Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.01.2013 АНДРІЙ ЩУРИК: ХЛІБА, ВИДОВИЩ І … ВОРОГА

Ще зі шкільного підручника історії стародавнього світу нам добре відомий безсмертний вислів давньоримського поета-сатирика Ювенала - «хліба і видовищ». Відтоді минуло майже дві тисячі років, народжувались і занепадали могутні імперії, смерчами проносились безкінечні війни, здобували владу і втрачали трони та голови тисячі різних царів і імператорів, а ювеналова теза не втратила актуальності і понині. Вона символізує своєрідну ідилію кожної держави, забезпечує безтурботне правління любого самодержавця, як би він не іменував себе – царем, королем, генсеком чи президентом. Також ця теза є символом популізму та підкупу виборців, бо так чи інакше відображає незмінну обіцянку при сходженні на трон чи посаду любого можновладця.
     
     Ну чого ще, образно кажучи, треба для безбідного життя пересічного громадянина? Саме ситого черева і цікавого дозвілля, а вже потім можна вести мову про духовність та високі матерії. І коли з видовищами проблем ніколи не виникало і не виникає, то хлібом виходило ой як непросто. Чим більш зажерливий, злодійкуватий та безтолковий можновладець, тим важче йому виконати першу і найважливішу частину обіцянки – нагодувати вдосталь свій народ. Для цього і було придумано геніальне за своїм змістом виправдання – образ ворога!
     
     Ворог поділявся на зовнішнього і внутрішнього. За моєї пам’яті роль зовнішнього ворога відводилась американському (з обов’язковою приставкою «загниваючий») імперіалізму та західноєвропейському капіталізму з їх спільним дітищем – агресивним блоком НАТО. Більше того, навіть брати по комуністичній ідеології – китайці, були ворогами. Внутрішніми ж ворогами, так званими «врагами народа» вважалась різна «контра», від куркулів, всюдисущих шпигунів, до дисидентів-шестидесятників, духовенства і українських буржуазних націоналістів-бандерівців. А раз є ворог, то йому оголошувалась нищівна війна, від пресловутої охоти на відьом в часи інквізиції, до переслідування інакомислячих в часи тоталітаризму.
     
     Наявність образу ворога виправдовувала всю некомпетентність правлячої верхівки у керуванні державою, всі її огріхи та злочини, від порожніх полиць магазинів і талонів на товари першої необхідності, до маніакального переслідування та фізичного винищення власного народу. І коли боротьба з ворогом зовнішнім вимагала неабиякого військового хисту, дипломатичного таланту та дійсно великих грошей, то у боротьбі з внутрішнім ворогом достатньо було власного невігластва, звіриної люті та тисячі тонн колючого дроту.
     
      Проте, як кажуть, все тече, все міняється. Земля, попри вогнища інквізиції, виявилася все-таки круглою. Колишні наші зовнішні вороги виявилися не такими вже і ворогами, радше союзниками і партнерами у діловому співробітництві, а колишні друзі – «запеклими» друзями, середньовічними дикунами-піратами, канібалами та терористами. Внутрішні ж вороги – сумлінними працелюбами, героїчними борцями за права людини, за волю та незалежність своєї держави, безвинними жертвами тоталітарного більшовицького режиму. Утворився своєрідний вакуум. Ніби і держава своя є, хліб є, і до хліба, та й видовищ хоч відбавляй, але все-таки чогось не вистачає. Ну, звісно ж, його, такого звичного і майже рідного, закладеного вже на генетичному рівні – образу ворога! Краще внутрішнього, бо боротьба з ним не вимагає ні загальної мобілізації, ні риття шанців, ні інших військових поневірянь, за то дає змогу відчути себе реальним полководцем, майже центром всесвіту. Та й в атаку віртуальну іти куди безпечніше і набагато комфортніше, ніж у ту, в якій є реальні шанси отримати шматок розпеченого заліза.
     
     А щоб пересічному громадянину спростити пошук ворога, нинішніми можновладцями було придумано і створено цілу купу різнокольорових політичних партій та партійок, дозволено діяльність різних громадських організацій та об’єднань, кожне з яких намагається довести саме свою канонічність і правильність у любові до України. Всі інші – вороги апріорі. А раз є вороги, то і є на кого вихлюпувати увесь негатив своїх негараздів. Життя здобуває сенс!
     
     Можновладці безкарно жирують, бо народ сяк-так забезпечений хлібом, має вдосталь різних видовищ, включаючи відверто дебільні, через зомбоящики, іменуємими телевізорами та зайнятий вишукуванням потенційного вражини серед собі подібних. (Неправду кажу? Тоді подивіться скільки існує різних комп’ютерних ігор-стрілялок, з яким завзяттям тисне у них на гашетку наше підростаюче покоління!) Зазвичай, той вражина навіть має узагальнену назву – «вони», тобто всі, хто не підпадає під власну шкалу усталених понять. Чи більш успішний по життю, більш працьовитий, більш талановитий, проте цього достатньо. Головне – є ворог, є на кого йти в атаку. Життєвого балансу досягнуто! Знай собі – підкидай сухих дровцят у полум’я ворожнечі. Тільки от біда, історія вчить, що з часом просто образу ворога стає недостатньо – виникає бажання напитися його живої крові. Не приведи, Господи, дожити нам до тих часів.
     
     Андрій ЩУРИК, м.Славута
     
     


Розміщено:
Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута  
+380972586091   slavuta2000@ukr.net


  коментарі: 36

Роман : Пане Андрію! Бажано б було конкретизувати Ваші натяки що до друзів та ворогів.
     А от сутність останього абзацу мені стає мені абсолютно незрозумілою, якщо співставити його з третім абзацем зверху. Пишіть. Досить цікаво у Вас виходить. 
(написано 11.01.2013 в 10:34 з адреси: 46.63.78.54 unnamed.x-city.com.ua)
Борис : Гарні роздуми, дотепні і актуальні. Прочитав із задоволенням.  (написано 11.01.2013 в 12:48 з адреси:  190-163-54-37.pool.ukrtel.net)
Віктор : Зовсів недавно у Андрія ворог № 1 була Юлія Володимирівна. І коли такі ПРОТИВСІХИ голосували на президентських виборах, вони і тоді кричали Слава Україні. Кричать і зараз. А ви спитайте у простого люду, кому вони кричать слава? Напевно тим, кого привели до влади. Так що вже пора речі назвати своїми іменами. Справжні патріоти України проголошували гасло на своєї теріторії та славили свою Державу в якої захищали свій нарід. Так що прславляти поки що нема кого.  (написано 11.01.2013 в 16:24 з адреси: 46.63.78.249 unnamed.x-city.com.ua)
славутчанин : віктор,а де ти тут побачив гасло чи крик Слава Україні? а прославлення когось чи чогось,де? ти хоч прочитав те,що прокоментував? такім коментаторам хоч голу дупу намалюй,вони про своє торочити будуть.   (написано 11.01.2013 в 18:07 з адреси:  58-163-52-37.pool.ukrtel.net)
: : как некого прославлять? А Юлю, атамана и его Попандопала-Бачинского?  (написано 12.01.2013 в 11:24 з адреси:  105-232-124-91.pool.ukrtel.net)
вік : 4КРАПКИ ДУже великий приколіст.Розсмішив.  (написано 12.01.2013 в 11:50 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
 : Не приколіст,а так воно і е.  (написано 12.01.2013 в 12:19 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : згоден  (написано 12.01.2013 в 15:41 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : згоден  (написано 12.01.2013 в 15:41 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
:) : знов тризуба з яблунівки випустили. зараз почнеця.  (написано 13.01.2013 в 16:05 з адреси:  139-164-52-37.pool.ukrtel.net)
Давній знайомий : За логікою пацієнта "Тризуба" зараз має бути викладене досьє на Щурика і Піголя. А саме - співробітництво з КГБ, ФСБ, МОССАДом, ЦРУ, Аль-Каїдою. Також участь у масових розстрілах мирного населення Лаосу, Камбоджі, Таїланду і підготовка теракту 11 вересня 2001 року.  (написано 13.01.2013 в 16:54 з адреси:  102-76-124-91.pool.ukrtel.net)
читач : А я бачу, що Тризубу вже Яблунівка не допоможе. Тільки-Скарженці:)  (написано 14.01.2013 в 08:31 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
грипс "тризубу"(таемно) : тута наші хлопці збіраюця на акцію шоб провести і підемо і позніщуемо всіх .прийдеш друже "тризуб"?.Для маскіровки мі будемо в біліх халатах.Хероям слава.  (написано 14.01.2013 в 13:14 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
читач : О, ні, Скарженці тут вже теж безсилі. Тризуб, тільки тобі, безоплатно, даю адресу ДЗ "Українська психіатрічна лікарня з суворим наглядом" МОЗ України: 49006, м. Дніпропетровськ, вул. Чичеріна, 101-а. Нищодавно звідти знайомий вийшов - каже допомогло.
      
(написано 14.01.2013 в 14:32 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
вік : Ну і чого до тризуба доколупуетеся.Пише людина правду і нікого не боітся.Хвала йому за це.Ви краще почитайте що свобода інііцюе зменшення макс.пенсій про мову та персональне голосування.Дуже сподіваюся і бачу що опозиція почала робити корисні речі для Краіни і деяким це не подобаеця.Патріотам не потрібно зважати на жидомасонів і не брати до уваги іхні остані хрипи.Слава Украіні.Слава патріотам Украіни.А комуністи хай частіше співають-хто був ніким той стане всим.Готуйте валізи.Ваш час наближаеця.  (написано 14.01.2013 в 15:54 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
читач : А ось Вік, ще Яблунівка допоможе.   (написано 14.01.2013 в 16:36 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
вік читачу : Як дуже бажаеш можу туди відвезти.  (написано 14.01.2013 в 18:00 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Іван : Стаття слабенька, тема не розкрита.
     Щурик із Піголем - ви злодії! Ви вкрали у мене 10 хвилин часу. Один написав, другий розмістив цю, відверто, ніяку писанину. На сайті "сидять" не тільки тупі боти! Так що включайте інтелект, займайтесь самоосвітою ( з роками, мізки також необхідно розвивати), щоб ваші статті було приємно та пізнавально читати!  
(написано 14.01.2013 в 18:57 з адреси: 46.63.78.164 unnamed.x-city.com.ua)
Іван : Раз уже взявся тролити, тонше працюй. Треба тонко, інтелігентно, інтелектуально. Учись, студент! :)  (написано 14.01.2013 в 20:41 з адреси: 46.63.78.164 unnamed.x-city.com.ua)
вік : В дурдомі ще не таке прочитаеш.  (написано 17.01.2013 в 07:08 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
грипс-тризубу-таемно : Будеш ти засранцю сміятися на кутні зуби,якщо вони в тебе ще е .  (написано 18.01.2013 в 12:03 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
:)) : Фюрер -ТриВзуба-таємно: в дурдомі зараз макарони дають. Повертайся Три зуба!  (написано 18.01.2013 в 13:26 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
проктолог : А ведь и впраду Тризуб вернись, в палате тебя уже и Тягнибок и С.Бандера ждет:)  (написано 18.01.2013 в 18:55 з адреси:  35-166-54-37.pool.ukrtel.net)
вік : Ставати треба до станків, і думати головою, коли йдеш на вибори.Нам ще крові бракуе для повноти щастя.  (написано 19.01.2013 в 06:11 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік