Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.04.2013 З НАГОДИ 27-Ї РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Мужність і біль Чорнобиля: Славутчани пам’ятають і шанують.
Чорними літерами в історії народу вписана найбільша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції. Вона навічно відбилась в людських долях.
В цей скорбний день наша Славутчина, як і вся Україна та світ, вшановує і низько схиляє голову перед пам’яттю героїв – рятівників, які стали на шляху сліпої ядерної стихії.
24 квітня і 25 квітня, напередодні 27 - ї річниці Чорнобильської трагедії члени Хмельницької обласної організації ВГОІЧК «Чорнобиль-Єдність» та її Славутського районного осередку, прийняли активну участь у заходах приурочених пам’яті й шані подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Зокрема, 24 квітня учасників ліквідації з славутського краю було запрошено на реквієм, що був проведений у бібліотечній аудиторії державного професійно-технічного навчального закладу «Славутський професійний ліцей».
«Сьогодні ми зібралися тут, щоб відзначити 27-річницю Чорнобильської трагедії. Як не дивно, люди іноді виступають ворогами природи, не задумуючись над тим, що в першу чергу шкодять собі. І тоді трапляється біда. Найстрашніша трапилась у ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. о 1-й год. 23 хв. над 4-м реактором Чорнобильської атомної електростанції. Це страшне свідчення того, до якої біди можуть призвести людська недбалість, безвідповідальність, байдужість.
Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
Красивою та багатою була чорнобильська земля з її врожайними полями, садами, річками та озерами, але тільки до квітневої ночі 1986 року. Відтоді ця земля стала називатися «зоною», - по-акторські промовисто розпочала урок-реквієм заступник директора з виховної роботи Славутського технічного ліцею Ванда Владиславівна Коваль. Вона ж і представила запрошених на захід ліквідаторів Калашнікова Віктора Євстафійовича і Смірнова Петра Андрійовича.
Голова ХОО ВГОІЧК «Чорнобиль-Єдність» Віктор Калашніков відмітив масштабність аварії на ЧАЕС та її наслідків, відзначив самовідданість ліквідаторів наслідки Чорнобильської катастрофи, наголосив на необхідності свято шанувати пам'ять про тих, хто загинув, рятуючи людство від наслідків недбалого ставлення до «мирного атому».
«Наслідки чорнобильської трагедії відчуватимуться ще багато років.
Сьогодні тільки лише в м. Славута проживають 373 громадянина, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Нам не можна забувати про те, що трапилося, і слід зробити так, щоб наші нащадки не забували про Чорнобиль і передавали пам'ять про нього наступним поколінням, про всіх і кожного, хто рятував світ від смертельної загрози, хто зараз виконує складні завдання з подолання наслідків аварії, низький уклін", – звернувся із закликом до ліцеїстів та їх педагогів обласний очільник «чорнобильців».

Наші земляки-ліквідатори поділилися з ліцеїстами своїми споминами про немов ратні, ті опалені атомом трудові будні на теренах зони відчудження, про зустрічі з науковцями–атомниками, та щодо власних спостереження подій і процесів у Чорнобильській зоні:
Тієї ночі на зміні було 50 пожежників. Усі вони, перебуваючи у зоні смертельного вогню і смертельної радіації, зробили все можливе і навіть неможливе, щоб зупинити вогонь і попередити поширення аварії. Якби вони ціною свого життя не зупинили вогню, вибухнули б ще 3 енергоблоки. Дослідники стверджують, що в такому випадку на місті Київської , Волинської, Чернігівської областей та півдня Білорусі залишилася би вирва. Україна, Білорусь та південно-західна Росія втратила б більшість людей і тварин, а радіаційною зоною, небезпечною для життя, треба було б оголосити усю частину Євразійського материка і Північ Африки.
На жаль, з ліквідацією аварії на станції біда для України не вщухла. Радіація заразила води, землі і повітря майже всієї України. А на деяких землях узагалі ризиковано залишатись. Ці землі було відділено гострою огорожею і названо Чорнобильською зоною. Людей було евакуйовано, і з веселого, гомінкого містечка Чорнобиль перетворився на безлюдний, закинутий, уражений шматок землі.
Поля і луки, ліси і озера, річки і ставки тяжко вражені невидимою хворобою. Дичавіє земля, хоча ще квітнуть і родять сади, ніхто не споживає тих гірких плодів, ніхто не йде до лісу за його цілющими дарами: не п’є води, насиченої радіоактивною отрутою, і навіть повітря, яким ми дихаємо, стало ворогом. Евакуйовані втратили все: житло,речі, роботу, минуле. А головне – здоров’я, і ще гірше, дуже багато з них з часом утратили життя. За офіційними даними, від наслідків аварії померло 200 тис. людей, але за неофіційними даними – у 2 рази більше.
Горе впало не тільки на Україну. Воно зачепило Білорусь і Росію. На забруднених територіях нині проживає близько 2 млн осіб. Змертвіло багато водойм, не придатною для вживання стала в них вода. Нині в Україні склалася важка демографічна ситуація. Смертність населення перевищує народжуваність. Збільшується кількість психічних і онкологічних захворювань у людей. Настав час усій громадськості бити на сполох, рятувати своє майбутнє, майбутнє нації!
Людина, підкорюючи природу, забула, що вона сама – частина природи. Не війна, не орди чужинців прокотилися по нашій землі, а «мирний атом», який мав принести в наші краї енергію, процвітання, добробут. А натомість - руйнація, пустки, хвороба та смерть…
Ми навіть не маємо права допустити вдруге таку страшну катастрофу, ми повинні оберігати нашу природу, а з нею ми оберігаємо і нас самих. При винайденні нових технологій, повинні думати насамперед за людську безпеку. Адже людське життя – це найцінніше, що ми маємо.
Пан Петро Смірнов додав до реквієму й власного поетичного слова, прочитавши два чудових вірші співзвучних із темою заходу.


Далі, згідно програми заходу всі учасники реквієму переглянули відеофільм про обставини і наслідки аварії на ЧАЕС, та вшанували пам'ять загиблих від наслідків аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання, а учениці технічного ліцею запалили поминальні свічки.
25 квітня у приміщенні Славутської районної бібліотеки також пройшов літературний реквієм з нагоди 27-ї річниці чорнобильської трагедії у якому прийняли участь ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, Голова ХОО ВГОІЧК «Чорнобиль - Єдність» Віктор Калашніков і полковник у відставці Бовшеверов. Так само були спогади, спомини, і туга за тими, хто поклав життя на «атомний олтар», вогники поминальнх лампад і надія, що юнь буде вірною настановам тих, хто вборонив їх від вічного мороку атомного лиха.
Михайло СНІГУР, прес-секретар ВГОІЧК «Чорнобиль – Єдність».

Для довідки
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається в Україні 14 грудня.Указ N945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. У декого можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації. Річ у тім, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ті, хто відзначають цю подію 14 грудня, вже давно називають його Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні. Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців. Є й проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором доброго почину, і День ліквідатора з’явиться в Росії, Білорусі та інших країнах.


Віктор КАЛАШНІКОВ
ergo67@ukr.net


  коментарі: 9

Сергій : Ось до чого призвели експеременти над людьми комуністами. Не дай Бог щоб вони знову прийшли до влади.  (написано 27.04.2013 в 09:37 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Небыло никакой недбалости в ту ночь. Наоборот. Персонал станции проявил героизм и мужество после взрыва. Если бы не действия тех, ночных смен, тех людей которых уже почти нет в живых, взорвались бы все реакторы. А вот преступный приказ с ЦК провести эксперемент-был. Как и преступная демонстрация 1 мая-была. Детям надо говорить правду.  (написано 27.04.2013 в 12:32 з адреси:  113-160-52-37.pool.ukrtel.net)
крапкам : А надо было прийти в лицей и библиотеку и послушать выступления.Ну что за такая натура видеть только плохое.Я что,. пел дифирамбы кпу.И не тебе делать анализ, того что произошло.Мы вспомнили людей которых нет с нами ,а детям было сказано что ко всему надо подходить ответственно. а для этого надо хорошо учится.Чтобы на отвественные посты ставили по пофпригодности, а не по партийной принадлежности.Почитай воспоминания покойного академика Легасова.  (написано 27.04.2013 в 13:09 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : из-за того что Чернобыль Припять и села зоны отчуждении заражены изотопами плутония распад которого 27000лет,вернутся туда на постояное жительство никто не сможет.Эти земли для нас потеряны навсегда.  (написано 27.04.2013 в 13:35 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот : за всі злочини-комуняку на гілляку!  (написано 29.04.2013 в 12:12 з адреси:  46.247.198.240)
тарас  : а ну пошел в схрон. а то сюрпалку побьют.  (написано 29.04.2013 в 13:52 з адреси:  222-106-132-95.pool.ukrtel.net)
PRAVEDNIK : Патриот закрой рот.. Твои писюльки задолбали.  (написано 29.04.2013 в 13:53 з адреси:  213.174.12.137)
калашников всем : Рекомендую посмотреть фильм мотыльки.Коментарии пропадут.Останутся слезы.Вечная памьять о погибших от Чернобыльской катастрофы во имя жизни на земле  (написано 29.04.2013 в 16:30 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
.... : полностью согласен.этот фильм надо смотреть депутатам вместе с пр.....м хотя бы раз в неделю, чтобы не забывали кому они обязаны жизнью и когда они жрут икру ведрами чтоб не подавились  (написано 29.04.2013 в 16:42 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік