Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.07.2013 ЯК ДОВГО ПРОТРИМАЄТЬСЯ 177-А БЕЗ НАЛЕЖНОЇ ПІДТРИМКИ?

Однією із важливих складових частин діяльності комунальної аптеки є виготовлення лікарських засобів. Так звані екстемпоральні лікарські засоби, тобто виготовлені в аптечних умовах за рецептом лікаря для конкретного пацієнта або за замовленням лікувально-профілактичного закладу, вимагають значних затрат, які часто не покриває прибуток від продажу цих ліків.
Відтак, дедалі частіше комунальні аптеки, через різноманітні причини, просто закривають оголошуючи банкрутом. Вони, в основному, знаходяться на госпрозрахунку, тобто їх діяльність базується на самоокупності та самофінансуванні. У таких фармакологічних закладах провізори самостійно виготовляють ліки, які є важливим, часто незамінним фактором, що сприяє повноцінній роботі лікарень та забезпечує населення ліками, аналогів яких не знайдеш серед препаратів промислового виробництва. У нашому місті такою аптекою є КП «Славутська міжлікарняна аптека №177», що знаходиться на вул. Я. Мудрого.
Але рішенням суду вона офіційно визнана банкрутом та ліквідована. Сьогодні вона є структурним підрозділом Центральної районної аптеки №9 та комунальною власністю району. З персоналу там залишилось всього троє осіб. Вона обслуговує не лише населення міста та району, до нас приїжджають з Ізяслава, Вінниці, Шепетівки, Чернівців і
навіть Хмельницького. Більшість лікарських препаратів, які виготовляє аптека, не виробляє жоден фармацевтичний завод. І якщо її зараз закрити, то, не рахуючи населення, без спеціальних розчинів, які готує аптека, залишаться всі фізіологічні кабінети в поліклініках, процедурні кабінети, міська стоматологія тощо.
Приватні аптеки не хочуть займатися виготовленням ліків, оскільки це занадто дорого та відповідально.
Їм вигідніше замовити уже готовий препарат та перепродати.
Наскільки життєво необхідні подібні фармакологічні заклади сьогодні, як вберегти нашу 177-му – про це та багато іншого розповіла нам завідувач ЦРА №9 Тетяна Миколаївна Парай.
Тетяно Миколаївно, дедалі частіше серед населення, особливо серед медиків, поширюються чутки, що колишню міжлікарняну аптеку №177, нині структурний підрозділ ЦРА №9, у найближчому часі знову закриють. Наскільки вони є виправданими?
– Перш за все, хочу наголосити, що на даний час ми робимо усе можливе аби ця аптека працювала.
Тут уже не говориться про прибутки, головне, щоб вона не була збиткова. Оскільки – це єдина аптека у нашому місті, яка виготовляє ліки.
На сьогоднішній день, коли алергічні захворювання стають хворобами №1 не лише в Україні, а у всьому світі, подібні фармацевтичні заклади є дуже важливими. У цій аптеці виготовляють препарати без консервантів, барвників та стабілізаторів. Звичайно, у цих ліків невеликий термін придатності – від 10 до 30 днів, але вони не містять додаткових шкідливих речовин. Ці ліки мають у своєму складі лише воду, розчинник або мазеву основу та діючу речовину. Виготовлені аптечні препарати – це унікальні і відносно дешеві ліки в порівнянні з готовими імпортними ліками або ж виготовленими на фармацевтичних заводах України. Коли фармацевтичні компанії не мають змоги робити індивідуальні дози для кожного хворого, то наша аптека виготовляє по індивідуальному замовленню препарат потрібної форми, концентрації, дозування, кількості та в найкоротший термін. Тут виготовляються різноманітні мазі, які не мають побічної дії. Є люди, які постійно звертаються у цю аптеку, особливо ті, котрі мають хронічні захворювання, навіть з інших міст, аби придбати ліки виготовлені у нашій аптеці. Також траплялись випадки, коли ці лікарські препарати потрапляли за кордон. Ще однією вагомою перевагою аптеки є повне унеможливлення фальсифікату.
Чому? Оскільки кожна субстанція, яка отримується нами має сертифікат від виробника, від фірми, яка відпускає, та обов’язковий вхідний контроль, який проводиться безпосередньо в аптеці. Ми проводимо якісний і кількісний аналізи.
Розкажіть, будь ласка, який на сьогодні стан справ в аптеці №177?
– Чесно кажучи, хорошого мало.
Раніше вона мала ще два аптечні пункти, які знаходились у хірургічному та реанімаційному відділеннях. Та був оголошений тендер щодо придбання приміщень цих
пунктів і тепер у них інші власники.
А це були аптечні пункти, які на невеликій площі мали прекрасну роздрібну торгівлю! Тепер їх забрали залишивши нам лише приміщення 177-ї, яка через збитковість тягне за собою на дно усе комунальне підприємство. Звичайно, в таких умовах, ці аптеки потрібно закривати.
У нас є ще одна збиткова аптека в с. Головлі. Але так як, у сільській місцевості лише роздрібна торгівля, тому з такого положення легше вийти. Тобто, заключається угода
з медпрацівником амбулаторії. Таким чином село не залишається без медикаментів і, разом з тим, не витрачаються кошти на утримання аптеки.
Не менш важливим є, перш за все, місце розташування та кваліфікований персонал, який порадить, підкаже та пояснить. Велике значення має і асортимент ліків. Що стосується аптеки №177, то щоб до неї завітати, людина минає десятки інших аптек. Ще однією проблемою є площа приміщень. Якщо приватна аптека може розташовуватись на 18 кв м, то відповідно до ліцензійних умов та наказів, згідно з чинним законодавством, виготовлення лікарських препаратів вимагає значно більшого простору та кращих умов. А площу у 1000 кв м потрібно утримувати, сплачувати за світло та опалення.
Особлива скрута у зимовий період.
На сьогоднішній день у нас використовується лише третина всієї площі.
Що стосується виготовлення тих лікарських препаратів, які не мають аналогів серед промислових ліків.
– Дійсно є такі препарати, які не виготовляють фабрики. Наприклад, ін‘єкційні розчини, розчин гіпертонічного натрію хлориду, розчин фурациліну, протарголу та коларголу, в залежності від віку дитини та різної концентрації, фурацилін-адреналінові краплі, розчин риванолу, порошок глюкози. Не забуваймо і про фізкабінет, який не може 50% >своїх процедур проводити без розчинів, які виготовляються в 177-й аптеці. Також завдяки виготовленій в цій аптеці, так званій, синьці, яка є антидотом при гострому отруєнні, було врятовано двох дітей. Ця аптека виготовляє і дизрозчини. Коли вона була закрита, наші медпрацівники змушені були їздити у Шепетівку. До речі, серед фабричних
препаратів також немає аналогу. А ще ми готуємо препарати для туб-диспансеру: кровоспинну амінокапронку в порошках, розчин перекису, спиртовий розчин азопірану, фенолфталеїну тощо.
Тетяно Миколаївно, скажіть, будь ласка, де шукати рішення даної проблеми? Як не допустити закриття 177-ї?
– Причиною закриття комунальних аптек є нерівні умови діяльності у порівнянні з приватними аптеками. Сьогодні гостро стоїть проблема наявності на фармацевтичному ринку України всіх необхідних субстанцій для виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки. Не менш суттєвим фактором є і колосальні, за мірками аптеки, витрати на виконання вимог ліцензійних умов. Наприклад, аналіз дистильованої води потрібно проводити кожні три місяці. Ці всі аналізи платні. Витрати аптеки на придбання і утримання обладнання та апаратури, забезпечення вимог метрології, стандартизації, утримання приміщень, витрати на заробітну плату, дезінфекцію та інше значно перевищують тарифи на виготовлення, в результаті чого цей вид діяльності стає збитковим.
Далі можна говорити і про дороговартісні реактиви, які дедалі важче роздобути. У нас є Державна інспекція з контролю якості лікарських препаратів в Хмельницькій
області, лабораторія якої перестала працювати і ми вже не можемо замовити реактиви та аналіз очищеної води. На даний час цей аналіз нам проводить місцева санстанція.
Але, знову ж таки, він проводиться згідно їхніх технічних умов, а не відповідно до фармакопеї. Аналіз очищеної води можна провести і в Києві, та це занадто дорого. Тому,у першу чергу, потрібні розуміння та фінансова підтримка з боку влади. Оскільки на даний час виготовлення ліків в аптечних умовах – це благодійність. І так по всій Україні.
У підсумку Тетяна Миколаївна ще раз наголосила на важливості цієї аптеки, на тому, що потрібно зробити усе можливе, щоб її вберегти. Та без підтримки, вона буде дедалі збитковістю. Основною проблемою є витрати на опалення та доступ до аптеки. Також на одному виготовленні ліків довго не протягнеш, оскільки витрати на
виготовлення у десятки разів перевищують доходи від збуту. Не заробиш і на продажі фабричних лікарських препаратів, оскільки на кожному кроці – аптеки, магазини, кіоски з ліками. Та не дивлячись на всі труднощі, Тетяна Миколаївна Парай впевнена, що неможна відмовлятись від виготовлення ліків в аптечних умовах.
Сьогодні аптека №177 має безстрокову ліцензію, але все одно відбуваються різноманітні перевірки.
У червні вона успішно пройшла перевірку Державної служби з контролю якості.

Дякую за розмову!

Спілкувалась Вероніка Чернега, фото автора
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 6

 : По перше ліки повинні іти на продаж без фальсифікату,і потрібно щоб ціна на них була така яка відповідае цим лікам.А то фармакологію перетворили в прибудковий бізнес.Майже на кожній вулиці аптечний кіоск де торгують ліками сумнівної якості і по завищеним цінам.І це стосуется всіеї медичної галузі.За медиків мовчу, тому що кожен житель бачить їхню роботу, коли без 50гр.на прийом мона не йти.АДЖЕ ГОЛОВНИЙ КОРУПЦІОНЕР-МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВЬЯ.  (написано 19.07.2013 в 05:05 з адреси:  37-229-113-85-broadband.kyivstar.net)
Den : У нас є свій корупціонер - Іващук.  (написано 19.07.2013 в 09:40 з адреси:  pool-46-63-78-45.x-city.ua)
 : А за чиеї підтримки він став головним.За підтримки депутатів від бют.Гарно нагрів руки при юлі.Підконтрольні йому аптеки,коли юлька сказала про свинячий грип продали Славутчанам весь непотріб в аптеках, а його доця після ціеї афери купила новеньку тойота корола а він форд фокус.Слава корумпованій медицині.  (написано 19.07.2013 в 13:23 з адреси:  37-229-113-85-broadband.kyivstar.net)
Den : Крапка, він на цій посаді вже мабудь років десять, як не більше і БЮТ тут ні до чого. А те, що медицина в нас така, то це ригу Януковичу дякувати треба і його реформам.  (написано 19.07.2013 в 13:38 з адреси:  pool-46-63-78-45.x-city.ua)
даааа : лікарняний комплекс є комунальною власністю міста і конкурси на оренду цих приміщень проводить міська рада  (написано 22.07.2013 в 13:37 з адреси:  45-178-200-46.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 6 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Івана Предтечі

прогноз погоди
Після Івана Предтечі хто не робить, того в плечі

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік