Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 19.04.2013 ПОХІД НА СХІД. СЛАВУТА

(продовження)
Кілька більшовиків, аби продовжити садистські розваги над полоненими упівцями, побігли по хатах шукати шнурки, щоб повісити інших. Зайшли до Ліскових.
Марфа та її мати просили одухівців:Хлопці, нащо ви їх мучите? Вони такі ж, як і ви, молоді, здорові. Віддайте їх вла-ді, нехай вона судить.
Не твайо дело, - буркнув один із червоних, брязнувши дверима. В цей час над'їхали енкаведисти й припинили самосуд. Двадцять одного полоненого вони забрали в Славуту.
Серед них був і Антон Довгаюк - «Соловей» із села Вербень Демидівського району, який воював у курені «Докса». Його односельчанин Василь Загорулько поліг у цьому бою.
Потім ще довго потай приїжджали рідні убитих і розшукували їх в лісі. А трупи тих, хто залишився, закопали в землю місцеві селяни. Декому пощастило вирватися з цього пекла. Андрій Дубасюк, Кузьма Тайзюк, Степанюк із села Почапки Острозького району та ще кілька упівців пересиділи в болотах і калабанях, заповнених водою, а вночі подалися додому.
Декого заховали стриганці у своїх господах. Так, Дмитро Мартинюк врятував Касьяна з Могилян, якого сам відвіз уночі на возі додому, прикривши сіном.
Другий загін, що складався з трьохсот чоловік, який вів курінний Басюк-«Чорноморець» обійшов Славуту зі сходу й зупинився неподалік Романін. Зачувши стрілянину, «Чорноморець» вислав розвідку. Пройшло кілька годин, але до куреня ніхто не повернувся. Не знаючи обстановки, «Чорноморець» повернув свій відділ назад на строжчину.
... Вирвавшись із Бридурина, курінь Кондрася-«Великана» 12 травня заквартирувався у лісі на Півневій горі разом із куренем Котика-«Докса». Увечері їхні маршрути розійшлися. «Великан» вирушив на Шепетівщину.
15 травня великанівці стояли в лісі неподалік від Шепетівки. В обідню пору застава зіткнулася з більшовицькою розвідкою. Під час короткої перестрілки червоні, втративши вбитим одного солдата, побігли до свого гарнізону, що знаходився в лісі понад шосе Славута-Шепетівка.
Через годину до великанівців донісся голосний гамір, який котився лісом. Варта доповіла, що на курінь посувається кілька рот військ НКВС. Повстанці непомітно ві-дійшли, а більшовики втратили їхні сліди й відстали. Упівці підійшли до шосе, збираючись швидко перейти його, а за ним і залізницю. Перед ними за півсотні метрів до шосе протікала невеличка річечка і розкинулося село Цвітоха Славутського району. «Великан» окинув поглядом простір і помітив, що в рідкому лісі за шосе якась велика військова частина проводить заняття на полянах. Передні ряди повстанців, помітивши більшовиків, зупинилися перед річечкою, поглядаючи на командира.
Курінний «Великан» крикнув: «Вперед!», маючи на думці форсувати її. Але командири сотень зрозуміли його вигук як наказ до наступу на червоних. Загриміло голосне «Слава!» і кілька сотень повстанців кинулися на ворога, перебігаючи шосе. Заскочені зненацька більшовики розбігалися, залишаючи військові речі. Повстанці підібрали радіопередавачі, перископи, медикаменти й вирушили до залізниці.
Через п'ятнадцять хвилин чотири танки вигулькнули на шосе й помчали напереріз колоні. В повітрі загули розвідувальні літаки та два легкі бомбардувальники. З тилу наступала більшовицька піхота, що вже оговталася. Великанівці швидко перетнули залізницю і зайняли більш вигіднішу позицію. Більшовики відкрили сильний артилерійський і мінометний вогонь.
Із повітря посипались бомби. Піхота пішла в наступ. Повстанці зручним маневром відв'язалися від ворога.
Під час рукопашного бою загинуло кілька стрільців, важко поранено сотенного «Гутича». Його повстанці підібрали й кілька днів носили з собою. Але «Гутич» помер. Ворог втратив півсотні солдатів убитими. Великанівці - 25 осіб, серед них загинули заступник курінного, політвиховних «Смерека» та референт СБ куреня Володимир Семенюк - «Місяць». А Воло-димира Чирака (1924 р. н. з села Басів Кут, нині вул. Басівкутська у м. Рівне), якого червоні спіймали в цьому бою, військо-вий трибунал військ НКВС Кам'янець-Подільської області засудив до розстрілу.
3 листопада 1944 року його розстріляли у Проскурові.
Ще трьох поранених стрільців великанівці не змогли підібрати, червоні захопили їх у полон. Поранених привезли до села Кам'янка за Славутою.
Зігнали колгоспників і червоноармійців на майдан. Енкаведисти вивели до них упівців і намовляли їх заявити перед усіма, що «українсько-німецькі націоналісти терором затягнули їх до УПА, а також, щоб вони прилюдно попросили дозволу вступити у винищувальний батальйон.
Кулеметник «Пугай» із Малих Жабо-криків, що на Козинщині, вийшов уперед і швидко сказав:
- Ми вступили до лав УПА свідомо і добровільно, щоб здобути для всіх вас волю, щоб здобути Українську державу, в якій ви перестанете голодувати, а будете господа-рями на своїй землі. Відділи УПА складаються із найкращих синів українського та інших поневолених народів. Ми не є ніякі українськонімецькі націоналісти, а борці за волю свого народу. Ми радо приймаємо смерть із рук катів, а на зраду не підемо!
Їх трьох закатували. Звістка про героїч-ну смерть повстанців розійшлася по до-вколишніх селах. Коли великанівці повер-талися тим краєм на Рівненщину, селяни розповідали їм про страту товаришів.
Під час рейду Шепетівщиною великанівці відвідали десятки сіл, розбивали колгоспи, роздаючи селянам збіжжя - їхню працю. Виконавши пропагандистське завдання потріпаний у боях курінь Кондрася-«Великана» повернувся на свої терени і з’єднався із головними силами командира Миколи Свистуна - «Ясена».
Після смерті командира УПА-Південь «Ясена», який загинув в бою 8 грудня 1944 року в Обгівському лісі на Дубнів-щині, загони УПА-«Південь» очолить курінний командир Семен Котик-«Докс», а з вересня 1945 по серпень 1946 року «Великан» - останній командир УПА-«Південь».
Після розформування УПА працюватиме військовим і політичним референтом Дубнівського надрайонного проводу ОУН. За-гинув 11 квітня 1948 року в селі Загайє нинішнього Радивилівського району.
Боротьба оунівського підпілля продовжувалась на південній Волині ще до 1955 року, до смерті окружного провідни-ка ОУН Анатолія Маєвського - «Уліяна».


Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 40

Остап : Звичайно шкода обдурених сільських хлопців. Але коли автор відверто бреше, то требя мати якусь міру. Не треба валити з хворої голови на здорову.
     Цитата: "Кілька більшовиків, аби продовжити садистські розваги над полоненими упівцями, побігли по хатах шукати шнурки, щоб повісити інших". Це у автора, або джерела криша їде. І що це за визначення "більшовики". Хіба всі одухівці були членами ВКП (б).  
(написано 20.04.2013 в 09:40 з адреси:  207-145-124-91.pool.ukrtel.net)
тверезий : Автор за відверту брехню не отримував по голові.До ньго не доходить,що БРЕХАТИ не можна!  (написано 20.04.2013 в 12:25 з адреси:  176-8-15-125-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот тверезому. : Світ побудований на брехні.Треба навчитися з любої брехні находити правду.Все що зараз кажуть і пишуть потрібно ділити,і те що виходить 1% і буде правдою.Просто одні лісові бандюки ганялися за іншими, видаючи себе за патріотів.А все було простіше.косили від служби в реглярному війську.Я вже давно послав всі партії на х...і на данний час вірю тільки собі і слову Божому-Біблії.Колись то треба прозріти і протрезвіти від солодкої брехні.Всіх цих брехунів і лідерів партії втопити в гав.і.  (написано 20.04.2013 в 13:36 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Остап : Цілком згоден ВІКу  (написано 20.04.2013 в 13:47 з адреси:  89-64-124-91.pool.ukrtel.net)
хтось : galickij-jastreb.io.ua/s399294/zashchitniki_bandery_priznali_oun-upa_sotrudnichala_s_nacistami  (написано 20.04.2013 в 21:55 з адреси:  v11-16.opera-mini.net)
український патріот : Все повертається на круги свої. тепер люди будуть знати правду і про катів-одухівців. червонопузі мерзоті не вдалося приховати правду. Слава Україні!  (написано 21.04.2013 в 10:29 з адреси:  46.247.221.231)
% правди : Ці безпорадні "українські патріоти", Пі та їх прислужники другого і не заслуговують, як те, що в Європі вони сміття цивілізації.   (написано 21.04.2013 в 16:24 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
паріот : Дуже страшно для суспільства, те що деякі політики свое недолуге мислення перекладають не на своїх колег, а використовують свій народ як засіб політичної боротьби.Ось звідси і берутся москалі,хохли.бульбаші і чурки.Чому ми не можемо зрозуміти що росіяни як і інші національсті, так само потерпають від свавілля своеї міфії.потрібно раз і назавжди зрозуміти що ми всі вийшла з одніеї нації.І Матір міст руських -Київ.А ворог у нас один на всіх-великий капітал і його представники, які грабують і їх і нас.Мудре всетаки гасло було у комуністів.Пролетарі всіх країн-обьеднуйтесь.В еднанні наша сила.Ось коли ми їх знищемо як клас тоді кричіть Слава.  (написано 21.04.2013 в 17:18 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : А День Памяти геноцида совершенного поляками по отношению к украинцам вводить не собираются? Я вот читаю весь этот бред в комментариях и просто удивляюсь: как можно так не любить свою страну, чтобы радоваться, когда ее унижают какие то Добкины? Я не сторонник Свободы, но людей, которые отдавали свои молодые жизни в УПА за независимость своей родины-уважаю. Память о них чтут как минимум половина страны. И с этим надо считаться. К тому же УПА никогда не судили Нюрнбергским трибуналом, это ложь. А вот сталинизм и коммунизм были приравнены Европой к фашизму. Это правда.  (написано 21.04.2013 в 20:34 з адреси:  33-167-54-37.pool.ukrtel.net)
*** : А венгры, как и все другие национальности, пусть сначала научатся уважать права людей той страны в которой живут. Я несколько лет подряд работал в Закарпатье и хорошо знаю, как они нас "уважают". Мы для них люди второго сорта. Они всегда выступали против независимости Украины и этого даже не скрывали. Так что не надо нам тут лапшу вешать. Пробовали-знаем.  (написано 21.04.2013 в 20:43 з адреси:  33-167-54-37.pool.ukrtel.net)
*** : И еще. Видеть в каждой статье на этом сайте коварное влияние И.Пиголя, это уже паранойя какая-то. Он вам в страшных снах еще не является?   (написано 21.04.2013 в 20:56 з адреси:  33-167-54-37.pool.ukrtel.net)
*** : И чего вы так его боитесь?  (написано 21.04.2013 в 21:01 з адреси:  33-167-54-37.pool.ukrtel.net)
% правди : Страшная паранойя это как раз вы, бестолковые, именуемые себя патриотами. Раздуваемые межнациональную рознь, презрение к примирению и сбережению всех достигнутых благ прошедших поколений. Вам бы только разрушать, а на большее и не способны. Ваши рассуждения, все до вас было плохо, а вот вы это хорошо. И потому вам не долго осталось быть на виду. Общество вас возненавидит и тогда возврата вам не видать.  (написано 21.04.2013 в 21:11 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
*** : Опять бред какой то. Разве плохо быть патриотом своей страны? А рознь и вражду разжигаете как раз вы, вот такими комментариями. Общаться с вами просто противно.  (написано 21.04.2013 в 21:14 з адреси:  33-167-54-37.pool.ukrtel.net)
український патріот : *** а з червонопузою мерзотою не треба спілкуватися і щось їй доводити. їй чистять сюрпалок або одразу вішають на березах. а Дмитровича ця наволоч боїця бо він саме це робить з ними в своїх статтях. Слава Україні!  (написано 21.04.2013 в 22:02 з адреси:  46.247.205.113)
патріот всім. : Вранці візьміть люстерко,подивітся в нього на себе і промовте.А що я зроблю для інших доброго.А потім вийдіть на вулицю і послухайте як щебечуть пташки,побажайте здоровья незнайомим людям і станете добрішим.Будьте такими як записано в слові Божому.Люби ближнього свого І не бажай йому того. чого не бажаеш собі.Вім доброго здоровья і хорошого настрою на цілий день.  (написано 22.04.2013 в 05:43 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
тарас  : В сейме Польши зарегистрировано проект постановления о признании ОУН-УПА преступными организациями, совершивших геноцид в отношении польского населения Восточных Кресив в 1939-1947 гг. Проект постановления зарегистрирован 11 апреля 2013 года.
      
(написано 22.04.2013 в 08:31 з адреси:  102-26-132-95.pool.ukrtel.net)
тарас  : Это ж какая ситуация рисуется. Если постанову примут. То Украине, чтобы евроинтегрироваться, придется тоже признать упивц преступниками.   (написано 22.04.2013 в 08:41 з адреси:  102-26-132-95.pool.ukrtel.net)
Сергій : Скільки вже їх було таких спроб зробити УПА злочинцями! А, як тут правильно написали, українці як шанували своїх героїв так і шанують. Це не змогли зробити навіть в радянському союзі! Просто комусь дуже треба знову пересварити дві країни, бо ситуація малюється ось яка сайт Навіть якщо поляки це приймуть і прийме наш донецький парламент, половина України буде і далі шанувати УПА. Це вже було.  (написано 22.04.2013 в 08:54 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
тарас  : зря ты про половину Украины. Максимум процентов 10 будут их шанувать.   (написано 22.04.2013 в 09:30 з адреси:  102-26-132-95.pool.ukrtel.net)
 : Недолугий росіянин ЭС ніяк не може докумекати, що купка куплених за пачку риса бабуль нічого не вирішують в цій країні, так само як і в його Росії.  (написано 23.04.2013 в 11:07 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
% правди :
     Вчора, 23 квітня, о 17.00 у Новоархангельську (Кіровоградська область) розпочався штурм Свято-Володимирського храму. Прихожани за підтримки молоді з різних політичних партій спробували зайти на територію храму та церкви. Проте, бійці спецпідрозділу «Беркут» взяли під свій захист всі входи до приміщення церкви та тих, хто її захопив. Докладніше в розділі Відео перших заворушень у Новоархангельську(ВІДЕО) - Інформаційний портал Кіровоградщини - "Гречка" на сайті gre4ka.info Это первые ростки гражданского противостояния. 
(написано 24.04.2013 в 22:23 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
тарас  : ОПГ "Свобода" и "УДАР" штурмовали церковь УПЦ МП
     
     В районном центре Новоархангельск Кировоградской области группа политиков с флагами партий «Свобода» и «Удар» пыталась силовыми методами захватить православный храм города. Около трехсот агрессивно настроенных людей, приехавших в райцентр (характерно, что среди них не было местных жителей, прихожан церкви), ворвались на территорию храма.
     Приезжие ломали ворота и двери храма, пытались избивать священников, которые находились во дворе храма, рвали на них церковное облачение, оскорбляли священнослужителей, грязно ругались. Не сумев попасть в здание храма, где изнутри закрылись несколько верующих, оказавшихся таким образом заложниками ситуации, «свободовцы» и «ударовцы» устроили во дворе церкви политический митинг.
     По словам очевидцев, молодчики выкрикивали оскорбления в адрес Православной Церкви, священнослужителей и даже жителей Новоархангельска, которые, по мнению этих людей, должны были их поддержать в ненависти к канонической православной церкви.
     На территории храма находятся правоохранители, которые пытаются сдержать агрессию пришельцев. По всей округе разносятся крики, даже в темное время суток. Среди лозунгов, которые используют приезжие - "Українцям - українське!" 
(написано 25.04.2013 в 08:26 з адреси:  225-155-132-95.pool.ukrtel.net)
Сергій : Може досить вже брехати? "Беркут" разом з "братками" Московського патріархату напали на вірян під час акції протесту проти рейдерського захоплення храму сайт
      
(написано 25.04.2013 в 09:20 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
тарас  : после внимательного просмотра сделал вывод - сирожа брехло.
     никто на на вирян не нападал. а вот на беркутовцев нападали постоянно. за что собственно и получили по мордасам. нехрен было лезть.  
(написано 25.04.2013 в 09:31 з адреси:  225-155-132-95.pool.ukrtel.net)
*** : А я тоже посмотрел. Тарас, ты не прав. На видео очень хорошо видно, что Беркут силой вытеснил одних прихожан и пропустил других. Что это, если не рейдерство?  (написано 25.04.2013 в 17:48 з адреси:  0-213-53-37.pool.ukrtel.net)
Остап : Чистої води провокація.
     Ні хрена собі "віруючи" паскуди. Звідки ці мордовороти понахали? І кажуть що вони в Бога вірять, анцихристи долбані разом зі своїми паханами Тягнибоком і Кличком. Але мені дуже сумнівно щоб там були з "Удару". Думаю що це одні і ті ж придурки "Сволоти". Дуже хочуть крові. В Святому письмі написано так: Той хто дуже просить - завжди отримає.
     Одна соска своє отримала- наперед буде обачніше.
      
(написано 25.04.2013 в 18:23 з адреси:  63-115-124-91.pool.ukrtel.net)
% правди : У ЄС переживають, що десятиліттями шкодуватимуть про Україну
     Якщо Угода про асоціацію між Україною і ЄС не буде підписана під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді, то потім можна десятиліттями обговорювати причини невдачі. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції в Києві заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
     
     «Якщо ми зазнаємо невдачі у листопаді, то ми можемо десятиліттями, можливо, протягом життя декількох поколінь обговорювати і дискутувати, що пішло не так», - зазначив міністр.
     Сікорський додав, що покидає Україну з більшою надією на підписання Угоди про асоціацію, ніж коли прибув у нашу країну. 
(написано 25.04.2013 в 20:01 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
тарас : задолбали уже эти гейропейцы. пусть идут в ж...  (написано 25.04.2013 в 22:20 з адреси:  176-8-15-89-slvt.broadband.kyivstar.net)
*** : Ага, пусть эта Европа идет куда подальше. Нам в дерьме как то привычнее.  (написано 26.04.2013 в 13:04 з адреси:  41-37-92-178.pool.ukrtel.net)
 : ПРИЙШОВ ВЖЕ ЧАС! Просніться, приспані надії, Збудися, сестро й брате мій, Прийшла пора, щоб лиходії Відповіли за вчинок свій! Хто стільки літ нас грабували, Над нами підло сміючись, А ми покірно все мовчали, Досить уже,- народ, проснись! Скажи, народе, правду свою, Злодійським кланам - геть! - скажи, Ми землю маємо і волю,- Оцим, мій брате, дорожи! Лиш нам самим та й будувати Свого житття щасливі дні, Брехню нам треба розірвати, Народній Правді - дні ясні! Повстань, як чесна ти людина, Здолаймо панство - вчить Тарас, Згуртуймося в одну родину, Народе мій - прийшов вже час!   (написано 03.05.2013 в 07:20 з адреси:  176-8-15-52-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 6 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік