Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 19.04.2013 « ... ЦЕ НЕ ЛИШЕ ПРОЦЕС ГОДУВАННЯ, А Й СПОСІБ СПІЛКУВАННЯ МАМИ ТА ДИТИНИ…»

За медичними даними, лише 2-3% жінок не можуть годувати дітей грудьми через патології в анатомічній будові грудей, перенесені операції на грудях чи ендокринні захворювання. Усі інші причини – це важкі захворювання жінки або дитини, ускладнення після пологів або ж звичайне небажання та егоїзм жінки через якісь особисті переконання. Грудне вигодовування (ГВ) «єдиний природний спосіб годування дитини, який має унікальний вплив на її здоров’я», - наголошує Юлія Вікторівна Соколова, лікар-педіатр дитячого відділення Славутської ЦРЛ.
Юліє Вікторівно, скажіть, будь ласка, коли Славутська ЦРЛ вперше отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»?
– Наша лікарня акредитована на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» ще в 2010 році. Це звання присвоюється усім закладам охорони здоров’я України, які надають допомогу матерям та дітям відповідно до вимог Розширеної Ініціативи ВООЗ та ЮНІСЕФ. В основу Ініціативи покладені Принципи підтримки ГВ. Даний статус присвоюється рішенням Координаційної ради міністерства охорони здоров’я України.
У чому полягає суть цього поняття?
– Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІ-СЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», як уже було сказано, передбачає, у першу чергу, підтримку ГВ. А також, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. Це – індивідуальні пологи, психологічна підтримка породіллі членами родини, їхня активна участь у житті майбутньої мами, індивідуальне перебування матері та дитини, методична та інформаційна підтримка матерів і новонароджених щодо грудного вигодовування.
Чому важливо й цього року підтвердити цей статус?
– Відомо, що Україна має на меті вхід до Європейського Союзу. Тому усі сфери життя, у тому числі й медицина, по-винні відповідати нормам та вимогам ЄС. Ми намагаємось орієнтуватись на показники ВООЗ та більш розвинутих країн. В західних країнах уже достатньо давно практикується переведення всіх дітей на ГВ. Тому що, це не лише збереження здоров’я нації, а досить економічно вигідно для країни. Оскільки грудне вигодовування, мінімум до року, значно зменшує ризик смертності, рівень захворюваності дітей, що, в свою
чергу, знижує фінансове навантаження на країну. Ось це і є нашою основною ціллю.
Які основні вимоги до лікарні?
– Однією з основних вимог для отримання сертифікату ВООЗ/ЮНІСЕФ "Лікарня, доброзичлива до дитини" є цілий перелік кроків підготовки сімейної пари до пологів, починаючи від школи відповідального батьківства та дотримання температурного режиму, і закінчуючи психологічною підготовкою та партнерськими пологами. Однією з ключових складових є виключно ГВ та створення сучасних європейських умов спільного перебування матері та дитини.
В основу Ініціативи покладено Принципи підтримки грудного вигодовування. Назвіть, будь ласка, основні?
– Ініціатива налічує 12 основних принципів, які включають систематичне навчання медичного персоналу, впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до народження дитини, інформування та навчання всіх вагітних жінок щодо переваг та методів ГВ. А також допомога матерям успішно розпочати грудне вигодовування, навчання вагітних, матерів, та членів їх родин як годувати грудьми та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей, підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків, обумовлених медичними показами та продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введення пригодовування.Забезпечення цілодобового спільного перебування матерів та членів родини з дитиною. Заохочення матерів до грудного вигодовування
за вимогою дитини за відсутності медичних протипоказань. Відмова від використання пустушок чи інших середників, які імітують материнські груди.
Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів, практика сімейних пологів, вільне відвідування породіллі і дитини у відділенні спільного перебування тощо.
Яка сьогодні ситуація в Україні, чи навіть у Славуті, з грудним вигодовуванням? Як часто жінки самовільно відмовляються від ГВ?
– Був період, коли новомодним явищем в нашому суспільстві стала дитяча суміш для годування. І чим вона була дорожчою тим, вважалося, була кращою.
Стала нормою теза, що «гарна мама повинна годувати свою дитину з дорогої яскравої банки». Що дитяча суміш є корисним замінником природного годування малюка. Жінки почали вважати, що щось природне вже давно не в моді.
Сьогодні ми повертаємось до витоків, до чогось непідробного, нештучного, здавалося б такого простого, але дуже важливого для нашого майбутнього, до природного вигодовування дітей. Годування дитячою сумішшю можна розцінювати лише, як вимушений крок, тобто, коли певні обставини змусили жінку до штучного вигодовування. Радує те, що сучасні жінки все частіше надають перевагу грудному вигодовуванню. Тобто, уся робота, яка проводиться з майбутніми матерями, підготовка медичного персоналу, реклама ГВ, спілкування,
створення груп підтримки ГВ, спеціальні передачі на телебаченні, журнали для майбутніх мам – уся ця пропаганда, у підсумку, дає досить високий результат.
На сьогодні, серед населення міста Славута, до 80% жінок годують дітей груддю, особливо до 3-х та до 6-ти місяців.
Насправді – це дуже високий показник ГВ. Проблемою грудне вигодовування залишається в сільській місцевості.
Можливо, через брак інформації, можливо через якісь особисті переконання.
Там чомусь вважають, що найкращим молоком для дитини є, так зване, домашнє, коров’яче молоко. Хоча воно, за своєю структурою, за біохімічним та гормональним складом, за кількістю по-живних речовин, підходить для телят, аби виростити кістяк та м’язи. Грудне ж молоко призначене для розвитку мозку.
Усі поживні речовини, усі мікроелементи та гормони, усі стимулятори мозкового розвитку входять у склад грудного молока.
Юліє Вікторівно, скажіть, будь ласка, якими можуть бути причини відмови від грудного вигодовування?
– Як правило, після пологів, молоді мами, переживають, так званий, післяродовий стрес. Оскільки фізичне та емоційне навантаження на організм жінки величезне. У цей момент дуже
важлива правильна моральна та інформаційна підтримка близьких. Тобто, не розцінювати крик дитини лише як голод і швиденько переходити на дитячі суміші. А постаратись допомогти жінці пережити перші три дні, коли молока недостатньо. Це один приклад чому молоді мами самовільно відмовляються від ГВ. Другий – це егоїзм, бажання зберегти фігуру, небажання працювати.
Адже ГВ вимагає багато сил, постійної уваги до дитини. А мами, особливо молоденькі, хочуть займатись ще чимось, а не лише сидіти над дитиною. Ще одним фактором може бути все та ж низька по-інформованість жінок щодо ГВ. Є також вимушені ситуації. Тобто, мама захворіла, повинна їхати на навчання тощо.
Абсолютними протипоказаннями для ГВ є: захворювання матері на ВІЛ/СНІД, відкриту форму туберкульозу, гострі психічні захворювання, прийом токсичних препаратів у зв’язку із хворобою. Тимчасовими протипоказаннями можуть бути: важкий післяпологовий стан мами, стан декомпенсації, гострі інфекційні захворювання, розриви. Асфіксія дитини при народженні, дихальна недостатність, недоношеність, вроджені вади розвитку, гемолітична хвороба важкого ступеня, пологова травма.
Яким має бути закінчення грудного вигодовування з точки зору безпеки для організму жінки. Потрібно чека-ти, коли молоко зникне природним чином або в якийсь момент лактацію
потрібно припинити штучно?
– Із закінченням грудного вигодовування в організмі жінки, перш за все, йде гормональна перебудова. За вироблення молока відповідає гормон «пролактин», який впливає не тільки на кількість та якість молока, але й інші функції організму. Тому та найправильнішим, найкориснішим, найнормальнішим є поступове зниження рівня лактації в жінки.
Тобто, поступове введення прикорму.
До якого віку оптимально можна годувати дитину?
– До 3-х місяців – життєво-необхідно; до 6-ти місяців – це, так зване, чисте грудне вигодовування, ідеальне; до 9-ти – бажано годувати дитину груддю; до року чи до двох – за бажанням батьків.
Ваші поради, як лікаря, для усіх жінок, котрі планують стати мамою.
– Грудне вигодовування незамінне для забезпечення повноцінного розвитку і росту дитини. Абсолютно унікальне значення мають імунобіологічні протиінфекційні властивості грудного молока, які сприяють формуванню імунного захисту організму дитини, захищають грудну дитину від інфекційних захворювань. Діти, яких мама вигодувала грудьми, значно рідше мають алергічні захворювання, хвороби органів дихання, шлунково-кишкового тракту, інфекційні кишкові захворювання, цукровий діабет, зайву вагу тіла тощо. Або ж такі діти значно легше, без ускладнень переносять хвороби. Грудне вигодовування має неперевершений позитивний вплив на формування нервової системи. Це відчуття дитиною довіри до нашого світу, до життя, відчуття захищеності, ласки, ніжності. Це тісний контакт матері та дитини, який сприяє правильному психологічному розвитку дитини. Такі дітки ростуть більш впевненішими та
більш адаптованими.
Особисто у мене була така ситуація, коли моїй дитині в пологовому будинку необхідно було розпочати вигодовування з адаптованої молочної суміші. Так склалися обставини. Цих два дні без мами вистачило, щоб виникли складнощі з грудним вигодовуванням. Та не зважаючи на це я доклала усіх зусиль аби годувати саме груддю. Далі були най-кращі 10,5 місяців годування дитинки.
Тому хотілося побажати усім жінкам, в першу чергу, любити свою дитину. І зробити усе можливе, щоб дати дитині найкраще – грудне молоко. Потрібно підвищувати свій рівень обізнаності:
не соромитись звертатись до лікарів за консультаціями, відвідувати групи підтримки грудного вигодовування, читати необхідну літературу. Головне, не спокушатись на яскраві, чітко продумані реклами переваг дитячих сумішей.
Адже годування груддю – це найпрекрасніший процес єднання з дитиною, відчуття вашої незамінності та тісного зв’язку.
Щиро дякую за розмову!


Погляд жінки

Оксана Черняк:«Особисто для мене було дуже важливим годувати дитинку саме груддю. Оскільки маючи дві дитини, першу я годувала сумішшю, а другу груддю, можу порівняти наскільки грудне вигодовування має надзвичайно велике значення для розвитку дитини та її здоров’я.
Через те, що в пологовому будинку дали синочку пляшку, а мені не пояснили, що перші декілька днів може бути менше молока і треба прикласти трішки зусиль, щоб повноцінно годувати дитину він просто відмовився від грудей. У підсумку, дитина часто хворіє, у мене також були проблеми зі здоров’ям. Другу дитинку я народжувала в іншому пологовому будинку, де зробили усе, аби я змогла годувати груддю. Годую уже 6 місяців і буду продовжувати якнайдовше. Донечка практично не хворіє, не має проблем із животиком. Це найпрекрасніша, найнеобхідніша та найприродніша можливість бути із своє дитиною у постійному тісному контакті».
Юлія Онищук: «Мабуть, як і для кожної жінки, для мене теж важливо було годувати дитинку саме груддю. Цей процес у мене тривав 1,3 місяці. Хочу наголосити, що це приємно, відчуваєш тісний зв’язок з дитиною, відчуваєш що ти є для своєї дитинки незамінною, єдиною, хто може її на-годувати. Лише грудне молоко може дати дитині усі поживні речовини і його не за-мінить ніяка суміш. До речі це ще й дуже зручно. Не потрібно хвилюватись через те, що на прогулянці молоко охололо чи про-сто закінчилось. Не потрібно витрачати
такі короткі та такі важливі години нічного відпочинку для приготування суміші. Що стосується страху жінки втратити форму, можу сказати, що фігуру повністю можна відновити після припинення годування аби було бажання».
Олександра Гриб: «Про годування груддю ходить, нажаль, багато міфів, одним з яких є міф про те, що це дуже важко. З власного досвіду, а годувала я дитину до трьох років, я можу сказати, що це зовсім не так.
Грудне молоко, на відміну від штучних сумішей, завжди з вами, завжди потрібної температури і завжди стерильне. Я, на-приклад, не можу уявити як це – вставати вночі декілька разів, розводити суміш, охолоджувати її, чуючи при цьому плач голодної дитини, годувати її, присипати, потім намагатися заснути самій, щоб за годину-дві повторити все знову. Набагато зручніше пригорнути дитину до себе, не встаючи з ліжка, вона сама поїсть і сама засне. В цьому випадку мама гарно відпочиває вночі та не втомлюється.
Ще з радянських часів передається багато помилкових думок, наприклад, що груди необхідно мити перед годуванням, що годувати необхідно за точним розкладом, що маминого молока може бути замало або, навпаки, його постійно потрібно зціджувати. Я спробую це спростувати одним єдиним твердженням – організм жінки природою пристосований до того, щоб виносити, народити та вигодувати новонароджену дитину.
За декілька перших днів годування організм мами повністю пристосовується до потреб своєї дитини і виробляє саме стільки молока, скільки немовляті потрібно і тоді, коли потрібно. Тобто зціджування або підгодовування сумішшю розбалансовує вироблення необхідної кількості молока і саме тоді його може стати замало або забагато, що призведе до його застою у молочних залозах.
Зрозуміло, що після шестимісячного віку, організм немовляти вже готовий до прикорму і його потрібно пропонувати дитині. Але продовжувати годувати груддю якнайдовше також необхідно, тому що мама ділиться своїм імунітетом з дитиною і дитина майже не хворіє.
Можу тільки додати, що крім того, що грудне вигодовування є зручним для мами, воно також дарує безліч ніжних, світлих та емоційних моментів, відчуття радості, щастя та єднання зі своїм малюком. А тактильний (тілесний) контакт є безцінним для психологічного розвитку дитини, сприяє формуванню у неї позитивного ставлення до світу і людей. Почуття щасливої матері, що притуляє дитину до грудей, не можна порівняти ні з чим! Це відчуття гармонійного зв'язку з дитиною і світом, спокій і блаженство на душі. Час годування - це хвилини відпочинку і розслаблення в низці турбот і клопотів дня. І чудово, що всю любов, що відчуває мама в процесі годування, сприймає і дитина».

Спілкувалась Вероніка Чернега, фото автораРозміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік