Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 25.05.2013 НОРИЛЬСЬКЕ ПОВСТАННЯ: 60 РОКІВ ПОТОМУ

23 травня 2013 року в приміщенні міської бібліотеки відбувся «круглий стіл» з нагоди 60-ї річниці Норильського повстання.

Участь в заході взяли представники міської влади, громадських і політичних організацій Славутчини, вчителі історії загальноосвітніх закладів міста, а також учнівська юнь.

Безпосередній учасник тих трагічних і водночас славних подій, багаторічний в’язень радянських концтаборів Іван Зеленюк, розповів присутнім про умови життєдіяльності політв’язнів, детально зупинився на причинах повстання та його історичних наслідках.

В ході активного обговорення зазначеної теми з промовами виступили: міський голова Славути Василь Сидор; радник міського голови, депутат Славутської міської ради Роман Бачинський; голова міськрайонного осередку УРП «Собор» Оксана Бунда, голова міськрайонної організації ВО «Свобода», депутат Славутської міської ради Олег Костирко; настоятель церкви святої Покрови, депутат Славутської міської ради Микола Бочкай, помічник народного депутата України Сергій Рижук та інші.

Учасники «круглого столу» дійшли спільної думки про те, що головним здобутком повстання можна вважати зародження дисидентського руху в СРСР.

На завершення заходу, його ведучий Роман Бачинський, презентував двогодинний фільм-спогад про життя чотового УПА «Кармелюка» та закликав учнівську молодь брати з нього належний приклад.

Славутський міський голова Василь Сидор оголосив про ініціативу запросити на зустріч із славутчанами ще одну легендарну людину – сина головного командира Української Повстанської Армії, Юрія Шухевича та подякував усім присутнім за небайдуже ставлення до української історії.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.

Норильське повстання — наймасштабніше повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.

Після смерті Сталіна у березні 1953 в політв’язнів з’явилася надія на пом’якшення надзвичайно жорстких табірних умов, але політичні в’язні під амністію не потрапили. Серед них – понад 70% були українці, засуджені на багаторічні терміни неволі. Режим їхнього утримання був найжорсткішим, багатьох радянська влада засудила на так званий «бандерівський стандарт» – 25 років ув’язнення.

Після марних сподівань на перегляд справ і зменшення терміну «відсидки», конспіративні центри українських політичних в’язнів, які з кінця 1947 року з’явилися у кожному радянському концентраційному таборі та складалися переважно з членів ОУН, почали піднімати політзеків на бунти, і деякі з цих бунтів переросли у справжні повстання.

Історія ГУЛАГу знає три найбільші з них – Норильське і Воркутинське 1953-го та Кенгірське 1954 року. Саме вони докорінно змінили систему ГУЛАГу, змусивши керівництво з Москви її реформувати.

Передумовами до повстання стало прибуття в «Горлаг» етапів з ув'язненими, які вже мали досвід участі в табірних заворушеннях 1952 року, а також той факт, що після смерті Сталіна, амністія поширилася лише на кримінальників та ув'язнених з малими термінами.

25 травня 1953 року табірною охороною були вбиті в'язні Жигайлов і Софроник, а також був поранений в’язень Дзюбук. Наступного дня сержант Дятлов автоматною чергою вбив трьох і поранив сімох в'язнів 4-го й 5-го табірних відділень. Саме там і почалося повстання, яке охопило всі інші відділення Норильського концтабору.

У відповідь в 4-й зоні «Горлагу» в'язні припинили роботу на будмайданчику, а на одному з будинків, так, щоб добре було видно в інших зонах, написали: «Нас убивають і морять голодом». Керівником повстання 4-ї зони був українець Євген Грицяк.

В'язні зібрали мітинг, на якому виступив Грицяк із закликом до страйку та відмовилися повертатись у житлову зону.

Наступного дня повстанців підтримали в'язні 5-ї зони, а згодом і 6-ї (жіночої), де українки вивісили гасло «Свобода народам і людині!». 1 червня до повсталих приєдналися 1 400 в'язнів табірного відділення № 1.

5 червня 1953 року в «Горлагу» шість табірних відділень припинили роботу і виявили масову непокору табірній адміністрації у п'яти табірних відділеннях, де утримувалося 16 378 ув'язнених.

Загальновизнаним гаслом в'язнів 3-ї зони, які оголосили про повстання 4 червня, стало «Воля або смерть». Вони вивісили чорний прапор із червоною смужкою, що символізувало пролиту у боротьбі кров.

Керівниками повстання у 3-й зоні були лідери двох українських підпільних груп: відомий дисидент і правозахисник Данило Шумук (організатор Української Самодопомогової організації, створеної ще 1948 року) і Степан Семенюк (керівник націоналістичного осередку, до ув'язнення — провідник Організації українських націоналістів Луцької округи на Волині). «Ми пам'ятали наказ Проводу ОУН: продовжувати боротьбу за волю України й інших поневолених народів скрізь і за будь-яких обставин», — говорив пізніше Степан Семенюк, який зараз мешкає у Польщі і часто приїздить в Україну, зустрічається із молоддю та розповідає про ті події.

Данило Шумук (який був підлеглим Степана Семенюка в УПА на Волині), відсидів у радянських концтаборах майже 43 роки, після звільнення емігрував до Канади і лише кілька років тому повернувся у рідне село на Донеччину, де помер та похований.

Відтак, було створено страйкові комітети. На високі труби котелень були підняті чорні прапори смерті й непокори. Цілодобово завивали сирени. З повітряних зміїв над Норильськом розсипалися тисячі листівок із закликом підтримати в'язнів морально: повідомити керівництву СРСР про насилля над в'язнями в Норильських таборах… На дахах та інших високих місцях колишні моряки азбукою Морзе за допомогою кольорових прапорців узгоджували й координували дії повстанців, а також повідомляли про трагедії із зони в зону. Навіть почала регулярно випускатися стінгазета «Шило»…

4 липня у 4-ій зоні адміністрація поставила ультиматум: вихід за зону або розстріл. Щоб уникнути кровопролиття і зберегти людей, керівник повстання Євген Грицяк вивів усіх за зону.

Найдовше протрималася 3-тя зона, яка переважно складалася з українських і прибалтійських націоналістів, засуджених на каторжні роботи. Останній чорний прапор жалоби за вбитими побратимами, який в’язні вивісили на початку повстання, зірвали 4 серпня 1953 року, коли на територію зони в’їхало сім вантажівок з озброєними солдатами.
На штурм табору мобілізували й цивільних комуністів та комсомольців Норильська, керівників підприємств і цехів заводів та фабрик.

За офіційними документами загальна кількість загиблих становила до 150 осіб. Їхні тіла поховали на цвинтарі під горою імені Шмідта біля міста. З усіх повстанців тюремна адміністрація виокремила 2 920 активістів – 45 із них заарештували як організаторів, 365 – посадили в тюрму, 1 500 – перевели у Магадан. Решту ізолювали у нових табірних пунктах.

Отже, Норильське повстання було найперше й наймасовіше повстання після смерті Сталіна. Ключову роль у Норильському повстанні, яке тривало 61 день, відіграли українці, зокрема колишні бійці УПА.

Коли почався штурм військами МВС захоплених в’язнями табірних зон і солдати та офіцери поливали повстанців свинцем з автоматів та кулеметів, українські патріоти відбивалися камінням. А коли й воно закінчилося — заспівали свій гімн «Ще не вмерла Україна».

Саме з Норильського повстання почався демонтаж людиноненависницької системи Леніна—Сталіна. Майже через два місяці після Норильського повстання, у воркутинському таборі «Речлаг» теж почалися заворушення…

Розміщено:
Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута  
+380972586091   slavuta2000@ukr.net


  коментарі: 80

*** : Молодцы, ребята. Так держать! Особое спасибо мэру этого неравнодушного города! С Норильска начался демонтаж совка и кровавого режима Сталина, а со Славуты, дай Бог, может начаться демонтаж режима шапкокрада!  (написано 25.05.2013 в 16:37 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
калашников зіркам : А може коли Славута вийде на такий рівень і запросить Юру Шухевича на зустріч, то стануть класні у нас дороги і впадуть тарифи.Як вважаеш.За те що дали згоду на добудову 3і4блоків хаєс дали нам те що обіцяли, чи як в приказці.Обещанного 3года ждут.А після, як ти кажеш кровавого режиму Сталіна було ще багато кривавих режимів.Це і так зване потепління Хрущова,коли в Новочеркаську за його вказівкою було придушене мирне повстання робітників,це і корупційний режим Брежнева, коли при соціалізмі з"явилися міліардери, завдяючи збирачам бавовни в Середній Азії.І ще багато соціалістичних чудес.А повстання ув"язнених були не тільки в Норільську.І не роби зі Славути Нових Васюків.А які заслуги в сина Шухевича.Ті що він син свого батька, чи він також воював з режимом.Просвіти нас необізнаних  (написано 25.05.2013 в 17:06 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
Остап : Все правильно написано, за исключением одного : и Пиголь и Рома Бачинский в то время обязательно бы были в охране и обязательно бы шмаляли по ЗК. Характер у них такой.  (написано 25.05.2013 в 17:25 з адреси:  91.202.132.146)
*** : Калашников, ты мухи то с катлетами не мешай. При чем тут тарифы и дороги, при чем тут другие восстания, если речь идет о Норильске! А о Ю.Шухевиче я и сам мало знаю. Читал только, что он лет 30 или даже 40 отсидел за своего отца и даже ослеп в тюрьме. В совке ведь дети отвечали за своих родителей. А вообще, было бы интересно послушать этого действительно легендарного человека.   (написано 25.05.2013 в 17:27 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Остап, я знаю их обоих и скажу, что характер у них, что надо! Такие как они, особенно такие как И.Пиголь, с которым я знаком уже лет 10, не ламаются. Не дождетесь!  (написано 25.05.2013 в 17:34 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
калашников зіркам : Ось хай приїде розкаже, а ми зробимо висновки.Якщо діти дійсно сиділи за батьків, то як я писав раніше-чудеса соціалізму  (написано 25.05.2013 в 17:36 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Вы, уважаемые, не хамите. У вас своя точка зрения, у меня своя. А что и кому из вас необходимо, вы лучше друг-дружку спросите. Вы ведь теперь почти родственники:))))  (написано 25.05.2013 в 17:46 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Чем больше таких круглых столов, тем меньше рашистов в нашем городе.  (написано 25.05.2013 в 18:20 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Такие как они, особенно такие как И.Пиголь, с которым я знаком уже лет 10, не ламаются. И.Пиголь не ломается, а приспосабливается. Вот он, а я его знаю не меньше чем ***, собачьей будки точно не построил.   (написано 25.05.2013 в 18:20 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : А ты, процент, главное не завидуй, не гоже это. Он ведь не строитель, что-бы будки всякие строить.   (написано 25.05.2013 в 18:24 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Вот было бы побольше таких как он у власти, хотя бы половина по всей вертикали и горизонтали, мы бы уже давно жили как цивилизованые люди.   (написано 25.05.2013 в 18:28 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Чему там завидовать. Раскольник да и только. Нет в него организаторской способности повести за собой людей. А вот навешать лапши на голову, он мастак. А в добавок ещё и трус.   (написано 25.05.2013 в 18:36 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Опять врешь, процент. Трусом Игорь никогда небыл. Я знаю, что говорю, бывал с ним в одной передряге..  (написано 25.05.2013 в 18:39 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Так и я бывал с ним. Горячий и глаза злобные. Не контролирует себя при напряжёнке. Бросается как бык на красную тряпку. Но хозяину служит исправно. Очень властолюбив. Отсутствует самооценка. Самолюбив и напорист, если видит выгоду. Даром и пальцем не пошевелит.   (написано 25.05.2013 в 18:51 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Процент, с твоими способностями можно смело идти в психоаналитики)) Лично я его таким не замечал, хотя были с ним почти рядом на многих опозиционных акциях еще в помаранчевые времена. Хотя горячь немного, тут ты наверное прав. А кто из нас не горячь? А вот, что касается личной выгоды, тут ты не прав. Если бы он искал только личную выгоду, то с его способностями он уже был бы как минимум где-то на областном уровне независимо от партийной принадлежности. И лично я как предприниматель, ничего плого в поиске выгоды не вижу. Только дурак не ищет выгоды, если она есть, конечно:))   (написано 25.05.2013 в 19:37 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : На акції УДАРу в Броварах побили журналіста і затримали активістів
     25 мая в 17:23
     
     
     
     Спроба знести паркан у парку Броварів закінчилася бійкою. Постраждав журналіст. Міліція затримала двох громадських активістів.
     
     
     Фото з місця подій
     door-money.info
     Під час акції активістів партії УДАР в парку "Перемога" в Броварах з демонтажу незаконно збудованого паркану побили журналіста. Міліція на це не відреагувала, а затримала двох громадських активістів, повідомив народний депутат від "УДАРу " Павло Різаненко.
     
     "Всі ми прийшли в цей парк не ламати і не трощити паркан, а для того, щоб його демонтувати і забрати, оскільки він незаконно встановлений приватним підприємством "Феско", що належить Сергію Федоренку, особистого масажиста Миколи Азарова. Парк - це власність громади, а не чиясь особиста", - повідомив депутат.
     
     За його словами, коли активісти прийшли на місце, біля паркану вже стояла міліція. Поки представники опозиції спілкувалися з заступником начальника міліції, в натовпі з'явилися "особи характерної зовнішності".
     
     "Те, що вони ро, позбавляє їх права взагалі називатися спортсменами. Спочатку ці люди просочилися в натовп, і потім почалася бійка. Біля мене стояв журналіст, якого один з цих гопників жорстко вдарив по обличчю. Іншу людину взагалі побили до крові. На відео все це є. Ми вимагали у правоохоронних органів затримати винуватців, але вони повалили на землю іншу людину, обличчя якої було в крові", - заявив Різаненко.
     
     Він порівняв цю ситуацію з подіями на мітингу 18 травня у Києві, коли міліція не втручалася в побиття журналістів.
     
     Різаненко підкреслив, що на його вимогу затримати винних у побитті журналіста та громадського активіста, міліція взагалі не відреагувала. При цьому правоохоронні органи затримали двох громадських активістів. За матеріалами: ZN.UA  
(написано 25.05.2013 в 20:11 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Эти сволочи из страны уже Норильский гулаг сделали, а вы говорите, что такие круглые столы не нужны. Нужны, еще как нужны, граждане бурчащие домоседы! И чем больше их будут проводить-тем лучше!  (написано 25.05.2013 в 20:20 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Та какие столы и кого они туда приглашают. Сіли побалакали, встали та заплакали. На это Пиголь и ему еже си только и способны. Любимая поговорка Пиголя БЛА-БЛА-БЛА.  (написано 25.05.2013 в 20:36 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : У вас все бла-бла и вам ничего не надо. Только когда вас чмырят, вы почему-то орете о бандитской власти и о неспособности народа дать отпор этой власти. Но что бы дать ей отпор, нужна кропотливая работа с людьми и особенно с молодежью. Так что все правильно делается. Без воспитания патриотизма, никакого экономического благополучия нам не видать.   (написано 25.05.2013 в 20:45 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Та я не про народ, а про твоих кумиров. Не я до власти рвусь. Вот поменьше таких балаболов, глядишь и народ поверит в себя. А так заговариваете и заговариваетесь. Верю, настанет время, договоритесь.  (написано 25.05.2013 в 21:02 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Ага, с такими нытиками как ты, как раз поверит народ в себя. А кумиры у каждого свои, на то они и кумиры. Мой кумир, и кумир миллионов, в тюрьме сидит, пока. Очень надеюсь, что в 15 году он станет народным Президентом.  (написано 25.05.2013 в 21:42 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Глупый ты, процент. Как же ты жизнь свою менять собираешься, если власть тебе безразлична и ты не влияешь на нее.  (написано 25.05.2013 в 21:45 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : С такими, что тут собрались, как раз на власть и повлияешь. Она, эта власть, вам враз мозги вставит. Подкинет очередную "УТКУ" в виде языка или фашизма и вы друг другу удавите. Вам покричать на кухне, а теперь и в интернете. Как сказал И. Пиголь, он от этих статей удовольствие получает. Вы все два сапога на одну ногу. Быки бросающиеся на красное знамя. Одни его защищают, другие его проклинают. Одни на памятник ленина молятся, другие на могилах поют. Дурбелики и негодяи. Приспособленцы.   (написано 26.05.2013 в 10:22 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
% правди : Бійка у Броварах: В УДАРі повідомили про затримання "гопника", який напав на журналіста
     
      Затриманий прогулювався з дівчиною в тому ж парку, де сталася бійка
     Прес-служба партії УДАР
     Увечері 25 травня в Броварах міліція затримала одного з нападників на журналіста Андрія Качора під час акції активістів ВО Свобода та УДАР раніше в той же день.
     "Гопника затримали в міському парку. Він спокійно прогулювався зі своєю дівчиною в тому ж парку, в якому здійснив напад на журналіста", - повідомили в прес-службі народного депутата Павла Різаненка.
     "Важливо, що саме журналіст Андрій Качор ідентифікував нападника і звернувся до міліції, щоб ті його затримали. Після "умовлянь" міліція, все ж, затримала нападника. Спустити "на гальмах" цю справу ми не дозволимо і простежимо, щоб злочинець був покараний", - йдеться в повідомленні.
     
     "25 травня місцеві організації Свободи та УДАРу скликали людей на цивільну "толоку", щоб звільнити від незаконної забудови центральний броварський парк і повернути його територію суспільству. Проте "братки" під прикриттям міліціонерів намагалися перешкодити проведенню акції і напали на учасників. Як наслідок, є потерпілі", - розповів журналістам голова райорганізації ВО Свобода Олег Шевчук.
     "Наші активісти впізнали серед "братків" членів угруповання, яким керує місцевий кримінальний авторитет на прізвисько Кабан. Ці особи також брали участь у провокаціях на останніх парламентських виборах, а також охороняли місцевих регіоналів", - повідомив Шевчук.
     
     У прес-службі Свободи повідомили, що під час заходу затримали їхніх активістів Миколу Смирнова та Руслана Ткаченка.
     Раніше прес-служба Різаненка повідомила, що в Броварах під час суботника в парку Перемога невідомі напали на журналіста, після чого міліція затримала двох учасників акції.
     
     В управлінні МВС Київської області повідомили, що під час інциденту в Броварах отримав тілесні ушкодження заступник начальника міськвідділу внутрішніх справ.
     "Акція розпочалася о 12:00, але замість проведення заявленого суботника громадяни проводили мітинг на знак незгоди щодо законності видачі земельної ділянки в парку", - зазначили в міліції.
     При цьому в МВС наголосили, що відповідно до рішень Броварського районного та Київського Апеляційного адміністративного судів земельна ділянка виділена на законних підставах для будівництва реабілітаційного медичного закладу, в якому планується надання безкоштовної допомоги жителям міста.
     
     "Всі ми прийшли в цей парк не ламати і не трощити паркан, а для того, щоб його демонтувати і прибрати, оскільки він незаконно встановлений приватним підприємством Феско, яке належить Сергію Федоренку, особистому масажисту Миколи Азарова. Парк - це власність громади, а не чиясь особиста", - заявив раніше Різаненко.
     Він порівняв інцидент у Броварах з подіями на мітингу в Києві 18 травня. Нагадаємо, 22 травня Шевченківський районний суд Києва відпустив Вадима Тітушка, який підозрюється в побитті журналістки і фотокореспондента, під заставу на суму близько 23 тис. гривень і підписку про невиїзд. 
(написано 26.05.2013 в 10:34 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Ага, один Процент у нас о народе заботится, ночами не спит бедняга, все думает как власть в одиночку поменять. Все у него негодяи, подлецы, все у него приспособленцы, один он - Данко! Нет, не один. Еще ЭС есть, борец за рашистскую правду и справедливость. Осторожно, ребята! Так и до шизофрении недалеко.  (написано 26.05.2013 в 11:01 з адреси:  195-166-52-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Ну вот ты и сказал слово в борьбе против насилия. Пустой ты человек. Дальше носа своего не видишь. Нашёл мне праведников местного значения. Молись на своих кумиров.   (написано 26.05.2013 в 11:32 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
Андрій : Дуже добре, що провели "круглий стіл", добре, що запросили Зеленюка, що дітей привели - добре. Взагалі, що відкрили цю, ретельно замовчувану злочинним комуністичним режимом сторінку нашої історії - добре. А Піголь з Бачинським молодці. Наші хлопці. Побільше б таких. Ще тільки потрібно відвідати колишнього воїна УПА Романа Гелея, що проживає навпроти третьої школи, попри похилий вік і важку хворобу, що прикувала його до ліжка, має старий світлу голову і відмінну пам'ять.
      Не можу не похвалитися, що маю у себе спогади Зеленюка про його життєвий шлях, які він довірив мені - 24 стрінки дрібного рукописного тексту цієї мужньої літньої людини, які потрохи опрацьовую, щоб згодом опублікувати у місцевій пресі.
     
     Слава Україні! 
(написано 26.05.2013 в 12:50 з адреси:  248-181-124-91.pool.ukrtel.net)
*** : Молодец, Андрей! Так держать! Этим рашистам уже ничего не докажешь, клинический случай, а вот молодежь воспитывать нужно. С нетерпением будем ждать восспоминаний.   (написано 26.05.2013 в 13:09 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
% правди : Взагалі, що відкрили цю, ретельно замовчувану злочинним комуністичним режимом сторінку нашої історії - добре. На 22 році Незалежності, для Андрія відкрили сторінку нашої історії. А всі ці роки, що ви робили файні хлопці? Де відсиджувалися?   (написано 26.05.2013 в 13:16 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
Андрій : Не мені, Романе, не мені. Я про це давно знаю і публікую. Про дітей мова.  (написано 26.05.2013 в 13:24 з адреси:  248-181-124-91.pool.ukrtel.net)
*** : Процент, ты хоть иногда думаешь, что пишешь? Как люди могли знать о этой странице украинской истории, если она была "за семью печатями"? Ты вот, где отсиживался, когда в Норильске восстание было? Что за идиотские вопросы, процент?  (написано 26.05.2013 в 13:24 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
ЮРІЙ : 100 % солідарний останньому коментарю 3 - х зірочок , і не тільки. Видно , що мудра людина і не байдужа як і до минулоЇ історіЇ , а також в цілому до майбутнього держави . А наплювати в душу , зіпсувати настрій опоненту , на цьому сайті майстрів вистачає . Хвалити Бога , хоч перестали з матами писати . До проведення круглого столу , особисто ставлюся позитивно . Покоління має рости , національно свідомим та знати ту гірку правду заплямованоЇ історіЇ . ... ІСТОРІЮ БЕРУТЬСЯ , ТАБАЧНИКИ ТВОРИТИ , ГЕТЬ ! КРУТИ І УПА ! НАРОД ХОЧУТЬ ДУРИТИ ...  (написано 26.05.2013 в 14:08 з адреси:  94-153-30-40-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Юрий, взаимно! Как все-таки хорошо,что нормальных украинцев больше, чем не нормальных рашистов.  (написано 26.05.2013 в 14:52 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
калашников : Перш за все навчітся поважати опонентів, не зважаючи на їхні політичні погляди.Давайте ,виходити з тези, що ми всі Українці.Це поперше.По друге потрібно зрозуміти,що політичні барикади зводять недолугі політики, для яких нестабільність в Державі тільки лле воду на їхній млин, тому що це відволікае активну частину Українців, від низки соціальних проблем.Якщо відволікти населення від думок про їхне злиденне житя і давши їм тему про мову, яка навіть не підлягае обговоренню. тому що це абсурд.Це всерівно що в Ізраїлі ввести другу державну російську.Держава Україна-Українська мова і ніякі суржики.Мені наприклад соромно, що наші можновладці не знають мову.По трете, коли Українці не будуть роз"еднані, а об"еднанні, так як в Державах, де йде активна боротьба за свої права, то там е і результат.Так що шановні історіею. хай займаются історики. а ми повині об"еднатися в боротьбі за свої соціальні права.Адже олігархи, що в Росії. що в Україні однакові. І там і тут простому люду під їхньою владою тяжко жити.Що стосуется молоді то їх потрібно виховувати на патріотизмі до своеї Країни, поваги до старшого покоління. і не брати приглад всього поганого що існуе в Европі.Побільше звертати уваги на християнску мораль.Ось тоді ми побачимо квітучу Україну. яку хотів бачити великий Тарас Шевченко.Не забувайте його вірші.А також беріть приклад з Франка. і згадайте його "каменярів".Бажаю всім злагоди і порозуміння.Пам"ятайте- ворог у нас один-олігархічний капітал. який безсоромно обкрадае Нас.  (написано 26.05.2013 в 15:20 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Еще один умник выискался, который все время поет взаимоисключающие друг-дружку речевки. Да как же ты, Калашников, собираешься воспитывать молодежь на примерах патриотизма, если ты тут же восклицаешь, что историей должны заниматься историки! Ну, не идиотизм, сам подумай. Украинскую историю должны изучать все, от мала до велика! И одно-другому не помеха: нужно и свою историю изучать и за свои права бороться. Так то, вот.  (написано 26.05.2013 в 15:35 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
калашников зіркам : Людей нормальних.І Українців і Росіян.Головне адекватних.Повторюю.Не розпалюйте ворожнечу між народами.Скоро дійде до того що Українців будуть бити в Росії, а Росіян в Україні.Не забувайте скільки нашого люду, працюе в Росії.Ці коменти читають і в Росіїї.А патріотизм складается не тільки з слів Слава.Порозмірковуй кожен про себе, чи все він робить так як того вимагае Закон .Чи всі податки ти платиш,чи не отримуеш зарплатню в конвертах, підтримуючи цим тих проти кого потрібно виступати.А потім виступай проти такого ж самого, тільки за те що він розмовляе на Україні російською.А може це його також Батьківщина.Ти Азарову про це напиши на сайт.Чи страшно.Повторюю для особливо талановитих.Державна мова -Українська, а те, що чим більше мов будеш знати то краще.Так що вчіть мови.  (написано 26.05.2013 в 15:40 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
калашников зіркам : Я тебе не оскорбляв. Приклад вже був, коли політики викладають історію під свій режим.Так що повторюю .Історіею повині займатися фахівці а не націоналісти чи комуністи.Тому що вкожного вона своя.До речі за твої коменти російською лісові брати тебе давно б повісили на гіляці.Ти просто підкупленний провокатор .  (написано 26.05.2013 в 15:48 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
% правди : Почему мы в дерме? А потому, что бывшие полит-работники, коммунисты, кандидаты в коммунисты сейчас перекрасились и взяли под козырёк государственный сине-жёлтый флаг. Спросите у них, сколько они партий поменяли, пока стали "патриотами". Республики Прибалтики уже давно забыли разговор про языки. Вспомните начало 90 годов прошлого столетия, что там творилось. Они в первую очередь провели люстрацию.   (написано 26.05.2013 в 18:22 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Калашников, свои налоги я плачу исправно, не переживай. А вражду разжигают такие как ты рашисты. Хочешь жить в этой стране, будь добр - уважай ее историю, традиции и всех ее героев. Хочешь быть рашистом - на фиг в другую страну!
     Процент, да если бы мы внедрили у себя прибалтийский сценарий, то за всю вашу антиукраинскую писанину на этом сайте (боюсь,что не только на этом), такие как ты, Калашников, ЭСес и прочие СМС, в 24 часа уже были где-то в Нижегородской области и кормили бы комаров. 
(написано 26.05.2013 в 19:32 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
*** : Жаль, что у нас не прошла люстрация.  (написано 26.05.2013 в 19:37 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
% правди : ***, где ты увидел, что у меня антиукраинская писанина. То, что тебе во всём видится анти, это говорит о том, что ты обладаешь сверх мощной дурью.   (написано 26.05.2013 в 19:57 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : К стати, о мове. Я хоч людина російськомовна, але вважаю, що державна мова у нас повинна бути одна-українська. Хто не згідний, також - …бін зе бітте, панове, доки кордони ще відкрити.  (написано 26.05.2013 в 20:14 з адреси:  141-235-124-91.pool.ukrtel.net)
калашников зіркам : Я народився в Славуті,комуністом не був, а ось таких як ти не мішало б провірити.і тоді б всі знали, хто е хто, і звідки появилося в Славуті.А ну назвись для люстрації.Покажи приклад.Да половина з вас. покідала свої домівки в селах, і тепер косите під патріотів.А ну марш підіймати сільське господарство.Покажіть свою любов до рідної землі.  (написано 26.05.2013 в 21:12 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
калашников зіркам : Якщо ти російськомовна людина, і хочеш прибалтійський сценарій, то тоді ти перший вилетиш з країни.Згадай но, як прибалти відносятся до російськомовних.Ніяких прав вони там не мають.Ось і ти стане ніким тому що какашки тут будуть зайві і в Росію зрадника не візьмуть.Краще згадай басню Крилова.кукушка хвалитворобья...и так далее.Так що Українцям такі гапони зайві  (написано 26.05.2013 в 21:22 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Все они там мают, Калашников. И в быту разговаривают на своем родном языке. А вот в госучреждениях-да. Вот так бы у нас было! А что касается тебя, то лучше с первым попавшимся умным коммунистом потерять, чем вот с таким Калашниковым найти:))  (написано 27.05.2013 в 12:31 з адреси:  195-161-54-37.pool.ukrtel.net)
калашников : І де ти таке в Славуті з"явилося.Хто тебе нам підсунув, як непотрібне лайно.Бач вже і до комуністів потягнуло.Яж казав що люстрацію тобі треба тварюко пройти.Де сховав партквиток.А ну вилазь з нори.Може тебе Російські спецслужби сюди закинули щоб вносив розбрат серед нас.Ти бачиш яка наволоч.  (написано 27.05.2013 в 13:13 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
Сергій : Дуже потрібна справа робиться для нашої молоді. Підтримую!  (написано 27.05.2013 в 15:40 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
моряк : Хто дійсно в Славуті ЧМО,то це "шісточка"-КАЛАШНІКОВ!  (написано 27.05.2013 в 18:26 з адреси:  37-229-113-165-broadband.kyivstar.net)
*** : Точно, моряк, и добавить нечего. Он даже не в состоянии переварить то, что ему пишут. Полный отстой.  (написано 27.05.2013 в 18:39 з адреси:  195-161-54-37.pool.ukrtel.net)
калашников моряку : Ти такий моряк, як зірочки патріот.Взяв собі за нік комуністичні символи.а ти мабуть море попутав з болотом.Щось в останній час в Славуті стало моряків більше ніж в Одесі.Сопливі дурні.Про що з вами ідіотами вести дискусію.Порозважався я з вами дебілами і досить.Може від злості повиздихаете.  (написано 27.05.2013 в 22:23 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
калашников : Останнім часом я поспілкувався з патріотами оун, які воювали за незалежність України.Вони бачачи що ро зараз з Україною можновладці, коли хочуть роздерти її на шматки і грабуючи, дуже невдоволені, і кажуть що в Україні нічого не змінилося.Раніше Державу гвалтувала імперська Росія, тепер грабують свої, без совісті і честі запроданці, які готові продати нас в рабство будь кому.А ми тут гриземося за те хто розумніший.А в цей час деякі потирають руки, тому що коли йде гризня між собою, ми далекі від соціальних проблем.  (написано 28.05.2013 в 06:09 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
% правди : Ти диви який розумний став наш добродій калаш. Тепер його цікавлять соціальні проблеми. А пару днів по тому кричав, що комуняки вийшли до міської ради. Ну що ти за людина така не самостійна. Все чекаєш подачки від В.Б.С. Продажний ти чоловік.  (написано 28.05.2013 в 06:59 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
моряк : ЯА я Вам що казав?Флюгер звичайний!  (написано 28.05.2013 в 09:18 з адреси:  37-229-113-165-broadband.kyivstar.net)
калашников : А вас соціальна сфера не цікавить.Видно що ні.Тому що тупі як худоба.В політиці також.Одне що вміете добре кричати Слава, не розуміючи кому кричете.В політиці повина бути гнучкість.А ви політику підмінили танком.Ти кажеш флюгер.Згоден.А чому флюгер ніколи вітер не здувае як попор.А тому що він за вітром.Дурень.Ти знаеш.Вступати з вами в дискусію, всерівно що мочитися проти вітру.  (написано 28.05.2013 в 14:31 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
% правди : Во калаш, молодец, теперь усёк где твоё место. Болтаться как г...о в проруби.  (написано 28.05.2013 в 18:12 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
 : эссэсовцы в сравнении с чекистами были ангелами сайт  (написано 01.06.2013 в 18:43 з адреси:  198.144.116.182)
*** : Я в шоке, но это так. И сегодня еще находятся люди, которые вякают о том, что сталинизм, это что-то иное чем фашизм.  (написано 01.06.2013 в 21:11 з адреси:  249-238-95-178.pool.ukrtel.net)
*** : Да, УПА после такой статистики можно смело обьявлять святой!  (написано 01.06.2013 в 21:13 з адреси:  249-238-95-178.pool.ukrtel.net)
калашников : Що породжуе жорстокість.Негідне вихованя,неосвідченність неінтелигентність та все дозволенність, коли найгірші якості людини випливають назовні.Що ми і отримали від більшовитського режиму, коли до влади прийшли люди, для яких жорстокість стала звичайним явищемЩо вони першим почали нищити.Духовність нації-релігію, а потім перейшли на інтелигенцію.Згадайте лозунг перших революціонерів.Все знищити а потім збудувати новий світ.Тому була створена репресивна машина з чіткою вказівкою, нищити всих тих хто не такий як вони.Ось чому потрібно всіляко відроджувати найкращі традиції нашого народу, які варвари намагалися знищити.Але як після всіляких руйнувань природа відроджуется, так і наша Україна відродится, і всіляка так звана нечисть відійде в небуття.  (написано 02.06.2013 в 05:51 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
калашников : Ну не бажали Українці бути в Союзі, тому і використовували різні методи боротьби.І дивізія сс Галичина в той час була не рідкість.Російська визвольна армія також по своему боролася проти білшовиків.Так що як бути обьективними, то пишіть і про прибалтійські військові формування і про російські.А це виникло тому, що в принципі була порушена теза В І Леніна. Право наций на самоопределение.А Сталін при створенні СССр в 22році, це все грубо порушив, насильно обьеднавши всі народи з різним менталитетом,мовами і культурою, яка створювалася віками в один народ-радянський.І це породило масу бунтів, по всих без винятку республіках.На цей мій комент.е гарна російська приказка.Насильно мил не будеш.И власть на штыках не долговечна.  (написано 02.06.2013 в 06:06 з адреси:  94-153-30-15-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Да, такого бреда как от двух точек, давно не читал. Двоеточие, ты, перед тем как Бузину читать – обязательно грамм 300 хорошей водки прими и закусывай хорошо. Ты я вижу, не в Украине живешь, так вот: этим «историком» у нас уже даже детей не пугают. А это, наверное, уже твой собственный глюк: «Ті хто хоч один день, воювали на боці фашистів - фашисти самі і за те їм покаранная»:) Так на стороне фашистов весь СССР в свое время воевал! СССР выкормил этот фашизм! Ты историю нормальную почитай, а не Бузину, и на поворотах полегче. Львов, в отличие от Рашки, – культурная столица Украины. Так что там по поводу настоящих фактов: кто больше кровушки пустил-коммунисты или их кровные братья-нацисты?  (написано 02.06.2013 в 10:19 з адреси:  240-163-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Ну, вот сразу видно рашиста стало. Бред Бузины фактами называет да на луну воет. Гавкать на Украину и на нашего мэра-это ваша прерогатива. Рашисты гавкают - караван идет, знаешь такую поговорку? И С.В.Б. я поддерживал и поддерживать буду, наша партия своих не бросает, как твои коммунисты. И И.Пиголь его поддерживает и все нормальные люди в нашем городе. Есть правда идиоты вроде тебя, но их единицы. И Юля на свободе будет и президентом она станет, не волнуйся. І мову ми свою знаємо и не забуваємо. И рашизм переможемо обов’язково!  (написано 02.06.2013 в 12:24 з адреси:  240-163-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : К твоему сведению и в отличии от тебя, рашист, 18 мая я сам был в Киеве. Твои перепуганные рашисты только и смогли, что женщин избить. Еще немного такого рашистского покращення и от них даже мокрого места не останется.  (написано 02.06.2013 в 12:32 з адреси:  240-163-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Рашисту. Дурачек, Юля еще не была президентом. Вот когда станет, тогда и гавкать начинай. Все рашисты гавкают, что скоро Украине кабздец, а она все живет и живет. Да что с вами говорить, неучами тупыми. Вы ведь только гавкать и мычать умеете.   (написано 02.06.2013 в 13:15 з адреси:  240-163-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : Рашист, я ведь понимаю, почему ты звереешь. То, что скинул на этот сайт пока неизвестный человек, не вкладывается в твою баранью канву о «великой Победе». Почему же ты молчишь об этой статье, а подсовываешь нам очередную пустышку оида Бузины? Или язык отсох? Почитай комментарии РОССИЯН, внимательно почитай, может поумнеешь, если мозги есть!
     Как убивали наших отцов и дедов: эссэсовцы в сравнении с чекистами были ангелами
      сайт
     Е.Алиева: Спасибо Вам огромное за статью. Придётся перечесть ещё не раз. Признаюсь, не слышала о Сазлаге. Мой дед сидел в Карлаге. Уверена, мы не знаем и 100-й части того ужаса, что творили наши "сограждане" - изверги из НКВД, вдохновляемые усатым подонком...
     Боже, почему нам пришлось родиться в этой бл--ской стране, где рабский дух и стадное чувство заменили людям счастье... Необходимо поимённо назвать ВСЕХ, причастных к подобным преступлениям в СССР. Пусть не самим палачам - пусть детям и внукам их будет стыдно за своих предков-фашистов. Чтобы кусок хлеба не лез им в горло из серебра и хрусталя, награбленного их дедами у своих жертв; чтобы не спалось им спокойно на дачах, конфискованных их дедами у жертв сталинизма, чтобы каждая мелочь в их доме напоминала им о слезах детей врагов народа, выросших в детдомах и не знавших что такое мамина ласка...
     Да о чем тут речь? Что коммуняки, что фашки.....всех их на костер, нахрен
     Да нет, Виктор, разница очевидна. Краснопузые уничтожали свой народ, в отличие от фашистов.
     В России ни одной не сыщешь нации,
     избегнувших нашествия зверей,
     рождённых от безумной радиации,
     текущей из несчётных лагерей
     Игорь Губерман
      
(написано 02.06.2013 в 15:58 з адреси:  240-163-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : "Нас всех распинали на красной звезде,
     Везли на далёкие стройки,
     ОСО, трибуналы, суды, МГБ,
     Позорные «двойки» и «тройки».
     
     Лишали свободы и честных имён,
     Клеймили «врагами народа».
     Под крики «ура», и под шелест знамён,
     И под улюлюканье сброда.
     
     Сибирь, Воркута, Соловки, Колыма,
     Норильск или Бам Озёрлага,
     Омытые кровью зэка острова
     Архипелага ГУЛАГА.
     
     Дороги, каналы, плотины, мосты,
     На наших костях вырастали,
     И транспарантов над нами холсты
     «Да здравствует Сталин!» кричали."
      
(написано 02.06.2013 в 16:16 з адреси:  240-163-52-37.pool.ukrtel.net)
*** : А я уже зарегистрировался и общаюсь. С умными людьми это всегда приятно. Обещаю периодически информировать рашистов о фактах «побед» их отцов и дедов. Как сказала одна участница клуба это только сотая часть их преступлений, о которой мы ничего не знали.  (написано 02.06.2013 в 20:14 з адреси:  27-166-54-37.pool.ukrtel.net)
*** : Кстати в антисоветской лиге уже 3288007 участников. Присоединяйся рашист, может нормальным человеком станешь.  (написано 02.06.2013 в 20:19 з адреси:  27-166-54-37.pool.ukrtel.net)
PRAVEDNIK : А на арене все те-же)))) Собака лает-караван едет)))  (написано 02.06.2013 в 22:30 з адреси:  213.174.12.137)
 : Де цей дебіл найшов "антисоветську лігу"?Приснилось з пьяну?  (написано 03.06.2013 в 08:05 з адреси:  109-162-25-39-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 4 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік