Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.07.2013 ПРОБЛЕМИ ВАКЦИНАЦІЇ У НАШОМУ МІСТІ

Щодня ми чуємо безліч фактів про позитив та негатив щеплень. На телебаченні, радіо, в газетах та Інтернеті дедалі часті з’являються повідомлення про важкі ускладнення після вакцинації. Однак, на думку більшості спеціалістів – педіатрів, імунологів, алергологів, щеплення якісними вакцинами, проведене кваліфікованим медичним персоналом відповідно до встановлених правил, здоровій на момент вакцинації дитині є цілком доцільним і безпечним.
Як розібратися в цій інформації та зробити правильний вибір? Кому ві-рити? Чому батькам все частіше до-водиться купувати вакцину за власні кошти? Дані питання зацікавили нашу редакцію.
Ми провели невеличкий експеримент – відвідали аптеки та вияснили де можна купити вакцину, скільки вона коштує і чи дотримуються фармацевти основних вимог продажу препаратів для щеплення.
Виявилось, що у нашому місті не так багато аптек, де можна придбати вакцину. Їх всього дві. Ціна колива-ється від 50 грн і вище, в залежності від якої інфекції роблять щеплення.
Коли я спитала про умови відпуску препарату, то у цих аптеках мені повідомили, що без рецепту від лі-каря та спеціального контейнера з холодовим елементом, мені його не
продадуть. Так би мовити, неможна порушувати холодовий ланцюг.
Оскільки я не представилась кореспондентом, а була у ролі звичайного покупця, мене порадували такі від-повіді провізорів. Також за відповідями ми звернулися до завідуючої амбулаторії загальної практики №2 (АЗП-СМ №2) Тамари Іванівни Скред.
Тамаро Іванівно, розкажіть, будь ласка, детальніше про щеплення.
Наскільки воно є важливим для кожного?
Вакцинація, або, як її ще називають, щеплення – це процес введення в організм вакцини. Вакцина сприяє створенню штучного специфічного імунітету, набутого у процесі щеплення і необхідного для захисту організму від конкретного збудника хвороби. Імунопрофілактика є необхідною для дітей дошкільного та шкільного віку. Прививаємо ми від дифтерії, стовбняка, кашлюка, гемофільної палички, поліомієліту, гепатиту. Вакцинацію ми починаємо з 3-х місяців, не рахуючи тієї, що роблять у пологових будинках у перші
дні життя дитини.
На сьогодні, яка ситуація з вакцинами? Яких бракує?
Дійсно, залишається велика проблема з перебоями у поставці вакцини. Нам потрібно проводити ревакцинацію дітей від 1,5 років, а ми маємо дворічних дітей, які не проходили навіть вакцинального комплексу у зв’язку із недостатньою кількістю вакцини на державному рівні. На сьогоднішній день, ми маємо лише вакцину поліомієліту в ін’єкції та БЦЖ. Хочу звернути увагу на те, що в останні два роки постачання вакцини АДП-М для дітей 14 років та дорослим від 18 років було неза-довільним. У результаті, у місті та
районі не щеплена велика кількість населення. На сьогоднішній день вакцина АДП-М є в наявності, тому запрошуємо дітей 14 років та дорос-ле населення від 18 років на щеплення.
Як ви вирішуєте цю проблему?
При відсутності вакцинального комплексу для дітей від 2-х років, а також за бажанням батьків, ми про-понуємо їм купити вакцину в аптеці.
Така практика діє уже три роки. На сьогоднішній день це можна зро-бити лише у двох аптеках нашого міста, оскільки більшість не хочуть брати на себе таку відповідальність.
Адже вакцина потребує спеціальних умов транспортування та зберіган-ня, що є затратним для аптек. Тим паче, що шестикомплексну вакцину Інфанрікс Гекса можна купити лише в аптеці, оскільки вона не постачається державою. Діток до 1 року ми прививаємо п’ятикомпонентною вакциною Пентаксим. Але відповідно до Наказу МОЗ України від 16.09.2011р. №595 «Про порядок проведення профілактичних ще-плень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» ми маємо право до одного року зробити лише два щеплення Пентаксимом.
Як краще діяти батькам, якщо немає вакцини а дитина йде в са-дочок або в школу. Невже без щеплення їх не приймуть?
Наразі склалася така ситуація, що батьки подають на нас до суду, через те, що ми відмовляємось допускати дітей до садочка без щеплень. Минулого року відбувся судовий процес, коли суддя дозволив дитині відвідувати садочок без щеплень. Але, в свою чергу, керівництво цього за-кладу подало апеляційний суд і ви-грало. Адже хто відповідатиме за цю
дитину, коли з нею щось трапиться?
Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» ми можемо допустити дитину до садочка лише у тому ви-падку, коли вона повністю здорова та щеплена відповідно до графіка щеплень. В іншому - у довідці ми вказуємо лише, що дитина здорова, а чи може вона відвідувати садочок чи ні вирішує освітній заклад. Якщо вакцини немає, батьки ніколи не відмовлялись від вакцинації, в дитини не закінчений графік щеплень, але вона здорова і епідеміологічна ситуація благополучна, то лікар має право видати відповідну довідку, що дитина знаходиться на контролі і буде щеплена, як тільки з’явиться вакцина. Та ще раз наголошую, що це не стосується тих, хто немає жодного
щеплення. Садочок ми категорично забороняємо відвідувати не щепленим дітям, а що стосується шкіл, то все залежить від директора.
Скажіть, будь ласка, а чи не нашкодить дитині вакцинація різними вакцинами: до року Пентаксимом, після – Інфанріксом?
В ідеалі, потрібно щепити дитину вакциною однієї серії, оскільки краще виробляється імунітет та дитина легше переносить щеплення. Не стоїть питання можна чи неможна – дитину можна щепити вакцинами різної серії. Склалася така ситуація, що, через перебої з постачанням вакцини та відмовами батьків від щеплень, відбулось порушення графіку щеплень. Коли раніше ми точно знали, що до року дитина по-винна отримати три вакцинальних комплекси, а тепер ми підходимо до кожної дитини індивідуально. підбираємо коли і якою вакциною її потрібно щепити. Тому не може бути мови про шкоду.
До Верховної Ради України по-дано на розгляд законопроект, в якому пропонується дозволити дітям без щеплень відвідувати школи та дитячі садочки? Як Ви відноситесь до такого рішення?
Однозначно, негативно. Оскільки щеплення дають можливість людству вберегтися від важких хвороб.
Завдяки вакцинації, уже років 70 ліквідована віспа. Немає спалахів поліомієліту, кору, паротиту та краснухи. Ми маємо поодинокі випадки захворювання на стовбняк. Багато
батьків просять, щоб лікарі записали ніби щеплення зроблене. Та такого педіатр не може зробити, адже це життя дитини. Ми намагаємось на прикладах пояснити, що щеплення життєво необхідне для дитини. От візьмемо реальну ситуацію. Раптом відбудеться спалах дифтерії, дитина проконтактувала з інфекцією дифтерії, у карті в неї записано, що вона щеплена. Яким же чином вберегти дитину від хвороби? А так, якщо ми точно знаємо, що щеплення в неї не має ми проведемо усі запобіжні за-ходи та повноцінне лікування, аби врятувати дитя.
Як відбувається постачання вакцин до лікарні?
Спершу вакцина поступає на область, далі вона розподіляється по містам. На усіх етапах вона перевозиться в спеціальних холодильниках при температурі від +2 до +8 градусів. Категорично заборонено її транспортувати інакше.
Наскільки можна довіряти аптекам? Як знати, що вони дотримуються усіх правил транспортування та продажу вакцин?
Справа у тому, що ці аптеки проходять постійні перевірки. Вони забезпечені холодовими елементами.
Адже це діти і ставитись до них потрібно з особливою обережністю.
Що стосується ускладнень після щеплення. Які вони бувають та як їх уникнути?
Побічна дія на дифтерію, кашлюк та стовбняк – підвищення температури тіла. Ми попереджуємо батьків, що може бути температурна реакція до 38.5 градусів. У цьому випадку
дитині потрібно дати жарознижуючий препарат і обов’язково попередити лікаря. Також наполягаємо на тому, щоб дитина декілька днів не гуляла та не купалась. Це робить-ся для того, аби уникнути можливих контактів з хворими дітьми на подвір’ї. На кір, паротит, краснуху може бути реакція у вигляді висипки на сьому добу. Та у моїй практиці та-кого не траплялось. У місці ін’єкції може бути невеличкий інфільтрат.
Хоча реакції на вакцину у нас трапляються вкрай рідко.
І наостанок, наскільки відмова від вакцинації загрожує епідеміологічному стану країни?
Як тільки кількість щеплених людей буде менша, аніж 95%, країна відчує спалахи різноманітних інфекційних захворювань. Щоб вберегти-ся, має бути щеплено 95% і більше
населення. В іншому випадку – тяжкі форми захворювання будуть ви-никати все частіше. Два роки тому ми мали спалах корі.
Дякую Вам за розмову!
У цей день я відвідала і кабінет щеплень, де медична сестра Вікторія Василівна Степанюк розповіла:
«У кабінеті щеплень ми надаємо усю необхідну інформацію. Тільки проблема у тому, що батьки, зачасту, не дуже цікавляться. Ми навіть самі пропонуємо почитати інструкцію до
кожної вакцини. Також кожному на-дається інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення та туберкулінодіагностики. У ній вказується прізвище, ім’я та по-батькові особи, що щеплюється, дата народження, місце проживання та телефон, дата останнього щеплення, запитання, які оцінюють стан здоров’я особи, що щеплюється, підпис та дата батьків або законного представника. Без цієї згоди, щеплення не проводитиметься. Був випадок, коли мама принесла вакцину в сумці. Звичайно їй повідомили, що препарат підлягає утилізації. Але тут уже недогляд в аптеці.
Вони не мали права віддати вакцину без спеціального холодильника. Тим батькам, які купують вакцину в аптеках ми даємо спеціальні переносні холодильники. Усі щеплення записуються у реєстраційний журнал, облікову карту та медичну книжку кожного пацієнта».
Звичайно, робити чи ні дитині щеплення залежить від багатьох чинників: обізнаності батьків, компетентності лікарів, наявності вакцин тощо. Але важливим та беззаперечним має залишатися одне – усе, що не робиться повинно йти на користь та благополуччя дітей. Іншого бути не може.

Спілкувалася Вероніка Чернега, фото автора
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік