Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.12.2012 ТРИ ВАГОМІ ПЕРЕМОГИ ВОЛОДИМИРА СМАЛЮШКА

Є у нашому житті особлива категорія неординарних людей, невтомну діяльність яких можна порівняти з вічним двигуном. Адже вони, генеруючи всілякі прогресивні ідеї, своєю позитивною енергетикою заряджають інших і зрештою, цілеспрямовано та наполегливо, попри все, успішно реалізують задумане, - на благо суспільства.
     Саме до такої славної когорти вічних трударів-творців і належить знаний та шанований як на Славутчині, так і за її межами Володимир Васильович Смалюшок, який днями відзначив своє 75-річчя. Все своє велике трудове життя він присвятив благородній справі – розвитку тваринництва в районі.
     Життєвий шлях нашого ювіляра розпочався 4 грудня 1937 року в знаменитому своїми чудовими краєвидами селі Зіньків, що на Віньковеччині, де він народився у сім’ї колгоспників, й де, крім нього, зростала ще старша на два роки сестра.
     В буремні роки Великої Вітчизняної війни сім’ю Смалюшків, як і багато інших родин, спіткало велике горе – у 1944 році при звільненні Тернопільщини від окупантів, загинув батько – рядовий червоноармієць.
      - Я зростав і виховувався фактично у жіночій сім’ї, де була ще бабуся. Тому чимало господарських клопотів і обов’язків лягало й на мої хлоп’ячі плечі, - згадує Володимир Васильович. – Але я дуже хотів вчитися. І після закінчення місцевої середньої школи став студентом зоотехнічного факультету Кам’янець-Подільського сільгоспінституту. Отримавши диплом зоотехніка, за направленням працював на Полонщині – зоотехніком Новоселицького бурякорадгоспу. Там я отримав практичні навички у роботі, пізнав її тонкощі, специфіку - під керівництвом досвідчених фахівців своєї справи. На той час я вже був сімейною людиною – ще у Кам’янці-Подільському зустрів свою долю – Тамару Миколаївну, котра закінчувала педінститут, а родом вона виявилася зі Славути.
     Отож, згодом, ця молода сім’я переїхала до нашого міста, де В.В.Смалюшка, як уже досвідченого зоотехніка, було призначено директором місцевої племстанції. Це був 1961 рік. Невдовзі він перейшов працювати в інспекцію по закупівлях сільгосппродукції. А у 1965 році, коли було відновлено Славутський район (до того він кілька років перебував у складі Шепетівського), став працювати в новоствореному управлінні сільського господарства - спочатку на посаді старшого, а згодом - головного зоотехніка. Тобто, отримав можливість займатися своєю улюбленою справою, як мовиться, сповна. А це вимагало неабиякої віддачі їй. Адже бачив, що тваринницька справа в районі, особливо племінна, була вкрай занедбана.
     Славутчина на той час посідала 18 місце у виробництві тваринницької продукції в області. Беручи участь в обласних нарадах В.В.Смалюшок, як тепер згадує, не знав, куди сховатися через гостру, часом - жорстку критику з боку обласного керівництва. Звісно, жалюгідне становище у цій галузі Славутчини складалося роками. Тваринництво району було надзвичайно занедбане і через дуже бідну кормову базу, і через відсутність відповідного матеріально-технічного забезпечення, і через слабкий кадровий потенціал, а головне - генетично-бідне поголів’я врх, яке складалося із малопродуктивної, а тому неперспективної, так званої білоголової української породи, котра вже ніде не розводилась, - ні в Україні, ні в інших республіках Союзу.
     - На моє щастя, в той час Славутський райком партії очолив Сергій Олександрович Штунь (нині, на жаль, покійний). Він надзвичайно велику увагу приділяв сільському господарству району, - згадує Володимир Васильович. - Розраховуючи на його допомогу, я й почав працювати над створенням програми розвитку тваринництва. Вона була конкретною, з урахуванням специфіки кожного колгоспу Славутчини. Це була цікава робота, завершивши котру, я представив її на засіданні бюро райкому партії. Членам бюро сказав буквально таке: «Якщо ви хочете, щоби років через 4-5 поліпшився стан справ у тваринництві району, то або не заважайте мені, або хоч трішки допомагайте». І який я був щасливий, коли отримав з боку С.О.Штуня підтримку в цій нелегкій, але надто важливій справі. Завдяки цьому, власне, й розпочався процес її підйому в районі.
     Перш за все, у кожному колгоспі було впроваджено спеціалізацію, тобто, визначено конкретні напрямки розвитку тваринництва. Приміром, Ганнопільському господарству було доручено відгодівлю великої рогатої худоби, починаючи з її 4-місячного віку до кондиційної ваги у 3-4цнт. Великий Скнит мав спеціалізуватися на свинарстві. Полянь стала займатися вирощуванням племінного молодняку врх. А в Іванівці було вирішено збудувати птахофабрику. У Ташках функціонувало господарство з відгодівлі так званого бракованого поголів’я врх.
     Аналогічні завдання отримала й решта колективних господарств району. При цьому, велика увага приділялась розвитку племінної справи. З цією метою, зокрема, в колгоспах було впроваджено цехову систему утримання сільгосптварин. Паралельно зміцнювалась матеріально технічна база: Славутський міжколгоспбуд, очолюваний А.Д.Фрідманом, будував для колгоспів тваринницькі приміщення: молочно-тваринницькі ферми, корівники, телятники, свинарники. Таким чином, років через 5 справи в тваринницькій галузі району й справді суттєво поліпшилися: за надоями молока район посів третє місце в області, з виробництва м’яса – п’яте, став утримувати перші місця й за чисельністю поголів’я врх, у т.ч. й дійного стада. Тоді в наших колгоспах нараховувалося 11 тисяч голів врх та ще 10 тисяч його було в селянських індивідуальних господарствах. Район мав 21 тисячу свиней, 16 тисяч овець, 100 тисяч голів птиці. А Іванівська птахофабрика за добу виробляла 30 тисяч штук яєць.
     Продукти тваринництва Славутчини в той час відправлялися практично в усі республіки Союзу. Наш район продавав державі щороку 8 тисяч тонн м’яса, 30 тисяч тонн молока, 25 тисяч тонн зерна, 6 тисяч тонн овочів. Щодобово Славутський маслоробний комбінат переробляв по 130-140 тонн молока. Успіхи в рослинництві дозволяли певною мірою забезпечувати й кормову базу для тваринництва. Ну, а наявність органічних добрив – гною, неабияк сприяла підвищенню врожайності зернових культур.
     - Відтак, на обласні наради керівництво району, а разом із ними і я, їздили, так би мовити, із високо піднятою головою, - посміхається Володимир Васильович.
     Так, це була його перша велика перемога як керівника, фахівця своєї справи. Але не єдина.
     Наступне серйозне випробування для героя нашої оповіді припало на період розвалу СРСР. Тоді через негативні процеси, що розпочалися в народному господарстві, орієнтованому на планову економіку (котра через перехід на ринкові відносини припинила своє існування), зупиняли свою виробничу діяльність промислові підприємства, колгоспи, у т.ч. й нашого краю. Зокрема, Славутський маслоробний комбінат опинився в тупику через свою несплатоспроможність. Тому колгоспи району змушені були здавати молоко куди тільки могли: в Острог, Новоград-Волинський, Шепетівку.
     І з цієї критичної, що, здавалося б, наближалася до безнадійної, ситуації, Володимир Васильович знайшов вихід: домовився зі столичними інвесторами, котрі на свій страх і ризик, під чесне його ім’я погодилися проавансувати місцеві господарства, аби ті відновили постачання молока на маслоробний комбінат. Для цього В.В.Смалюшку довелося особисто переконувати кожного голову колгоспу, щоби ті на постійній основі забезпечували молочною сировиною комбінат. І керівники господарств пішли йому назустріч… Повірили!
     В результаті виграли всі – як молокоздавачі, так і молокопереробники. До речі, крім славутчан, в т ой час молоко на комбінат почали здавати навіть колгоспи Шепетівського та Ізяславського районів. Завдяки вчасно вжитим заходам комбінат відновив свою виробничу діяльність, переробляючи щодоби 80-90 тонн молока. А в колгоспів-молокоздава- чів з’явилися обігові кошти, котрі вони змогли використати для придбання паливо-мастильних матеріалів, насіння, добрив тощо.
     Тоді ж Володимир Васильович домігся, аби всі молоковози району було переведено на скраплений балонний газ, а в районі силікатного заводу відкрили газову заправку, яка діє й сьогодні, чим вирішили проблему енергоощадження. Отже, цей епізод із трудової діяльності В.В.Смалюшка можна вважати його другою перемогою над життєвими обставинами. І хтозна - якби не його, Смалюшкова, активна життєва позиція, то цілком можливо, що й Славутський маслоробний комбінат, який нині впевнено стоїть на ногах, спіткала б доля давно «лежачих» місцевих промислових підприємств - силікатного заводу, заводу ЗБВ та інших.
     Третьою вагомою перемогою нашого шанованого ювіляра стало створення кілька років тому на базі колишнього Берездівського молокоприймального пункту сучасного молокозаводу, здатного переробляти за добу 80-90 тонн молока. Завод був обладнаний сучасним технологічним устаткуванням, тут облаштували газову котельню, впорядкували територію, створили нормальні умови для його працівників. Це підприємство й нині ритмічно працює, переробляючи молочну сировину та виготовляючи з неї якісну продукцію. Завдяки тому, що від початку створення та протягом кількох наступних років його очолював В.В.Смалюшок, заклавши міцні підвалини подальшої успішної діяльності, завод стабільно функціонує й досьогодні.
     Таким чином Володимир Васильович власним прикладом довів, що тваринництво, й зокрема – молочна галузь, може бути рентабельною, прибутковою та перспективною справою.
     - У чому ж полягав секрет такої Вашої успішної професійної діяльності? – запитали ми наприкінці спілкування у Володимира Васильовича.
     - Все можна здійснити, якщо є справжнє бажання. Функціонування будь-якого підприємства у значній мірі залежить від лідера, керівника, якому люди довіряють і за яким йдуть. На прикладі нашого району це також добре видно: одні колгоспи розвалилися, і на їх місці нічого не залишилося, сільгоспугіддя здаються в оренду успішнішим агрооб’єднанням. Таким, якими керують справжні господарі, зокрема, в Манятині, Піддубцях, Улашанівці, Великому та Малому Правутинах. Пишаюся тим, що і серед них, і серед інших керівників як колишніх колгоспів, так і нині діючих сільгосппідприємств, є мої вихованці, в становленні яких, як керівників, я брав безпосередню участь, допомагаючи їм у нелегкій праці. Радію за їхні успіхи, і гордий тим, що не помилився в них, як особистостях, - сказав щиро Володимир Смалюшок.
     Ось такими помислами живе людина, виробничий стаж якої сягає майже півстоліття. Пригадаймо, що Володимир Васильович завжди був і залишається дуже активною особистістю, зокрема, чотири скликання поспіль обирався депутатом районної ради, а нині є членом президії районної ради ветеранів. Та й на заслужений відпочинок пішов тільки три роки тому, за станом здоров’я, після перенесеної складної операції. Тому, за рекомендаціями лікарів, придбав велотренажер, на якому щодня вправляється, - аби, як він каже, відновити форму. Коли дозволяло здоров’я, відводив душу з весни до осені на дачі, де разом із Тамарою Миколаївною займалися садівництвом, городництвом й, звичайно, квітникарством.
     Але головна радість для подружжя Смалюшків – це їхні діти та четверо внучок. Отже, своє 75-річчя Володимир Васильович Смалюшок – людина неспокійної вдачі, ветеран праці, досвідчений керівник і фахівець, чудовий сім’янин і проста, щира людина, цікавий співрозмовник - зустрів у колі рідних і друзів, сповнений любові до життя, своєї професії та людей. Редакція «Трудівника Полісся» також завітала на гостину, щоб побажати для ювіляра міцного здоров’я, великого особистого щастя, сімейного затишку та всього найкращого!
     Олександр ДЕЙКАЛЮК,
     фото автора.


  коментарі: 3

совок : тонн, тисяч тонн, м'яса... А де те м'ясо? Хто його бачив з простих людей? Одні ратиці на полицях.   (написано 15.12.2012 в 22:25 з адреси:  61-102-124-91.pool.ukrtel.net)
совку : І тут баба яга проти.Де ви такі беретеся?  (написано 17.12.2012 в 08:22 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 4 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Івана Предтечі

прогноз погоди
Після Івана Предтечі хто не робить, того в плечі

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік