Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.01.2013 ПРОФЕСОР ІЗ ПЛОСКИ

Приємна звістка надійшла недавно із столиці України на Славутчину, зокрема, і в село Плоску. Указом Президента України Віктора Януковича нашому земляку, доктору фізико-математичних наук, професору, завідувачу кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка, дійсному члену Національної академії наук України Миколі Олексійовичу Перестюку присуджена Державна премія України за 2012 рік.
     Закінчивши на відмінно Мирутинську середню школу, Микола Перестюк став студентом Київського державного університету - механіко-математичного факультету, куди він вступив у 1963р. Після успішного закінчення навчання був рекомендований до аспірантури. А, починаючи із 1969 року, до нинішнього часу М.О.Перестюк незмінно працює в університеті, обіймаючи посади асистента, доцента, у 1987 році став професором, завідувачем кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь. Із 1987 по 2003 рік М.О.Перестюк був деканом механіко-математичного факультету університету.
     Наукові дослідження Микола Олексійович розпочав під керівництвом видатного українського математика, академіка НАН України А.М.Самойленка. В 1972 році наш земляк успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Деякі питання дослідження нелінійних систем диференціальних рівнянь з миттєвими змінами». Свою докторську дисер- тацію на тему «Коливні розв’язки диференціальних рівнянь з імпульсною дією та їхня стійкість» Микола Олексійович захистив у 1986 році. Через рік йому було присуджено вчене звання професора. Тоді ж опублікував він свою монографію «Диференціальні рівняння з імпульсною дією», написану в співавторстві з А.М.Самойленком. Це була перша у світі монографія, присвячена системному викладові теорії імпульсних систем. У 1995 році вийшов із друку її розширений англомовний варіант.
     Трудові здобутки Миколи Олексійовича - це понад 250 наукових праць, серед яких 4 монографії, 25 підручників і посібників, багато доповідей на міжнародних конференціях. Під його науковим керівництвом захищено 5 докторських та 20 кандидатських дисертацій. М.О.Перестюк - член редколегій 7 наукових журналів, із них двох закордонних (Угорщина, Греція), почесний доктор Ужгородського національного університету, а також Чернівецького. У 1997 році Микола Олексійович був обраний членом-кореспондентом Національної академії наук України - (відділення математики), а в 2009 році - дійсним членом НАН України.
     Микола Перестюк - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за цикл праць «Нові математичні методи в нелінійному аналізі». У 1996 році він став лауреатом премії імені М.М.Крилова НАН України за цикл праць «Сучасні методи дослідження динамічних систем». У 2002 році Миколі Олексійовичу Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Нашого славетного земляка відзначено також нагородою Ярослава Мудрого Академії наук вищої школи України - за цикл монографій та навчальних посібників.
     Американським біографічним інститутом Микола Олексійович двічі у 1992-2003 роках визнавався людиною року. За видатні заслуги в створенні й розвиткові всесвітньо відомих національних наукових шкіл він у 2009 році був нагороджений відзнакою НАН України «За наукові досягнення» та відзначений орденом «За заслуги» III ступеня. У 2010 році Миколі Перестюку присвоєне звання «Заслужений професор Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка». Його підручники та посібники користуються популярністю в студентів багатьох вищих навчальних закладів України. Створений разом із А.М.Самойленком та В.А.Вишенським «Збірник задач з математики» витримав кілька видань як українською, так і російською мовами.
     Ось такий, як бачите, вималювався портрет простого славутського хлопця, який прославив своє село Плоска, рідне Поділля, дорогу серцю Україну на цілий світ. При нагоді Микола Олексійович приїжджає на батьківщину, бо тут живе його велика родина. Завжди радо зустрічає дорогого гостя рідна сестра Люся, найменшенька в сім’ї Перестюків. Вона й досі пам’ятає, як старший брат Микола за свою першу скромну стипендію купив кілограм манки. В ті голодні роки то був безцінний подарунок. А каша із манної крупи запам’яталася сестричці на все життя. Людмилу Перестюк дуже поважають односельці. Ось уже 28 років вона працює секретарем Мирутинської сільської ради. Завжди усміхнена, привітна, що треба підкаже, порадить, а тому до неї щодня ідуть люди.
     Микола Олексійович, як правило, приїжджає у Плоску в Провідну неділю. Він йде з рідними та односельцями на цвинтар, де сплять вічним сном найрідніші люди - батьки, брат Сергій. Поставити на могили свічки, помолитися - то для такої великої людини як Микола Олексійович, як і для всіх нас смертних, - святе. Покійні прожили відміряний Всевишнім час і покинули цю Святу землю, пішовши за межу Вічності, туди, де немає ні радості, ні печалі... А на тому ясені, що Микола Олексійович посадив у Плосці біля хати, коли був юним, минулої весни поселилися лелеки. Отож, зустрічатимуть тепер радо шанованого гостя своїм клекотанням.
     А мені від імені всіх жителів села хочеться привітати нашого дорогого односельчанина - з визнанням держави, з Новим роком і Різдвом Христовим, а ще - з днем народження, який він святкує в січні. Хай здоровиться Вам і далі врожаїться Ваша наукова нива, дорогий земляче! А хліба ми Вам напечемо домашнього хліба із плосківського жита – щоб добре було Вам жити.
     
     Василь ФЕЩУК, мешканець с.Плоска.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 8 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік