Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.04.2013 ПОХІД НА СХІД. СЛАВУТА

Розвідники зайшли в перші хати й довідалися від селян, що в Стриганах, у партизанському шпиталі, стоїть три сотні червоних «заградотрядників», створених із партизанського загону Антона Одухи. Селяни-колгоспники повідомили упівців, що річку перейти без бою не вдасться, бо міст охороняє більшовицька застава. Вони показали інший міст, який не охоронявся, але через нього час від часу проходив патруль. І курінь «Великана» повернув на міст, який показали ріпищанці.
Місцеві селяни по-різному ставилися до одухівців. Вони пам'ятали, як ті не раз забирали в них харчі та одяг, як убивали людей, не милу-ючи й дітей. У тих же Стриганах і сусідньому Крупці вони вбили сім'ю Мельників із семи чоловік, серед яких - п'ятеро дітей; сімдесятирічну Марію Рибчинську; сімдесяти-восьмилітнього Семена Шпака, його названу дочку Євдокію та її десяти-річного сина Васю Чулія; мельника Василя Юхимовича Чулія, який їм допомагав борошном; Івана Гнатовича Поліщука, двоє синів якого з
перших днів війни пішли на фронт, та інших селян в окрузі. Тому не дивно, що стриганці показали упівцям міст і повідомили їх про загін Одухи.
Уже зійшло сонце, коли перша чота увійшла на залізничний міст. До нього якраз наблизилось дев'ятеро більшовиків. Повстанці обстріляли їх, і червоні побігли до своїх. Упівці розпочали переправу.
...У Стриганах під Славутою розмістився партизанський госпіталь, у якому перебував командний склад червоного партизанського з'єднання імені Михайлова разом із команди-ром Антоном Одухою. Лікувалися тут, окрім партизанів, ще кілька поранених червоноармійців родом із цієї місцевості. Ранок 12 травня не віщував нічого поганого. Поранені прокидалися і виходили на подвір'я,
щоб вмитися до сніданку. Сержант Володимир Яцентюк із Крупця димів самокруткою в колі курців і розповідав про бої під ернополем. Як їх, нашвидку змобілізованих і не навчених військової справи, тисяча-ми поклали під містом, як гарматне м'ясо. Його 862-й стрілецький полк поніс величезні втрати, дісталося і йому, Яцентюку.
В цю мить прибігли партизани, які патрулювали територію навколо залізничного моста. Вони принесли звістку своїм командирам, що через Горинь переправляються упівці й заглиблюються у ліс до Бридурина. Антон Одуха, який затамував на українських повстанців люту ненависть ще з часів Теременського бою, не без задоволення потер руки.
Швидко зібравши загін із партизанів, що ошивалися озброєні біля госпітальних казанів, він заодно викликав зі Славути підкріплення.
Через півгодини з райцентру підійшли дві роти автоматників і бронепоїзд із солдатами 439-го окремого гвардійського мінометного дивізіону під командою лейтенанта О. Костильова, який обстріляв останню чоту, що ще не встигла перейти через міст. На лівому березі Горині повстанські відділи почала обстрілювати більшовицька піхота. Сотні попрямували в глибину лісу на Бридурин, де вигідніше було прийняти бій, вийшовши з-під обстрілу бронепоїзда. Більшовики підтягнули свої сили й насідали на відділи, що йшли в ар'єргарді. Щоб не покалічити
своїх у лісі, червоні орієнтувалися по великих білих торбах із полотна - сидорах, наповнених продуктами, які упівці несли за плечима. Під час переслідування загинуло до семидесяти повстанців. Одухівці зі солдатами у вбитих стрільців захопили вісім кулеметів.
О дев'ятій ранку біля Бридурина червоні атакували оборонну пінію упівців. Великанівці відбили наступ і контратакою відкинули ворога назад, втративши десяток вбитими, серед них сотенного «Чумака». Скориставшись замішанням більшовиків, курінь Кондрася-«Великана» заглибився у ліс і вийшов на терени тодішнього Плужнянського району.
Прорвався і «Гутич» із частиною острожан. Але більшу їх кількість одухівці відсікли від основних сил.
Під час бою, добре орієнтуючись у лісі, Одуха з частиною свого загону несподівано перекрив їм вихід на південь. Зустрінуті вогнем одухівців, повстанці залягли в канавах торфорозробок і відстрілювалися.
Прикувавши їх до болота і розставивши всюди надійні застави, червоні зосередили основні сили на височині й за наказом Одухи атакували острожан. За двадцять хвилин бою вони ввірвалися у розташування упівців, яких оборонялося кілька десятків чоловік. Почалася паніка, упівців розстрілювали майже впритул. Куди б вони не кинулися, їх всюди чекала смерть. Болотна вода зафарбувалася у червоний колір від наповнених трупами канав. Всього в цьому бою загинуло 127 упівців, а 28 потрапили в полон.
З боку червоних партизанів загинули М. Черняк і С. Пиляко та ще один рядовий, був поранений Володимир Юрчук. Пішов на місце бою, коли стрілянина вщухала, й Володимир Яцентюк із кількома здоровішими пацієнтами госпіталю. Він надибав двох вісімнадцятилітніх хлопців, які ховалися у кущах. Без зброї, з полотняними торбинами за плечима, в яких були харчі, вони по-просили Яцентюка здати їх у НКВС, сподіваючись на допомогу урядово-го звернення про помилування, про що їм нагадав Володимир. Вони на-діялися на людяне поводження з полоненими, хоча одухівців боялися, знаючи про їхню жорстокість. Енкаведистів не виявилося, вони при-їхали зі Славути значно пізніше, і Яцентюк здав юнаків партизанам, їх помістили в госпітальному погребі.
А через деякий час повернувся з лісу Антон Одуха з рештою партизанів і полоненими, яких взяли на торфорозробках.
Відпочивши, він наказав виво-дити по кілька полонених упівців на подвір'я. Їх в'язали і горілиць клали на цементний майданчик по колу, ногами до середини. Одуха сів посередині, поклав біля себе за ряджений пістолет. Поодинці кожного зводив на ноги, сидячи на табуреті, і стріляв у живіт. А по колу понад лежачими ходив із дрючком Лагутенко і під схвальний регіт зграї більшовиків добивав ним прострілених, що корчилися на землі від нестерпних мук.
Одних полонених кінчали на місці, інших за ноги волокли до колодки, де рубали дрова, й добивали автоматною чергою в голову. Мозок і кров розбризкувалися по подвір’ї і приносили насолоду звиклим до садизму партизанам.
Юнак-крупечанин Микола Савич, що крутився у цей день серед партизанів, не витримав жахливою видовища й утік додому. Боляче було на душі й у сержанта Володмира Яцентюка за свою нерозважливість, що повірив пропагандистській брехні і завів молодих хлопців на смерть, бо тих двох юнаків партизани замучили.


Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 30

Я : Молодець, Миколо. Буди націю. Кажи всім цю святу і гірку правду. Твою книгу перечитали майже всі мої друзі та знайомі. Слава Україні!  (написано 11.04.2013 в 22:55 з адреси:  203-161-124-91.pool.ukrtel.net)
тверезий : Брехня повна!Яцентюка В.там і близько не було.Я вже писав раніше ,як воно було.Брехня зі слів Яцентюка.Запитфйте у старших людей з Стриган,вони розкажуть правду.А за брехню можна і по соплях получити..  (написано 12.04.2013 в 07:54 з адреси:  176-8-15-180-slvt.broadband.kyivstar.net)
Нетішинець : ідіоту "Тверезому". Люди з Стриган це перші і розказали. Крім того, є ще архіви НКВД, що не встигли знищити НКВДисти, там багато чого написано і про "подвиги А.Одухи".  (написано 12.04.2013 в 09:09 з адреси:  191-166-54-37.pool.ukrtel.net)
ЮЕМ -Нетішинцю : Шановний , не псуй собі нерви та настрій. Ти цих зомбованих не переконаєш . Я з ними також мав конфлікти на сайті ,пізніше зрозумів , це марна справа. Для такоЇ категоріЇ людей , був і залишається єдиний герой , це кат і теран 20-го століття Й.Сталін . Це тільки в нас у Запоріжжі , пожуть поставити памятник гнобителю та вбивці націЇ. Це тільки в нас , люди не вшановують національних героЇв , котрі мріяли та віддали своє життя , на жаль не за таку УкраЇну . А вільну та соборну !!! у повному сенсі розуміння . Це тільки у нас , із-за відсутністі духу єдності , народ за межею бідності та виживання . Автора , знаю особисто . Саме такий , має бути наступний міністр освіти , а не якийсь табачник - украЇнофоб , який знову розповідає в школах дітям байки , про червоних командирів. Слава УкраЇні ! та Миколі Руцькому , який проливає світло , та доводить до національно свідомих слоЇв населення , ту гірку та згвалтовану совєтами правду.  (написано 12.04.2013 в 11:37 з адреси:  94-153-30-40-slvt.broadband.kyivstar.net)
тверезий -нетішинцю : Я поважаю хлопців.які загинули в тому бою.Але навіщо писати неправду?Яцентюка там і близько не було.Хто з Стриганців розповів Вам цю брехню?Що було ,то було,але зовсім не так як пишете Ви,Пишіть правду ,або зовсім не пишіть.Брехні вже і так забагато.  (написано 12.04.2013 в 11:53 з адреси:  176-8-15-180-slvt.broadband.kyivstar.net)
Нетішинець : Покійний Яцентюк був безпосереднім учасником тих подій. Людина, яка пройшла всю війну написала правду про ті події. Але де-кому ця правда стоїть поперек горла.   (написано 12.04.2013 в 12:18 з адреси:  191-166-54-37.pool.ukrtel.net)
тверезий : Правдою там і не пахне.А покійного Яценьтюка В.В.там і близько не було...Пишеш ,то пиши,а не вигадуй нісенітниці!  (написано 12.04.2013 в 12:22 з адреси:  176-8-15-180-slvt.broadband.kyivstar.net)
тверезий : Про покійного -або добре ,або ніяк.Так ось Ви змусили мене сказати правду.Я один із учнів ,яких вчив Яцентюк В.В. Так от з його "споминів".він був і в партизанському загоні,де на завдання його посилав САМ Одуха А.З.,і був він в Шепетіському гестапо,де не видав жодного побратима,Був і в Радянські Арміі ,де громив ненависного ворога аж до Берліна.Про це знають десятки учнів яким зараз 50-60 років.Вони вам можуть про це розповісти.Особисто мені Яценюк нічого поганого не зробив.Просто Ві не той прапор(чи символ) який Ви вибрали для своеі боротьби.Не ганьбіть себе ціею писаниною.Історію не потрібно писати як небудь і будь кому..  (написано 12.04.2013 в 12:55 з адреси:  176-8-15-180-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот юєму-брославцю : Молодоць Юра.Ти як завжди на передовій.Був першим які поїхали на майдан захищати Ющенка і зараз також захищаеш патріотів.Шкода що чомусь історію трактуеш однобоко.Ті люди які воювали в лавах Радянської Армії заслуговують на не меншу повагу.А то виходить що знищили фашизм національно свідомі Українці.А що робили представники всіх республік бувшого СРСР.Ось питання.  (написано 12.04.2013 в 13:28 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
тверезий : А коли у Вас художній твір(роман,повість ,новела і т д.)то не пишіть ,що написано на документальних фактах. Хоча і письменник з Вас нікудишній.Ваші опуси мав нагоду прочитати.  (написано 12.04.2013 в 13:33 з адреси:  176-8-15-180-slvt.broadband.kyivstar.net)
ЮЕМ -тверезому : ... Історію беруться , Табачники творити , Геть ! Крути і УПА ! Народ хочуть дурити ... А Ви шановний , вважаєте ту історію , що нас вчили в школах та ВУЗах за радянськоЇ влади , рахуєте написаною відмінно й переконливо і не як небуть ? Та саме на таких кінострічках , як Чапаєв та неуловимі месники , і виховувалося наше покоління. А правду , ми почули лише при Горбачову, та відкрився доступ до архівних документів під грифом : Совершенно сикретно ; . Над своєю книгою ; Залишениць , за яку був удостояний ШевченківськоЇ преміЇ , В.Шкляр працював 12 років. Гадаю , що і М.Руцький , щоб написати про ті подіЇ , використовував як архівні документи , так і живі розповіді очивидців. Якщо Ви його учень , і маєте інші версіЇ та факти , до будь ласка оприлюдніть Їх . Бо прийдеться нанести візит в Ваш Крупець , для опитування старожилів.  (написано 12.04.2013 в 14:25 з адреси:  94-153-30-40-slvt.broadband.kyivstar.net)
ЮЕМ -Патріоту : Шановний , я не Ющенка захищав - а УкраЇну від донецькоЇ орди ! Так , я і був тоді , коли були видані бойові патрони , загонам спецназу. Зате такі як ти , сиділи в теплих квартирах , та спостерігали за подіями на 5 -му каналі. А щодо до результату , то він не мав позитивних наслідків , тільки тому , що одна частина війська пішла за Мазепою Ю, а друга за Б. Хмельницьким . Так ось саме ти був , з Богданом...  (написано 12.04.2013 в 14:45 з адреси:  94-153-30-40-slvt.broadband.kyivstar.net)
патрыот юэм : а ти це напиши В,О мальчук якій ти ще не так давно робив ремонт в квартирі і їй присвячував свої вірші.а вона за це твое фото опублікувала на стенді кращих дописувачів.з ющенком ти вже обісрався тепер хто на черзі.  (написано 12.04.2013 в 20:50 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
ЮЕМ -Патріоту : Тут йдеться про , і пишуться коментарі , до книги М.Руцького ; Котел ; це по -перше , По -друге , особисто я для Мальчук ніякого ремонту не робив . А по - третє , люди знають мене , і тебе в Славуті . так що заспокойся ти шановний зі своЇм ющенком . Тобі аж ніяк не пасує цей псевдо , бо настоящі патріоти такою х......ю не займаються...  (написано 12.04.2013 в 22:34 з адреси:  94-153-30-40-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот .юєм : а як ти мене не памятаеш.ти згадай з ким ти працював в київі  (написано 13.04.2013 в 06:16 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот брославцю : Дуже гарно все описав автор.Після прочитаного, захотілося облити лайном памятник садисту одусі.Стаття зайвий раз підтвердила, що той, хто при наявності офіційних збройних сил, воював-грабував в лісах, були бандитами.Це засвідчували і німецькі збройні сили.А Юрію зауважу що ти свідомий Українець.Тільки менше вірь сучасним ,борцям,щоб знову не попасти в халепу як попав з ющем.   (написано 13.04.2013 в 06:31 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : ЮЕМ, не звертай увагу на дурнів. Вони крім історії табачника ніц не бачать і не знають. Ігноруй їх тай по всьому.  (написано 13.04.2013 в 13:19 з адреси:  76-211-53-37.pool.ukrtel.net)
Сантехнік : Молодець, Юрко, добре тримаєш удар номенклатурних вилупків! Дась Бог на цей рік знову поїдемо разом в Гурби.
     
     Побільше б таких людей в Україні, порядних, роботящих, небайдужих. 
(написано 13.04.2013 в 23:00 з адреси:  19-6-132-95.pool.ukrtel.net)
О.С. : Правду не сховати. Як її не намагалися сховати, а вона пробилася крізь роки. Соромно за таких партизан, війна калічила людей і їх души.  (написано 14.04.2013 в 10:01 з адреси:  125-167-52-37.pool.ukrtel.net)
тверезий : Скоро День Перемоги!А ви сидіть по норах і не намагайтесь ввести людей в оману.Не вийде!  (написано 14.04.2013 в 11:11 з адреси:  176-8-15-180-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот . : збирай краще гроші на поїздку до кладовища де кості лежать бандерівців.ні воювати не вміли не жити ні працювати.грабувати так і дуже добре.і не добив вас Сталін.не доебки тупі.  (написано 15.04.2013 в 14:03 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
український патріот : Слава українським повстанцям-Героям! Геть червонопузу фашисько-комуністичну падаль що нищила мирне населення з України!  (написано 19.04.2013 в 15:27 з адреси:  46.247.200.69)
тверезий-автору : Це все нагадуе дітей лейтенанта Шмідта з" Золотого теленка."Розкажіть ці казки "КОЗАКУ-він повірить ,прибреше,і напишете нову повість.В співавтори візьміть Піголя і Башинського.  (написано 19.04.2013 в 16:00 з адреси:  176-8-15-125-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік