Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 05.03.2013 ЧИЯ МОВА- ЧИЯ ВЛАДА?

Ірина Фаріон - про опозиційний законопроєкт щодо функціонування української мови: "Чия мова - того і влада. Цей закон показуватиме, чия має бути влада в Україні"
     21 лютого 2013 року голова парламентського підкомітету з питань вищої освіти свободівка Ірина Фаріон разом з групою народних депутатів від опозиційних сил презентувала громадськості зареєстрований у парламенті проєкт закону "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні". Документ авторства правників Сергія Головатого та Оксани Сироїд на розгляд Верховної Ради України подали народні депутати Ірина Фаріон, Андрій Іллєнко (фракція ВО "Свобода"), Володимир Яворівський, Володимир Бондаренко (фракція ВО "Батьківщина") та Марія Матіос (фракція "УДАР").
     
     Презентацію супроводжувала виставка мовних плакатів "Слово - меч духовний", створених студентами Ірини Фаріон з Національного університету "Львівська політехніка". Презентація викликала жваве зацікавлення молоді, яка працює у Верховній Раді, що дає підстави для впевнености, що права української мови на рідній землі буде відновлено.
     
     Автори та ініціатори законопроекту наголошують: чинний мовний закон Ківалова-Калєснічєнка суперечить Конституції й підриває незалежність України. За їхніми словами, у разі набуття презентованим законопроектом сили закону він закріпить механізми функціонування української як єдиної державної мови і стане дороговказом для суспільства на шляху до відновлення історичної справедливости в мовному питанні.
     
     Серед найважливіших положень законопроекту: статус міноритарної (регіональної) мови може бути надано тільки окремим селу, селищу чи місту районного значення за умови, що на даній території не менше 30% населення становлять представники певної національної меншини; цей статус надаватиметься конкретному населеному пункту лише після ухвалення Верховною Радою відповідного закону. Документ також передбачає створення нової інституції - Національної комісії зі стандартів державної мови.
     
     Презентуючи законопроект, народний депутат Ірина Фаріон підкреслила:
     
     "Цей закон формує зовсім іншу культуру і правової, і мовної свідомости. Унікальність цієї юридичної пам'ятки в тому, що цей надзвичайно грамотно зроблений документ може впливати не лише на правову свідомість суспільства, а й на мовну свідомість. Ми дійшли до кризи - правової, мовної, громадянської свідомости - адже треба пояснювати аксіоми, хоча, здавалось би, усе прописано в 10 статті Конституції. Я дуже вдячна, що автори закону оперують терміном "титульна нація", що є нормою для усіх цивілізованих європейських держав. Це підлягає обговоренню хіба у дуже хворому суспільстві. Здорове суспільство це сприймає як безальтернативну даність. З огляду на це, політична битва за цей закон - це битва за оздоровлення мовної свідомости українців. Тому законопроєкт "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" слід сприймати як народження нової, деколонізованої мовно-правової свідомости, а отже, яскравої пам'ятки мовно-правової культури і державотворення.
     
     Особлива новація цього законопроєкту як чинника нашої національної безпеки - розділ "Стандарти державної мови", де передбачено створення Національної комісії зі стандартів державної мови та Центру української мови. Уперше в юридичній практиці запропоновано встановити інституції, що регулюватимуть не лише використання мови, а напрацьовуватимуть її внутрішні стандарти та захищатимуть їх. Для зовнішнього захисту державної мови, мов національних меншин, регіональних (міноритарних) мов запропоновано інститут Уповноваженого та Службу мовних інспекторів Уповноваженого, що діятимуть через виписані механізми мовної експертизи та мовного інспектування. Зауважу, що впровадження творива Калєснічєнка-Ківалова, за оцінками фахівців, коштувало би бюджету держави 17-18 мільярдів гривень. І це були би мільярди, пущені на вітер. Натомість, кошти, які необхідні для заснування й роботи Національної комісії зі стандартів державної мови та Центру української мови, є мізерними порівняно з наведеними сумами.
     
     Ми будемо робити величезну промоцію цьому законопроектові, позаяк він, очевидно, не розрахований на миттєве ухвалення, але розрахований на те, аби вплинути на нашу мовну свідомість і деколонізувати її, аби питання мови було не лише питанням комунікації, а завданням націєтворення і державотворення. Більше з тим, навіть читання цього закону впливатиме на свідомість громадян, бо це - спосіб подолання ментального рабства.
     
     Ще мудрі латиняни казали: "Чия мова - того і влада". Цей закон показуватиме, чия має бути влада в Україні".
     
     Прес-служба ВО "Свобода"
     


Розміщено:
Прес-служба Славутської ВО "Свобода"  
+380974655201   vos_sl@ukr.net


  коментарі: 21

Николай : Эту бредятину я уже где-то читал. Уважаемые! Не превращайте городской сайт на сайт партии Свобода!  (написано 05.03.2013 в 16:36 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
грицько : Кого може цікавити цей закон. Наш шановний Віктор Федорович досить добре спілкується українською, Микола Янович також робить успіхи, хоча можна краще. А все ж!
     Гірше ця справа у Тягнибока. Щось бельмече "двіста" замість "двісті". Я трохи вмію українською. Ось і Николай через пару років почне спілкуватись українською. Але якщо він не схоче українською, то я особисто його і так зрозумію.
     На моє переконання мова дана людям для того, щоб ми розуміли одне одного. А якщо я с презирством ставлюсь до нацюків, то хай вони хоч на якій хочуть мові розмовляють - для мене вони дикуни, такі самі як і колишні більшовики і тим більше вони не титульна нація і їхнього захисту я не потребую 
(написано 05.03.2013 в 17:08 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
вік николаю : Нет.Даже прес служба есть и не менше.А ларчик просто открывается.Получили команду завалить и опаскудить опозиционного Мера.И вперед, совершенно не думая, что они делают.Своих мозгов то нет.За них думает Зверхник и грипсы тоже они от него получают.Скоро увидим как они завалят всю опозицию, перед выборами Президента.А вы им в этом поможете.И опять в.ф станет президентом, а Фюрер получит за верную службу пост.Как в свое время получила пост преданная соратница юли натаха.Комедия современной Украины.  (написано 05.03.2013 в 17:11 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Слюсар : Якщо Віктор Федорович у тебе шановний, а Микола Янович робить успіхи, то це вже діагноз. Клініка.  (написано 05.03.2013 в 17:12 з адреси:  176-139-201-46.pool.ukrtel.net)
грицько : Вік я тебе поважаю і знаю що ти мене поважаєш. То поясни мені, будь ласка, що таке опозиційний мер. Не можу я цього втямити.  (написано 05.03.2013 в 17:15 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
вік грицьку : Нарешті на сайті почали писати справжні патріоти.Адекватні і розумні.Респект.Розумний патріот розуміе що чим більше людина розуміе мов, то тим краще для неї.А кричати що російську треба викоринити,як москальську, то це може повний ідіот, який і українську погано розуміе.Двіста це суржик.Двісті-Українська мова.хайль фюрер.  (написано 05.03.2013 в 17:20 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
грицько : Слухай, слюсар, чого ти лізеш в зал..у?Для тебе ..... я поясняю, що керівника держави треба поважати, тобто зазря не пиз...и в його адресу, саме за те, що його як і нашого м-ера обрали люди. Не велика шана тим що гавкають як шавки з підворотен. Можеш не поважати, але на кожному перехресті про це кричати не треба, звичайно якщо у людини є розум. А мене як особу не чипай, я особисто тебе не ображав.  (написано 05.03.2013 в 17:23 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
вік грицьку : Шановний.Пояснюю.Мер підтримуе партію Батьківщина, яка е в опозиції до чиної влади.тому для влади він опозиційний.На мою думку мер повинен бути аполітичним тобто не підтримувати жодну партію тому що його вибирала громада яка симпатизую різним партіям.Ми не в Англії де е тільки дві партії.Консерватори і лейбористи які по черзі через волевиявлення населення прихходять до влади.А в нашому місті мер повинен слугувати громаді незалежно від партійної приналежності громадян і обьеднувати громаду через змі і круглі столи.Що він зараз і робить але громада ще до цього не готова через підбурювання політичниз сил які привикли в своїх меркантильних цілях використовувати Українців.Буду задоволенний якщо все тобі пояснив.З повагою.  (написано 05.03.2013 в 17:32 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
грицько : Шановний Вік! Дякую, дещо зрозумів. Але є одне але. Справа в тому, що таку партійну приналежність м-ра деякі його радники подають людям як якесь особисте геройство і величезне досягнення. Я вважаю що це з їхнього боку, радників, ведмежа послуга. Може саме по цій причині нам підвищують тарифи на електрику, а м-ер з-за своєї опозиційності не може поїхата чи в Київ чи в Хмельницький та врегулювати питання з тарифами. Що не кажи, а особистий контакт ніколи не шкодив в вирішенні справ. Чи я не правий?  (написано 05.03.2013 в 17:44 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
вік грицьку : Повністю.Влада буде все робити щоб мера від опозиції не було.Як ти пам.ятаеш, були перевірки його діяльності яки не дали того єфекту якого хотіла влада.Тепер вони пішли іншим шляхом.Тобто викликати невдоволення населення його діюльністю.А радники безголові які тільки замість порад йому співають оди, ро погану послугу.І які потім його успішно зрадять як вже було не раз.А грошей йому ніхто не дасть.Ні в Київі ні в Хмельницькому.Тому ми незважаючи на радників-дурнів повинні йому допомогти через не допущення до мітингів дурнів типа свободівців.Тільки розумний діалог через вибранних адекватних представників громади.А такі у нас е.І Президента я вважаю публічно ображати не треба.згадайте прислів.яка влада такий і народ.Його вибрала більшість і ображаючи його ми ображаемо їх  (написано 05.03.2013 в 18:08 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
грицько : А може хай він зречеться тієї опозиційності. На який ляд вона нам потрібна. А якщо він не зречеться то ми просто будемо вимушені щось робити  (написано 05.03.2013 в 18:15 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
Слюсар : Хахляцька логіка. Так само зрікалися Бога, батька-матері, мови, життєвих принципів, строчили доноси.  (написано 05.03.2013 в 18:25 з адреси:  176-139-201-46.pool.ukrtel.net)
грицько : Слюсар він і є слюсар.   (написано 05.03.2013 в 18:31 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
вік грицьку : Він не зможе. тому що його підтримка, більшість депутатів від бюту.А йому не довіру може висловити тільки депутати.Потрібно їх засранців заставити робити і приймати рішення на користь громади або через громаду добитися їх відкликання.Через них нащі біди.адже не мер приймае одноосібно рішення про піднятя тарифів, а депутати більшістю голосів.Ось вам і апазиція і пакращення від бют.Тарифи до речі не в київі підвищили, тому і така різниця між містами  (написано 05.03.2013 в 18:32 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
грицько : Шановний Вік. Ви даєте інформацію для роздумів  (написано 05.03.2013 в 18:41 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
Маруська : Привіт любі друзі! Поки Ви тут сперечаєтесь, то я зганяла до Карпат та віддихнула по людські. Раджу і Вам кинути цю брудну справу обливати один одного брудом та залюбки провести час на свіжому повітрі.  (написано 05.03.2013 в 18:42 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
Р.В. : Адмін пропоную видалити цю статтю, як провокацію. Бо якщо кожна партія буде закидати сюди свої закони-місця нехватить.  (написано 05.03.2013 в 18:44 з адреси:  177-161-52-37.pool.ukrtel.net)
не байдужий : Готовий спілкуватися з Грицьком.Адекватна,думаюча головою а не ...людина.З "патриотами"які кажуть "двіста"-далеко не заідемо.А мер ,який признае тільки "Батьківщину" -нам не потрібен.Хай думае і робить висновки.  (написано 05.03.2013 в 18:53 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
Р.В. : То поставте свого Костирка, хоч насміємось. Але вже на другий день будемо плакати.  (написано 05.03.2013 в 18:55 з адреси:  177-161-52-37.pool.ukrtel.net)
Дуся : Балачки про мову тільки з метою відволікти від вирішення питань дійсно наболілих - зубожіння, корупція,безпідставно великі комунальні тарифи і т.д.Канада і Фінляндія - дві держ. мови, Швейцарія, Бельгія - три.Люди гарно живуть, працюють і розуміють один одного як на вулиці так і в уряді. Може досить дулі тикати один одному і виясняти хто за білих, а хто за червоних.Можливо причина наших бід в тому що не тільки в ВР, а навіть на сайті і на вулиці люди не хочуть почути один одного.Схаменіться!У нас загальна біда, і з цієї біди треба вибиратьсь РАЗОМ.  (написано 06.03.2013 в 11:47 з адреси:  ip22-72.netish.com.ua)
грицько : Дусенька - душенька! Цілую тебе в щіщку за мудрі слова. От є в Україні на Славутчині мудрі жінки. Повна уважуха!!!  (написано 06.03.2013 в 12:09 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 5 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік