Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.03.2013 ПІЛЬГОВІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Питання перевезень пільгових категорій громадян є одним з найбільш гострих і актуальних на даний час.
     Права громадян щодо пільгового проїзду автомобільним транспортом постійно розширюються внаслідок прийняття нових законодавчих актів. Але через недостатнє фінансування зазначеного виду соціального за-хисту потерпають перевізники, а громадяни в повному обсязі не можуть реалізувати надані законодавством права на пільговий проїзд. Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» обов’язок по перевезенню пільгових категорій покладено на перевізника. Зазначений обов’язок забезпечується забороною безпідставної відмови від продажу квитків усім, без винятку, пільговим категоріям як перевізниками, так і авто-станціями. Держава ж у свою чергу, зобов’язана відшкодовувати затрати, яких зазнав перевізник внаслідок їх здійснення. Однак на практиці перевізникам відшкодовується лише незначна частина коштів, затрачених на перевезення таких пасажирів.
     Також проблемою залишається і відсутність на державному рівні механізму обліку кількості перевезених громадян пільгових категорій та проведення розрахунків з компенсаційних виплат за пільговий проїзд цих категорій громадян. Недосконалість існуючої системи обліку фактично наданих пільг та їх вартості негативно впливає на ефективність використання бюджетних коштів, своєчасність і повноту відшкодування витрат транспортним підприємствам.
     На даний час у районі склалася певна система відшкодувань, за якої фінансування пільгового перевезення
     здійснюється з державного бюджету у вигляді державних субвенцій. На питання, наскільки таке вирішення
     проблеми пільгових перевезень задовольняє обидві сторони: перевізників та пасажирів, допомогли нам відповісти представники різних організацій, які мають відношення до пільгових перевезень пасажирів.
     
     Про пільгові перевезення в Славутському районі нам розповість начальник Славутської автостанції Антоніна Сергіївна Лобунець
     Антоніно Сергіївно, перш за все, скажіть, будь ласка, які категорії осіб мають право на пільговий проїзд?
     – Відповідно до законодавства України право на пільговий проїзд у міських та приміських маршрутах мають: ветерани війни, інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, особи, на яких поширюється статус «ветеран війни», особи, на яких поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (вдови ветеранів війни). А також пенсіонери за віком, ветерани праці, діти війни, ветерани військової служби та внутрішніх справ, особи, які мають особливі заслуги перед батьківщиною, учасники ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, інваліди загального захворювання усіх груп, реабілітовані особи, діти сироти та діти, які залишилися без опіки батьків і виховуються в школах-інтернатах, діти з багатодітних сімей. Підставою для пільгового проїзду є посвідчення про право на пільги або пенсійне посвідчення (для пенсіонерів та інвалідів), де має бути зазначена група інвалідності (для інвалідів) і термін, на який громадянин визнаний інвалідом. Під час купівлі квитка з пасажира стягується лише автостанційний збір, сума якого коливається в залежності від напрямку.
     Яким чином здійснюють пільгові перевезення пасажирів?
     – Пільгові перевезення проводяться щоденно на всі приміські маршрути відповідно до графіка.
     Пасажири вище згаданих категорій мають право на безкоштовний проїзд, якщо протяжність маршруту не перевищує 50 кілометрів. Наприклад на таких маршрутах як Славута-Яблунівка та Славута-Нетішин, який прямує через Ганнопіль, Лисиче та Головлі, Нетішин-Мухарів пасажири не мають право на пільговий проїзд, оскільки протяжність маршруту становить більше 50 км.
     Скажіть, будь ласка, яка кіль-кість маршрутів та скільки автобусів обслуговують пасажирів міста та району?
     – Як уже відомо, що усі перевезення пасажирів здійснюють приватні перевізники. Ми співпрацюємо з 18 підприємцями-пере-візниками. Щодня вони здійснюють 180 рейсів. Це 86 приміських
     рейсів, 74 – міжміських внутрішньообласних рейсів, 36 – міжобласних рейсів. Щоденно, Славутський
     район обслуговують 30 автобусів. І хоча пасажири практично на 100% забезпечені транспортом, все ж залишаються ще так звані проблемні села, до яких немає прямого маршруту. Це Цвітоха та Волиця, куди автобус більше не їздить, аніж їздить.
     Та надіємось, що в майбутньому і це питання буде врегульовано і ми матимемо змогу в повному обсязі
     охопити весь район.
     Яку кількість пільговиків щоденно обслуговується на авто-станції?
     – Приблизно щоденний пасажиропотік становить від 800 до 1000 осіб. З них 70% пасажирів мають право на пільговий проїзд
     (приблизно 500-600 пільговиків).
     Яка система відшкодування перевізникам перевезення пільгових категорій громадян?
     – Справа в тому, що до липня-місяця були відшкодування відповідно до коефіцієнту. Тобто, управління праці та соціального захисту населення проводило дослідження пасажиропотоку – скільки пасажирів пільгових категорій проїхало в обидві сторони безкоштовно і скільки платно.
     До складу комісії входили представник перевізників, управління та фінансового відділу. Перевізнику відшкодовується лише перевезення тих пасажирів пільгових категорій, які обслуговуються на автостанції. Пасажир, який сідає в автобус на маршруті, оплачує проїзд повністю. Аби отримати відшкодування, перевізник звітує, скла-даючи відповідні відомості, перед управлінням соціального захисту населення яку кількість пільговиків та на яку суму було перевезено. І вже відповідно до цих даних здійснюються грошові відшкодування підприємцям-перевізникам.
     Антоніно Сергіївно, на Вашу думку, наскільки є дієвими такі системи врегулювання пільгових перевезень, як так звана адресна допомога або «талонна система»?
     – На мою думку, «талонна система»є справді доцільною та дієвою. Суть цієї системи в першу чергу полягає у чіткому контролі
     і впорядкуванні самого використання пасажирського транспорту тими, хто справді має право на без-коштовний проїзд, і головне – ним користується. Адже не таємниця, що деякі пільговики їздять постійно і не лише за нагальних потреб, а інші, з особистих причин, зовсім пільгами не користуються. Але разом із тим, згідно із законопроектом про талонну систему - водій не має права відмовити пасажирові, який пред’явив посвідчення і має право на пільговий проїзд, навіть за відсутності талона. Що стосується адресної допомоги, то навряд чи це питання буде врегульовано та вступить у дію.
     І наостанок…
     – Хотілося б наголосити, щоб пасажири, які мають право на пільговий проїзд звернули увагу на свої посвідчення. І якщо вони мають
     уже неналежний стан, через довготривале використання, стерті дані, просимо їх замінити. Оскільки, в такому випадку, ми не маємо права видавати пасажирові пільговий квиток.
     
     Станом на 1 січня 2013 року виникла заборгованість перед перевізниками на суму 124 тис грн. На сьогодні ця заборгованість становить 137 тис. грн. У минулому році на пільгове перевезення направлено 733,4 тис. грн. (сюди входить і сума перерозподілу коштів). Один раз на квартал управління соціального захисту населення проводить обстеження пасажиропотоків на маршрутах, а також контролює дотримання перевізниками умов договору.
     Підставою надання пільгового проїзду є посвідчення про право на пільги або пенсійне посвідчення (для пенсіонерів та інвалідів), де має бути зазначена група інвалідності (для інвалідів) і термін, на який громадянин визнаний інвалідом.
     Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно з законом.
     Звичайно, що така система не повністю задовольняє ані перевізників, ані пасажирів. Сума відшкодувань не покриває витрат підприємців. Неодноразово нашим управлінням проводився аналіз цієї проблеми. За результатами проведених розрахунків для повного відшкодування перевізникам за надані послуги в рік необхідно понад 1 млн. 200 тис. грн. Відтак, основною проблемою було і залишається недостатнє фінансування для 100% відшкодування перевізникам за пільгове перевезення, щоб вони, в свою чергу, б повному обсязі могли здійснити ці пільгові перевезення.
     На мою думку, найкращою системою для пільговиків та перевізників була б адресна допомога на від ні кодування пільгового проїзду. Це форма соціальної допомоги пільговим категоріям населення, яку держава надає персонально. Люди змогли б використовувати ці кошти на власний розсуд: чи на проїзд, чи на інші потреби. Оскільки сьогодні, один пільговик може декілька разів на тиждень їздити, а інший жодного разу навіть і не скористається своїм правом на пільги».
     Нам вдалось поспілкуватись з перевізниками, які здійснюють пільгові перевезення в Славутському районі, щоправда, лише в телефонному режимі. Основним їхнім твердженням було, що насправді, пільгові перевезення є нерентабельними. Оскільки відшкодування від держави виконується не в повному обсязі та з великими інтервалами. Коли ще по Славутській автостанції вони отримують хоч якісь відшкодування, то по Нетішинській автостанції — взагалі нічого. Тому й виходить, що від Славути до Нетішина люди їдуть безкоштовно, а назад - уже в повному обсязі платять за проїзд. Неврегульованість питання пільгових перевезень суттєво позначається на фінансовому стані усіх перевізників. Ось і тепер держава має перед перевізниками заборгованість у десятки тисяч гривень. Та й зношеність рухомого складу дається взнаки.
     Надіємося, що в майбутньому, попри зайнятість, підприємці зможуть надати газеті більш суттєві коментарі та пропозиції щодо вирішення питання пільгових перевезень у районі.
     
     Спілкувалася Вероніка Чернега
     
     
     
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 2

Станіслав : Сам з Рівного. Маю статус та посвідчення інваліда війни 2 гр. В Славуті, на автовокзалі мені відмовились надати безкоштовний квиток, а продали за вартістю 50 відсотків, мотивуючи тим, що є вказівка райадміністрації. На моє зауваження, що треба притримуватись Зокону, а не вказівок місцевих чиновників, відповили, що тоді не буде коштів на відшкодування перевізнику. Тепер понятно, звідки беруться гроші в Славуті на відшкодування і чому в Нетішині цих грошей не вистачає. В Нетішині працюють по Закону.  (написано 01.04.2013 в 23:06 з адреси:  213.174.13.181)
% правди : А в Славуті Закону нема. Тут діє адміністративна корупція, як в місті так і в рвйоні.  (написано 02.04.2013 в 10:27 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


6 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік