Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 03.05.2013 З ІСТОРІЇ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СЛАВУТІ

В історії Славути є значна кіль-кість тем та напрямків, які, попри свою надзвичайну важливість, надалі залишаються маловивченими та малознаними. І хоча, навколо цих тем не вщухають суперечки та дебати, однак до з’ясування усіх білих плям у історії рідного міста ще далеко. Однією з таких дискусійних тем є питання надання Славуті міського статусу. При цьому маємо на увазі не час заснування чи першої згадки, а саме визначення тієї дати від якої населений пункт Славута отримав міський статус.
Фактично з 80-х рр. ХІХ ст. у науковий обіг було введено інформацію, що Славута отримала міський статус, лише у 1754 р., в результаті надання їй магдебурзького права королем Августом ІІІ Фрідріхом.
Зокрема, з видання у видання повторювалося, що король дозволив Славуту «огородити, запровадити право магдебурзьке, торги щотижневі, а також два річних ярмарки та склад “білої руської солі”».
Здавалося б усе зрозуміло, одначе активні пошуки в архівах дозволили підважити цю тезу й встановити справжню дату встановлення у Славуті магдебурзького права та самоврядування.
Отже, майбутнє містечко Славута, виникло у 1619 році, на місці спаленого татарами села Воля Де-ражнянська. Зазначимо, що містечко виникло не спонтанно, а цілеспрямовано було засновано на теренах Новозаславської волості, за розпорядженням князя Юрія Янушовича Заславського, офіційними князівським осадником –Авелем Тошковським. Подібна
практика була цілком звичайною для того періоду, а також для того соціального прошарку до якого належали князі Заславські – «королевята». Фактично під цим титулом розумілися найбільш багаті та впливові магнати Речі Посполитої, які обіймали найвищі державні посади і від волі яких залежали вибори короля. Користаючись зі своєї необмеженої волі на своїх землях, які навіть в офіційному діловодстві носили назву «Заславського князівства», князі Заславські, подібно до Славути, заснували такі містечка, як Білогородка (1545), Судилків (1570), Новий Заслав (1579), Красний Корець (1596), Тошків (1633).
Що цікаво, згідно закону, дозвіл на заснування міста та надання йому магдебурзького права мав право видавати лише король, однак магнати-«королевята» в меж-ах своїх володінь-«князівств» на це ніколи не зважали і самостійно, на власний розсуд, як засновували міста, так і надавали їм право магдебургії.
Власне подібним чином засноване містечко Славута/Славутин, як один з п’яти міських центрів Заславщини, вже 23 квітня 1633 року отримує локаційний привілей (від лат. «locatio» – будувати, заселяти).
Цим привілеєм князь Юрій Заславський відразу визначив мету надання Славуті міського статусу – «зростання чисельності населення та приїзд до міста на торги та ярмарки якомога більшої кількості людей». Тобто, в першу чергу, мета передбачала фінансово-економічні інтереси князя. Адже збільшення чисельності населення, автоматично збільшувало чисельність ремісників, торговців, а отже й зростали розміри податків які місто мало сплатити до князівського скарбу.
Таким чином, аби закликати на переселення до Славути, якомога більше людей, князь Юрій Заславський звільнив славутських міщан на 20 років від сплати податків, дозволив займатися ремеслом та торгівлею, виробляти (випалювати) горілку. Крім того, князь дарував міщанам можливість судитися згідно Магдебурзького права. Власне завдяки цьому дозволу у Славуті зароджуються перші паростки самоуправління. Зокрема, усі міщани були вилучені з-під безпосередньої влади князівського урядника та отримали право обирати свого офіційного представника перед князем – міського війта.
Славутський війт крім того, що представляв місто перед князем Заславським, також був головним міським суддею. На жаль документи не зберегли ім’я першого славутського війта, однак достеменно відомо, що наприкінці XVII ст. цю посаду обіймав міщанин Іван Андрушенко, з кінця 1730-х і до 1745 р. – шляхтич Козловський, а з 1767 по 1773 рр. – Міхалко Косальчук. Окрім власне посади війта у Славуті запроваджується й інший орган місцевого самоуправління – міська рада. Очолював раду бурмистр. Щоправда, з 1633 по 1694 рр. посади війта та бурмистра були об’єднані в руках однієї людини.
Це підтверджується тим фактом, що у 1694 р. славутчанин Іван Андрушенко згадується, як війт та бурмистр славутський.
Засноване містечко досить швидко розвивалося й росло, зокрема вже у 1637 р. в місті були: ринкова площа та 4 вулиці, міські мури з 8 баштами (з яких 4 безверхих). Що цікаво на одній з башт було вивішено міський штандарт. При цьому загальна чисельність населення Славутина становила 1320 осіб, з яких 94,7 % становили християни і лише 5,3 % – євреї. Проте актив-ний розвиток міста був перерваний в ході Визвольної війни 1648-1654 рр., оскільки, як вказується у інвентарі міста від 1694 р., воно було «частково через різних ворогів, частково через орендарів майже зруйновано». Зокрема, у 1650 р. в Славуті з 408 будинків залишилося лише 90, у 1651 р. їх чисельність зменшилася до 19, і врешті у 1653 р. в містечку зафіксовано лише 6 будинків. Тобто, за три роки через неодноразові зруйнування чисельність будинків в місті зменшилася на 98,5%.
Лише у 1680-х рр. розпочинається процес поступової відбудови міста. Як результат, у серпні 1699 року місту надано наступний привілей на самоуправління. Зокрема про це згадують королівські комісари, говорячи, що місту надано право проведення «вільних торгів та ярмарків, як і перед тим було», а також поновлено право вироблення горілки та інших алкогольних напоїв. Як результат, вже за 50 ро-ків чисельність міських будинків зросла з 34 до 70. В місті побудовано церкву, міську ратушу. Врешті, 17 грудня 1754 р. король Август ІІІ Фрідріх, на прохання князів Сангушко, видає привілей на під-твердження магдебурзького права місту Заславу. Власне в цьому привілеї зазначається, що за прикладом Заслава, таке ж саме «німецьке право» надається й іншим давнім містам Заславського князівства – Білогородці, Славуті, Шепетівці та Красному Корцю, які дуже постраждали від козацьких нападів – «per rebelles Cosacos desolationem».
Підсумовуючи дане дослідження, зазначимо, що отримавши 23 квітня 1633 року міське право – магдебургію Славута пройшла довгий та тернистий шлях. Неодноразово спалювалася та знищувалася, проте щоразу відроджувалася.

Берковський В.Г., канд.іст.наук, директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки


  коментарі: 46

*** : Наш город-наша гордость. Вот какую историю нужно преподавать нашим детям!
     Кстати. Представители Парламентской ассамблеи Совета Европы призвали власти Украины принять все возможные меры, чтобы освободить экс-премьера Юлию Тимошенко.
     Европейский суд по правам человека 30 апреля признал необоснованным и незаконным досудебное содержание под стражей Юлии Тимошенко. Так что там славутские шариковы о «воровке» Тимошенко блеяли?
      
(написано 04.05.2013 в 11:34 з адреси:  199-5-200-46.pool.ukrtel.net)
*** : За подачку только такие как ты швондеры тявкают, а я со своих рук ем.  (написано 04.05.2013 в 12:07 з адреси:  199-5-200-46.pool.ukrtel.net)
 : А почему Евросуд не выступает за то что действительно нарушены права человека в Украине, когда не выполняются решения судов.где в милиции выбивают показания силой.где ужасные содержания заключенных.А сколько по ложным обвиненим сидят действительно не виновных людей.А теперь скажи мне где и в какой стране так ведут себя на суде.Да только за такое хамское поведение она заработала срок.И чем хуже ее сокамерницы.Она что королева или хамка которая за ворованые деньги позволяеет себе все.А защищают ее представители сионисткой мафии.  (написано 04.05.2013 в 12:57 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Ага, и еще ее защищают марсиане. А по нарушеным правам человека в Украине, кроме Юли, в прошлом году было несколько сотен приговоров Евросуда. Так что не ври, что приговор был только по Юле. А в Украине, это и не суд был вовсе, а клоунада и судилище. Кто не знает наши продажные суды! Поэтому и вела она себя так, как подобает лидеру опозиции, да и просто достойной и мужественной женщине.  (написано 04.05.2013 в 13:04 з адреси:  199-5-200-46.pool.ukrtel.net)
%правды : У вас уже был мудрый и честный ющ.Даже на процесе в Нюрнберге, когда судили главарей фашизма подсудимые отвечали стоя и не пререкались.А если суд был клоунадой то и получила она по клоунски.Если выпускать то всех.И условия содержания тоже всем одинаковые.И не какой она не лидер.Ее свои уже давно слили, как Королевская.А ее товарищей даже не взяли в партийные списки.Где Шкиль и остальные соратники по партии.Может это ты в подполье забрался.  (написано 04.05.2013 в 13:15 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : И будет сидет она надежно и долго.А выйдет в татуировках после срока больной и старой женщиной.Президент за свои слова отвечает и Европа ему не Указ.Пусть сначала наведут у себя порядок, когда стреляют по демонстрантам резиной и травят газами.А тюрмы у них есть похуже наших.Скоро будут командовать что нам есть и с кем спать.разберемся без сопливых масонов  (написано 04.05.2013 в 13:26 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Не, ну ладно тупому Вику простительно, он по своему скудоумию кроме несусветной темноты и грубости ничего хорошего в своей жизни не видел. Но вы же, все эти ЭСи и %кривды, вроде как притендуете на цивилизованую жизнь, а значит должны видеть хоть на шаг вперед! Почему же вы тоже такие тупые? Единственный политик, которого боится вся эта банда и которая сможет эту банду остановить-Юля. Единственный политик, который прошел все испытания и не сломался-Юля. Единственный политик, которого поддержала и поддерживает пол-страны и та же Европа-Юля. А Ющу народ дал свою оценку, за предательство. Он и Тимошенко подставил и всю страну. А с такими как вы, мы еще долго будем плестись в хвосте цивилизации, пока не скатимся до уровня африканских стран. Вы ничтожны и не достойны лучшей жизни. Потому, что за эту лучшую жизнь нужно бороться, а вы только квакаете как жабы и делаете все на зло друг-другу, городу и стране.   (написано 04.05.2013 в 14:38 з адреси:  199-5-200-46.pool.ukrtel.net)
**** *** : ладно.я работал и может кроме темноты из-за работы мало занимался политикой.но мне обидно что такие как ты, твоя юлька наше национальное богатство растащила.нашел праведницу.она что свои милиарды заработала тяжелым трудом.выскочила замуж за сынка партократа и как все бадюги напару с лазаренко начала грабить то что создавал народ.она такая честная как и ее патрон паша.а ты иди дальше за ней.тампекс использованый.настоящий мужчина не позволит командовать бабе да еще и воровке.ты поедь в Днепр.и постотри ее 3 хатынки.а говорила что у бедной одна квартира.а вспомни как ее жужа со своим м ездила по людям на пляже.не забудь грип и лекарства из Англии.так что сиди и сопи.пусть отдаст что наворовала.скоро и тебе прийдет вместе с твоей юлькой.твари продажные. а нормальные против нее потому, что видят дальше тебя урод точечный.  (написано 04.05.2013 в 15:18 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
**** *** : Не забудь как она лизала зад Путину. За то ее Ющенко и хотел посадить.Еще не много и пахали бы на Росию с ее подачи, как мамонты.  (написано 04.05.2013 в 15:30 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
% правди : *** Посмотри на 176-8-15-81 это всё Вик. Только он от слабоумия не может второпать, что его выход под разными никами, в том числе и под ником %правды на этой страничке, это полнейший идиотизм. Что касается Юли, так я уже писал кто её предал. Ты так и не ответил, назови хоть одного рядового члена вашей партии, без портфеля. Правда есть одна ненормальная, которая на весь базар кричала, что купила для Юли тёплое одеяло, связала ей носки и ещё закупила какие то вещи и передала в штаб вашей партии. А то что Юля политический узник, это верно. Придёт время они поменяются местами. Только жаль, что это не скоро случится по причине того, что такие недалёкие партийцы как ты, нагло протягивают один другого до властных кресел. И потому ты прав, нам ещё придётся колупаться в собственном дерме.   (написано 04.05.2013 в 15:36 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
 : не.скоріше ти відправишся в камеру чим вона звідти вийде.придурок ти а не правда.що ти що крапки.ти придурок не розуміеш що твої числа всім до дупи.якщо хочеш щоб вам вірили то малюй свою фамілію.правду не потрібно ховати.а так нуль правди він і е нуль.чого боїтеся.така і позиція твоя страусина.ждеш хто переможе.щоб знову встигнути перекраситися.бери приклад з піголя.а так ти продажна тварюка.  (написано 04.05.2013 в 15:52 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : о..я ж казав що е нормальні на сайті.а то одні жабоїди.готоешся до керівництва юльки.дурні крапки.Слава Свободі.Слава Тягнибоку новому політику  (написано 04.05.2013 в 16:00 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
% правди : Краще брати "приклад" з тебе та твого мера. Той в 2004 році був довіреною особою у Януковича, а ти підлабузник, пройдоха та провокатор вищого гатунку. Пробка від бутилька з лайном.  (написано 04.05.2013 в 16:02 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
% правди : Молодець Вік! Взувся на повну. Так тримати. Вік ТАК!   (написано 04.05.2013 в 16:06 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
вік Оправди : Зачепив лайно за живе.Ти чого Мера зачіпаеш тварюка.Затичка гапона ти а не %правди.скоро я вас всіх виведу на чисту воду а тоді буде видно хто е хто.ЮВТ хай для діла вибачить як і її прихильники.один вже нарисовався.  (написано 04.05.2013 в 16:11 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
PRAVEDNIK : Ув.***. Давайте перестанем оскор своих оппонентов? Да? И ответьте мне на пару вопросов. 1. Кто продал "Криворожсталь"? 2. Знаете-ли Вы , сколько людей получили, или сколько людей лишились чего-либо после продажи завода?3. Обоснуйте Ваши слова о том, что Ю.В. лучший политик. (в чем это выражается).4. Вы действительно думаете, что деньги, которые у Ю.В. заработаны чесно?  (написано 04.05.2013 в 16:16 з адреси:  213.174.12.137)
вик  : Он не ответит так отвечать не чем.Криворожсталь продала ЮВТ.Много людей лишилось работы так как новый собственник многих сократил мотивируя эти сокращения модернизацией.А то что ЮВТ убрала с рынка конкурентов по бизнесу из противоположных сил оставив своих олигархов таких как Васадзе,сенченко и других как политику имджа ей не прибавило.Зато люди помнят как она ставши премер-министром дала зарплату депутатам по 20000 и добавив им льготы.Как одела Украинцев в марлевые повязки и моментально дала возможность баслословно нажится фарм.компаниям,когда люди закупали впрок просроченные лекарства на последние деньги.Это надо вспоминать.В Кривом Рогу ее фамилию проклинают.  (написано 04.05.2013 в 16:37 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : А саме голвне що крім свого носа, вона перестала бачити те що вона отримала.Забула сирота казаньська приказку.Чем выше взлетиш тем больней падать.Не нату карту поставила.В тюрмі тепер навчать добре грати.Народ поважае тільки сильних та успішних і як підійме так і опустить.Жаліе тільки убогих і сірих.До виборів ніхто її бідолагу не випустить.Наш Президент собі головний біль шукати не буде.А народу потрібна стабільність а не революція і хаос щоб привести до влади не кращих представників України  (написано 04.05.2013 в 16:52 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
LOM : Далась вам эта ЮВТ,посмотрите лучше сюда-сайт
      
(написано 04.05.2013 в 17:03 з адреси: 46.63.78.190 unnamed.x-city.com.ua)
abc : Поховали та й забули Тарасове слово. Нема волі, нема долі, Ярмо-іго знову. Поховали та й заснули, У сні потонули, Кайданíв не розірвали, Оков не струснули. Знову панщина новітня, Знов кріпацтво всюди, Всім керують-заправляють Злодюги-приблуди. Знову шляхта в спину дише, Жидок гендель травить, Московщúна ненаситна, Хижо балом править. І розбійники заморські, Й свої посіпаки Роздирають-рвуть на шмаття, Неньку, як собаки. А ви дивитеся тупо, Як дурні на воду, Геть забулися якого Та племені-роду. Помоскалились, зляшвились, З’європейзувались, Як були сміттям і бидлом Так же і зостались. Та пожеж не запалили, Хмар не розігнали, Тих, хто встать хотів, самі же Ворогам здавали. Закопали в чорну яму, Кобзарéву мрію, А з Тарасом поховали І віру-надію. Може час уже згадати Чиї квіти-діти?! Чи вовік наймитувати, Тліти, скніти, гнити? Тож пора, нарешті, встати Від краю до краю, Бо пощезнете, як роси, Ніхто й не згадає. Прокидайтесь та вставайте, Хоч раз щось зробіте, І вражою злою кров’ю Волю окропіте. Та створіть сім’ю велику, Сім’ю вольну нову. І Пророка пом’яніте Незлим тихим словом.  (написано 04.05.2013 в 17:55 з адреси:  mail125.anonуmouse.org)
% правди : Я казав, що Вік дуже розумна людина. "А народу потрібна стабільність а не революція і хаос щоб привести до влади не кращих представників України". Покращення вже наступило. Тепер тільки стабільність та стабільність, чи дебільність. Думаю, що Вік потрібен нам, як депутат міської ради. На наступних виборах голосуємо тільки за Віка. Даєш стабільність по віку.   (написано 04.05.2013 в 19:01 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
вік %правди : Я ще не ідіот щоб іти в депутати.нарешті перестав лити бруд.це мене радуе.на сарказм я не звертаю увагу.  (написано 04.05.2013 в 21:59 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : ВОІСТИНУ ВОСКРЕС.З СВЯТОМ ВАС ВСІХ.ДАВАЙТЕ ВЕСТИ СЕБЕ ТАК ЯК НАКАЗАВ НАМ ІІСУС ХРИСТОС.  (написано 05.05.2013 в 06:45 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Воистину Воскрес! Дай же Боже всем шариковым хоть чуточку ума, а Украине-процветания!  (написано 05.05.2013 в 21:03 з адреси:  228-4-200-46.pool.ukrtel.net)
PRAVEDNIK : И даже в этот день Ув.*** не смог воздержаться от подколов. Вот оно - Ваше истенное лицо. О чем можно с Вами говорить...  (написано 06.05.2013 в 07:53 з адреси:  213.174.12.137)
*** : Повторяю, Европейский суд полностью оправдал ЮВТ. Точка. Поэтому все вопросы, типа: а она украла, а она не честная, а она не достойная - задавайте сами-себе.   (написано 06.05.2013 в 11:18 з адреси:  228-4-200-46.pool.ukrtel.net)
PRAVEDNIK : И все-таки решил я Вас в лужу посадить Ув.***. Ваши слова " Европейский суд полностью оправдал ЮВТ". А ну-ка скажите-ка нам шариковым откуда у Вас такая информация???))) ОБРАЩАЮ ВАШЕ ВНИМАНИЕ НА ВАШИ СЛОВА - "Европейский суд полностью оправдал ЮВТ"!!! ПОДЧЕРКИВАЮ СЛОВО - ПОЛНОСТЬЮ!!!  (написано 06.05.2013 в 17:31 з адреси:  213.174.12.137)
*** : Именно так. 30 апреля Евросуд определил как незаконное содержание ЮВТ под стражей, а по-моему вчера, ПАСЕ попросила нашего Яныка освободить ее. Это означает, что ЮВТ-полностью оправдана.  (написано 06.05.2013 в 20:10 з адреси:  228-4-200-46.pool.ukrtel.net)
*** : Наш Янык даже от апеляции отказался. Знает шапкокрад, что проиграет. Это же не киреевы в мантиях, которые с его рук едят.  (написано 06.05.2013 в 20:12 з адреси:  228-4-200-46.pool.ukrtel.net)
PRAVEDNIK : Ув ***. Вы невминяемый) Я попросил Вас ответить за свои писюльки, а Вы что??? Клоун!!!. Вы написали цитирую - "Европейский суд полностью оправдал ЮВТ"!!!Ваши слова! А теперь Ваш ответ - "30 апреля Евросуд определил как незаконное содержание ЮВТ под стражей"!!! Так полностью оправдал, или просто незаконный арест?? Так кто из нас ШАРИКОВ! Вы, пардон, ЛОШАРА! Какая нах партия?? Какой Вы нах партиец. Вы - необразованое МУРЛО! Тьфу. И чего я вообще с таким остолопом пытался общаться? Вам сцы в глаза - вы будете говорить, что роса!). Правда такова - Евро суд нихрена полностью Юлю не оправдал, да и не сможет. Он определил ТОЛЬКО НЕЗАКОННЫЙ АРЕСТ И СОДЕРЖАНИЕ ПОД СТРАЖЕЙ!!! Отсюда вывод - власть Юлке отомстила, и - это факт, но... Воровка и должна сидеть в ТЮРЬМЕ!!! И будет сидеть в тюрьме! А то, что Вы*** пишите, что ПАСЕ попросила ибла бла бла, то ПОХРЕНУ ЭТО! Это равным счетом совершенно ничего не значит. Воровка есть воровка. Равно, как и все те, кто при власти. Как на Украине, так и в Славуте. А Вам*** батенька лучше не вонять. И вообще заткнитесь уже с ваше политикой,давайте лучше о чем-то другом? Например о балете?)))  (написано 06.05.2013 в 21:17 з адреси:  213.174.12.137)
*** : Вы, Праведник, давно из дурдома выписались? Специально для вас повторяю: Юлия Тимошенко была арестована в зале суда 5 августа 2011 года. Европейский суд по правам человека, единогласно!!! признал ее арест и заключение под стражу незаконным и политически мотивированным. Тюремный срок и есть «содержание под стражей». Разве это не оправдательный приговор? Ваш Янык и Ко должны немедленно выполнить решение Европейского суда, а именно: восстановить права ЮВТ, что значит – освободить ее немедленно! А про воровку, вы своему отражению рассказывайте.  (написано 06.05.2013 в 21:54 з адреси:  228-4-200-46.pool.ukrtel.net)
*** : Вам действительно лучше о балете рассуждать, потому как в политике и праве, вы полный ноль.  (написано 06.05.2013 в 21:58 з адреси:  228-4-200-46.pool.ukrtel.net)
В.Б. : Читаю і не може зрозуміти. Люди, Вам що робити нема чого? Ви б хоч трохи мізки підключали, бо жеретеся практично під кожною статтею на порталі.  (написано 06.05.2013 в 22:16 з адреси:  171-217-132-95.pool.ukrtel.net)
PRAVEDNIK : *** Вы батенька балерун и за свои слова ответа не имеете!) Я вам об одном, а Вы мне о другом)) Юлька ЧМО И ВОРОВКА! А все остальное хрень!) А вы танцуйте, тренеруйтесь)  (написано 06.05.2013 в 22:24 з адреси:  213.174.12.137)
PRAVEDNIK : Ув. В.Б. Я с Вами обсолютно согласен! Если бы Админ сайта вел нормальную интернет-политику, а сайт соответствовал правилам интернет форумов, то во первых полит темы бы присекались, во вторых оскорбительные сообщения удалялись, а еще дублированые посты и флуд тоже удалялись. Тем более, что пан *** в любом посте занимается полит агитацией и оскорбляет некоторых форумчан. Таких банят.  (написано 06.05.2013 в 22:37 з адреси:  213.174.12.137)
Гість : Аби ще хто прикрив у дурдомі Калашнікова, то сайт взагалі став би чистіший.  (написано 06.05.2013 в 22:53 з адреси:  80-129-132-95.pool.ukrtel.net)
гостю : як ти таку ідею запропонував то пиши під своею фаміліею.ти знаеш що анонімки не розглядають.а так ти шавка з підворотні яка дійсно тявкае.я таких як ти не беру до уваги.і пропоную писати без всяких псевдо а то деякі до сих пір не вилізли з криївок  (написано 07.05.2013 в 06:07 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : якщо розуму не мае щоб писати щось корисне, то переходять на обливання брудом.скоро сайт буде схожий на персонажів твору Н.Левицького-Кайдашева сімья.  (написано 07.05.2013 в 06:12 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік гостю : нік ти собі вибрав дуже влучний.гість ти видно у всьому..стратегія у тебе халявщика, ходити і користуватися як гість.одне слово- одноразовий  (написано 07.05.2013 в 06:18 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : а він такий і є  (написано 07.05.2013 в 08:10 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
В.Б. : І знову одне й те саме! Якщо ви вже дискутуєте під статтею про магдебургію нашог оміста, то може хоч повернете її в русло "Ю.Тимошенко та Славутська магдебургія" або "Вплив відсидки Ю.Тимошенко на процес надання Славутину магдебургії у 1633 році", хоча ні напевно вам цікавіше буде обговорити тему "Місцевий пересічний ідіотизм, як класична ознака звилюднілого суспільства"?  (написано 08.05.2013 в 21:11 з адреси:  182-222-132-95.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік