Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Writers Essay  :  scholarship essays <a href="http://essays.store">writing an essay for college</a> persuasive essays <a href=http://essays.store>essa  ...
Assignment Define  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">executive cover letter</a> application cover letter <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 06.12.2012 ТАКИХ ТРОЄ НА ОБЛАСТЬ

Протягом восьми(!) скликань Анатолій Клімчук очолює у Клепачах сільський виконавчий комітет. Без малого 29 років життя віддано непростій і відповідальній посаді сільського голови. Що стоїть за цими цифрами? Чим наповнені вони?
     У Клепачах він народився, тут і згодився. Хоча в юності не підозрював, який чин йому намітила доля. Спершу бачив себе юристом – замахнувся навіть на Київ, університет ім.Т.Шевченка, та не вистачило при вступі балів і членства в партії (зате донька Оксана, пам’ятаючи батькову мрію, згодом вивчиться у цьому найпрестижнішому виші). Вирішив йти в педагогіку: подолав і педучилище, і Кам’янець-Подільський педінститут. Відслужив у Заполяр’ї армію, попрацював у Шепетівці на заводі фрезерувальником і… Повернувся Анатолій Клімчук молодим істориком у рідну школу.
     Та не судилося йому торувати освітянську стежину: тодішній голова клепачівського колгоспу Василь Степанович Пігольчук порекомендував Анатолія Вікторовича на посаду голови сільської ради, на сесії якої 4 квітня 1984 року він і був ним обраний. Аби обіймати її до сьогоднішнього дня… Чим спершу довелося займатися? В ті часи обов’язки виглядали належало підтримувати громадський порядок (розбирати дрібні крадіжки і побутові сварки та конфлікти), а головною була заготівля залишків сільськогосподарської продукції із особистих господарств селян. В поміч ставав тодішній еквівалент, коли літр молока, кілограм картоплі і буханка хліба – все вартувало однаково: 20 копійок. Із нинішніми реаліями навіть не можна порівняти.
     Зрозуміло, що у всі часи очільник сільради чи то сільський голова повинен був тісно співпрацювати з керівництвом місцевого господарства. Впродовж 13-ти років для А.Клімчука це була клепачівська, як її називали, головиха Ольга Романівна Музичук, одна з небагатьох голів колгоспу–жінок. З нею проклали вулицями села 6 кілометрів дороги з твердим покриттям. Це стало справжньою подією, бо одвіку Клепачі потопали у багнюці. Ініціативу тоді проявив і молодий, але хваткий Іван Конончук, який на той час був заступником у Романівни. А згодом й перейняв у неї віжки правління…
     Постали в пам’яті 90-ті роки – село розбудовувалось. Своїми силами звели прекрасний Будинок культури: він і нині прикрашає центр Клепачів, а завдяки ініціативному директорові Василеві Корешняку ніколи не пасе задніх у районі. На черзі було будівництво пошти і ФАПу. Змонтували електроопалення в школі (першими на Славутчині!), згодом обігріли і БК, і фельдшерський пункт. Вже була готова документація, аби охопити електроопаленням усі Клепачі, та райдужним планам не судилося здійснитись. Як наслідок сумнозвісних процесів в середині 90-х, різко підскочила ціна на електроенергію, тож із об’єктів, що опалювалися, й дотепер залишилася лише школа.
     - Два роки, як провели у Клепачі природний газ, – розповідає Анатолій Вікторович. – На сьогодні більше 90 мешканців села мають у своїх домівках блакитне паливо, а 30 родин ще чекають на нього. Технічно і матеріально цій важливій справі посприяв Іван Степанович Конончук, нинішній голова господарства, адже підвідний провід із Плоски до Клепачів проклав за свої кошти. Нині для нас об’єкт №1 – це місцевий храм, зведення якого вже завершується. А ще маємо відбудувати знаменитий вітряк, який є пам’яткою архітектури малих форм 19 століття – наш місцевий умілець, депутат сільської ради Ростислав Гарбарук надав допомогу у виготовленні крил: вони вже готові й невдовзі оживлять вітряк.
     Про повсякденне життя своїх односельчан Анатолій Клімчук міг говорити і говорити. Питання в тому, як покращити його? Необхідно терміново зайнятись реконструкцією вуличного освітлення. А ще підсилити активність депутатів сільради – серед них за приклад можуть слугувати Павло Музичук, Анатолій Слюсарчук, Софія Сухозанет, Валентин Матвійчук. Незмінно активний у громадському житті села й директор місцевого навчально-виховного комплексу Леонід Рубін. А стала його 9-річка НВК завдяки тому, що спромоглися реконструювати приміщення і поновити роботу дитсадка – більше 20 діточок його відвідує, а в школі навчається 50 учнів.
     В Клепачах при виконавчому комітеті сільради за госпрозрахунковою системою діє лісокомунальне підприємство, яке очолює Володимир Левонтюк: завдяки йому селяни забезпечені дровами і будівельними матеріалами. Одинокими і немічними жителями села опікується соціальний працівник Тамара Ходаківська. Запам’яталися такі слова нашого співрозмовника: «Порівняно з іншими територіальними громадами району переваги клепачівської в тому, що ефективно, під орудою І.С.Конончука, діє селянсько-фермерське господарство, керівник якого не лише забезпечує односельчан (і не тільки) робочими місяцями, а й при потребі надає їм необхідну допомогу технікою і фінансами».
     А що ж наш герой? Він щасливий у 30-літньому шлюбі з дружиною Надією Сергіївною. Донька і син осіли в Києві: працюють там і навчаються. Анатолій Вікторович вже щасливий дідусь – має внучку. А ще має тверде внутрішнє переконання та відповідальність за кожного мешканця рідного села, який довіряє йому свої болі і турботи. Бути сільським головою майже третину століття – то, скажу я вам, надзвичайна історія…
     Валентина ЗАВАДСЬКА.
     Фото В.Мальчук.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік