Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 30.12.2012  А У НАС В БАЛОНІ – ГАЗ! А У ВАС?

Питання забезпечення населення Славути і сіл району скрапленим балонним газом неабияк загострилося після вступу в дію у серпні 2009 року наказу ВАТ «Хмельницькгаз» про реорганізацію обласної мережі газонаповнювальних пунктів, які діяли при 19 філіях цієї структури, після чого їх кількість скоротилася до 10. Які ж маємо наслідки?
     Внаслідок такої реорганізації було ліквідовано газонаповнювальний пункт при Славутській філії ВАТ «Хмельницькгаз», а його функції із забезпечення населення Славутчини передано Ізяславській філії. Відтоді на ізяславчан було покладено обов’язки забезпечення скрапленим газом населення трьох районів: Ізяславського, Білогірського та Славутського, у т.ч. і їх райцентрів. Діяльність ізяславських газівників із доставки газових балонів населенню Славутчини розпочалася з курйозів: водії спецвантажівок, не знаючи району, попервах блукали ним у пошуках того або іншого населеного пункту. Але, навіть згодом опанувавши географію Славутчини, балони із газом доправляли в його села із затримкою у 2-3 місяці, а то й більше, ще й в значно меншій кількості від замовленої.
     Звісно, питання встановлення обсягів скрапленого газу для потреб населення не входить до компетенції газонаповнювальних пунктів. Воно щороку регламентується спільним наказом Мінпраці та соціальної політики, Мінфіну, Міністерства економіки, Мінпалива та енергетики України, яким затверджуються диференційовані по регіонах мінімальні норми забезпечення населення скрапленим газом. На підставі спільних щорічних наказів вищезазначених відомств, обласні державні адміністрації, у т.ч. й Хмельницька, щороку видають розпорядження «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом, згідно із якими населенню надаються пільги у натуральній формі або готівкою, і житлові субсидії - готівкою для відшкодування витрат на їх придбання».
     Цими розпорядженнями також затверджуються натуральні норми забезпечення населення області твердим паливом та скрапленим газом. Зокрема, для приготування їжі ними передбачається два балони (42кг) на рік на одну-дві особи, три балони (63кг) – на три-чотири особи та чотири балони (84кг) – на п’ять і більше осіб.
     Але навіть і за таких мінімальних норм мешканці Славутчини – фактично всіх сіл району – змушені чекати доставки газових балонів щонайменше по 2-3 місяці, а то й більше. А потреба в них у людей, звичайно, є, незважаючи на те, в якому селі вони живуть – газифікованому чи ні. Ось і звертаються селяни до адміністрації району, депутатів районної ради з проханням посприяти розв’язаннюцієї проблеми.
     Практично на всіх «гарячих» прямих телефонних лініях люди порушують це питання. А депутат районної ради, голова постійної депутатської комісії з регламенту, етики, законності та правопорядку Микола Мазур і група депутатів районної ради на її 19 сесійному засіданні від 11 жовтня п.р. звернулися до керівництва району із депутатським запитом щодо незадовільного постачання балонами зі скрапленим газом населення району.
     Відповідь на цей запит депутатам безпосередньо на сесії одразу надав голова районної державної адміністрації Олег НЕСЕН:
     «Мешканці сіл району потребують 34 тонни скрапленого газу, котрий на Славутчину доставляє Ізяславська філія ПАТ «Хмельницькгаз». Нині відбуваються тендерні торги на його отримання, бо в Ізяславської філії на весь регіон (тобто, Ізяславський, Білогірський і Славутський райони - Авт.), на сьогодні в наявності є лише 35 тонн. Проблематика зі скрапленим газом існує на державному рівні, тому говорити зараз про його 100% постачання нереально».
     До речі, ще за кілька днів до вищезгадуваної сесії, тобто, 23 листопада п.р., голова РДА О.А.Несен надіслав на адресу керівника публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Хмельницькгаз» офіційний лист наступного змісту: «Доводимо до Вашого відома те, що в районі створилася соціальна напруга в результаті незадовільного постачання скрапленого балонного газу Ізяславською філією ПАТ «Хмельницькгаз».
     Щодня на адресу райдержадміністрації надходить шквал дзвінків та скарг від жителів району і сільських голів. Забезпечити попит на балонний газ не вдається навіть наполовину. Завезення цього газу здійснюється філією згідно з поданими заявками сільських рад про потребу балонного газу. На даний час є такі сільські ради, в які газ не завозиться з березня. травня поточного року.
     Так, у вересні поточного року доставили в район 527 балонів при потребі - згідно із заявками - 2179, у жовтні – 890 балонів при потребі 2029, в листопаді – 427 балонів при потребі 1777. План доставки на листопад поточного року, згідно з інформацією Ізяславської філії ПАТ «Хмельницькгаз», складав у межах 12000кг, тобто 571 балон. Фактично виходило по 15 балонів на кожну сільську раду, котрих у районі 36 (79 населених пунктів).
     Наголошуємо, що постачання скрапленого балонного газу здійснюється малозабезпеченим верствам населення, а саме пенсіонерам, одиноким та престарілим, малозабезпеченим сім’ям незалежно від того, газифікований населений пункт чи ні. Просимо Вас врегулювати питання постачання скрапленого балонного газу споживачам Славутського району».
     Відповідь за підписом начальника управління скрапленого газу ПАТ «Хмельницькгаз» Д.В.Палія на цей лист не забарилася: «На Ваш лист №01-31-3985/2012 від 23.11.2012р. ПАТ «Хмельницькгаз» повідомляє, що забезпечення населення Хмельницької області скрапленим газом у 2012 році здійснюється згідно із закупленими обсягами, які Товариство придбало на спеціалізованому річному аукціоні №143-1 в грудні 2011 року, в кількості 1932 тонни, при необхідному обсязі 3280 тонн, що становить лише 58,9% від загальної потреби в скрапленому газі.
     Кількість абонентів Славутського району, які мають отримати скраплений газ у 2012р., становить 7091чол., за станом на 01.12.2012р. абонентами отримано 6956 балонів із розрахунку 1 балон на газову установку, що становить 98%. Це говорить про те, що стан забезпечення абонентів Славутського району скрапленим газом є одним із найкращих в області.
     У разі закупки додаткових обсягів скрапленого газу на відповідних аукціонах, ПАТ «Хмельницькгаз» може повністю забезпечити потребу в скрапленому газі населення Хмельницької області та зокрема Славутського району, відповідно до поданих заявок сільськими радами».
     Ось і чекають місяцями селяни Славутчини отих «додаткових обсягів» скрапленого газу, котрі, можливо, придбає (а, може, й ні) «на відповідних аукціонах» ПАТ «Хмельницькгаз».
     Приміром, більш як понад три місяці чекають замовники 100 балонів Горицької сільради, понад два місяці 60 балонів - мешканці Берездівської та 50 балонів – Ганнопільської сільрад, понад місяць 16 балонів – мешканці Варварівської сільради. Лише тиждень тому отримали 62 балони газу його споживачі на території Мухарівської сільради - після двох місяців очікувань.
     Як пояснила нам заступник голови районної державної адміністрації Н.М.Холод, питання забезпечення скрапленим газом населення району перебуває на постійному контролі голови РДА О.А.Несена.
     - Звісно, один балон на дворогосподарство - це абсолютно недостатньо. Потрібно хоча би по 5-6 балонів. Але слід зважити на те, що вся Хмельниччина цьогоріч забезпечена скрапленим газом на 58%, а Славутчина – на 98% в порівнянні з іншими районами. Тобто, починаючи з вересня п.р., мешканцям наших населених пунктів за потреби 12 тонн скрапленого газу виділили 14 тонн, у жовтні - при потребі 17 тонн було отримано 20 тонн. Але, враховуючи те, що у попередні місяці газові балони на Славутчину надходили нерит- мічно, нами на сьогодні поки що недоотримано 1947 балонів газу (один балон його містить 20-21кг). Затримки із його доставкою протягом останніх двох тижнів можна пояснити ще й складними погодними умовами. Хоча автодороги району постійно чистяться від снігу 38 одиницями спеціальної техніки. Тому, попри все, щодня населення району отримує по 2-3 машини скрапленого газу. А до кінця п.р. воно має одержати його в цілому ще 12 тонн. Отже, керівництво району робить все можливе, аби забезпечити постачання скрапленого газу його споживачам, - каже Надія Михайлівна.
     Підсумовуючи вищезазначене, слід наголосити: незадовільне постачання балонним газом в даному випадку населення Славутчини пояснюється об’єктивними причинами, на які практично, навіть за великим бажанням, не можуть вплинути місцеві органи влади. Такі, на жаль, реалії нашого сьогодення, з якими мусимо рахуватися.
     Будемо сподіватися, що з газифікацією Ганнопільської та Мухарівської зон Славутчини, нам вдасться у значній мірі зняти гостроту цієї проблеми. А з часом, коли буде повністю завершено газифікацію району, проблему дефіциту скрапленого газу і поготів буде зведено до мінімуму.
     Проблему досліджував Олександр ДЕЙКАЛЮК.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 3 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік