Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.01.2013 ЛІКАРІ НА ВИБІР

Виявляється, право вибрати собі лікаря, так само як і лікувальний заклад, у нас з'явилося не сьогодні. В Основах законодавства України про охорону здоров'я від 19 листопада 1992р. №2801-ХП у статтях 34, 38 записано, що кожен пацієнт, який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій. Пацієнт також має право змінити лікаря. У липні 2011 року були прийняті поправки до цього Закону, але суть не змінилася. Ми, як і раніше, маємо право вибрати собі лікаря.
     На сьогодні затверджено механізм такого вибору щодо лікаря первинної медичної допомоги. Варто відзначити, що подібне право вибору стосується тільки лікарів так званого першого рівня допомоги. Також важливо розуміти, що, згідно зі змінами Основ, до 31 грудня 2019 року первинну медичну допомогу надають лікарі загальної практики-сімейні лікарі та інші медичні працівники, які працюють під керівництвом таких лікарів, а також лікарі-терапевти дільничні, лікарі-педіатри дільничні та інші медичні працівники, які працюють під керівництвом лікарів-терапевтів дільничних та лікарів-педіатрів дільничних. Тобто, фактично ваш вибір може поширюватися тільки на сімейних або дільничних лікарів.
     На думку головного спеціаліста з сімейної медицини Міністерства охорони здоров’я України Ольги Матюхи, первинна ланка медичної допомоги - це єдина ланка системи охорони здоров'я, де участь в управлінні повинен брати сам пацієнт.
     «Медики повинні звикнуть до того, що пацієнт не тільки може, але і має законне право оцінювати їх роботу і давати свою оцінку шляхом вибору лікаря для себе і своєї сім'ї», - це думка президента Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктора Сердюка.
     На думку експертів, такі нововведення будуть стимулювати самих медиків. Лікар буде зацікавлений в тому, щоб пацієнтів у нього було якомога більше, тому що від їх кількості буде залежати його зарплата.
     Отже, якщо ви задоволені своїм дільничним терапевтом або педіатром, або у вас вже є сімейний лікар, вам нікуди не потрібно йти, нічого не потрібно писати і нічого не треба міняти, окрім, звичайно, того, що не завадило б оновити знання про права пацієнтів та обов'язки лікарів. Якщо ж з якихось причин ви хочете змінити цих лікарів, вам слід прийти в лікувальний заклад, і написати заяву на ім’я головного лікаря про те, що ви хочете прикріпитися до такого-то лікаря. Якщо ви хочете змінити лікаря, але не знаєте, на кого, вам на допомогу в лікарні нададуть інформацію щодо лікарів, до яких можна прикріпитися.
     Здійснювати вибір лікаря можна до встановленого терміну щороку. Від кількості прикріплених пацієнтів залежатиме наванта- ження, а відповідно - і заробітна плата дільничних та сімейних лікарів. Зараз у дільничного лікаря норматив у місті - 1500 чоловік, в сільській місцевості - 1200 чоловік.
     Якщо ви не бажаєте активно вибирати лікаря первинної медичної допомоги, такий лікар буде за вами закріплений згідно з обслуговуванням у попередній період, і ви не втратите свого права на медичну допомогу за місцем надання вам первинної медико-санітарної допомоги.
     В даний час у медичних установах пілотних регіонів України (місті Київ, Вінницька, Дніпропетровська і Донецька області) відбувається реформування надання медичної допо- моги, діють інструкції щодо здійснення права вибору лікаря пацієнтами. У разі успішності експерименту, Міністерство охорони здоров’я обіцяє розповсюдити його по всій країні, і решта жителів України також зможуть лікуватися у тих лікарів, яким довіряють, а не в тих, до яких прикріплені.
     Однак пацієнтам варто знати, що і лікар може від них відмовитися. Відповідно до статті 34 Основ законодавства про охорону здоров'я, лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо останній не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров'я, за умови, що це не загрожуватиме життю пацієнта і здоров'ю населення. Тому, вибираючи лікаря, будьте готові виконувати його приписи.
     В. ГОРИНЬЧУК.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 9 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік