Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 08.02.2013 ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА РЕАЛІЇ

Питання встановлення індивідуального опалення у багатоквартирних будинках щороку стає все більш актуальним. Дедалі частіше дана проблема перетворюється на головний сюжет подій у мережі Інтернет та у ЗМІ. Обговорюючи ситуацію переходу на автономне опалення в багатоквартирних будинках, цікавим є досвід міст різних регіонів України у вирішенні даній проблематики.
     Закарпатська область першою в Україні відмовилася від централізованого тепла й повністю перейшла на автономне. Упродовж останніх років з настанням холодів усі міста області потрапляли у традиційну «газову кризу». Чи не щороку НАК «Нафтогаз» відмовлявся постачати Ужгороду блакитне паливо через хронічні борги. Ситуація з теплом набула катастрофічно сумного стану. На початку 2011-го Закарпатська облдержадміністрація прийняла розпорядження про повну відмову від центрального опалення та перехід на індивідуальне. Документ стосувався міст Ужгорода, Мукачева, Чопа і Виноградова. Інші ж перейшли набагато раніше. Тепер в містах, де перейшли на індивідуальне опалення, у влади немає проблем з розрахунками з НАК «Нафтогаз» за газ, режимом теплопостачання. Але за чиї кошти поміняти підвідні газопроводи більшого діаметру до будинків, збільшити потужність електромереж, переобладнати димовентиляційні канали? Будинки ж залишаються так само на балансі комунального підприємтсва та обслуговуються ним.
     У Трускавці, в зв’язку з тим, що у багатьох квартирах встановлено індивідуальне опалення, КП «Трускавецьтепло» не мало фізичної можливості забезпечити якісним централізованим опаленням решту мешканців будинків. Тому міською радою було прийнято рішення №297 «Про затвердження схеми теплопостачання бюджетних та житлових будинків м. Трускавця», яким передбачено відключення житлових будинків від централізованого опалення, в яких станом на 15 жовтня 2011 року понад 60 відсотків квартир встановлено індивідуальне опалення.
     У місті Овруч через збитковий стан комунального підприємства, яке забезпечувало подачу тепла до житлового фонду рішенням Овруцької міської ради у 2009 року було прийнято Програму сприяння впровадженню індивідуального опалення в житлових будинках та на об’єктах соціально-культурної сфери на 2009–2012 роки. Відповідно до неї мешканців багатоквартирних будинків зобов’язали встановити індивідуальне опалення. Таким чином, на початок опалювального сезону 2012 року всі житлові будинки були відключені від централізованого опалення, внаслідок чого в грудні ще біля 400 квартир залишалося без тепла.
     Міста, які впроваджують індивідуальне опалення, діють у відповідності до Наказу Мінрегіонбуду від 22.11.2005 №4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», тобто від централізованого опалення відключають будинки в цілому. За звичай на бажаючих встановити автономне опалення знаходиться половина людей які не бажають відключатися і переводити квартири на індивідуальне опалення, бо, по-перше, користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, а, по-друге, не мають грошей на встановлення «автономки». Як бути з такими людьми?
     Тож, беручи до уваги ситуацію з індивідуальним опаленням у інших містах, важливо визначити усі «за» та «проти» встановлення автономного тепла.
     Переваги індивідуального опалення:
     1. Нижчі ціни на газ для населення, ніж для теплопостачального підприємства.
     2. Можливість включати опалення тоді, коли людина цього хоче.
     3. Втрати. Наприклад, на котельнях структурного підрозділу теплових мереж Славутського ЖКО вони складають 10%, в теплотрасах при доставленні теплової енергії 18,5%. При використанні індивідуального опалення потрібно утеплювати тільки свою квартиру, а не цілий будинок.
     Недоліки, на які варто звернути увагу:
     1. Вартість встановлення індивідуального опалення у 3-кімнатній квартирі станом на сьогодні становить 20-25 тисяч гривень, залежно від типу котла, батарей, протяжності, площі квартири. Автономне опалення вигідне лише тим, що в Україні ціна газу для населення у півтора-два рази нижча, ніж для підприємств комунальної теплоенергетики, тоді як в європейських країнах все навпаки. Втім, зростання ціни газу для населення – питання часу. Адже цього від України вимагає Міжнародний валютний фонд. Вартість газу, скажімо, для мешканця Німеччини складає від 400 до 500 євро за тисячу кубометрів газу та 150 євро для промисловості. В нас все поки що з точністю навпаки, але в майбутньому пропорція може змінитися не на користь населення. Якби газ відпускався населенню за тією ж вартістю, за якою отримує теплопостачальна організація, то строки окупності індивідуального опалення затяглися б аж до повного зносу обладнання. Його строк служби (вітчизняного виробництва) – 5-7 років, (імпортного – 6-8). Після цього треба міняти теплообмінник, який коштує 60-70% від вартості котла. Отож, гроші, вкладені у встановлення індивідуального опалення, «не відбиваються».
     2. Встановлене індивідуальне обладнання практично не обслуговується. Вважається, що людина купила річ, і вона (річ) повинна служити. Але ж це обладнання має щороку проходити відповідне регламентне обстеження, як це відбувається у теплопостачальних організаціях. Відтак, це – бомба уповільненої дії. Відмовить автоматика (вона працює на електриці, а не на механіці) – і може статися все, що завгодно. Вимкнули електрику – не спрацював клапан закриття газу – пішла загазованість квартири – увімкнули світло – п’єзозапалювання – вибух.
     3. Екологія. Коли помешкання опалюються централізовано, то викиди формуються і направляються у димову трубу, висота якої сягає 70-80 метрів, де вони розсіюються. При індивідуальному ж опаленні джерело забруднення люди наближають до себе на кухню чи у кімнату. Через відсутність в будинках витяжних каналів, розсіюватиметься чадний газ не над дахами багатоповерхівок, а безпосередньо перед самими вікнами квартир. Уже є скарги на власників індивідуального опалення щодо викидів з їхнього обладнання від людей, які живуть поверхом вище або поруч з трубами відведення. Мешканці постійно відчувають запах газу і чаду, внаслідок чого погіршується їх самопочуття і завдається шкода здоров’ю. У момент розпалювання викиди від звичайних котлів сягають рівня, що у 2-3 рази перевищують викиди промислових котлів.
     4.Також зрозуміло, що при відключенні квартир від централізованого опалення і гарячого водопостачання доведеться старі газові труби, які не розраховані на підвищене споживання блакитного палива, замінювати на труби більшого діаметру. Варто пам’ятати й про існування державного стандарту, тому вирішувати питання відведення продуктів згорання природного газу потрібно через організовані димові канали. Але зробити це вельми непросто та доволі затратно, бо колись всі будинки проектувалися з централізованим опаленням.
     5. Під’їздам, які через відключення від централізованого опалення більше не обігріватимуться, під час сильних морозів загрожуватиме замерзання стояків холодного водопостачання та каналізації; для тих громадян, хто й далі користуватиметься послугами централізованого теплопостачання, їх вартість зросте у зв’язку зі скороченням загальної кількості абонентів теплопостачальної компанії.
     6. Вартість централізованого опалення можна здешевити шляхом переобладнання котелень під альтернативні види палива. Газовий котел у квартирі такому переобладнанню не підлягає.
     Що ж до нашого міста, то у Славуті створено робочу групу із вивчення питань про відключення квартир від централізованого опалення. Протягом 2012 року з питанням встановлення індивідуального опалення в своїх квартирах звернулося 49 осіб з 4540 помешкань, що централізовано опалюються ЖКО.
     Для задоволення побажань людей Славутська міська рада звернулася з листом до голови Хмельницької обласної державної адміністрації Ядухи В.С. з проханням клопотати перед центральним органом виконавчої влади щодо внесення змін в законодавство про зняття обмежень встановлення індивідуального опалення в окремих квартирах такого змісту: «У зв’язку з великою кількістю звернень мешканців міста Славута із заявами до виконавчого комітету Славутської міської ради та постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання при Славутській міській раді про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання окремих приміщень житлових будинків. З метою задоволення конституційних прав громадян України, виконання частини шостої статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», оптимізації роботи системи теплопостачання міста, зменшення нераціональних втрат в мереж централізованого опалення житлових будинків просимо Вас клопотати перед центральним органом виконавчої влади щодо внесення змін в наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 169 від 06.11.2007 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» щодо зняття обмежень встановлення індивідуального опалення в окремих приміщеннях багатоквартирних житлових будинках».
     Якщо в славутчан є інформація про практику встановлення індивідуального опалення в окремих квартирах, робоча група готова опрацювати пропозиції і вирішувати по суті, при умові, що не буде порушуватися діюче законодавство. З пропозиціями звертатися за телефоном 7-05-35.
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».  
+380384272241   visti_sl@ukr.net


  коментарі: 62

serj : Автобусом дешевше іхати ніж власною машиною, проте люди віддають перевагу власному автомобілю. Так само з опаленням.  (написано 09.02.2013 в 00:12 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
вік : кизяками топити задорого.дешевше програмами кандидатів в депутати.всерівно вони більше ні нащо не годятся.а так хоч якась користь  (написано 09.02.2013 в 14:32 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Віктор : 06 квітня 2011 року міський голова м. Славути провів збори з мешканцями будинку № 17 по вулиці Здоров’я. Голова запропонував створити ОСББ. На наше запитання про те, що система автономного опалення цього будинку розбалансована, чіткої відповіді не було надано. Обгрунтованої відповіді про завищення тарифу автономного теплопостачання - внутрішньобудинкова система опалення, яка використовується для теплозабезпечення окремого багатоквартирного будинку № 17 по вулиці Здоров’я, не було надано. Конструктивного діалогу не вийшло. Навпаки, присутній на зборах начальник КП «Славутське ЖКО» Яцюк В.В. категорично заявив, що розрахунок на автономне теплопостачання дахової котельні, проектна потужність котла – 0,516 Гкал. за год., проводитися не буде. Але, факт завищення тарифу, зазначені посадовці визнали. Будинок № 17 по вул. Здоров’я є прикладом реформування ХКГ України. На жаль на сьогодні це не відбулося. Грабунок споживачів тепла продовжується. Наводжу розрахунок витрат газу та суми виплат за оплату теплопостачання, одної квартири № 48 по вул. Здоров’я 17. 1. Загальна опалювальна площа = 83.8 кв.м. 2. 20.03 куб.м. : 6 місяців = 3.34 куб.м. на 1 кв.м. = 3.34 куб.м. Газу. 3. 3.34 куб.м. Газу х 83.8 кв.м. х 6 місяців = 1679куб.м. Газу. 4. Оплата в гривнях за 1679 куб.м. газу х 1.309 грн. = 2198.3 гривні. 5. Оплата за опалювальний період 2198.3 грн.:6 міс. = 366.38 гривні. По новому тарифу необхідно заплатити = 635.20 гривні. Місячна різниця склала 635.20 грн. – 366.38 грн. = 268.82 гривні. Різниця за опалювальний період 268.82 грн. х 6 міс. = 1612.92 гривні. Куди та кому пішли кошти в сумі 1612.92 гривні ( одна окремо взята квартира)? Будинок має 72 квартири.
      08 лютого 2013 року, звіт міського голови: « на опалення 1 м.кв. житлової площі КП «Славутське ЖКО» використовує від 18 до 25 м. куб. газу. Дахова котельня по вул. Здоров’я, 17, використовує 3.34 м. куб. газу на 1 м.кв. Що заважає нашій владі, особисто пану Яцюку В.В. перейти на енергозберігаючі технології (автономне теплопостачання), модульні котельні. Вся Європа так живе. Це і є пропозиція для робочої групи за тел. 7-07-35. А що робити тим споживачам теплової енергії, де якість надання комунальних послуг не відповідає температурному режиму? За вимогою споживача покращити теплопостачання, теплопостачальна організація складає тільки Акти, робить незначний перерахунок, що не вистачає навіть на оплату електрообігрівачів. І така ситуація продовжується роками. Невже в окремо взятому випадку винна Верховна Рада, або потрібен окремий Наказ чи Постанова КМ України? На захист споживача теплової енергії, який має право на індивідуальне опалення напралений Закон України «Про теплопостачання», Закон України «Про комунальні послуги», Закон України «Про приватну власність», Закон України «Про споживача», Житловий Кодекс та Конституція України. Проти такого споживача – всього на всього тільки Наказ № 4 від 22.11.2005 року про що і пише шановна редакція. Ця стаття виконує заказ олігархів про продаж мене в рабство майбутньому приватнику. Адже відповідно до вище названих Законів України та Конституції України я маю такі самі права, як і містичний власник, що прийде на заміну ЖКО. Так хто стане на мій захист, окрім самого мене? Борітеся, поборете.
      
(написано 09.02.2013 в 14:46 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
* : Кізяків то нема, бо повирізали всю худобу. Так думайте панове як жити далі.   (написано 09.02.2013 в 14:58 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
 : А що тут думати.зробити їм так як вони зробили з худобою.А то вже гроші готують на евробаскет,а там і ще якесь евро вигадають.Як казали раніше-наші баби еще нарожают як ці раби вимруть.Головне дати за народження певну суму,побільше пива і повідкривати нічні заклади.А що там народится не важливо.Головне щоб руки були що і потрібно рабам.І головне навчити кричати слава.А розум не важливий.  (написано 09.02.2013 в 15:09 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : Віктор пише для розумних людей.А ті кому він це адресуе до уваги не беруть.Їм ці розрахунки як корові сідло або проффесору сопромат,який він попутае з сократом.Для наших чиновників це едине.Якщо він А.Ахматову назвав Ахметовим.А інший футболіста Шевченка поєтом і патріотом Т.Шевченко то про що може йти мова.  (написано 09.02.2013 в 15:17 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Юрист : так то воно так, але не так. Бо саме цим Наказом № 4 передбачений Порядок відключення будинків, а не законами які перераховує Віктор. Віктор не до кінця розібрався саме в проблемі конкретного застосування цих законів. А вони вводяться в дію відповідними підзаконними нормативно-правовими актами, в тому числі і цим Наказом. Все просто.   (написано 09.02.2013 в 17:56 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
За автономне опалення : "3. Екологія. Коли помешкання опалюються централізовано, то викиди формуються і направляються у димову трубу, висота якої сягає 70-80 метрів, де вони розсіюються. При індивідуальному ж опаленні джерело забруднення люди наближають до себе на кухню чи у кімнату. Через відсутність в будинках витяжних каналів, розсіюватиметься чадний газ не над дахами багатоповерхівок, а безпосередньо перед самими вікнами квартир. Уже є скарги на власників індивідуального опалення щодо викидів з їхнього обладнання від людей, які живуть поверхом вище або поруч з трубами відведення. Мешканці постійно відчувають запах газу і чаду, внаслідок чого погіршується їх самопочуття і завдається шкода здоров’ю. У момент розпалювання викиди від звичайних котлів сягають рівня, що у 2-3 рази перевищують викиди промислових котлів. "
     
     Повна туфта. Жаліются тільки ті, кого жаба давить що у сусіда є опалення, а в мене немає. Яка різниця, колонка совдепівська стоїть з виходом у димовий канал, чи котел, який окрім суто опалення включає в себе також гаряче водопостачання (ГВП)? І котли "турбо" теж розраховані не дурними головами на викид продуктів згоряння, більша частина яких - звичайна вода, запитайте любого школяра. А біля газової плити стояти що, нема шкоди?
     Доповню serj: У автобусі їхати тільки стоячи, бо автобус апріорі без сидінь! Так як централізоване опалення без ГВП. І наостанок, коли в останнє подавалася гаряча вода в Славуті? Що робиться зі сталевими трубами у яких була вода і потім її не стало?
     Другиа аналогія - уявіть, що вам забороняють готувати вдома їжу (все ті ж викиди!), бо для цього є мережа ресторанів і забігайлівок, які потерпають від "розбалансування" власного доходу.  
(написано 09.02.2013 в 19:28 з адреси:  10-146-201-46.pool.ukrtel.net)
serj : Наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 169 від 06.11.2007 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» визначає порядок відключення від мережі ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО теплопостачання. Тоді чому згідно цього Наказу забороняють по вул. Здоров'я 17 встановлення індивідуального опалення коли в цьому будинку не ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ а АВТОНОМНЕ теплопстачання. Я вважаю що будинок по вул. Здоров'я 17 не підлягає дії вищевказаного Наказу.   (написано 09.02.2013 в 19:46 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
Юрист : Для авт.опалення: Це не туфта, а ще одна проблема, яка існує. Я сам живу в багатоповерховому будинку на Сонячному і маю інд. електроопалення. Підімною, у сусіда, газове інд.опалення. Мені вікно відкрити зимою неможливо, сморід невимовний іде прямо в кухню.
     Для seri: 1. Порядок визначає відключення окремих житлових будинків.
      2. Автономне і індивідуальне опалення – не одне і теж саме.
     3. Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
      
(написано 09.02.2013 в 20:16 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
Юрист : Уважно читайте те, що написано в цьому Наказі, шановні. Там нічого складного для розуму не має.  (написано 09.02.2013 в 20:19 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
Юрист : наостанок для seri. Якщо у вашому будинку автономне опалення, а ви хочте індивідуальне, то в чому проблема? Процедуру я навів. Проблемою на вашому шляху може бути тільки, якщо хтось з мешканців вашого будинку не бажає переходити на індивідуалку.   (написано 09.02.2013 в 20:29 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
вік : Коли вибухне будинок це біда.Але коли вибухне вся країна, тому що Закони,рішення судів не діють, то це вже буде трагедія цілої нації.До цього ми поступово наближаемося  (написано 10.02.2013 в 06:19 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Віктор для юриста  : Що за єрунду пише цей юрист. Здоров'я 17 не приєднаний до ВЕЛИКОЇ ТРУБИ. То чому мешканці будинку повинні платити за втрати, що несе ЦО.Ви що шановний юрист не бачите переваги автономного опалення над так званим ЦО. Я доступно для першокласника навів приклад економії по газу. А ви тут якісь дурниці несете про вибухи та відходи. Ніхто не наполягає на газові індивідуальні котли. Бач сам собі встановив електрокотел, а сусідку хоче задавити. Постав витяжку на кухні. Зимою всі вікна повинні бути закриті. Я ж написав, що в свій час держава розбалансувала систему теплопостачання і той хто мав гроші на той час, то встановив собі індивідуалку. А тепер що розумні стали, мені заборонили? Краще помовчіть та майте совість, бо я плачу за вас грошима, там де ви не платите, за місця загального користування. І чому я не повинен помитися в ваній? Чому мені заборонили користуватися горячою водою? Сам юрист має то все, а мені зась, та ще повчає як жити, та як читати закони. Краще не зліть людей.   (написано 10.02.2013 в 08:20 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
pkbq : Читаю все це і дивуюся.
     Ну чого Ви всі приліпилися до того індивідуального ГАЗОВОГО опалення? Під боком цілих ДВА енергоблоки. і ще мабуть добудовуватимуть!!! В ситуації з Славутою вихід тільки один - індивідуальне ЕЛЕКТРИЧНЕ опалення!!!
     Більшість недоліків, вказаних у статті (екологія, небезпека вибуху і т.п.) відпаде сама по собі.
     Єдине, що треба зробити - реконструкція електромереж. І це можна зробити за рахунок "атомних дотацій регіонам".
     Та й з "газової голки" злізати потрібно колись. 
(написано 10.02.2013 в 09:32 з адреси:  206-148-92-178.pool.ukrtel.net)
serj : Яке може бути електроопалення в краіні де майже всі обленерго приватизовані? Уже ввели обмеження на кількість кіловатт годин. Далі ця тенденція буде ще гіршою. Тим більше що не кожному у квартирі дадуть встановити електроопалення тому що мережа на це не розрахована.  (написано 10.02.2013 в 10:06 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
вік сері : Не забудьте проголусувати за добудову 3і4 блоків.Олігархам не хватае грошей.Багато потратили на вибори.А що стосуется злектро опалення то це дурня.хто з господарів дозволить в себе в квартирі міняти всю мережу.Легше котельні перевести на злектрику.фантастика.Д.....думкою багатіе  (написано 10.02.2013 в 11:31 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
За автономне опалення : Хіба ж я проти? Міняю "Арістона" на електрокотла і, як кажуть, діло в шляпі. Головне, що опалення і ГВП АВТОНОМНЕ. Не грію мерзлу землю, гріюсь і миюсь коли хочу і скільки хочу. Ніяка контора не шантажуватиме мене списками сусідів-боржників, через яких мені не включать тепло, і головне я застрахований від "Алчевського" синдрому.
      Прихильникам ЦО раджу запропонувати селянам відмовитися від печей і грубок та побудувати в селі котельню з трубою 70-80м, прокласти теплотрасу. Побачу де ви будете. 
(написано 10.02.2013 в 11:43 з адреси:  92-140-124-91.pool.ukrtel.net)
serj : А наскільки складно поставити зонного лічильника електроенергії?  (написано 10.02.2013 в 12:16 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
* : Цитата редакційної статті: " Автономне опалення вигідне лише тим, що в Україні ціна газу для населення у півтора-два рази нижча, ніж для підприємств комунальної теплоенергетики, тоді як в європейських країнах все навпаки. Втім, зростання ціни газу для населення – питання часу. Адже цього від України вимагає Міжнародний валютний фонд. Вартість газу, скажімо, для мешканця Німеччини складає від 400 до 500 євро за тисячу кубометрів газу та 150 євро для промисловості. В нас все поки що з точністю навпаки, але в майбутньому пропорція може змінитися не на користь населення". Ціна нашого українського газу 35-40 $ США за одну тисячу кубічних метрів, а для населення продають в 2 рази дорожче. Ціна газу для комунтеплоенерго в 2012 році склала 460 євро за одну тисячу кубічних метрів. Так що ми вже давно живемо по європейських цінах. На жаль зарплата не европейська. Якщо в нас газ дешевший а ніж в Німеччині, то тоді за що посадили Юльку?. Наши олігархи, що засіли у владі, змішують наш дешевий газ з російським, маю на увазі цінову політику, тим самим здешевшують собі ціну на виробництво. Так що і тут ми вже давно в Європі. Одним словом влада не для народу, а народ для влади. Наша місцева влада, аж ні чим не відрізняється від олігархії що сидять в столиці. Тільки масштаби поменьше.  (написано 10.02.2013 в 12:47 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
Юрист : Віктору. Єрунду пишите ви та ще пересмикуєте те, що я написав. Бо я не заперечував переваги АО над ЦО. Це дійсно зрозуміло навіть школяру. А написав про те, що вимагає Наказ для того щоб перейти на ІО. Всі це зрозуміли, тільки чомусь не ви. А ще я констатував проблему забруднення сусідів від газового ІО, бо вона теж є. І чому я не маю право відкрити форточку чи вікно зимою? Температурний режим у мене нормальний, я добросовісно плачу за використану ел.енергію, то чому я і моя дитина повинен дихати вашим димом і не мати можливість провітрити квартиру?
     Для pkbq. Повністтю погоджуюсь. Майбутне за електроопаленням.
     Для віка. Про що ви говорите? Яке голосування? Вже є Закон про добудову. Слідкуйте хоч трохи за Законами. 
(написано 10.02.2013 в 12:50 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
Юрист : Для*. А я вважаю, що наша влада міста робить все правильно. Якби не принципова позиція нашої місцевої влади, було б уже так, як в Шепетівці, коли довели до банкрутства і водоканал і тепломережі, а потім їх приватизували. Тепер там біда і з тарифами і з теплом і з водою. Планується чергове підвищення. А Тимошенко дійсно сидить нізащо. Але прийде час і вона стане президентом. Я в цьому переконаний. Хай усім щастить!  (написано 10.02.2013 в 12:57 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
Юрист : Для))))). Наказ дійсно не Закон. Наказ вводить цей Закон в дію. Вчіться, шановні.  (написано 10.02.2013 в 13:09 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
Юрист : І на останок скажу, що я погоджуюсь в тому, що АЕС повинна компенсувати нам 50% наших енергетичних платежів. Але це вже проблема державна.   (написано 10.02.2013 в 13:12 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
serj : АЕС не може нічого компенсувати. Вона є оптовим продавцем електроенергіі. Компенсувати лише може держава. Для цього НКРЕ повинна встановити пільговий тариф для 30-і зони у розмірі 50 відотків. Але цього робити ніхто не буде бо обленерго прихватизовані, а іх власники сидять у парламенті.  (написано 10.02.2013 в 13:26 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
Юрист : Я написав спрощено. Взагалі, компенсувати повинен НАК "Енергоатом". З рештою згідний. Тому і написав що це проблема державна  (написано 10.02.2013 в 13:31 з адреси:  232-162-52-37.pool.ukrtel.net)
Віктор для юриста  : ЗАТВЕРДЖЕНО
     наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України
     від 6 листопада 2007 р. N 169
     
     Зареєстровано
     в Міністерстві юстиції України
     28 листопада 2007 р. за N 1320/14587
     
     
     
     Зміни
     до Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання
     1. Назву Порядку викласти в такій редакції:
     
     "Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання".
     
     2. У розділі 1:
     
     2.1 У пункті 1.1 слова "(секції, під'їзду) або його окремих приміщень" виключити.
     
     2.2 В абзаці другому пункту 1.4 після слів "теплопостачання будинку" слова "або його частини (секції, під'їзду)" виключити.
     
     3. У розділі 2:
     
     3.1 У назві розділу слова "окремих приміщень житлового будинку" замінити словами "окремого житлового будинку (будинків)".
     
     3.2 Пункт 2.1 викласти в такій редакції:
     
     "2.1 Для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.
     
     У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення.
     
     До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку".
     
     3.3 У пункті 2.2:
     
     абзаци перший - третій викласти в такій редакції:
     
     "2.2 Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї.
     
     Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.
     
     При цьому обов'язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання. Комісією, у разі необхідності, можуть розглядатися питання збільшення потужностей та можуть розроблятися пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньоквартальних, а в деяких випадках і магістральних мереж газо-, водо-, теплопостачання.
     
     Засідання Комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника.
     
     Рішення Комісії оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний строк надається заявникові";
     
     абзац перший підпункту 2.2.2 викласти в такій редакції:
     
     "2.2.2 Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку";
     
     підпункт 2.2.3 викласти в такій редакції:
     
     "2.2.3 Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.
     
     Про відмову у розгляді заяви Комісія повідомляє заявника у десятиденний строк". Пункт 2.2.3. на мій погляд є дискримінаційний по відношенню до мене, як власника квартири - це перше. По друге, теплопостачальна організація, а це КП "Славутське ЖКО" не виконує взяті на себе зобов'язання. Температурний режим квартири не відповідає санітарним нормам. Комісія при виконавчому комітеті Славутської міської ради та особисто голова міста і начальник теплопостачальної організації навідріз відказуються розглядати заява про відключення від ЦО. Пункт 2.2.3. названого Порядку вказує про те, що комісія має право не розглядати мою заяву, але ніхто не надав право теплопостачальній організації порушувати мої права. І тому, виходячі з вище названого пункту 2.2.3. комісія також має право і розглянути мою заяву. І ніхто нікого не посадить, як про це говорить наш голова міста. Ще раз наголошую, під кожну ситуацію, або окрему квартиру або місто, Кабінет Міністрів України Постанов чи Наказів не виробить. А тому, для задоволення побажань людей Славутська міська рада звернулася з листом до голови Хмельницької обласної державної адміністрації Ядухи В.С. з проханням клопотати перед центральним органом виконавчої влади щодо внесення змін в законодавство, це ні що інакше, як відійти від відповідальністі. Працювати треба прозоро.  
(написано 10.02.2013 в 14:17 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
вік юристу : В тебе що розуміння чорного юмору відсутне. Про голосування я написав з юмором. на кшалт того що все що голосуемо йде собі на шкоду.А що стосуется президенства юльки то не доцільно міняти знову донецьких на дніпропетровських.Скучив за марлевими повьязками проти грипу і ліками з англії втридорога.Ти ще до неї пашу лазаренка запропонуй.Ось якщо цих керманичів до неї щоб було про що їм базарити то я за.  (написано 10.02.2013 в 16:09 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
pkbq : Цитата"
     "serj : Яке може бути електроопалення в краіні де майже всі обленерго приватизовані?... "
     Може нагадати кому належать ".....облгази"? 
(написано 10.02.2013 в 17:01 з адреси:  206-148-92-178.pool.ukrtel.net)
serj pkbq : Так, я знаю що облгази приватизовані. Проте в нас завжди знайдуть як "кинути" людей. Свого часу люди повелися на дешевий газ, вгатили купу грошей на газифікацію і після того ціна на газ злетіла. Так само буде коли перейдемо на електрику. Мій колега у приватному будинку зробив електроопалення, то йому ввели обмеження на на 3500 квт. А що то є для будинка. Замість того щоб радіти коли люди вночі при надлишку електроенергії споживають її, людям ставлять палки у колеса.  (написано 10.02.2013 в 17:17 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
вік pkdg : Це пів біди.А витримае радянська злектромережа таке навантаження,якщо тепер коли включити побутову техніку одноразово, вибивае запобіжники і починае плавитись проводка.Ви видно з сопроматом були в не дружніх стосунках.Хто дозволить в себе в квартирі довбати стіни щоб поміняти всю мережу.Покажіть мені такого дурня.  (написано 10.02.2013 в 17:23 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
патріот : замість того щоб проводити індивідуальне газове опалення від якого вже весь світ відмовляєця треба дійсно думати як провести електричне. Я "за" нього. Але поки Тимошенко не стане президентом-нічого в цій країні не зміниться.   (написано 10.02.2013 в 17:45 з адреси:  46.247.213.117)
вік всім патріотам : Змінется тоді коли народ забажае все змінити.А юлька.вітек чи паша це зміна декорації при старих акторах.зламати треба систему.Щоб унеможливити корупцію.Згадайте на скільки юлька коли стала премьером підвищила платню чиновникам і депутатам.задовбали ви з нею українців  (написано 10.02.2013 в 17:56 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
serj : Для Тимошенко місце там де вона зараз перебуває. Ще б туди Яника і його команду посадити. Усі вони однакові, що помаранчі, що РигіАнали.  (написано 10.02.2013 в 17:58 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
pkbq : Вікові.
     Читайте уважніше ВСІ пости.
     Я писав:
     "Єдине, що треба зробити - реконструкція електромереж. І це можна зробити за рахунок "атомних дотацій регіонам"."
     Ваша цитата:
     "Хто дозволить в себе в квартирі довбати стіни щоб поміняти всю мережу.Покажіть мені такого дурня"
     В Ваших слів виходить, що люди, які довбали стіни, щоб вирізати старі труби опалення, провести в квартирі додаткові газові труби, вивести димар на вулицю, прокласти нові труби опалення, поміняти радіатори і т.д. ДУРНІ? Я так зрозумів?
     Для того, щоб підключити електрокотел достатньо протянути кабель ПВС 3х4мм2 або 5х2,5мм2 (в залежності від розмірів квартири. А ще більш прогресивним є встановлення електроконвекторів у кожній кімнаті з окремим кабельним підводом. Всі ці кабельні мережі ховаються або в кабельний канал, або навіть під плінтус.
     Звісно, якщо електропроводка в Вашій квартирі стара, або Ви примудрилися хоча б раз перевантажити алюмінієву проводку - то приєдеться довбати, або застосовувати більш дорогі технології.
     Богя Когесніков сказав би так: "Учи матчасть ...ок"
     
     
      
(написано 10.02.2013 в 19:15 з адреси:  165-41-132-95.pool.ukrtel.net)
serj : Я бучу проблему не в тому, як зробити проводку всердині квартири, а в тому що не витримають трансформатори що живлять будинки та переріз кабелю що йде від трансофрматора до будинку не витримає споживачів. Також буде проблема з розводкою всередині будинку. Треба міняти всю систему. А це розробка проекту, заміна трансофрматорів, комунікацій. Була б це наприклад Німетчина, то все було б просто. А ми живемо в державі де бардак більший ніж в Гондурасі.  (написано 10.02.2013 в 19:21 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
pkbq : При бажанні проблеми немає. І прикладом цьому є сільська частина Нетішина. Замість газифікації, яку Хмельницькоблгаз обіцяв зробити майже безкоштовно, прийняли достойніше рішення - Хмельницькобленерго зробив повну реконструкцію електромереж з заміною ліній електропередач, облаштуванням вводів до будинків, встановленням додаткових (зимових) трансформаторів і т.д.  (написано 10.02.2013 в 19:29 з адреси:  165-41-132-95.pool.ukrtel.net)
pkbq : SERJ.
     "Мій колега у приватному будинку зробив електроопалення, то йому ввели обмеження на на 3500 квт. А що то є для будинка."
     А в мене тільки 2400м3 газу по пільговому тарифу :-(
      
(написано 10.02.2013 в 19:34 з адреси:  165-41-132-95.pool.ukrtel.net)
вік : правільно пишуть розумні люди що живемо в гондурасі.олігархи дадуть тобі все.зробите єлектро опаленя а вони вам цінуі поміняють.це пишуть підіслані козачки від облєнерго.а ви ведетес на цю х..ю.вони вже не хочуть давати гроші за ризик проживання в 30км зоні  (написано 11.02.2013 в 02:55 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : а ти що хотів.така нація.на сайтах патріоти кричать слава і в той же час відмороженим іноземцям дозволяють обсцикати газони в київі.на евробаскеті вони тепер пілітрутся нашим прапором.як не було погано при срср такого ніхто б не дозволив.а так обтерлися і замовкли.ганьба.  (написано 11.02.2013 в 05:32 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Дуся : Люди! Де ж шукати вихід?До якого часу ми будемо бидлом, яке не в змозі відстояти свої законні права? Нас примусили платити за обігрів вулиці і ми платимо.Сьогодні можемо привітати один одного з підвищенням ціни на воду, хоча проти цього було зібрано підписи на 24 аркушах.А ціни на продукти і медикаменти? Ми прекрасно розуміємо ,що різницею між фактичною ціною і тими грішми , які платять люди розпоряджаються ті, хто дорвався до корита під назвою ВЛАДА.Немає чого додати до коментаря ВІКТОРА - написав все правильно. А вихід?Збирати підписи, йти на мітинг , чи вже брати вила?  (написано 11.02.2013 в 09:09 з адреси:  ip22-72.netish.com.ua)
вік : Шановна Дуся.Ви правильно розуміете ситуцію яка склалася в Державі.тільки радикальні зміни з подальшим виведенням награбованних коштів з офшор в єкономіку країни.А так це все говорільня.Цим дуже гарно користаются оліграхічні клани.Давній принцип і досі працюе.розділяй і владарюй.  (написано 11.02.2013 в 09:30 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
микола : Ваші підписи ви можите в туалет занести. Правильно сказав В.С.идор на своєму звіті-28 жовтня треба було думати і не голосувати за ригів і комуняк. А тепер на черзі ще підвищення ціни на газ.  (написано 11.02.2013 в 09:38 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
Віктор : Я вже писав, яка різниця між нашим Мером та Прем'єром. Різниця в тому, що в Прем'ра більше влади - тобто більше корито. А на рахунок виборів, то вам показала пані Засуха та Вищий адміністративний суд, що забрав мандати у двох депутатів. А ще дві тушки батько з сином від Батьківщини Так що краще в нас ще попереду. Голосуй не голосуй, а одержиш ...  (написано 11.02.2013 в 10:45 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
* : Вірно Микола написав, що нащі підписи до заднього місця. Бо пан В.Б. Sидор на нас болт забив, як і пан проффесор.   (написано 11.02.2013 в 10:50 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
микола : ви спочатку розберіться хто підвищив ціни на електрику, паливо-мастильні матеріали,газ, мінімальну зарплату а потім на С.идора каркайте "фахівці" політикани некомпетентні. Я був на його звіті і підтримую його, бо такого мера у нас ще не було. Але вам що в лоб що по лобі.   (написано 11.02.2013 в 10:56 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
an : Юристу щоб ви знали тарифи на воду в Шепетівці менші ніж у нас
      
(написано 11.02.2013 в 11:27 з адреси:  213.174.12.45)
Славутчанка : В Шепетівці народу більше проживає, ніж у нас, при майже такому ж штаті працівників!   (написано 11.02.2013 в 13:29 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
Rekrut : Да меньше. Потому, что они воду из речки качают, а мы из под земли.  (написано 11.02.2013 в 13:29 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
надоіла брехня : Всі гарно говорять ,але ми в 30 км зоні.Де ті дотаціі,хто іх бачив?Що дороги покращали,?світло чи вода подешевшали?БРЕХУНИ!!!Ті в Раді брешуть а ви тут,на місцях!  (написано 11.02.2013 в 13:30 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
Захожий : Вибори, тарифи, опалення, рада, мер... Вам не набридло з пустого в порожнє переливати? Таке враження що зібралися погавкати на місяць. Читайте закони та пешіть на Київ, звідки ноги ростуть, а то лиш за хвоста можете себе кусати. Хочете дійсно зробити щось дієве? Дотоможіть наприклад в ситуації що наведення в пості від 08.02.2013 САМОЧИННЕ БУДІВНИЦТВО: РЕАЛІЇ ТА НАСЛІДКИ. Сьогодні сусід в біді а завтра і ви там будете. Хоча про що я, українцю завжди приємно дивитись як горить хата сусіда.  (написано 11.02.2013 в 13:48 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
Rekrut : А про дотации вы своему Януковичу кукарекайте. Местная власть таких полномочий не имеет.  (написано 11.02.2013 в 13:49 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
вік : Лохотрон по українські.Азаров каже що дороги погані тому що перепади температури.Але в Білорусі така сама температура, а дороги які.Скажете що Лукашенко диктатор ні він патріот своеї Держави, тому що в селах отримують зарплату, збережена армія і немае стільки пільговиків-халявщиків.Для прикладу які машини курсують дорогами .5 річні іномарки і по якій ціні.А на останок вони споживають справжне масло а не зроблене з пальмової олії.Я за такого диктатора якого поважае більшість населеня і їм не потрібна Европа.  (написано 11.02.2013 в 14:01 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік рекруту.захожому : А що стосутся дотацій то замість них отримали евро. відморожених фанатів і на черзі евробаскет. Бійтеся щоб останю сорочку не здерли.А що стосутся такого понятя як співчутя та допомогу сусідів,то таке явище поступово зникае.На зміну йому приходить заздрість і погоня за багатством.Видно дійсно ми живемо в остані дні.  (написано 11.02.2013 в 14:10 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
* : Вірно, подивіться хто будує собі хатинки за шепетівським мостом, а потім пишіть чи потрібно їх захищати. Спочатку наведіть порядок в низу, а потім лізьте до верху. Покажіть на що ви здатні. Заслужіть довіру. Навчиться поважати один одного. А то взяли собі місію і носитесь з ним як піп з кодилом.  (написано 11.02.2013 в 14:50 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 7 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 4 + 3 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік