Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
englisCal  :  Спасибо<a href=http://topenglish.md/kids/ru>...</a>  ...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 08.07.2013 ТОМУ, ЩО У БУДИНКУ ДИТИНА

Мабуть найбільшим скарбом у нашому житті є діти. Вони – наше майбутнє, наше продовження. Тур-бота про дітей, їх здорове і щасливе майбутнє є одним з найголовніших завдань кожної родини. Щодня ми намагаємось зробити усе можливе аби вберегти їх від усіх негараздів.
Та не завжди нам це під силу. Все частіше у нашому повсякденному житті трапляється побутовий травматизм. Основною причиною стає недбалість батьків та надмірна цікавість дітей у ранньому віці.
Вони так і хочуть щось потягнути до рота, спробувати все на смак.
Добре, якщо це виявиться цукерка, а якщо це будуть ліки, які ще нещодавно давала мама, адже вони такі солодкі. Чи з необережності перелита у дитячу пляшку з-під води рідина для чищення чи кондиціонер для прання, адже вона менша і не займає так багато місця. В основному уся побутова хімія в будинку знаходиться на тих полицях, які є зручними для нас, але ми забуваємо, що для дитини вони теж є легкодоступними.
Медики стверджують, що найбільшою проблемою залишається медикаментозне отруєння. Забуті на столі бабусині ліки, чи невдало захована сімейна аптечка часто призводять до дитячих отруєнь. Ще однією небезпекою для малят в побуті залишається побутова хімія.
На тему дитячого побутового травматизму ми поспілкувалися з лікаремреаніматологом Людмилою Олексіївною Філюк, яка розповіла: «Найчастіше до нас у відділення потрапляють діти з термічними опіками. Тобто, діти виливають на себе кип’яток, зачасту – це чашка з гарячим напоєм. А для дитини, якій рік, два, три цього достатньо аби нанести опік на значну частину поверхні тіла. Також до нас потрапляють дітки з медикаментозним та хімічним отруєнням.
Що стосується хімічного отруєння, то це стосується більше резинових іграшок з рідиною всередині. Траплялось, що дітки прокушували її, тому нам доводилось промивати
шлунок. Що стосується медикаментозного отруєння, то можу сказати – це, найперше, недогляд батьків, навіть частіше бабусь. Раніше було поширено отруєння клофеліном.
Оскільки ці таблетки солодкі на смак, тому часто привертали увагу дітей. На сьогодні небезпечними є таблетки у вигляді драже. Вони різнокольорові, теж солодкі та не залишаються поза увагою діток, котрі сприймають їх як цукерку. Основна група ризику, це ті діти, які досягли того віку, коли можуть самостійно пересуватись але ще не зовсім розуміють тієї шкоди що можуть нанести власному здоров’ю».
Що стосується перших проявів отруєння, то Людмила Олексіївна пояснила, що все залежить від того, яку саме рідину чи які ліки проковтнула дитина. Та перш за все
батьків повинно занепокоїти: якщо вона проковтнула клофелін чи ліки для зниження тиску - загальмованість дитини, судоми, при вели-кій дозі; якщо аспірин – у дитини
з’являється часте дихання, задишка, рожеве забарвлення обличчя.
Також Людмила Олексіївна наголо-сила, що дитячі суміші категорично заборонено розводити водою з криниці. «У нас були два випадки, коли діти потрапляли з отруєннями від криничної води. Особливо це стосується сіл. Оскільки люди, користуючись пральними порош-ками, воду після прання виливають прямо на землю. Також не забуваймо й про використання різноманітних хімікатів для обробки рослин, які потрапляють у підземні води, таким чином отруюючи воду. У цих дітей кров стає шоколадного кольору, а обличчя – фіолетового.
Присутня задишка. Тут головне не затягувати, а вчасно звернутися за медичною допомогою».
Самостійно впоратись з отруєнням в домашніх умовах досить складно. Та надати першу медичну допомогу до приїзду медиків можливо. При медикаментозному отруєнні дитину потрібно змусити випити чисту воду, а потім надавити на язик, щоб її знудило і так декілька разів, тобто, потрібно у першу чергу промити шлунок. Далі чим швидше звернутись до лікарні. Якщо дитина проковтнула ліки, то до лікарні потрібно обов’язково привезти упаковку, щоб лікарі точно знали який саме медикаментозний препарат з’їла дитина. Що
стосується термічних опіків, то батькам потрібно заспокоїти дитину, прикрити місце травми чистою тканиною і не чіпати до приїзду лікаря. Також дитина може проковтнути більш агресивну речовину, яка завдасть чималої шкоди слизовій рота. У такому випадку теж потрібно заспокоїти дитину, не лізти до місця ураження та чим швидше потрапити до лікаря.
Аби вберегти дитину від опіків кип’ятком, намагайтеся не пити гарячий напій, коли у вас на колінах сидить дитина. Також не залишай-те посуд з кип’ятком на підлозі, не
залишайте на краю стола гарячі напої. Намагайтесь готувати їжу на дальніх конфорках, а ручки щоб були повернуті всередину. Ніколи не заливайте у ванну тільки гарячу
воду, регулюйте температуру. Також, якщо у вашому будинку є маленька дитина, не використовуйте звисаючих скатертин. Ліки та побутову хімію зберігайте у недоступних для дітей місцях. Не використовуйте знайомий для дітей посуд та не переливайте побутову хімію у пляшечки з яких ваша дитина нещодавно пила воду.
І головне, не залишайте маленьку дитину без нагляду. Якщо вам потрібно зробити хатню роботу, то нехай вона у вас займе 4 години зі здоровою дитиною, аніж 2 швидкі
години без неї, які можуть призвести до лиха.
Можливо хтось скаже, що це давно усім відомі істини, та від цієї обізнаності дитячого побутового травматизму не поменшало, а з кожним роком стає дедалі більше.
Ліки з різноманітними смачними добавками, аби змусити дитину без заперечень їх випити, яскраві пляшечки з миючим засобом та таким же «носиком» як у дитячої пляшеч-ки, постійна зайнятість та хронічна стомленість батьків – усе це фактори ризику, яких можна уникнути.

Пам’ятайте, що прості правила, часто рятують життя!

Вероніка Чернега


Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 2

% правди : Події, надзвичайні ситуації в Україні та світі / 18 липня 2013   (написано 18.07.2013 в 16:54 з адреси:  pool-46-63-78-249.x-city.ua)
 : Події, надзвичайні ситуації в Україні та світі / 18 липня 2013   (написано 18.07.2013 в 16:55 з адреси:  pool-46-63-78-249.x-city.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 1 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 7 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік