Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.09.2013 ЛІТНЯ ПОДОРОЖ СЛАВУТЧАН ДО ПОЛЬЩІ

Щороку молодь Славутчини, що вивчає польську мову та діти і молодь з польських родин відвідує польські містечка, аби докладніше ознайомитися із польською культурою. Цього разу учні відвідали містечко поблизу Кракова Неполоміце. З місцевим урядом та мером міста , паном Романом Птаком, зав’язалися дружні відносини, оскільки делегація цього міста відвідала Славуту 3 роки тому.
Ми проживали на території Молодіжної астрономічної обсерваторії імені Казимира Кордилевського ( МОА). Молодіжна астрономічна обсерваторія (МОА) існує як астрономічний освітній центр з 1964 р. Зараз там проходять навчання близько 100 чоловік з Неполоміце і сусідніх міст, а також приїжджають на лекції та екскурсії групи
дітей та молоді з різних куточків Польщі. Молодь, яка навчається в обсерваторії, регулярно виїжджає в експедиції для спостереження різних астрономічних явищ. Уночі ми мали змогу спостерігати за допомогою телескопа за Місяцем, Сатурном та штучними супутниками.
Організатори поїздки з польської сторони зуміли так організувати наш відпочинок, що ми мали змогу відвідувати басейн . Відвідали музей фонографії, у 7 залах якого ми познайомилися зі старими пристроями телерадіокомунікації , їх історією та розвитком. Також мали змогу піти в лісництво.
Відвідали й таке незвичайне, як Королівський Замок - замок чотирнадцятого століття, який побудував король Казимир Великий у місцевості Неполоміце. Це місце перебування королів, у якому дотепер можна почути брязкіт збруї польських лицарів, у замку навіть вітер повторює музику ренесансу. Королі вибрали це місце не без причини – недалеко знаходилася торговельна дорога на Угорщину і старовинна пуща.
Звичайно, живучи в 20 км від Кракова, ми не могли його не відвідати.
Краків - друге за величиною та кількістю мешканців місто у Польщі після Варшави, одне з найстаріших, з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною. Ходили на Головний ринок – найбільша міська площа в Європі, поруч - старі костьоли.
Сьогодні Краків є центром студентського життя Польщі. Колегіум Маюс - Ягелонський університет - один із найстаріших навчальних закладів Європи, його заснували 1364 року, на території якого ми побували.
Відвідали й Велічку - польське селище, що неподалік Кракова. Соляні шахти у Велічці - одне з головних місць «паломництва» туристів. Кажуть, що приїхати до Кракова і не побувати у Велічці – неприпустимо. Соляні шахти Велічки стали популярними перш за все завдяки своєму унікальному підземному дизайну. Справді гарно виглядає величезний підземний зал, стіни якого цілком прикрашені соляними картинами та іконами.
Крім того у вихідні дні ми відвідували місцевий костьол, а отже наша поїздка була цікава в історико- культурному, науковому та духовному відношенні.
Наша молодь висловлює щиру подяку за чудовий прийом та турботу, яку надав нам дирек-тор МОА Мечислав Януш Ягла, мер міста Роман Птак та усьому місцевому уряду, Директору Фонду Спільнота Польська відділення у Кракові пану Казимиру Добжаньському ,організаторам нашого відпочинку Спілці Поляків м.Славути. Особливі слова подяки опікунам - голові Спілки поляків м. Славути Марії Ковальчук, викладачеві польської мові в Славутському ліцеї- інтернаті Оксані Кириченко, опікуну з польської сторони пані Юзефі Гайдію.
Олена Куцевол, від імені учасників проекту «Літо з Польщею»
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік