Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 06.12.2012 ПЕРШИЙ СОЛІДНИЙ ЮВІЛЕЙ «ФАРФОРОВИКА»

Сьогодні, 6 грудня п.р., Незалежній профспілковій організації «Фарфоровик» комбінату «Будфарфор» минає 10 років Чим живе ця громадська організація найбільшого промислового підприємства міста? Читайте про це в інтерв’ю нашого кореспондента з головою профкому Іриною Пашковською (на фото - стоїть в центрі)
     - Шановна Ірино Борисівно! Десять років діяльності первинної профспілкової організації у наш вельми складний час – це чимало. Вочевидь, Вам є про що розповісти читачам «Трудівника».
     - Я хотіла би розпочати нашу розмову з історії створення нашої організації. Отже, Незалежну первинну проф- спілкову організацію «Фарфоровик» бу- ло створено 6 грудня 2002 року на установчих зборах, в яких взяли участь лише 14 працівників, які одноголосно обрали її головою Миколу Івановича Виросткова - людину авторитетну, енергійну та досвідчену, у минулому – директора комбінату. Микола Іванович доклав надзвичайно багато зусиль й енергії для становлення нашої організації. Вона, звісно, має свій статут, зареєстрована в управлінні юстиції, тобто є легітимним і повноважним учасником соціального діалогу на теренах України.
     - Як зростала її чисельність?
     - У перші роки своєї діяльності наша організація удосконалювала форми та методи громадської роботи й справді зростала чисельно. Зокрема, у 2008 році на профспілковому обліку в ній уже перебувало 1350 працівників. Проте, через значні скорочення і внаслідок кризових явищ, на початок минулого року цей показник зменшився до 950. Нині наша профорганізація складається з 1010 членів, а її структура – з 9 цехових профорганізацій, роботу яких координує профком у складі 9 чоловік.
     - Як відомо, головне завдання профспілок – соціальний захист працівників. Що у цьому відношенні робиться «Фарфоровиком»?
     - Дійсно, наш профспілковий комітет всі свої основні зусилля спрямовує на соціальний захист працівників комбінату. Спільно з профкомом галузевої первинної профорганізації комбінату та його адміністрацією ми працюємо над вирішен- ням спірних питань, які виникають між роботодавцем, якого представляє керівництво комбінату, та найманими працівниками, інтереси котрих представляють і захищають обидві профспілки. Так було і під час розв’язання трудового спору між адміністрацією та трудовим колективом, який стався у 2008 році, так є й нині. Приміром, торік за ініціативи обох профорганізацій комбінату на ньому було створено представницьку робочу групу з вирішення питань підвищення заробітної плати робітникам, передусім – ливарникам санітарно-будівельних виробів, тобто, нашій основній категорії працівників. Як результат, було підвищено розцінки на ряд робіт, які вони виконують. Крім того, на спільному засіданні вищезгадуваної робочої групи також розглядалися питання підвищення оплати праці глазурувальникам та контролерам-приймальникам, внаслідок чого з 1 червня п.р. було підвищено розцінку такого виду робіт як бракування напівфабрикатів санбудвиробів. Звісно, через зовсім незначний рівень цих підвищень, цього недостатньо. Тому нашим профспілкам є над чим системно та постійно працювати і нині, і на перспективу.
     - Цьогоріч, хоча із запізненням, на комбінаті було прийнято новий колективний договір. Знаємо, що процес його підготовки був доволі непростим. Розкажіть докладніше про це.
     - Процес цей і справді був непростим, я б сказала, навіть – болючим, а переговори – нелегкими та довготривалими. Зрештою, дійшли компромісу – нами спільно було вирішено пролонгувати дію раніше прийнятого колдоговору, з урахуванням пропозицій комісії, що займалася підготовкою проекту нового колдоговору. І лише у травні п.р. адміністрацією та профспілками комбінату було підписано новий колективний договір на 2012-2014 роки, котрий у порівнянні з попереднім колдоговором став змістовнішим, поповнився новими положеннями, спрямованими на вдосконалення трудових відносин.
     - Знаємо про те, що найскладніше було досягти згоди у виплаті винагород за працю.
     - Так, одним із немаловажливих було питання виплати колективу винагороди за підсумками роботи у 2011 році. Профспілковий актив комбінату спромігся переконати керівництво підприємства в тому, що рівень цієї винагороди має бути не нижчим, ніж за роботу в 2010 році, адже трудовий колектив працював сумлінно та ефективно, досягнувши значних успіхів у поліпшенні якості продукції. Таким чином до колективного договору було внесено Положення про виплату винагороди працівникам комбінату за підсумками його виробничої діяльності у 2011 році в обсязі двох мільйонів гривень. І адміністрація комбінату, хоча й із затримкою, виплатила колективу цю винагороду.
     - Яким чином профком «Фарфоровика» забезпечує соціальний захист членів своєї профорганізації?
     - Наш профком намагається підтримувати людей у важких життєвих ситуаціях – надає нецільову благодійну допомогу. Зокрема, з початку поточного року її отримали 143 працівники на загальну суму 34 тисячі гривень, 25 пенсіонерів комбінату (членів нашої проф- організації) - на суму 3600грн. Також при виході на пенсію членам «Фарфоровика» виплачується матеріальна допомога в залежності від заробленого на комбінаті стажу. Цьогоріч її отримали 9 працівників на загальну суму 11 тисяч гривень.
     - Але ж, як мовиться, «не хлібом єдиним живе людина»… Що очолюваною Вами профспілкою робиться в плані оздоровлення її спілчан, членів їх сімей, а також їхнього культурного та духовного розвитку?
     - Для нас це один з пріоритетних напрямків. Так, цьогоріч влітку нашою профорганізацією було виділено 202 пільгові путівки на бази відпочинку, що розташовані біля Чорного та Азовського морів; оздоровлено 43 дитини членів «Фарфоровика» у таборі відпочинку м.Скадовська. На все це нашою профспілкою було виділено 248 тисяч гривень. Також були виділені кошти й на санаторно-курортне лікування працівників.
     Крім того, нашим профкомом систематично організовуються поїздки до Почаївської Лаври, в Карпати. Влітку ми відвідали Вінницю, де побували на чудовому шоу «танцюючих фонтанів», а восени – в історичних містах Хотин і Кам’янець-Подільський. Крім цього, наш профспілковий комітет постійно підтримує та фінансово забезпечує спортсменів і фізкультурників комбінату. Приміром, у лютому п.р. нашою профспілкою були виділені кошти для спортивної команди комбінату для участі у змаганнях з міні-футболу, в рамках міського спортивного свята з нагоди Дня фізичної культури та спорту. І нам дуже приємно, що наші спортсмени стали переможцями цих змагань.
     - Які проблеми постають перед «Фарфоровиком» у його поточній діяльності?
     - Хоч багато хто вважає, що профорганізація «Фарфоровик» була створена за ініціативою адміністрації, проте не можна сказати, що наші взаємостосунки є погоджувальними. Адже наша профспілка перебуває на конструктивній позиції, не обминає гострих проблем, а тому відносини між профспілковим активом «Фарфоровика» та адміністрацією комбінату ніколи не бувають безконфліктними. І це цілком зрозуміло, позаяк профспілки представляють інтереси працівників, а не роботодавців. Приміром, нашим профкомом цьогоріч на адресу адміністрації комбінату було направлено 20 листів і звернень щодо врегулювання всіляких проблемних питань: і щодо несвоєчасної виплати винагороди за підсумками роботи у минулому році, і відносно несвоєчасного забезпечення працівників спецодягом, і стосовно підвищення заробітної плати окремим категоріям працівників та ін.
     Нас також вельми турбує й те, що через низький рівень заробітної плати з підприємства звільняються молоді кваліфіковані та перспективні кадри. Тому вважаю, що керівництво комбінату має вишукати ресурси для підвищення заробітної плати всім нашим працівникам, що, безумовно, зменшить плинність кадрів, підвищить їх відповідальність за доручену ділянку роботи, поліпшить виробничі показники.
     - У чому Ви, як лідер незалежної профорганізації, вбачаєте основні напрямки свої роботи?
     - Вважаю, що нині основні свої зусилля первинні профорганізації, у т.ч. й свої фінанси, повинні безпосередньо спрямовувати на вирішення проблем саме на місцях, у трудових колективах. Перш за все, на захист соціально-економічних інтересів членів профспілки. Те, що на нашому комбінаті діє дві профспілки, вважаю позитивним фактором, адже це забезпечує змагальність у профспілковій роботі, здорову боротьбу за їх рейтинги.
     Насамкінець розмови, користуючись нагодою, хочу привітати всіх членів нашого «Фарфоровика» із його 10-річним ювілеєм, побажати їм міцного здоров’я, великого особистого щастя, виробничих успіхів у нашій нелегкій праці та громадському житті, сімейного затишку і добробуту, здійснення всіх заповітних мрій.
     Інтерв’ю вів Олександр
     ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
     
     На фото (зліва направо сидять): Г.М.Крачковська, майстер, голова цехової профорганізації (далі – ЦПО); Р.В.Козак, майстер, голова ЦПО; Л.В.Веремій, лаборант, член профкому; А.В.Грицаюк, ливарниця, член профкому; Л.С.Олійник, обліковець, голова ЦПО; В.Г.Мельничук, бригадир, голова ЦПО; Р.В.Лукашук, майстер, голова ЦПО та В.В.Пархомчук, модельник, член профкому.


  коментарі: 1

читач-2 : Давайте чесно, поклавши руку на серце - просрали фарфурню. Продали і перепродали. Тепер тремтите в очікуванні скорочення, а щоб втриматись - готові підставити будь-кого. Світло в кінці тунельної печі видно, чи суцільна темрява?  (написано 07.12.2012 в 08:47 з адреси:  5-100-132-95.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік