Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.01.2013 ТРЕБА ВДИВЛЯТИСЯ В ЛЮДИНУ!

Василь Іванович СОРОКА над усе любить рідні краєвиди. Особливо коли розвидняється й чути спів жайворонка у високості неба, або в пору надвечір’я, коли село неначе поринає у сповиток лагідної тиші… Бо як сонце котиться по небу, мов перстень, він його просто не помічає – більше 20 років, а якщо бути точним, то з 10 лютого 1990, очолює В.І.Сорока сільськогосподарський виробничий кооператив «Маяк» й з дня в день сам крутиться як білка у коловороті часу. «Живи сам і допомагай людям жити» - таке кредо він обрав для себе не з обов’язку керівника, а з людяності та любові до людей, із якими завжди іде поряд. Найперше старається забезпечити їх роботою в одному з найвіддаленіших мальовничих куточків району. Мало того, що господарює доладно, ще й млин у Піддубцях і церкву, і добротну майстерню, і багато чого іншого тут спорудив.
     СВК «Маяк» - це нині племінний завод з розведення великої рогатої худоби волинської м’ясної породи. У господарстві нараховується такої худоби майже 350 голів, із них 194 корови. А в цілому на фермах «Маяка» утримується 640 голів врх, в тому числі 330 корів. За 2012 рік піддубчанами вирощено м’яса в живій вазі понад 40 тонн. Середньодобові привіси тут склали 565 грамів, що на 115 грамів перевищило позаминулорічні показники. Та й молока вироблено в «Маяку» торік майже 2 тисячі центнерів. Домагатися таких плодів праці членам сільськогосподарського виробничого кооперативу допомагає, звичайно, відповідна кормова база, адже в господарстві над усе ставлять агротехніку вирощування зернових культур і культуру землеробства. А відтак і врожаї завжди мають не з гірших. Усього в користуванні «Маяка» - 840 гектарів, й уся ця земля щороку по-господарськи обробляється, засівається і знову готується до нових засівів – щоб щедро віддячити людям. Як, наприклад, торік. Із 530 гектарів зернових та зернобобових культур тут мали валовий збір зерна 1326 тонн, а середню урожайність – 35 центнерів із одного гектара. Хоча, пшениця вродила ще більше – 36,4 центнера, а кукурудза на силос і зелений корм – 145 центнерів…
     За плодами праці можна впізнати справжнього господаря села - Василя Івановича СОРОКУ, котрий ціною неабияких розумових і фізичних зусиль упродовж найскладнішого періоду реформування аграрного сектору і становлення Незалежності України не збився на манівці, не розвіяв за вітром надбане колективною селянською працею майно колишнього сільськогосподарського підприємства, а навіть примножив людські набутки.
     Сьогодні, коли Василь Іванович піднявся на п’єдестал свого 60-ліття, можна багато говорити про нього як мудрого й талановитого господаря, депутата ра-йонної ради декількох скликань, людину, достойну найвищих слів і нагород. Але ми знайшли в архіві редакції одне колоритне фото і вирішили до ювілею В.І.Сороки зробити невеликий екскурс у недалеке минуле.
     …Було це у вересні 1999 року. Делегація членів районного клубу ділових жінок Славутчини на чолі із президентом клубу, заступником голови РДА Людмилою Комісою вирішила провести своє чергове засідання аж у Піддубцях. До спілкування з керівником господарства, «Господарем року» Василем Сорокою (якого славутчани своїми численними зверненнями до редакції газети «Трудівник Полісся», що вперше проводила акцію «Людина року-98», назвали лауреатом у одній із престижних номінацій), долучилися тоді жінки-керівники, специфіка роботи яких була пов’язана із сільськими проблемами: голови селянських спілок із Хоровця, Мухарева, Варварівки – Галина Коваль, Ніна Захарчук, Любов Мельник, начальник районного відділу статистики Ганна Шеметенко, директор цикорієсушильного заводу Людмила Сабінська, директор райвузла поштового зв’язку Валентина Гаглоєва і редактор «Трудівника Полісся». Взяли участь у засіданні клубу і піддубецька сільська голова Катерина Прокопчук та працівники селянської спілки.
     «Вислухавши з увагою роздуми про усе, що радує і непокоїть Василя Івановича, жінки – навіть ті, які знали його здобутки! – з подивом для себе відкрили, скільки можна навчитися у цього господаря. Адже ні манна небесна, ні дармові кошти на Піддубці не сиплються. А мають тут не тільки високі врожаї зернових, кукурудзи на силос, буряків, ще й найбільше в районі поголів’я врх - на 100га угідь 114 голів…» - написала тоді про почуте і побачене наша газета.
     Та й сьогодні, коли до Василя Івановича постукав у двері життєвий ювілей, усе це можна повторити, помноживши на ту дистанцію часу, яку він прожив гідно, без претензії до життя. Складається навіть враження, що всі оті кризи, лихоманки з пальним і добривами, негаразди з цінами на сільськогосподарську продукцію дуже загартували його, виробили якийсь надто міцний імунітет та нестримне бажання з полегкістю й настирливістю долати їх. Звичайно, завдяки ще й тим людям, із якими Василь Іванович іде поряд багато років. Такими як, наприклад, головний бухгалтер Петро Герасимович Супрунчук.
     «Буває день, який людей зближує більше, ніж роки. Його неможливо вмістити в слова, бо він – як спалах світла», - зробив висновок після засідання клубу ділових жінок у Піддубцях наш «Трудівник». – Бо це було свято душі серед буднів, наповнених одвічними селянськими турботами. Тими, які Василь Іванович, власне, і вважає своєю висотою».
     Пригадалося, що на той час господарство ще не носило назви «Маяк», а йменувалося просто Піддубецькою спілкою селянських господарств (скорочено - ССГ, що люди жартівливо розшифровували як «сам собі господар»). Адже всі в селі уже тоді відчули, що покладатися в житті треба найперше на себе. Такий настрій, певно, передався їм від Василя Івановича Сороки, який завжди сприймає реалії життя, не нарікаючи на державу, і бачить його прекрасним. Та й усім нам, певно, не завадить вдивлятися в людину і в природу – це дивовижний світ істини, який приваблює до себе, наповнює все глибоким змістом, якщо ставитися до них із любов’ю.
     Не можу не сказати ще про одну чудову якість Василя Сороки – його прямоту. Він ніколи не кривить душею, і сам живе серед людей, як на долоні. Він завжди природний, як сама природа. А природа – це єдина книга, всі сторінки якої наповнені глибоким змістом.
     …Погляньте, скільки спокою і душевної краси в нашого молодого-премолодого ювіляра, який тоді, в 1999 році, запропонував діловим жінкам на закінчення зустрічі сфотографуватися з ним напам’ять у високих піддубецьких посівах кукурудзи! Тож якщо ви думаєте, що втомилися від життя, - це неправда. Людина занепадає духом від своєї озлобленості, вічного невдоволення, власної сварливості та нетерпимості, від заздрості та суєтності. Зупиніться! Життя прекрасне. Як ця мить, що відбилася на знімку в очах щасливих ділових жінок Славутчини. І нашого ювіляра. Многая літа Вам, Василю Івановичу!
     Віра МАЛЬЧУК.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік