Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Buy An Essay Online  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>teacher cover le  ...
Homework Good Or Bad  :  professional cover letter <a href="http://coverletters.store">cover letter help</a> cover letter help <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 06.12.2012 ГІРКА ОТРУТА СЬОГОДЕННЯ

Дехто вважає, що вживання ненормативної лексики — ознака належності до особливої культури. Дехто вміння матюкатися розцінює як повне безкультур'я. Хтось каже: істина десь посередині. А що насправді? Редакція вирішила запросити читачів до обміну думками на цю тему. Адже слова матірщини, як гірка отрута сьогодення, звучать нині з вуст людей різного віку на всіх перехрестях, у транспорті, на роботі і навіть на святкових зібраннях… І ця негативна енергія накопичується навколо нас, нічого доброго не передвіщуючи. То чому ж ми лаємося? Для початку розмови пропонуємо думку психолога.
     Чому ми лаємося?
     Й справді нині часто доводиться чути на вулицях, у транспорті, в молодіжних тусовках, на ринку, в магазинах нецензурну лайку. Стала дослухатися й додивлятися суто з професійної точки зору: чи така вона вже доречна й безневинна? Перший етап дослідження присвятила спонукальним мотивам. Відповіді були типові: стресові моменти, потреба «показати душевний стан в актуальній ситуації», «засіб самоствердження» або самозахисту». Не забували посилатися й на «шарм» відомих сучасних митців, котрі вміють «смачно», невеликими порційками вставляти певні «солоні» фрази у розповіді, зберігаючи пристойний імідж.
     Виходить, лайка з матюками — щось звичне, типове, такий собі новітній засіб прояву експресивного стану? І я засумувала. Адже, як і близькі мені люди, ніколи не послуговувалася нецензурною лексикою. Хоча так само не раз переживала гнів і лють (таке вже сучасне життя), навчилась розпізнавати їхні симптоми заздалегідь і пришпорювати їх за допомогою позитивного мислення. До речі, стійкість до стресів — цінна риса характеру. Особливо сьогодні. Високий рівень адаптивності, соціальна чутливість, оптимізм, гнучкість, високий рівень самоконтролю... Психологи назвали поєднання цих чеснот емоційним інтелектом і довели, що співробітники, які в собі його напрацювали, дають компанії прибуток на 78% вищий, ніж ті, хто його не має.
     З висновків успішних бізнесменів: «Ненормативна лексика здатна комусь погіршити настрій, а це може обійтися надто дорого — зірвані контракти, не укладені угоди, відмова у співпраці...»
     Будь-яка шкідлива звичка (лайка не з таких?) часом постає як результат компенсації нереалізованих дій чи емоцій.
     Матіркування використовується і як засіб протесту. Може, тому в соціумі й існує ситуація подвійного стандарту нецензурної лайки, що, з одного боку, подібне «мовлення» не допускається в навчально-виховних закладах, ЗМІ, на підприємствах і в установах. А з іншого — бояться вільного обміну думками, «аби не виникало додаткових непорозумінь». Проте заборона порушується навіть керівниками різних рангів. Можливо, це своєрідні плоди демократизації суспільства? У такому разі як забезпечити права людей, які за своїми культурними, духовними, релігійними переконаннями негативно ставляться до ненормативної лексики?
     Якщо за свої права з чиновниками чи суперрозкутими зірками естради ще якось можна поборотися, то відстояти їх у родині, особливо, коли ти - наймолодший її член, — досить складно чи взагалі неможливо. Батько легко може обізвати лайливим словом дитину чи дружину, сусіда або його пса. А коли дитина відтворить подібну батьківську поведінку, — отримає покарання. І навряд чи задовольнить дитину пояснення: «Мені — можна. Тобі — ні!», — воно геть не переконливе.
     Змалечку у людини формується асоціативний ряд зв'язків: матюки (взагалі ненормативна лексика) — зброя сильного, того, хто має владу, хто може контролювати і карати. Дитина не може об'єктивно проаналізувати ситуацію. Рідна людина, хоча й авторитарна, для малюка є еталоном, моделлю наслі- дування й відтворення подібної поведінки. Стирається межа між поняттями «добре-погано», адже ди- тина не може віднести до розряду «поганих» своїх сильних та розумних рідних людей. Чи здогадатися, що це в них - «результат компенсації нереалізованих дій або емоцій". Таким чином, на рівні підсвідомості зростає лояльність до «забороненого плоду».
     (Далі буде).
     Лариса ШКЛОВЦОВА, психолог.


  коментарі: 2

Олександр : Нехай жадне слово гниле не виходить із уст ваших, але тільки таке, що добре на потрібне збудування, щоб воно подало благодать тим, хто чує.
     (Еф.4:29) 
(написано 11.12.2012 в 19:01 з адреси:  SOL-FTTB.26.65.27.94.sovam.net.ua)
ДАНКО : Это не матюки,накопленная энергия не справедливости и беспредела против своего народа.Такое проклятие будут зарабатывать те,кто ожирел и не професионально ведет в пропасть Украину.навя зывая гнев....Остановится пора...  (написано 18.12.2012 в 16:52 з адреси:  37.229.113.231)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік