Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.01.2013 ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕАЛІЇ

Вперше за роки Незалежності у минулому році в Україні (зокрема, в жовтні порівняно з вереснем) було зафіксовано приріст населення. Хоча, якщо судити в глобальному маштабі, то населення України ще зменшується. Але ці 177 чоловік приросту за жовтень дехто назвав першою ластівкою закінчення демографічної кризи. Дай, Боже!
     А втім, максимальної чисельності населення України досягало аж у 1993 році - 52,2 мільйона мешканців. Потім розпочалося скорочення. І по триста, і по чотириста тисяч осіб на рік... Хоча, останнім часом темпи зменшення вже скорочуються. На початок четвертого кварталу 2012-го нас було 45,559 мільйона. Які ж тенденції та реалії демографічної ситуації маємо на теренах області?
     «Ми можемо говорити про значне сповільнення темпів зменшення населення, - зазначає начальник головного управління статистики у Хмельницькій області Василь Скальський. - Якщо така тенденція збережеться, то за кілька років зможемо говорити про дно демографічної ями. А із дна є тільки один шлях - нагору. І ми разом утремо ніс недоброзичливцям, які прогнозували, що до середини століття в Україні залишаться лише 30 мільйонів громадян. Екстраполюючи нинішню ситуацію, нас буде явно більше сорока мільйонів”.
     Як пише газета «Подільські вісті», набагато цікавіша ситуація із населенням області. Багато з нас знають, що подолян меншає не останні двадцять років, а, як мінімум, сорок! Взагалі-то історію досліджень населення Хмельниччини можна вести аж із 1937 року, коли 22 вересня була утворена Кам'янець-Подільська область. «На початку 1937 року провели перепис населення, який показав значні демографічні втрати, пов'язані з насильницькою колективізацією, голодомором початку 30-х років і масовими репресіями населення, - коментує заступник начальника головного управління статистики у Хмельницькій області Віктор Напорчук. - Саме це стало при- чиною, того, що організація перепису визнана керівниками держави незадовільною, а розробники та виконавці перепису - ворогами народу і згодом вони були репресовані. Оскільки наступний перепис проведено у 1939 році, за основу взято його матеріали. На той час населення області становило 1739,1 тисячі осіб, у тому числі в міських поселеннях проживало 20,3 тисячі, у сільській місцевості - 1534,8 тисячі осіб».
     Так, згодом була війна. Звіс- но, багато людей загинуло у тій кривавій м'ясорубці, але згідно з переписом 1950 року на Поділлі мешкало 1592,2 тисячі чоловік, селян із них - 1417,9 тисячі. Тобто, у повоєнні роки лише сільське населення на території нинішньої Хмельниччини перевищувало теперішню чисельність усіх подолян! Максимум мешканців у другій половині двадцятого століття досяг- нуто в 1970-му, коли нас нарахували 1615,4 тисячі чоловік. З того часу область лише знелюднюється. Вже більше 40 років! “Радянська влада, як якась містична чупакабра, висмоктала трудові ресурси Поділля”, - пишуть “ПВ”. Так, селяни переїжджали до міст області, інших міст України, а скільки їх виїхало на «будови комунізму» в Казахстан, Сибір, на Далекий Схід! Якщо у 1939-му році частка подолян у загальному населенні України становила 5,6%, то зараз лише 2,9%. Нині нас - 1,317 мільйона.
     Мешканців краю не тільки стало значно менше, а й змінилася структура населення. По-перше, як вже йшлося раніше, левова частка подолян жила у сільській місцевості. Нині ж більшість проживає у містах. По-друге, різко скоротилася ча-стка дітлахів. Сорок років тому їх було майже третина від загальної кількості, зараз дітей до 15 років - лише 16,1%. На цьому тлі частка громадян пенсійного віку зросла майже до чверті (було 14,8%).
     «З одного боку, це свідчить про безумовну позитивну тенденцію збільшення тривалості життя людей, - продовжив Віктор Напорчук. - Але з іншого, високий рівень старіння населення призводить до появи нових проблем, які постають перед суспільством». Наприклад, необхідність забезпечувати все більше людей гідною пенсією. А це фінанси, фінанси...
     «Населення області поступово старіє, зростає його середній вік, - каже начальник від- ділу управління статистики населення та обстеження домогосподарств Тетяна Зенькович. - На 1 січня поточного року він становив 40,8 року: для чоловіків - 37,8 року, для жінок - 43,4. В усіх районах області середній вік населення - понад сорок років. Найвищий він у Чемеровецькому та Ярмолинецькому районах”.
     Серед міст обласного значення наймолодше населення проживає у Нетішині - 35,6 року та Кам'янці-Подільському - 37,7. Не набагато старший і обласний центр: лише на одну десяту відсотка порівняно із містом над Смотричем. Воно й зрозуміло, місто енергетиків взагалі одне з наймолодших у державі, а два найбільших міста області є ще й потужними науковими осередками, де мешкає чимало студентів.
     «У нас не тільки багато студентів, а й жінок. На кожну тисячу осіб прекрасної статі при- падає лише 860 чоловіків. При цьому в молодому віці пропорція зворотна: юнаків більше, ніж дівчат, але поступово, із віком, вона вирівнюється. Однакова кількість подолян двох статей припадає на 34 роки, потім чоловіків все меншає і меншає. Тому, якщо ми бажаємо припинити сповзати у демографічну яму, чоловікам варто уважніше ставитися до свого здоров'я», - робить мудрий висновок журналіст «ПВ» Костянтин Зварич у своїй публікації «Відродження нації?».
     
     Головним чинником у формуванні чисельності населення є, звісно, народжуваність.
     Сергій Павлович ГОДНИЙ, завідуючий пологовим відділенням
     Славутської ЦРЛ, зазначає:
     “В 2012р. у пологовому будинку народилося 620 дітей, а це більше, ніж у позаминулому році. Колектив нашого відділення, - 6 лікарів, 11 акушерок, 9 медичних сестер палати новонароджених, операційна сестра, - 15 молодших медсестер (санітарок), роблять усе можливе, щоб народження майбутніх славутчан відбувалося без ускладнень, благополучно. Маємо задля цього у відділенні 15 ліжок – для вагітних із патологією (дородових), 10 ліжок – післяродових. Є 16 палат сумісного перебування матері і дитини. До речі, в окремій палаті мати і новонароджена дитина у нас перебувають цілодобово. Маємо 4 іпровізуальні пологові зали, в яких практикується перебування під час пологів близьких людей (чоловіка, матері та ін.), а також сімейний зал для партнерських пологів.
     Все це стало підставою для присвоєння нашому пологовому відділенню ймення «Лікарні, доброзичливої до дитини». Практикується в нас після родів викладання дитини до грудей матері - для тісного тілесного і духовного контакту. Виписку породіль практикуємо через 3-4 доби, після кесаревого розтину – через 5 діб. Одне слово, намагаємося працювати на рівні сучасних вимог. Цьому сприяє й те, що в 2007 році у нашому відділенні було проведено реконструкцію, а згодом завезено нові зручні меблі, придбано сучасну апаратуру”.
     
     Статистика смертності в нашому пологовому відділенні виглядає так: 2008 рік – 4, 2009 – 3, 2010 – 4, 2011 – 4, 2012 – 2. Так, у минулому році одна дитина померла від вродженої пневмонії. Матір була інфікована, що особливо передається при вагітності. Дуже шкідливий і перенос дитини. Ось і прожила ця дитина лише 5 хвилин. Друга дитина померла через множинні вади розвитку: зменшене лице, відсутність вух, слухових проходів, вади серця, несумісні з життям.
     
     Проміле народжуваності на Славутчині:
     2009р. – 12,0 на 1000чол. населення;
     2010р. – 12,1 на 1000чол. населення;
     2011р. – 11,9 на 1000чол. населення;
     2012р. – 11,8 на 1000чол. населення.
     
     
     Матеріали підготували В. Гориньчук і Ю. Катишев.


  коментарі: 4

 : Благодетель ти наш  (написано 19.01.2013 в 14:08 з адреси:  178-163-124-91.pool.ukrtel.net)
Slauta : Головне щоб Шепетівка швидше вимерла.  (написано 20.01.2013 в 22:14 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
Цветана : ))):
     Можливо, ця мати зовсім УЗД не проходила. Є й таки матусі.
     Не знала, що наш пологовий вже має таке ймення як «Лікарня, доброзичлива до дитини».
     Приємно.
     Я ще пам"ятаю майже поголовне кесарювання рожениц -((
      
(написано 20.01.2013 в 23:20 з адреси:  18-34-132-95.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 4 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік