Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.01.2013 МЕДИЧНА РЕФОРМА НА СЛАВУТЧИНІ

Щоб якось розібратися з хитросплетінням медичного реформування, ми звернулися до відомого в районі лікаря Олега Віталійовича Гаврилюка. Йому 43 роки, народився на Славутчині в с.Малий Правутин, закінчив Кам’янець-Подільське медучилище і Вінницький державний медичний університет. Має 24 роки медичного стажу, з 2001 року працював головним лікарем Ганнопільської дільничної лікарні, за спеціальністю – сімейний лікар, організатор охорони здоров’я. З 2002 року постійно обирається депутатом районної ради, є головою комісії з питань охорони здоров’я.
     - Олеже Віталійовичу, ми знаємо, що згідно з рішенням Славутської районної ради Ви призначені на нову посаду районного рівня. Вітаємо і бажаємо успіхів. То як називається ця посада і які Ваші нові обов’язки?
     - Моя нинішня посада – головний лікар Славутського ра- йонного центру первинної медико-санітарної допомоги (РЦ ПМСД), а головний обов’язок – забезпечити надання установами медицини району первинної медичної допомоги (ПМД) населенню міста і ра-йону.
     Щоб було зрозуміло читачам, ПМД – це вид медичної допомоги, що надається в амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта ліка- рем загальної практики-сімейним лікарем (ЛЗП-СЛ) і передбачає надання консультацій, проведення діагностики та лікування найпоширеніших хвороб, здійснення профілактичних заходів; направлення пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Адміністрація нашого центру знаходиться за адресою: вул.Соборності, 32, телефон 7-27-00.
     - Які ж причини реформування медицини і за якими основними напрямками воно здійснюється?
     - Провідною проблемою нашої системи охорони здоров’я є невідповідність старої радянської моделі (моделі Семашка), призначеної для функціонування в умовах планової економіки, сучасним вимогам. Нагромадилася чимала група серйозних недоліків. Я назву лише найважливіші. Це – проблеми з фінансуванням систе- ми охорони здоров’я, неефективність структури медичного обслуговування (відсутність чіткового поділу на служби первинної і вторинної допомоги, надмірна кількість стаціонарів та лікарняних ліжок, надмірна спеціалізація лікарів, висока зношеність основних фондів закладів медицини та ін.), низька якість медичної допомоги, недостатня доступність і якість ліків.
     Перетворення здійснюються за такими напрямками: проведення органі- заційно-структурних змін на кожному рівні (первинному, вторинному, третинному); покращання фінансування та витрат в галузі; підвищення рівня доступності ліків; запровадження професійного менеджменту; моніторинг та аналіз здоров’я населення; зміни в оплаті праці медичного персоналу.
     В місті і районі, зокрема, проводиться реорганізація лікарських амбулаторій, амбулаторних відділень сільських дільничних лікарень та частини поліклінічних підрозділів ЦРЛ, великих ФАПів, які стали структурними підрозділами нової установи – РЦ ПМСД.
     В зв’язку з тим, що на рівні ФАПів, які обслуговують до 300 осіб, надається низькопродуктивна долікарська, часто неякісна допомога, пропонується розглянути питання їх перепрофілювання в медпункти, де проводитимуть планові прийоми сімейні лікарі. Створюються також основні ланки - амбулаторії сімейних лікарів, які планово обслуговують населення за нормативом 1200 чоловік на одного лікаря . Апарат управління РЦ ПМСД бере на себе функції організацій підготовки та перепідготовки кадрів, забезпечення сімейних лі- карів обладнанням, медични- ми засобами, координацію роботи сімейних лікарів та інші функції.
     - Сьогодні ширяться чутки серед жителів району про те, що закриватимуться медустанови, зокрема, стаціонари в Ганнополі і Берездові, скорочуватиметься кількість медперсоналу…
     - Користуючись нагодою, хотів би заспокоїти славутчан – не вірте цим чуткам, ніякого закриття ні лікарень, ні ФАПів не буде. Поки що працюємо так, як і працювали. Проводиться лише реорганізація медичної мережі. Ніякого скорочення персоналу не передбачається!
     Сьогоднішня структура РЦ ПМСД виглядає таким чином: а) Славутська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (дільничні терапевти та сімейні лікарі ЦРЛ); б) дитяча консультація районної поліклініки; в) дев’ять (9) амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах Ганнопіль, Берездів, Красностав, Жуків, Миньківці, Улашанівка, Головлі, Старий Кривин, Крупець; г) 7 ФАПів і 42 фельдшерські пункти.
     - Чи дійсно внаслідок такого реформування відбувся поділ на міську і сільську медицину й чи залишатиметеся Ви головним лікарем у Ганнополі?
     - Поділ тут суто умовний. Ми, центр ПМСД, надаємо первинну медико-санітарну допомогу, а це - дільничні тера- певти, дільничні педіатри і сімейні лікарі, які працюють в місті та селах району, ЦРЛ – вторинну, спеціалізовану, тоб- то, контролює роботу всіх стаціонарних відділень та консультативно-діагностичної поліклі- ніки.
     Головним лікарем у Ганнополі я, звісно, вже не буду, та й посади такої більше немає. Ганнопільська дільнична лікарня реорганізується в два повністю незалежні один від одного підрозділи – амбулаторію загальної практики сімейної медици- ни, яка входить до стру- ктури РЦ ПМСД, і терапевтичне відділення, що буде структурним підрозділом Славутської ЦРЛ. До речі, так само реорганізовується і Берездівська дільнична лікарня.
     - Ми часто чуємо про сімей- ну медицину, сімейних лікарів, але, відверто кажучи, маємо про це досить туманне уявлен- ня…
     - Сімейна медицина – це майбутнє нашої галузі. В розвинутих країнах медицина на 50% - сімейна. Лікар загальної практики-сімейний лікар із часом повинен стати основною ланкою в системі охорони здоров’я. Адже до 2020 року, згі- дно з нинішньою реформою, ми повинні здійснити перехід до сімейної медицини. А інститут дільничних терапевтів та педіатрів поступово зникне.
     Нині хворий на селі спочатку звертається до ФАПу, де йому, в залежності від тяжкості захворювання, можуть: а) надати допомогу; в) записати на плановий прийом до сімейного лікаря, який повинен приймати в селі за затвердженим графіком; в) направити на прийом до сімейного лікаря в амбулаторію; г) терміново викли- кати швидку допомогу.
     - Ну, а сімейний лікар?
     - Сімейний лікар може безпосередньо надати допомогу, призначити лікування або на- правити пацієнта до вторинного рівня (на стаціонарне лікування чи до вузького спе- ціаліста). Звичайно, тут все впирається в кадрове питання, адже лікарів у первинній ланці катастрофічно не вистачає. При такій кількості лікарів отримати первинну допомогу пацієнту стає все проблематичніше.
     А тим часом частка сімейних лікарів становить 4,4% загальної кількості лікарів. Їх фінансування складає 1% витрат на систему охорони здоров’я. Цим, я думаю, сказано все. Тому зараз одночасно з перепідготовкою дільничних терапевтів та педіатрів на сі- мейних лікарів все більше випускників медичних вузів обирають фах сімейного лікаря. А це, на мою думку, наблизить медицину до пересічного громадянина і покращить рівень медичної допомоги.
     - Щиро дякуємо за розмову. Бажаємо Вам і Вашим колегам у новому році чим менше хворих і чим більше вдячних Вам пацієнтів!
     Юрій КАТИШЕВ, фото автора.
       коментарі: 6

Іван : стару систему зруйнують, нову - не побудують.  (написано 11.01.2013 в 01:40 з адреси: 46.63.78.164 unnamed.x-city.com.ua)
петро : Згідний з Іваном.Руйнувати і продавати вони вміють,а от щось створити-коштів не мае...Господарі б....  (написано 11.01.2013 в 09:20 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік : А в керівництві всіх рівнів всі б...і  (написано 11.01.2013 в 10:45 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)
Гість цього цікавого сайту : Навіть керівник Славутської ГО Чорнобиль-Єдність б...ь?  (написано 11.01.2013 в 10:54 з адреси:  47-88-124-91.pool.ukrtel.net)
Борис : Питання в тому, чи буде скорочення мед.працівників?  (написано 11.01.2013 в 12:51 з адреси:  190-163-54-37.pool.ukrtel.net)
вік для гостя : місцевого славутського.так.а кого якщо ти маеш на увазі якщо себе то .спочатку треба знати чи е таке го.тупой ти наш.  (написано 11.01.2013 в 19:25 з адреси:  176-8-15-81-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 7 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік