Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.06.2013 У НАШОМУ МІСТІ СТАРТУВАВ ЗОНАЛЬНИЙ ТУР ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ НАРОДНИХ ЗВИЧАЇВ ТА ОБРЯДІВ «СТЕЛИСЯ БАРВІНКУ»

Вивчення культурної спадщини важливе не лише для національного самопізнання, а й для усвідомлення матеріальної і духовної історії українського народу.
28 травня 2013 року в міському Палаці культури було проведено зональний тур обласного конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку», який започатковано з ініціативи Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтва, з метою відродження і популяризації фольклорно-етнографічної спадщини Поділля, традицій, народних звичаїв.
У ІІ зональному турі прийняли участь колективи Славутського району, зокрема: творчий колектив Хвощівського сільського будинку культури (керівник Ніна Семенюк), творчий колектив Дятилівського сільського клубу (керівник Людмила Кондратюк), творчий колектив Колом’ївецького сільського клубу (керівник Любов Свєцька), зразковий дитячий фольклорно-етнографічний гурт «Щедрик» Славутської дитячої школи мистецтв (керівник Тетяна Біла), зразковий дитячий фольклорно-етнографічний гурт «Перлинка» ПРАТ «Прогрес» (керівник Майя Сайпель).
З вітальним словом до учасників звернулися – Сергій Петрович Сакалюк, начальник управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради та Світлана Дмитрівна Цимбалюк,начальник відділу управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації, які, зокрема, привітали усіх присутніх у залі та наголосили, що даний конкурс дає можливість зберегти та розвивати наші традиції, адже саме народні колективи підтримують живильну силу народу, який з покоління в покоління передає звичаї та обряди, що є нерозривною ланкою людина-природа, та сприяють популяризації нашої фольклорно-етнографічної спадщини.
До складу журі входили: Світлана Дмитрівна Цимбалюк, начальник відділу управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації;
Анатолій Васильович Бєлєванцев, заслужений діяч мистецтв України, заступник директора обласного центру культури та дозвілля; Людмила Вікторівна Тарнавська, завідуюча сектором етнографії обласного центру культури та дозвілля.
Першими на сцену вийшли вихованці зразкового дитячого фольклорно-етнографічного гурту «Щедрик» Славутської дитячої школи мистецтв, які представили на роз-гляд журі обрядове дійство «Весняні ігри та забави». Глядачі мали змогу побачити як зустрічали у давнину наші предки весняну пору, які забави були поширені серед молоді.
Наступними перед журі та глядачами виступили учасники творчого колективу Колом’ївецького сільського клубу із збереженим у селі Колом’є об-рядом «Зібгання короваю».
Далі сцену підкоряли представники творчого колективу Дятилівського сільського клубу з обрядовим дійством «Заміс короваю».
Не всі знають, що означав коровай у весільному обряді в давні часи і як його приготувати. Сам заміс називали бганням. Слово «бгати» в українській мові означає «втискати, вдавлювати щось у щонебудь» або ще – «плести гніздо». Отож, замішуючи коровай, вкладали в нього енергію побажань, закладали нове гніздо для нової родини. Дійство випікання короваю було дуже важливим. Коровайниці під час його виготовлення обмінювались цілунками, демонструючи взаємну довіру та любов, схрещували над діжею ножі, запікали в тісті монети... А головне, співали. До кожного руху, до кожного чину.
Наступним виступив творчий колектив Хвощівського сільського будинку культури з обрядом «Вінкоплетіння». Даний обряд є складовою частиною весільного дійства.
На завершення конкурсу глядачі мали змогу побачити виступ зразкового дитячого фольклорно-етнографічного гурту «Перлинка» ПРАТ «Прогрес» із народним обрядом «Великодні забави».
Своїми враженнями з нами поділився член журі - заслужений діяч мистецтв України, заступник директора обласного центру культу-ри та дозвілля - Анатолій Васильович Бєлєванцев, який зокрема сказав, що народне мистецтво – є нашою сутністю, нашим корінням. Адже у час глобалізації, вступу нашої держави в загальноєвропейські кордони, багато чого втрачається.
Тому був придуманий конкурс, який пропагує не тільки нашу українську автентичну пісню, але й зберігає обрядові дійства, адже саме це є нашим корінням. Конкурс направлений на те, щоби ми, підростаюче покоління, молодь бачили та зберігали наші українські обряди, те самобутнє, що є у нашому краї. Ми бачимо саме автентичні, недоторкані, не перероблені обряди та домагаємося щоби автентичність зберігалась і в костюмі, взутті та реквізиті – тих матеріалах, що використовуються на сцені. І звичайно фольклорний, вокальний матеріал.

Славутчина є краєм, що зберіг свою первозданну автентичність та самобутність, тому враження від виступів учасників найпозитивніші.

Ігор Яніцький
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік