Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 03.05.2013 МАГДЕБУРЗЬКЕ ПРАВО – ОДНА З ОСНОВ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Починаючи з ХІІ сторіччя у Західній Європі розпочинається процес становлення та розвитку міського самоврядування, викликаний, з одного боку, зміцненням економічного становища міст, а з іншого – прагненням землевласників-феодалів отримати більший прибуток. Започаткували появу міського права привілеї надані протягом 973-1188 рр. місту Магдебургу. У 973 р. король Оттон ІІ передав місто Магдебург у власність місцевим архієпископам, які від свого імені дарували різні привілеї магдебурзькій громаді. Власне у
1188 році архієпископ Віхман дарував міщанам першу магдебурзьку грамоту.
Згідно даного документу магдебурзька міська громада отримувала право скли-кати загальноміський схід для вирішення важливих для міста питань, а також, що найголовніше, створювати власний суд з обов’язковим виконанням його рішень. Щоправда в усіх інших питаннях життя та діяльність міста контролював війт (бургграф) та рада представників
(шиффенів), яких призначав та звільняв з їх посад власник міста. Лише у 1294 році громада Магдебурга викупила посаду війта у власника міста. З цього моменту війт призначається та обирається міською громадою. У подальшому користуючись послабленням влади архієпископа міська громада добивається усе більших прав щодо самоврядування.
Незабаром, під впливом успіху Магдебурга, поширення на них подібних прав і привілеїв починають добиватися й інші німецькі міста. Фактично з цього моменту з’являється певний юридичний кодекс міського самоврядування, який отримав назву «магдебурзьке право». За цим кодексом міське населення отримувало:
а) незалежність від адміністративно-судових установ власника; б) можливість вільно користуватися загальноміською нерухомістю; в) право приватної власності на міські земельні ділянки. Натомість місто зобов’язувалося сплачувати щорічний податок до скарбниці свого власника, а також виконувати інші, чітко зафіксовані, повинності.
Приблизно у XIV ст., разом з німецькими переселенцями, «магдебурзьке право», потрапляє до міст України. Одними з найперших міст право судитися за магдебурзькими нормами та ство-рювати міську адміністрацію отримали Володимир Волинський (1324 р.), Львів (близько 1352 р.), Кам’янець-Подільський (1374 р.), Луцьк (1432 р.), Кременець (1438 р.). Разом з тим, прийшовши на українські землі «магдебурзьке право» зазнало впливу та модифікації зі сторони місцевих юридичних норм та традицій. Наприклад, у 1356 році в королівській грамоті на магдебургію місту Львову зазначалося, що мають відповідати «міщани перед своїм війтом, а війт – перед ними та нашим старостою».
Тобто й надалі вплив на формування і діяльність міського самоврядування мав представник власника міського поселення. Таким чином ступінь міського самоврядування залежав, як від волі влас-ника, так і від міської громади – її сили, вмінню лагодити з власником міста.
Загалом же магдебурзьке право в українських містах містило не дріб’язкову регламентацію життя міщан, а лише визначало межі особистої свободи міщан, впорядкування міських повинностей, просторову перебудову міста та норми міського самоврядування. Власне, останній чинник був найбільш важливим, оскільки з заснованих ще у XVIXVII ст. традицій міського самоврядування ми користуємося до сьогодення.
За магдебурзькою традицією міський уряд (адміністрація) складався з війта (міського голови) та міської ради. Саме ці інституції самоуправління мали представляти та захищати громадянські інтереси міщанства.
На відміну від класичного магдебурзького права, в українських містах війт, незважаючи на виборність цієї посади, безпосередньо підпорядковувався представнику власника населеного пункту.
Наприклад, у 1610 р. надаючи можливість міщанам міста Бережниці судитися магдебурзьким правом князь Януш Острозький застеріг, що війта призначатиме сам. Натомість власник міста Немиричева у 1636 р. зазначав, що міщани обрати війта можуть лише за його присутності. До основних функцій війта належала адміністративна та судова діяльність. Судочинство війт здійснював за допомогою колегії лавників. Фактично це був прообраз суду присяжних, де лавники (найбільш поважні міщани) ви-носили вирок, а війт його оголошував.
До повноважень війта та лави належав розгляд «кримінальних, поточних та торгових справ», щоправда у випадку спірних питань учасники судових розглядів могли апелювати до власника міс-та або його представника. Так, у Заславі князі Сангушко в 1727 р. зазначали, що «лише після вирішення уряду та війтів, апеляція від дій яких може спрямовуватися скривдженими до Замкової влади».
Наступним важливим органом міського самоврядування була міська рада, до повноважень якої належало управління містом і міським господарством.
Міськими радниками могли стати лише «люди мудрі, добрі, що досягли визначеного віку, принаймні 25 років, у місті осілі, закононароджені та законослухняні, мешкаючи у власних будинках.
Очолювали міську раду бургомістри. До повноважень бургомістра, наприклад у Заславі, належало розпорядження податковими коштами та земельними ділянками міста, наглядати за правопорядком, доглядати міські укріплення та збирати міські податки.
Отже, магдебурзьке право в українських містах значно відрізнялося від класичного німецького права, що було викликано місцевими традиціями, сильною владою магнатів власників, існуванням розгалуженої системи патронально-клієнтарних взаємин. Фактично, навіть у таких великих королівських містах, як Київ, Луцьк, Кременець, Кам’янець-Подільський, Вінниця міське самоврядування було обмежено владою королівських старост, а в приватних містах – волею свого власника. Саме від цього залежала й рівень особистої сво-боди міщанина. Тим не менше, саме магдебурзьке право стало основою місцевого самоврядування в українських містах, сформувало унікальну правову систему.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік