Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 30.12.2012 НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ ДО РІДНОЇ МОВИ!

Як не згадати вислів поета про слово, що дуже подібне до зброї, тому його, як і зброю, потрібно доглядати, вчасно чистити, аби не накликати біду.
     Недавно сім'я друзів запросила мене на іменини. Стіл угинався від страв. Смачних й гарно сервірованих. Але господарі переживали не найліпший період свого життя і навіть у присутності гостей почали з'ясовувати стосунки. Можна собі уявити, що відбувалося напередодні, під час підготовки до іменин… Опісля гості нарікали на погане самопочуття, важкість та біль у шлунку, дискомфорт.
     Пригадую, як починала готувати страву моя бабуся: спочатку вона просила благословення у Бога. І тоді найпростіша їжа, але приготовлена з любов'ю в серці, здавалася нам шедевром кулінарного мистецтва. Вона наповнювала нас світлою енергією та радістю. У мене ніколи не виходило так смач- но. Навіть якщо продукти були такі ж самі. Аж тільки коли «розшифрувала» це й почала користуватися бабусиним секретом, все стало вдаватися краще...
     Бабуся також просила для нас благословення та захисту, коли ми збиралися в дорогу. І дорога здавалася легкою, а час минав цікаво й швидко. Я навіть дивувалась: як дорога може когось стомлювати? Тоді я не надавала значення бабусиним словам і діям, поблажливо ставилась до традицій. А їхню мудрість почала розуміти лише згодом.
     Лайливі, нецензурні слова насправді принижують тих, хто їх використовує, — віддаляють світлих, розумних, добрих людей і відчиняють двері чорноті. Тобто, бумерангом повертаються до їхніх власників. Звісно, найлегше кинути в пориві гніву круте слівце і зняти в такий спосіб власну напругу. Це простіше, ніж вибачити людині, визнати її й свою недосконалість. Або сісти й спокійно обговорити всі проблеми чи непорозуміння, конструктивно їх розрулити. Бо не все, що простіше, обертається успіхом. Думаю, долаючи власну недосконалість, ми здобуваємо не лише досвід, а й радість перемог. І саме це живить самооцінку та самоповагу, котрі потребують постійних підтверджень.
     Неймовірно, але факт
     Якщо ви перебуваєте в середовищі, де лайка — не щось крамольне, то існує ризик, що за певних обставин (стрес, лють) вона сама собою зірветься з ваших уст.
     За даними нейрофізіологів, матірна лайка негативно впливає на здоров'я й матюкальника, й того, кому вона адресована. Також існує думка, що лайка сприяє швидкому старінню. Тому що це - руйнуюча сила, від якої в'януть не лише квіти, але й... вуха. Є спостереження, що в лайливих батьків діти народжуються з фізичними вадами. Помічено: якщо батьки не палять і уникають лайок, то віро- гідність того, що їхні діти не потраплять під вплив негативів сучасного світу, значно вища. І нав- паки.
     Люди, які підтримують думку про припустимість нецензурної лайки, нещирі — хто б що не говорив на захист цього «феномену». У кожному разі це вияв вербальної агресії. Ну, а саме агресія ніколи не була супутником гармонійної особистості. Це завжди - симптом внутрішньої кризи чи емоційного неблагополуччя.
     Психологи звертають увагу: неконтрольоване вживання матірної лайки дітьми чи підлітками може бути симптомом розладу психіки. У такому разі не слід відкладати візит до лікаря.
     А той, кого це тема зачепила, може багато дечого дізнатися з фільму «Вода», або прочитати книжечку Джона Кехо «Підсвідомість може все».
     Лариса ШКЛОВЦОВА, психолог.
     
      «Гірка отрута сьогодення» - так назвали ми публікацію про вживання ненормативної лексики у нашому житті й запросили до розмови усіх читачів, аби вони, враховуючи свій освітній, професійний рівень та життєвий досвід, висловилися через газету про те, як нам уберегти нашу українську націю від духовної порожнечі та приреченості, до якої штовхають її ті, хто щоденно лається, грубіянить, матюкається, тобто, своїми вустами оскверняє навколишнє середовище, подає не гідний людини приклад для інших.
     Редакція «Трудівника Полісся» покликала обговорити цю тему за круглим столом вчителів-словесників міста і району, громадських кореспондентів газети. Сьогодні ми публікуємо їх думки. І чекаємо ваших небайдужих відгуків, шановні читачі, уже в новому році!
     
     «Найбільше і найдорожче
     добро в кожного народу –
     це його мова, ота жива
     схованка його духу,
     його багата скарбниця,
     в яку народ вкладає і своє
     давнє життя, і свої
     сподівання, і досвід,
     і почування».
     Панас МИРНИЙ.
     
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік