Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 14.12.2012 ВІКТОР КАЛАШНІКОВ: ГІРКИЙ ПІСЛЯСМАК ПЕРЕМОГИ

День ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, власне для самих ліквідаторів, наче як дев’ятитравневе свято Перемоги для ветеранів війни – зі сльозами на очах. Багатьох із хоронителів людства від атомного лиха вже немає серед живих, а ті, хто вижив, переживають не найкращі часи.
      Але як би там не було, в цей день ми відзнчаємо професійне свято людей, професії яких не навчають у жодному вузі світу. Однак про роботу цих людей світ пам'ятатиме ще дуже довго.
      За 25 років, що минули з моменту аварії на ЧАЕС, оприлюднені якщо не всі факти, то дуже багато. Захищено сотні дисертацій, написано десятки художніх творів, видано мемуари, знято фільми. Український Чорнобиль став об'єктом світового значення. Але тоді, у перші дні і тижні після катастрофи на ЧАЕС, мало хто розумів небезпеку і наслідки неконтрольованої поведінки мирного атома. Адже в СРСР – все найпередовіше і найнадійніше. Так переконували тоді із телеекранів і з газет.
      Не варто забувати про режим надзвичайної секретності, який діяв тоді у багатьох сферах, а особливо там, де йшлося про атом. Проте, не дивлячись на секретність, вже зранку 26-го квітня 1986 року по країні поповзли чутки, що на ЧАЕС – пожежа, радіація. З кожним днем ?? чутки були все тривожнішими і страшнішими, як завжди буває при дефіциті інформації, адже офіційно оголосили лише про ліквідацію пожежі на атомній станції і що загинули всього 2 людини – співробітники станції.
      У народі почали говорити про те, що від радіації рятує алкоголь, що керівництво УРСР втекло із Києва разом з сім'ями, що будуть відселяти Київ, а із Москви виїхали всі іноземці, оскільки у них були дозиметри, які зашкалювали від радіації.
      Та що говорити про обивателів, якщо навіть люди, які безпосередньо брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, тоді не уявляли собі всього жаху наслідків як для себе особисто, так і для країни у цілому. Це зараз всі знають, що вони – герої, що врятували світ від «мирного» радянського атома, а тоді вони просто виконували свою роботу. Або навіть не свою, а ту, яку їм наказали виконувати. Адже серед ліквідаторів переважна більшість – це не фізики-ядерники, не інженери і пожежники, а військові, міліціонери, будівельники, механізатори, водії, тобто люди мирних професій, яких призвали через військкомати на ліквідацію аварії.
      Та що робить держава сьогодні для чорнобильців? Тяжко усвідомлювати, але усі уряди, ще з часів Радянського Союзу поводили себе у відношенні до чорнобильців з однаковою байдужістю. Тепер вже дійшло до того, що нам прямо заявляють: нащо ви нам потрібні? Не заважайте нам жити! Нас намагаються забути, залишити як то мовиться на узбіччі життя. Прийняли постанову, якою начебто підвищили пенсії чорнобильцям. Насправді ж прирекли на виживання. Але братерство чорнобильців не склало рук, не схилилося перед байдужістю та цинізмом владо-чиновницьких утисків. Постійні страйки та голодування – яскраве цьому підтвердження. Українська влада ніби забула, що саме завдяки цим людям проблему на ЧАЕС вдалося ліквідувати, вони, ризикуючи власним життям і здоров’ям ішли в небезпечну зону, аби локалізувати катастрофу. А що маємо зараз? На вулиці українських міст виходять вчорашні герої, які не можуть дочекатися від уряду обіцяної пенсії та належної соціальної допомоги. Хіба можна закрити очі на прохання тих, які заслуговують лише шанобливого ставлення та повного розуміння з боку державних можновладців?!…І зовсім не даремно мало не щодня вулицями міст лунає вже звичне «Ганьба такій владі»…а влада чує та мовчить…
      Що ж, будемо сподіватися, що держава схаменеться і риторика «ми вас туди не посилали» не звучатиме на адресу людей, які зупинили поширення радіації по території всієї Європи.
      А суспільство, прості українські люди звичайно пам'ятають і шанують співвітчизників, які поклали молоді роки, здоров'я, життя заради того, щоб сьогодні Україна не стала Зоною відчуження.
     
     Голова Хмельницької обласної організації ВГОІЧК «Чорнобиль-Єдність» Віктор КАЛАШНІКОВ.
     
     


Розміщено:
Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута  
+380972586091   slavuta2000@ukr.net


  коментарі: 12

Ультрас : Переважна більшість чорнобильців підтримала Бандюковича. То чого тепер плакати?  (написано 14.12.2012 в 12:47 з адреси:  46.247.195.76)
калашников : Навіщо ти дурнею маешся,наша організація підтримала кого на виборах,Не соромно тобі в такий день це писати.Дійсно-УЛЬТРАС.Слів з тобою дискутивати не мае.  (написано 14.12.2012 в 12:57 з адреси:  94-153-30-107-slvt.broadband.kyivstar.net)
В.С. : Вічна шана ліквідаторам.  (написано 14.12.2012 в 15:33 з адреси:  ip71-72.netish.com.ua)
вік : Дякую всім кому не байдужа память про героічний подвиг ліквідаторів.  (написано 14.12.2012 в 15:38 з адреси:  94-153-30-107-slvt.broadband.kyivstar.net)
депутат : приєднуюсь. Слава героям!  (написано 14.12.2012 в 17:03 з адреси:  124-191-132-95.pool.ukrtel.net)
славутчанин : Всім ліквідаторам шана і повага!  (написано 14.12.2012 в 17:20 з адреси:  176-8-15-220-slvt.broadband.kyivstar.net)
Євген : Теж приєднуюсь. Здоровя всім ветеранам.  (написано 14.12.2012 в 18:17 з адреси:  46.247.199.86)
патріот : З святом вас, ліквідатори! Дякуємо за подвиг!  (написано 14.12.2012 в 21:12 з адреси:  52-57-200-46.pool.ukrtel.net)
Данко : Вы что,забыли,как туда направляли через военкоматы??? Получил повестку и вперед,лопату можеш держать,а дальше и не надо знать,умники...Я считаю такую ситуацию надо было предвидеть и придумать такие машины в достаточном количестве не рискуя людьми.Придумали атом,придумайте противоядие,а не тысячами людьми рисковать,что ума нехватило????Строят заводы,а не думают,как сохранить окружающее.Мы что бедные были при Союзе?Умных тоже хватало и на то время всеми достатками СССР элементарного не сконструировали.Атмосфера запазкуджена.ПОЧЕМУ???? Да потому,что ктото спускал тормоза,не подстраховуясь возможными подследствиями. А когда с машины выхлопные газы обнаруживают,то быстро находят виновника и такие порядочные хранители атмосферы и закона...Стоит критики и возмущения.Что и делается и сейчас в любой сфере жизни.Кому война,а кому мать родная....  (написано 15.12.2012 в 13:49 з адреси:  37.229.113.231)
Данко : Жалко людей,что использували лопаты,а в полном обьеме роботизацию,их не вернуть и это была настоящая война о геройстве никто и не думал,это всегда так бывает.В душах людей такие всегда становятся героями.А те кто награждает их,нечего лучшего не придумали лопаты,чтоб избежать таких недоработок.Своими лозунгами зомбировались и манием величия.Для чего придумывать,если нельзя устранить такую ситуацию,умным виднее какую.Не нам учить...В гажданской обороне писалось о мощи атома,невидимой силой,без запаха и вкуса.А при взрыве оказалось,никто не знал что это?Двойственность и изм...Ученые не знали,что изобретали?А может и не совсем наши изобретали,как показывает история.Есть ученые,а есть самородки в этом и разница гарантии от и до.Я не считаю это святом,а жертва не решенных властями гарантий,а просчет!  (написано 15.12.2012 в 14:23 з адреси:  37.229.113.231)
чернобылец : главное не забыть тех кто ценой жизни и здоровья ликвидировал одну из самых страшных техногенных катастроф.  (написано 20.12.2016 в 14:30 з адреси:  5-248-206-47.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 7 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік