Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 30.12.2012  НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ І ЗВИЧАЇВ НАШОГО НАРОДУ

З глибини віків повертаються вони до нас у ріднім слові, піснях, обрядах. Наші предки вміли працювати на щедрій українській землі, вміли вони й відпочивати довгими осінніми та зимовими вечорами. На традиційних вечорницях лунали пісні, сміх, жарти. Тут пряли кужелі, закохувались, ворожили. Тут ткалися полотна і вишивалася на них червоним та й чорним людська доля.
     З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим і найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті, влаштовуючи усілякі забави.
     Саме такі Андріївські вечорниці відбулися й у селі Улашанівка в сільському будинку культури, на які були запрошені працівники культури, всі сільські бібліотекарі району, в також директор Славутської районної бібліотечної системи Віктор Власюк, заступник директора Тетяна Пенчук, головний методист Діна Сидорчук, куратор Улашанівської сільської бібліотеки Лілія Бортнік та завідуюча районним відділом культури Валентина Бражук.
     Вітальні слова пролунали від завідуючої сільською бібліотекою і найме- ншенької читачки бібліотеки, учениці 1 класу Улашанівського нвк Вікторії Поліщук, які запросили всіх гостей, що зібралися в залі, до гостинної світлиці на вечорниці.
     Прибрана вишитими рушниками, килимами та скатертинами, вона одразу привернула увагу присутніх. Радо зустріла гостей тут господиня Марина Шпак, яка працювала біля печі, запрошуючи хлопців та дівчат на вечорниці, щоб поспівати, поворожити, покуштувати вареників, заспівати пісню «А мій милий вареничків хоче», яку декілька разів виконували хлопці та дівчата в той час, коли всі гості смакували тепленькими, смачненькими вареничками, приготовленими Галиною Кобилянською. Вареники й справді були дуже смачні, за що не могли надякуватися гості. Сидячи на лавочках, дівчата вишивали рушники, лущили кукурудзу, дерли пір’я і виконували різні жартівливі пісні. Це були такі наші дівчата як Тетяна Швайдецька, Ірина Щурик, Катерина Малишева, Марія Машарова, Ольга Ковальчук. Вони ретельно готувалися до свята Андрія, але раптом їхнє приготування перервав візит двох осіб – Проні Прокопівни (Дарина Троцюк) і Кайдашихи (Юлія Зінчук).
     Проня розповіла декілька історій зі свого життя, а Кайдашиха лише висміювала їх, тому, що, як вважала, прожила на світі довше і знає більше. До речі, їхній зовнішній вигляд приголомшив усіх глядачів! Під час цього дійства пролунало багато різних пісень та смішних історій. А щоб компанія не була лише дівочою, до них приєдналися ще й хлопці: Сергій Буштин, Юрій Ісаков, Богдан Музика, Вадим Гарбарук. Бо ж які це вечорниці без парубків! Вони цілий вечір розважали дівчат, грали з ними в різноманітні ігри.
     Ну, а щоб не було сумно для Проні та Кайдашихи, до них прийшов дід - Максим Одольчук, учень 9 класу, який порадував наших глядачів своїми театральними здібностями. Він розповів для них страшненьку історію зі свого життя. Для господині він виявився кумом. І зі своїм приходом на вечорниці приніс частинку тепла та радості у світлицю. А ще дівчата «ворожили» на свою долю. Й тут не обійшлось без Проні, бо вона ж хотіла заміж більше за всіх.
     Дружно провели учасники вечорниць головну гру вечора - «Калиту». Вийшло все дуже весело. Це були декілька дівчат та хлопців, яким господар вручив коцюбу, щоб заїхати до хати. Писар (Вадим Гарбарук) обмастив їх сажею за те, що не змогли вкусити калиту, яка, за словами гостей, була дуже смачна і мала гарний вигляд. Отож, всі дякували за гарно спечену калиту Галині Кобилянській. А також під кінець вечора до світлиці завітали дві кумоньки - Надія Теслюк та Богдана Левчук, які сварилися через курку («Вкрала курку, вкрала»), гарно виконуючи свої ролі. Склалося враження, що сварка відбулася між ними насправді, бо все було дуже переконливо.
     А ще гостям Андріївських вечорниць дарувала пісні наймолодша і надзвичайно талановита дівчинка («маленька зірочка» - так ми її називаємо) Віка Поліщук, яка з чотирьох рочків відвідує сільську бібліотеку, гарно співає й своїми піснями зачарувала всіх глядачів. Вона подарувала їм такі пісні як «Вишиванка» і «Мамина сорочка», за що їй з великим задоволенням аплодували учасники вечорниць.
     Велика подяка всім учасникам заходу, працівникам культури, а також куратору бібліотеки Лілії Бортнік за подароване дійство.
     Надія ЛЯСОЦЬКА,
     завідуюча бібліотекою - філіалом с.Улашанівка.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік