай.
Підготував Ігор Яніцький, фото Павла Медведюка
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 40

нквд : Це вони, наші командири-чекісти, змушували нас. Завжди, коли ми, солдати, відмовлялися когось убивати, погрожували: «Хотітє бить чістєнькімі?!! Расстреляєм саміх как собак!!!». Ми боялися один одного і ніколи поміж собою не обговорювали свої вчинки, навіть під час пиятики.... Це ми, чекісти, так криваво провокували наших людей. А винна в тому сатанинська, кривава, совітська влада.. сайт  (написано 27.09.2013 в 19:26 з адреси:  67.159.5.242)
Линн : что делать,ежели чего-то не хватает,а трудится лень,а "хозяином"быть очень хочется,тогда в ход идут топоры,молотки,биты))),жаль,что закон спит,и соблюдающие его недопонимают.что по ним ударит же(((,не закон ,а ледоруб.   (написано 28.09.2013 в 11:23 з адреси:  217.72.9.207)
Линн : Ну что,кто-нибудь полярных может что-нибудь дёрнуть и себя и своих постарше,помогите,она у нас одна (((,так постарайтесь))),я пас(.   (написано 28.09.2013 в 14:48 з адреси:  217.72.9.207)
Линн : что из села Голики никого нет?даже двоюродным плетнём?  (написано 28.09.2013 в 17:22 з адреси:  217.72.9.207)
Степан : Вот это европейский подход. Нечего нам сегодня с немцами делить, нужно просто помнить.  (написано 28.09.2013 в 18:31 з адреси:  120-211-53-37.pool.ukrtel.net)
% правди : А что интересует в Голыках?   (написано 28.09.2013 в 19:24 з адреси:  pool-46-63-78-249.x-city.ua)
LOM : ЄС, если почитать немного о событиях на ЗАПАДНОЙ УКРАИНЕ в 39-41 гг, ну хотя бы вот здесь-сайт , то становится понятным, почему люди ненавидели советскую власть и не хотели идти за нее воевать. Более того, встречали немцев с хлебом-солью.  (написано 29.09.2013 в 09:39 з адреси:  pool-46-63-78-190.x-city.ua)
Славутчанин : ЄС, ВАШ обільшовичений і безбожний народ - не НАШ народ. Знову плутаєш хрен з пальцем. Вчи матчасть.  (написано 29.09.2013 в 10:47 з адреси:  249-138-132-95.pool.ukrtel.net)
Остап : Славутчанину. А как же тогда быть с Божьей заповедью: "Возлюби ближнего своего как самого себя". Может ты сам что-то путешь и матчасть знаешь слабовато.  (написано 29.09.2013 в 11:10 з адреси:  pool-46-63-78-54.x-city.ua)
Степан : Опять совки за историю Украины взялись, но трактуют ее исключительно как историю СССР)) Конечно немцев встречали с хлебом и солью, как освободителей от красной чумы встречали! А что вы хотели после того, как до этого, красные сволочи половину Галиции уничтожили, а половину в Сибирь сослали? Да не пыжтесь вы так, гамадрилы ЭСесы, Остапы и трезвые Кандрашниковы! Ваша красная чума пол-века память о Бандэре каленым железом выжигала, а получила хрен на палочке. Люди как чтили этого человека, так и дальше чтят и помнят, памятники ему ставят и т.д. А вы сильнее войте от бессилия на луну, может она солнцем станет!)))))))))) Слава Украине!   (написано 29.09.2013 в 11:50 з адреси:  15-43-200-46.pool.ukrtel.net)
Славутчанин : Героям Слава, друже! Бач як біснуються послідовники Шарикових і Швондерів? Бо в них нині моці як в старої поці, одна лють і зосталася.  (написано 29.09.2013 в 15:18 з адреси:  249-138-132-95.pool.ukrtel.net)
Степан : Российской украинке. Это не важно. А то, что ваши НЕ встречали, так и что с того? Жили бы в то время в Галиции и перенесли бы то, что творила красная мразь - еще как встречали бы! Мои родственники, земля им пухом, красную плесень встречали, которая их же потом Голодомором и отблагодарила.   (написано 29.09.2013 в 18:18 з адреси:  15-43-200-46.pool.ukrtel.net)
Степан : Славутчанину. Да пусть беснуются, такая у них видно доля незавидная.   (написано 29.09.2013 в 18:20 з адреси:  15-43-200-46.pool.ukrtel.net)
 : робота FARE останнім часом викликає дуже багато запитань. Проаналізуємо, як куються штрафи для українського футболу. сайт  (написано 29.09.2013 в 21:41 з адреси:  5-248-206-114-broadband.kyivstar.net)
Степан : Российской украинке. 1)Так и те, зверски убитые и выдворенные со своих домов галичане жили там, где Бог им назначил, и еще жили бы, если бы не пьяная краснопузая мразь.. И не предатели они вовсе, а герои, ибо воевали как против советских так и против фашистских окупантов. Почему? Потому, что у них была своя и единственная Родина-Украина. 2) Во власть не балотируюсь и не собираюсь пока, есть дела поважнее-бизнес))
     Гамадрилу-Кандрашникову. Не путайся под ногами, чучело, не мешай с людьми разговаривать, у нас тут конструктивный диалог намечается)) 
(написано 30.09.2013 в 13:34 з адреси:  232-167-54-37.pool.ukrtel.net)
Крапочкам : Должен согласиться, что аргументы у тебя убойные и главное в чисто украинском духе. +100  (написано 30.09.2013 в 13:53 з адреси:  pool-46-63-78-54.x-city.ua)
% правди для российской украинке. : Очень интересная история выходит с этой могилой, что в лесу под Голыками. Перед войной с Германией 1941 года там было целое поселение. Это поселение называлось 23. Вроде это был 23 квартал леса. На этой территории было 6 бараков. В них жили семейные и одинокие люди. Кто работал там, то получал очень хорошие пайки. Информация, что там производилось особо не распространялась. Говорили что варили смолу в больших чанах. Гражданских пускали домой, кто был с ближних сел, один раз на день, в неделю. Там работало несколько человек с села Радошивка. Тот кто там захоронен, вернее та могилка, что вас интересует, это был большой начальник этого 23. Он был офицером. Убили его немцы как только вошли в село Радошивку и Голыки.   (написано 30.09.2013 в 20:39 з адреси:  pool-46-63-78-249.x-city.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік