Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.12.2012 КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР – ПОТРЕБА ЧАСУ

Сфера укладання колективних договорів поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й ведення господарства, що використовують найману працю і мають право юридичної особи. Необхідність укладення колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях передбачена Законом України «Про колективні договори і угоди», Законом України «Про підприємства в Україні», Кодексом законів про працю, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
     Адже саме через колективний договір здійснюється представництво і захист колективних інтересів та трудових і соціально-економічних прав працівників.
     Чинність договору поширюється на всіх працівників підприємства, установи, організації - незалежно від членства в профспілці. Його положення є обов’язковими як для власника (роботодавця), або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи чи організації.
     В колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, з таких питань: зміни в організації виробництва і праці; забезпечення продуктивної зайнятості; нормування і оплати праці; встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій тощо); надання гарантій, компенсацій, пільг; участі трудового колективу у формуванні, розподілі й використанні прибутку підприємства (якщо це передбачено статутом); режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку; умов і охорони праці; забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування; організації оздоровлення і відпочинку працівників; гарантій діяльності профспілкової чи інших представницьких організацій; умов регулювання фондів оплати праці та встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті її.
     Сторони переговорів, які б питання вони не розглядали, покликані суворо керуватися правилами: будь-які зобов’язання, що ухвалюються, не мають погіршувати умови праці та соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством. Тобто, згідно зі ст.5 Закону, умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами (Генеральною, галузевою, територіальною) становище працівників, є недійсними. В колективному договорі можна врахувати особливості діяльності певного підприємства, використати його можливості та ресурси в інтересах працівників, розвитку виробництва.
     Доцільність укладення колективного договору підтверджується тим, що лише достатньо повний і змістовний колективний договір може забезпечити стабільні відносини між працівниками й роботодавцями, чітко визначити права та обов'язки сторін, стати надійною правовою основою для створення належних умов праці, в тому числі її оплати.
     Хотілося б наголосити, що практика укладання на підприємствах колективних договорів в умовах вільного ринку праці є актуальною і виправданою. Адже після розпаду радянської економіки «баланс» між роботодавцем і найманим працівником значно похитнувся, причому, не у бік останнього. Очевидці того періоду підтвердять, що саме тоді почалися процеси, пов’язані із затримкою виплат заробітної плати, ненаданням оплачуваних відпусток, лікарняних. Така тенденція особливо спостерігалася у приватних структурах, і, слід зазначити, – вона існує й на сьогоднішній день, щоправда, не у таких відвертих формах. Ситуація, що склалася, є яскравим свідченням непоодиноких порушень конституційних прав найманих працівників.
     Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації здійснює повідомну реєстрацію укладених колективних дого-ворів. За станом на 1 грудня п.р. вже зареєстровано 75 колективних договорів та Галузева угода між управлінням агропромислового розвитку Славутської районної державної адміністрації, радою сільськогосподарських підприємств, Асоціацією фермерських господарств і районною профспілковою організацією працівників агропромислового комплексу. Найбільше укладено колективних договорів в галузі освіти – 38 та сільському господарстві – 18.
     Роль колективного договору як елементу соціально-економічної структури сучасного суспільства зростає. Важливо, щоб ця тенденція знаходила належну підтримку всіх зацікавлених сторін.
     
     В. ПОНОГАЙБО, головний спеціаліст з соціально-трудових відносин відділу праці управління РДА.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 6 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік