Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 27.02.2013 РАК - НЕ ВИРОК, ЯКЩО ВИ ВЧАСНО ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ЛІКАРЯ

Дуже важливим для лікування дитини є підтримка батьків, правильне розуміння хвороби мамою та татом.
     Їх готовність до тривалого та важкого процесу лікування. Хоча медики й стверджують, що близько 90% дітей, яким поставили страшний діагноз «онкогематлогія», повністю виліковуються, не варто забувати, що це стосується лише виявленого на перших стадіях раку. Саме раннє виявлення хвороби дає змогу успішно лікуватись. У розвинених країнах світу ознаки раку шкіри знають навіть школярі, а матері самі оглядають своїх дітей і чоловіків.
     І ця практика не залежить від того, як часто вони бувають у лікарів. А ще вони чітко знають і дотримуються того, що у випадку змін треба негайно звертатися до лікаря. А у нас люди не знають навіть коли, не говорячи уже про те куди звертатися. Тому, аби проінформувати населення нашого міста та, можливо, в майбутньому вберегти чиєсь життя ми поспілкувалися із заступником головного лікаря по дитинству та пологовій допомозі Геннадієм Едвіновичем Соколовим про причини та основні ознаки захворювання на рак у дітей.
     Злоякісні новоутворення у дорослих онкологи пояснюють шкідливими звичками. А от що провокує рак у дітей, які лише починають жити?
     –У першу чергу ракові захворювання у дітей спричинені успадкуванням генів від батьків. Інші фактори ризику – різноманітні вірусні інфекції (папілома вірус, вірус Эпштейн-Барр, який має високий індекс онкогенності) та спосіб життя батьків і їхніх дітей (тютюнопаління, зловживання канцерогенними продуктами (копченості, смажені продукти та напівфабрикати, консерванти і барвники), нестача свіжих овочів та фруктів, надмірно калорійна та жирна їжа, малорухомий спосіб життя). Не менш важливою
     є і профілактика захворювання. До прикладу, у розвинених країнах світу існує практика вакцинації дівчат-підлітків від папілома вірусу, тобто це профілактика раку шийки матки. У нас також у календарі щеплень прописана подібна вакцинація але лише як рекомендована і за кошти батьків.
     Яка ситуація із захворюванням дітей на рак у нашому регіоні та які види раку найчастіше виявляють у дітей?
     – В основному у дітей найчастіше виявляють онкогематологію – генетика та вірусні інфекції. Це лейкози (рак крові), пухлини головного мозку, м’яких тканин, нирок і кісток. На даний час у нашому регіоні на обліку перебувають 4 дитини. Одна дитина –
     це онкогематологічна патологія, а троє інших мають пухлини різноманітних локалізацій. Усі діти успішно пройшли хіміотерапію. Якщо ж говорити про рівень захворюваності по Україні, то це приблизно 300-360 дітей на рік.
     Це діти абсолютно різної вікової категорії – від перших днів народження до 18 років.
     Скажіть, будь ласка, які основні симптоми захворювання?
     – Слід зазначити, що перш за все виявити онкологічне захворювання у дітей допоможе настороженість батьків.
     Якщо у дитини наявні біла пляма в оці, косоокість, сліпота, вирячені очі, набряк в животі або тазі, у голові або шиї, у кінцівках, яєчках чи залозах. А також постійна, без причини, висока температура, яка тримається більше, ніж два тижні. Втрата ваги, блідість,
     слабкість, легко з’являються синці чи кровотеча, біль у кістках, суглобах, спині, переломи. З боку неврології наявні зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, затримка психофізичного розвитку. Головний біль більше, ніж два тижні з блюванням
     чи без нього, збільшення розмірів голови. Батькам в обов'язковому порядку потрібно звернутись до лікаря для виявлення причин. Педіатр чи сімейний лікар має вчасно діагностувати та направити дитину до спеціаліста, тобто до дитячого онколога.
     В які терміни дитину направляють до спеціаліста?
      – Якщо дитині зроблений аналіз крові і підозрюється онкогематологія, то у максимально швидкі терміни дитина повинна потрапити до онколога.
     Тобто у той же день дитина повинна знаходитися в обласній лікарні. Відтермінувань не має бути абсолютно ніяких, лише по вині батьків. Якщо стан дитини вкрай важкий, то викликається реанімобіль з реанімаційною бригадою Обласної дитячої лікарні.
     Якщо стан дитини задовільний, то її лікарняним автомобілем направляють в область. У будь-якому випадку зволікати ми не повинні.
     Як відбувається лікування?
     – Лікування проходить в обласних або республіканському онкогематологічних центрах. Держава не в повній мірі може оплатити таке лікування, тому батькам часто доводиться самостійно шукати кошти, звертатись до спонсорів та волонтерів. Для лікування онкологічних захворювань у дітей застосовуються, в основному, хірургічне втручання, хіміотерапія, променева терапія та імунотерапія.
     Скажіть, будь ласка, яка ситуація із донорством?
     – Що стосується здачі крові, то це може зробити кожен хто не має протипоказань. Відверто кажучи донорами крові зачасту є медики. Щодо кісткового мозку, то донорами можуть стати близькі родичі, або ж знову ж батьки змушені власними силами та коштами або за допомоги волонтерів вирішувати проблему донорства для хворої дитини. На сьогоднішній день ці питання є досить проблематичними в нашій країні.
     Часто чуємо, що при своєчасній діагностиці та правильному лікуванні можна досягти до 90% випадків видужування у дітей, хворих на рак.
     Наскільки це реально?
     – Усе залежить від того яке онкологічне захворювання виявили у дитини. Відсоток одужання маленьких пацієнтів, в яких діагностовано лейкоз (рак крові), злоякісну пухлину нирок, статевих органів тощо, становить понад 90-95%. А серед діток, в яких є пухлини головного мозку, цей відсоток нижчий, приблизно 40%. Але це за умови, що батьки відразу звернулися до спеціалізованого закладу, в якому дитині призначать правильне лікування. Дуже часто батьки свідомо приховують від лікаря інформацію про хворобу дитини, наприклад, прийшовши до одного лікаря вони не повідомляють йому, що уже тиждень лікуються у іншого. Тому ось таке свідоме приховування симптомів часто призводить до жахливих наслідків. Звичайно, з кожним роком звернення батьків почастішали. І чим менша дитинка, тим частіша та пильніша увага батьків. Адже існують такі хвороби, які без тісної співпраці лікаря та батьків дуже важко діагностувати. Варто зазначити, що чим старша дитина, тим менше на неї звертають уваги. Батьки перестають з ними ходити на планові медогляди, вважаючи, що ті уже дорослі й самі зможуть лікареві все пояснити. Та це абсолютно помилкова думка та неприпустима та халатна поведінка батьків до власних дітей. Оскільки ніхто не знає дитину краще за її маму. Тому присутність од-
     ного з батьків на шкільних медоглядах у лікарні обов'язкове. Адже підлітки схильні до приховування симптомів, чи то просто соромно, чи через боязнь, що його однолітки будуть над ними насміхатися.
     Як відбувається відновлення дітей після одужання?
      – Коли дитина закінчує лікування основним завданням для неї та її батьків стає адаптація до життя поза стінами лікарні. Звичайно, дитина в основному змушена навчатися вдома. Перебувати під постійним наглядом лікаря. Ті батьки, які пережили, не побоюсь цього слова, пекло, чітко розуміють, що дитина потребує постійного, адекватного, правильного піклування.
     
     Вероніка Чернега,фото автора


Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 1

Батько хворої дитини : Без ста гривень в кишені до цього жидка на прийом краще не заходити! Згадаєте мої слова.  (написано 27.02.2013 в 15:19 з адреси:  17-128-124-91.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік