Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.01.2013 «ВІН ПЛАКАВ, КОЛИ ЙОГО ЗРАДИЛИ»

В’ячеслав ЧОРНОВІЛ:
     «ДАЙ, БОЖЕ, НАМ ЛЮБИТИ УКРАЇНУ ПОНАД УСЕ СЬОГОДНІ»
     Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. Яскравим доказом щирості і непохитності цих слів стала вся звитяжна діяльність державного діяча, публіциста та журналіста В'ячеслава Чорновола. А народився він 24 грудня 1937 року в с.Єрки Черкаської області. Завжди з гордістю підкреслював, що він - земляк Шевченка. Літературний критик, публіцист, діяч руху опору проти русифікації та національної дискримінації українського народу, В’ячеслав Чорновіл отримав Шевченківську премію за ті самі твори, за які дістав свій перший і другий, та й третій концтабірний термін. Його слова, сказані колись, актуальні і нині: "Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злигодні, суспільна злагода, а не суспільна ворожнеча, демократія, а не диктатура".
     
     В’ячеслав Чорновіл став Героєм України, але не став бронзою. Він залишився таким, яким запам'ятали його люди - бунтівником, що перевернув країну, збудив її з комуністичного сну, хотів для неї добра та щастя.
     Він не вмів торгувати принципами, не йшов на компроміс із совістю. Через це здобув величезну популярність. Але й водночас пережив страшну трагедію - зраду найближчих соратників.
     ...У 1998 році він привів до парламенту команду із 48 однодумців. І щиро вірив, що зможе покластися на них за будь-яких обставин. Але вже за кілька місяців 30 найближчих соратників зреклися його… То були найчорніші дні у житті В'ячеслава Максимовича, бо удару в спину завдали не вороги, а найближчі люди. А за місяць автівка, у якій Чорновіл повертався із зустрічей, врізалась у КамАЗ, що невідомо звідки виїхав на трасу...
     
     - Ви пам'ятаєте момент зради, коли однопартійці висловили недовіру своєму лідеру?
     Я. Кендзьор:
     - Так, це сталося 19 лютого 1999 року. Володимир Черняк вийшов на трибуну, зачитав вердикт про недовіру й усунення Чорновола з посади голови парламентської фракції Руху. Називав поіменно вершителів цього акта - чітко, голосно, повільно. Було видно, що він дістає неймовірну насолоду від приниження людини, якій раніше і слово поперек боявся сказати.
     "Червона" частина депутатів, аплодуючи, стояла і вигукувала в більшовицькому екстазі: "Руховцы, молодцы!!! Давно бы так!" А він сидів, не опускаючи голови, і дивився просто у вічі Чернякові. Мені здавалося, ще трохи, і комуністи закричать: "Розіп'яти його!" У мене, власне, й було таке відчуття, що людину розпинають, мов останнього злочинця.
     - Для В'ячеслава Максимовича це було несподіванкою чи він очікував удару?
     Т. Чорновіл:
     - Ні, не чекав. Знав, що проти нього визвірилась когорта політиків, проте супере- чки всередині партії вважав робочими моментами і думав, що знайдеться компроміс. Не сумніваюся, що цим публічним катуванням мого батька свідомо намагались довести до інфаркту, знаючи, що він уже мав два раніше. З ним і справді стався серцевий напад, довелося лягти в лікарню. На щастя, все обійшлося. Скоро він повернувся сповненим сили і рішучості. Щоправда, цілком сивим - за одну ніч волосся срібним зробилося... Але не втрачав оптимізму, бо зберіг команду з 18-ти чоловік. Почав їздити в регіони з виступами, збирався формувати іншу власну політичну силу. І вже тоді його довелося знищити фізично.
     - Хто з найбільш відомих політиків підписався під тим листом?
     Я. Кендзьор:
     - Тридцять однопартійців із 48-ми. Багато молодих, хто потрапив до парламенту завдяки авторитету Чорновола, "примазавшись" до його імені, - той же Юрій Костенко, В'ячеслав Кириленко. Відомі Іван Драч, Дмитро Павличко, які, по суті, й не були справжніми "рухівцями". А ще Ігор Юхновський, Роман Зварич, Іван Заєць, Ігор Тарасюк... Також дисиденти брати Горині, за яких свого часу він отримав свій перший вирок, бо відмовився свідчити проти них. Найболісніше, коли з тобою чинять так люди, котрим ти довіряєш.
     Т. Чорновіл:
     - Мушу зауважити, що на старих побратимів він якраз і не міг покластися. Розумієте, ота зрада 1999 року не була випадковою. Вона проросла зда- вна і має довгу історію.
     Пригадайте хоча б президентські вибори, коли Чорновіл посів друге місце, посту- пившись Леонідові Кравчуку зовсім невеликою кількістю голосів. Я тоді працював радником у його команді і від- стежував, що кажуть про нього в пресі. Мене вразило, що Левко Лук'яненко, Лариса Скорик, Ігор Юхновський запекло критикували Чорновола, проте жодного поганого слова не сказали на адресу комуніста Кравчука.
     А чого була варта істерика Ігоря Юхновського у 1992 році, коли Чорновіл вимагав провести перевибори до парламенту... В демократів тоді були всі шанси отримати 300 місць у парламенті. Але Ігор Рафаїлович тоді емоційно й неоднозначно заявив, що розірве всі стосунки з Рухом, якщо ми на таке підемо. Ось чому, поясніть? Невже лише з тієї причини, що ініціатива пішла від Чорновола, а не від нього? Батько тоді такий розгублений був... "Що я не так зробив?" - постійно повторював цю фразу. Ночами не спав.
     Справді, для мене й досі загадка, чому в найвідповідальніші моменти, коли В'ячеслав Чорновіл майже доходив до своєї мети, йому завдавали удару найближчі люди. Що це - людська заздрість, страх? Дуже поважаю і Юхновського, і Лук'яненка, і Горинів - це чесні люди, вони дуже багато зробили для України, і я не поливаю їх брудом. Але факт за- лишається фактом: з моїм батьком їм часто було не по дорозі.
     - Повернімося до подій 1999 року. За офіційним оголошенням, однопартійців-розкольників не влаштовував ав- торитарний стиль керівництва Чорновола. А що було за кулісами?
     Я. Кендзьор:
     - В'ячеслав не був диктатором. Ніколи! А те, що безкомпромісним і принциповим у важливих питаннях, - чиста правда. Комусь це, може, не подобалось. Але, в принципі, більшість розкольників спокусилися на гроші. У нас був з'їзд наприкінці 1998 року. І от хтось із партійних побратимів викрикує йому: "Чому одні керівники фракцій і очільники партій відчиняють двері Президента Кучми ногою і добиваються від нього ліцензій на ведення бізнесу, різних пільг? У наш меркантильний час лише політикою ситий не будеш!"
     В'ячеслав Максимович111 емоційно пояснює: "Для чого ми сюди прийшли, друзі? Торгувати Україною? Схаменіться, це врешті-решт непорядно!" І тоді з когорти "костенківців" лунає: "Що з нього взяти... старий дідуган! Невже ви не розумієте, що ваш час давно минув разом з примарними ілюзіями!" В'ячеслав Максимович зблід, опустився на стілець і сказав: "За що ж ви мене так? Навіть наглядачі у тюрмах мали до мене більше поваги..."
     Т. Чорновіл:
     - Взагалі, моєму батькові багато чого закидали. Наприклад, Костенко на одному з останніх з'їздів дорікнув, що він шукає зближення з владою і "бігає" до Кучми. У той же час Юрій Костенко і його прихильники "годувалися" від соціального фонду, яким керував Вол- ков, а фінансовими питаннями займався Віктор Ющенко. Фактично ж цей фонд підпорядковувався виборчому штабу Лео- ніда Кучми. Власне, Ющенко давав розпорядження своїм заступникам у НБУ вичавлювати гроші з комерційних банків.
     - Тобто розкол Руху, зрада Чорновола соратниками - все це, за вашими словами, відбулося на гроші Кучми і за участю Ющенка?
     Т. Чорновіл:
     - Саме так. За кілька місяців до розколу в кабінеті Ющенка відбулась нарада: що робити з Чорноволом? Тому що з Юще-нка тоді активно робили лідера всіх націонал-демократів. Ли- ше Чорновіл сказав, що він його ніколи не підтримає. А до Чорновола люди прислухались, йому вірили!
     Знаєте, чому в 2004 році я пішов до Януковича? Не тому, що вважав його гідним кандидатом, але принаймні на його обличчі прочитувалось, хто він такий. А з Ющенка робили ікону, і мене це обурювало, бо я знав справжню ціну цій людині. І сенс боротися проти Ющенка в мене був…
     Знаєте, колись батько мені розповідав, як у мордовському таборі голодував 120 днів, аби домогтися в СРСР статусу політв'язня. Наглядачі, що приносили йому їжу, вмовляли не нищити здоров'я і берегти сили. А ті, хто сидів з ним за тією ж статтею, влаштували скандал: "Дай спокійно термін відбути і не каламуть воду. Тобі що, більше від усіх треба? Думаєш, ти особливий?!"
     Я. Кендзьор:
     - А от я вважаю, що В'ячеслав Максимович і справді особливим був. На початку нашого знайомства він мені якось сказав: "Я не жалію, що 15 років життя провів за ґратами. Але шкода мені, що надто розкривався перед людьми, котрі потім моєю відвертістю і довірою користувались. Я так і не навчився розрізняти, з ким можна бути щирим до кінця, а перед ким треба схитрувати. Та й хитрувати не вмію... І вже, напевне, ніколи не навчусь". У цьому й полягала, мабуть, велич Чорновола як політика. І трагедія людини, що не вміла торгувати совістю й вірила в порядність кожного, хто поруч.
     За публікацією
     Ірини ЛЬВОВОЇ.
     


  коментарі: 5

пп : всі ці Костенки і Ющенки зрадники! Якби вони не зрадили Чорновола він міг стати президентом!  (написано 19.01.2013 в 10:54 з адреси:  58-39-201-46.pool.ukrtel.net)
пп : а тепер Бандюкович може стати презиком другій раз! Чули? для Тимошенко ця банда вже довічно хоче дати. Єдина надія,що люди знову вийдуть на майдан!  (написано 19.01.2013 в 11:07 з адреси:  58-39-201-46.pool.ukrtel.net)
Читач : Кожен рік костенківці покладають квіти до меморіальної дошки Чорновола на РБК у Славуті. Як би він міг плюнути їм з барел'єфа в лице...  (написано 19.01.2013 в 13:43 з адреси:  186-129-132-95.pool.ukrtel.net)
 : Ось зараз вже зрадили юлю...  (написано 19.01.2013 в 13:53 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
Іван : Сказано же, не сотвори собі кумира!
     Хто зна, ким би він був зараз. Можливо, народ кричав би "розіпни його"! 
(написано 19.01.2013 в 23:07 з адреси: 46.63.78.164 unnamed.x-city.com.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 8 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 4 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік