Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 08.02.2013 ЯДЕРНИЙ ОСТРІВ СТВОРЮЮТЬ НА ХАРКІВЩИНІ

В Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) збудують дослідницьку ядерну установку (далі – ДЯУ), яка не має нічого спільного з реакторами, які працювали на Чорнобильській АЕС чи японській «Фукусімі-1». Про це заявив генеральний директор Національного наукового центру ХФТІ, академік НАН України Іван Неклюдов.
     «Зараз це найбезпечніше ядерне джерело. Сама назва «підкритична збірка» говорить про те, що маса урану в ній не критична, жодних ядерних реакцій там не відбувається. Останнім часом такі джерела створюють у Німеччині, Франції, США, - зазначив Іван Неклюдов. - Це важливий напрям діяльності, особливо зараз, після чорнобильських і японських подій. Треба визнати, що Україна без атомної енергетики в найближчі сто років не обійдеться. Але нам потрібно вже зараз створювати безпечні джерела енергії. Якщо в майбутньому експериментальне джерело нейтронів покаже свою ефективність, то інститут запропонує збудувати новий тип реактора в Чорнобильській зоні. Нове джерело нейтронів – альтернатива традиційній атомній енергетиці», - сказав Іван Неклюдов.
     Інновації, складні науково-технічні рішення – такі складові ядерного острова на Харківщині. Установка призначена виключно для досліджень в сфері науки і медицини. Там створять джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, якою керуватиме лінійний прискорювач електронів. Ця установка не вироблятиме енергію. Вона стане зразком для проведення досліджень щодо можливості такого ж принципу виробництва енергії. Установка вироблятиме медичні радіоізотопи для діагностування та лікування онкологічних хворих. Крім досліджень властивостей підкритичних збірок, «Джерело нейтронів» дасть змогу виробляти усі медичні ізотопи, які зараз використовуються в світі, а також опромінювати біологічні об’єкти. Установку використовуватимуть в галузі нейтронної терапії, радіаційного матеріалознавства, сертифікації матеріалів та дослідження наноматеріалів та нанотехнологій (це технології для досліджень на клітинному рівні).
     Запланована до створення установка стане прообразом найбільш безпечного ядерного реактора в майбутньому, адже він живитиметься зовнішнім джерелом, прискорювачем електронів. Це буде реактор майбутнього з підкритичною збіркою. Самостійно ця збірка не працюватиме – її обов`язково необхідно підживлювати пучком електронів. За словами заступника директора департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання Олександра Григораша, «ця установка призначена для розвитку української науки. На ній будуть проводитися дослідження в галузі фізики, хімії, біології, медицини. Ця установка відрізняється від реактора тим, що вона є підкритичною. Тобто там неможливо утворення самопідтримуючої ланцюгової реакції».
     Пропозиції вченого світу щодо використання підкритичних збірок з’явилися ще у середині 50-х років минулого століття – з метою підвищити безпеку ядерної енергетики. Однак застосування таких систем тривалий час стримували через відсутність потужних джерел нейтронів. За рахунок нової дослідної установки на Харківщині вироблятимуть медичні ізотопи, приміром, технецій чи молібден, які зараз закуповуємо за кордоном - не за дешево. Їх використовують в онкоцентрах. У перспективі ці джерела Україна зможе також експортувати. А поки що – лише імпортуємо. За даними першого заступника голови Держатомрегулювання Михайла Гашева, «імпортувати - це дуже дороге задоволення. У майбутньому ця підкритична збірка дозволить виробляти радіоізотопи для всіх онкологічних центрів України. І навіть продавати за кордон». Часто хворі скаржаться на відсутність радіоізотопів у лікарнях, тож їм не можуть вчасно провести діагностику, тоді як втрата часу може коштувати життя хворої людини.
     Головний інженер прискорювальної установки науково-дослідницького центру Ігор Ушаков наголошує на особливому значенні цього проекту для науково-технічної підтримки атомно-енергетичного комплексу України. Ядерний острів – проект міжнародний. Його реалізують за кошти Сполучених Штатів Америки - як компенсацію за вивезення високозбагаченого урану з України. Подібні проекти координує МАГАТЕ. За словами начальника управління ядерно-енергетичного комплексу Міненерговугілля України Петра Чернова, «це дійсно перший раз за всі роки незалежності Україна з нуля будує нову ядерну установку. Ми вважаємо, що технічні рішення, закладені в цей проект, пройшли іспит часом. І на сьогодні в повній мірі обґрунтовані».
     Підкритична збірка розміщується у спеціальному резервуарі, з усіх боків оточеному біологічним бар`єром із важкого бетону товщиною 1,8 метра. Конструкція забезпечить повний доступ до усіх її складових, що дозволить проводити ремонт і замінювати паливні касети. До речі, їх завантажать лише 35 - цього вистачить на 20 років роботи такої установки. Проект ДЯУ передбачає контури охолодження і басейн витримки для відпрацьованого ядерного палива. Стратегія глибоко ешелонного захисту нової дослідницької ядерної установки врахувала уроки Фукусіми: системи охолодження, фізичні бар’єри на шляху розповсюдження радіоактивних речовин, резервне живлення і дизель-генератори аби запобігти повного знеструмлення. Усі будівлі для такої установки - міцні, стійкі та довговічні, розраховані на умови нормальної й аварійної експлуатації.
     У лютому 2012 року уряд затвердив техніко-економічне обґрунтування проекту «Джерело нейтронів». Технічний проект, що нині розробляється, також підлягає затвердженню Кабінетом Міністрів. Заключне слово буде за Держінспецією ядерного регулювання, яка має видати ліцензію на будівництво і введення в експлуатації такої установки. Всі ядерні об’єкти в Україні підлягають обов’язковій державній експертизі. І споруджуються згідно сурових правил дотримання ядерної та радіаційної безпеки.
     Запустити ядерний острів на Харківщині планують 2014-го на базі Харківського фізико-технічного інституту, спільно з Аргонською національною лабораторією США. Тоді ж почнуть проводити перші фізичні досліди. Вартість подібних проектів в світі експерти оцінюють у 50-100 мільйонів доларів. Їх будує більшість ядерних країн – Німеччина, Франція, Сполучені Штати, Китай, Голландія, Швеція та Росія. Україні не обійтись без атомної енергетики в найближчі сто років. Провідні вчені в усьому світі одностайні: атом буде головним джерелом енергії принаймні на найближче століття - доки світ не винайде більш раціонального способу її виробництва.
     Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 15 лютого 2012 року розглянув питання розміщення, проектування та будівництва ядерної установки “Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується прискорювачем електронів” та схвалив відповідну постанову. Згідно з цією постановою (реєстраційний № 100), а також відповідно до статті 18 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” ядерна установка “Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується прискорювачем електронів” буде розміщена на території промислового майданчика Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” на околиці Харкова. Це рішення прийнято з урахуванням пропозиції Національної академії наук, Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради щодо розміщення зазначеної ядерної установки.
     ННЦ ХФТІ спільно з Аргонською національною лабораторією (США) розробили концептуальний проект установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, яка керується електронним прискорювачем». Установку передбачається запустити в 2014 році. Це буде перша ядерна установка, розроблена в Україні українськими фахівцями. Теплова потужність пристрою досягне 250 КВт.
     
     Наталка Прудка, за мотивами сюжету Оксани Кадочнікової
     для телеканалу БТБ  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 5 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік