Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.01.2013 ПАМ’ЯТЬ НЕ ЗГАСАЄ…

22 січня мине 70 років від жахливої трагедії, яка сталася у селах Волиця та Губельці. Вранці того дня 1943р. фашисти оточили село: вони заходили в будинки, розстрілювали всіх присутніх, а хати підпалювали. 123 жителі та 80 заложників із цих сіл у Шепетівському гестапо було розстріляно, або спалено живцем
     
     Мені було тоді всього 10 місяців. Я з мамою Надією Павлівною Бортовою (дівоче прізвище Ніколайчук) чудом залишилися живі. Зі спогадів мами знаю про те, як усе відбувалося, і хочу поділитися цими свідченнями з читачами «Трудівника Полісся». А було так. Мама зі мною пішла на другий кінець села до подруги. Коли німці оточили село, почали палити хати і стріляти, мама хотіла бігти додому, але подруга її не пустила. Вона сховала нас на горищі, закрила. Я плакав, а мама все затуляла мені рота, щоб ніхто не почув.
     По селу людей заганяли в клуні або на місці вбивали, а хати палили. З моїх родичів були знищені бабуся (Ніколайчук), тітка Оля і дядько Іван. До слова, тітка Оля і дядько Іван двічі тікали від німців, котрі хотіли їх відправити в Німеччину. А в той день дядько намагався втекти з палаючої хати через стріху, проте ворожа куля наздогнала його …
     У 2011 році на місці поховання жертв фашистського терору було встановлено пам’ятник (див. фото вгорі). А в центрі Волиці височить скульптура жінки в траурному вбранні (див. фото справа). Вона символізує глибоку скорботу, незагоєну рану душі. Пам’ятник встановлено завдяки моєму брату Василю Янчуку, голові Волицької сільської ради Л.М.Власюк, голові РДА О.А.Несену і всім небайдужим людям.
     …Минає 70 років після великої трагедії на землі Славутчини, а пам’ять про невинні жертви не згасає. Нехай вона буде вічною пересторогою тим, хто посягає на нашу землю і волю!
     Василь БОРТОВИЙ, воїн-інтернаціоналіст,
     майор у відставці.
     
     Жахливі наслідки мала для Славутчини війна. 928 діб тривала окупація нашого краю. За цей час фашистами були спалені села Волиця, Голики, Губельці, Сільце, Хоровиця, Миньківці. 5958 воїнів-славутчан, і підпільників загинули в битвах із ворогом, 150 тисяч військовополоненим поранених і хворих солдатів та офіцерів загинули в Славутському «Грослазареті».  коментарі: 5

ПП : а до чого тут УПА?  (написано 19.01.2013 в 10:44 з адреси:  58-39-201-46.pool.ukrtel.net)
вік : Так і партизан можна звинуватити.Вони якраз діяли в наших лісах.чи також боялися носа висунути з хат.А воіни УПА були далеко від цих подій-на заході.  (написано 19.01.2013 в 10:54 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Читач : "У 2011 році на місці поховання жертв фашистського терору..."
     А раніше, у часи комуністичного терору чому пам'ятника не поставили!? Часу не вистачило, чи грошей!?
     Пишу це, бо там у Вільці живцем згорів і мій малолітній дядько. Через совєцьких партизан, які застрелили під Вількою якогось там плюгавого німецького інтенданта, за що ті спалили село. УПА проводила свої акції проти німців далеко від населених пунктів, аби не робити місцевих мешканців заручниками. Садисту Одусі це було попід уйх. 
(написано 19.01.2013 в 13:54 з адреси:  186-129-132-95.pool.ukrtel.net)
патриот к : УПА против немцев не воевало.   (написано 23.01.2013 в 19:09 з адреси:  176-8-15-89-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Водохреща (Йордан)

прогноз погоди
На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік