Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.01.2013 СЛАВУТЧИНА - ДРУГА В ОБЛАСТІ

Принаймні, за обсягом реалізованої продукції на одну осо-бу. Цей показник в Славуті майже у два з половиною рази перевищив середньообласний рівень та сягнув більше 18 тисяч гривень. На таку ж цифру вийшов і район. Та спершу про Славуту, бо, власне, тут сконцентрований найпотужніший промисловий потенціал цього краю. Як свідчить статистика, за вісім місяців 2012-го (тут і далі в основному наводяться дані за цей період), підприємства міста виробили, а відтак і реалізували продукції на 641 мільйон гривень.
     Одразу ж назвемо флагманів виробництва. Це передусім ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор", ТОВ "Аква Родос", ТДВ "Славутський РМЗ" (уже на початок осені тут на третину збільшили темпи росту обсягів виробництва), ТОВ «Ювента» (майже на чверть зріс аналогічний показник) та інші. До речі, й перші два додали в обсягах приблизно по десять відсотків. Зважаючи на їх потужність - це суттєво.
     Щодо закритого акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор", то варто нагадати, що в 2011- му тут було реалізовано грандіозний проект з розширення виробництва - добудовано та запущено новий цех потужністю від 1,3 до 1,8 мільйона виробів (залежно від моделі) на рік. Обсяг інвестицій склав 450 мільйонів гривень. Це: підприємство, яке має більше, ніж столітню історію, нині входить до міжнародної корпорації “Sannitec Group”. Щорічний випуск санітарної кераміки тепер сягнув тут трьох з половиною мільйонів виробів на рік, понад 60 відсотків якої експортується за кордон.
     Товариство з обмеженою відповідальністю "Аква Родос" - це також сучасний виробничий комплекс, збу- дований за новітніми технологіями. А в жовтні минулого року тут офіційно відкрито цех з виготовлення меблів для ванних кімнат. 7,2 мільйона гривень - вартість проекту. Корпус оснащено новітнім обладнанням із числовим програмним управлінням від провідних світових компаній. Потужність цього виробничого підрозділу - до 30 тисяч одиниць продукції на місяць.
     Варто зазначити, що й інші підприємства продовжують працювати над впровадженням у виробництво інноваційних технологій та видів продукції. Окрім названих вище, це, скажімо, такі як ТОВ "Сансервіс" та ТДВ "Славутський цикорієсушильний завод". А загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста, в тому числі й на розвиток промислових підприємств, склав майже два з половиною мільйони доларів США, тобто, більше 70 доларів на одного жителя, що також є досить високим показником.
     У структурі реалізації промислової продукції (товарів, послуг) майже половина припадає на виробництво іншої неметалевої продукції, понад чверть - на виробництво меблів. В обсязі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості майже 60 відсотків належать сировині, третина - товарам тривалого використання.
     Приблизно на чверть за січень-вересень торік у порівнянні з аналогічним періодом 2011-го зросли обсяги товарів, відправлених за кордон, сягнувши 33 мільйонів доларів США. До речі, внесок Славути у загальнообласний показник експорту - 16%. Водно- час місто суттєво (майже на 57%) скоротило імпорт продукції та послуг.
     Фінансовий результат великих та середніх підприємств райцентру до оподаткування за перше півріччя становив 18 мільйонів гривень прибутку, а торік за відповідний період - понад 22 мільйони гривень збитку
     Якщо ж говорити конкретно за видами продукції, то слід зазначити, що за дев'ять місяців 2012 року підприємства Славути виготовили на третину більше меблів (інших), на 10% зросло виробництво дубових брусків, планок та фриз (для покриття підлоги). У легкій промисловості в шість разів більше пошили робочих комплектів і костюмів, у 4,4 раза - іншого робочого одягу. В той же час майже на 10% зменшилося виробниц- тво вікон, дверей, їх рам та дерев'яних порогів, на 20% скоротилося пошиття піджаків, чоловічих і хлопчачих курток, робочих блейзерів та більше ніж на третину - робочих комбінезонів.
     У першому півріччі минулого року на підприємствах, в установах та організаціях райцентру (з кількістю працюючих від 10 і більше осіб) трудилося близько 8000 найманих працівників. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого в економіці міста, становила 2465 гривень (у середньому по області - 2316 гривень) і зросла у порівнянні з таким же періодом 2011-го на 15%. До речі, середня зарплата у промисловості значно вища - більше 3000 гривень.
     Промисловість Славутського району представлять лише кілька підприємств (найпотужніші з яких - солодовий завод та маслоробний комбінат). Але за дев'ять місяців минулого року ними було вироблено продукції майже на 556 мільйонів гривень, що на 70 мільйонів гривень більше, ніж за такий же час 2011-го. Відтак зросли і обсяги реалізації - на 14,3 відсотка. Експорт товарів збільшився на 26,3%, а імпорт зменшився на 41%. Прямі іноземні інвестиції за станом на 1 жовтня становили 1476, 4 тисячі доларів США, що з розрахунку на кожного мешканця району становить понад 47 доларів.
     Конкретніше про провідні підприємства. Публічне акціонерне товариство "Славутський солодовий завод" є одним з найпотужніших виробників пивоварного солоду в Україні. З 2004 року підприємство входить до складу французької компанії "Суфле Груп", яка є світовим лідером на ринку зернових культур та в галузі первинної обробки агропродукції. Після проведення технологічної реконструкції заводу в межах інвестиційного проекту "Модернізація солодового корпусу" потужність підприємства зросла майже удвічі - з 80 до 155 тонн солоду на рік, водночас виробничий цикл скоротився з 24 до 16 годин. Відтак лише за перших три квартали минулого року тут майже на чверть зросли обсяги реалізованої продукції, а, до речі, частка солодовні у загальних обсягах вироблених та реалізованих підприємствами ра- йону товарів та послуг складає понад 80 відсотків. Слід зазначити, що на заводі нині працює близько 100 чоловік.
     Майже учетверо більше працівників має філія "Славутський маслоробний комбінат" ПП КФ "Прометей", що займається переробкою молока (170 тонн на добу). Окрім цього, тут ще виготовляють тверді сири (7 сортів), масло вершкове та сухе молоко. Щоправда, торік у першому півріччі комбінату довелося скоротити обсяги реалізації продукції у зв'язку зі зменшенням експорту на розподільчому пункті в Києві.
     А от кооперативне підприємство "Славутський піщаний кар'єр", на якому трудиться до 30 чоловік, навпаки, у сезон (специфіка роботи має саме такий характер) спрацювало з плюсом - виробництво (окрім видобутку піску, тут ще займаються виготовленням бетонних виробів - огорож, тротуарної плитки, піноблоків та пам'ятників) зросло більше, ніж на 25%.
     Узагальнюючи сказане вище, напрошується втішний висновок: Славутчині, попри важкі економічні часи, вдається триматися у промислових лідерах області. Передусім тому, що на місцевих підприємствах модернізуються виробничі лінії, впроваджуються сучасні технології, вкладаються чималі кошти у розбудову заводів та фабрик. А це дозволяє випускати високоякісну продукцію, завойовувати нові ринки збуту не лише в Україні, але й за кордоном.
     Наталка КОБЕРНИК, “ПВ”.
     


  коментарі: 1

Serj : В то й же час географія хмельницькоі області пише що Славута входить до Шипитівського промислового центру. Я дико ржав...  (написано 11.01.2013 в 19:32 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік