Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 06.12.2012 І ЦЕ БУЛО В МИРНИЙ ЧАС... АБО КАРИБСЬКІЙ КРИЗІ МИНУЛО 50 РОКІВ

Початок 60-х років для Куби, яка стала на шлях соціалістичного розвитку, позначився Карибською кризою. США не погодилися з втратою впливу на сусіда і поставили мету повернути владу на острові із застосуванням економічної та військово-морської блокади.
     Отож, радянський Союз під керівництвом М.С.Хрущова направив на Кубу військово-технічну допомогу. А США тим часом підготували в 1961 році план повалення режиму Фіделя Кастро під назвою «Мангуста».
     Для захисту Куби політичне керівництво СРСР прийняло рішення направити на Кубу групу радянських військ. В стислі строки була відпрацьована унікальна військово-стратегічна операція «Анадир» - з величезною ступінню таємності та маскування. Весь 43-тисячний контингент був у цивільному одязі. В результаті певний час уряд США навіть не знав, що на Кубі розташовані РСД-12 з ядерними головними частинами.
     14 жовтня 1962 року літак-розвідник США У-2 сфотографував наші ракети, і уряд цієї держави прийняв рішення розпочати військово-морську блокаду. Таким чином, 22 жовтня 1962р. бойові кораблі оточили острів. Куба в цей час провела мобілізацію 270 тисяч чоловік. Війська усіх трьох угруповань були приведені до підвищеної бойової готовності.
     Світ опинився на межі ядерної війни. Урядова телефонна лінія «Москва-Вашингтон», якою користувались М.С.Хрущов та Д.Кеннеді, була кожну добу, як кажуть, «червона» від перенапруги. В цей період доля спільноти світу знаходилась в їх руках, і вони проявили громадянський подвиг, аби не сталося непоправного. Завдяки розумним і відповідальним рішенням та діям перед своїми народами лідерів держав, операція «Мангуста» в активну фазу нападу на Кубу не перейшла, а відповідно 24 ракети з ядерними установками не зірвались з пускових об’єктів ракетної дивізії. 21 листопада 1962р. США зняли військово-морську блокаду Куби, а СРСР почав вивід ядерних сил з острова. Разом із тим, США вивели 105 ракет із Турції та Італії...
     Брали участь в Карибській кризі, операції «Анадир», підготовці військових фахівців, забезпеченні зв’язку, тилового, медичного забезпечення військ і наші славутчани. Троє з них, В.Литвиненко, О.Чаюн, І.Міщук (с.Мирутин) – учасники бойових дій операції «Анадир», С.Кульбаченко, Д.Дадонов, С.Скред, В.Посло- вський – учасники збройного захисту Куби, які готували військових спеціалістів, передавали досвід ведення бойових дій кубинським військовим. Учасники подій на Кубі поділились спогадами, чим запам’ятались їм ті нелегкі дні служби.
     В. Литвиненко ніс службу на Кубі у складі стартової батареї, комплексу Р-12 ракетного полку, який прибув сюди із Житомирщини. Тепер згадує, що перехід через Атлантичний океан бійці переносили по-різному, адже майже всі солдати раніше не знали морської хвороби. Техніка і витримала іспит експлуатації в умовах тропічного клімату, за винятком підтримання технічних параметрів вологості повітря, зберігання од- ного із компонентів ракетного палива.
     Весь час військовим доводилося перебувати на бойовій позиції, в окопах. Адже у особового складу був високий рівень відповідальності, дисциплінованості та патріотизму.
     О. Чаюн служив начальником продовольчого складу окремого батальйону зв’язку, який на Кубу доставив корабель «Адмірал Нахімов». Тривалий час особовий склад забезпечувався сухими пайками українського виробництва. Солдати з розумінням долали труднощі тропічного літа, виявляли високий патріотизм. Всі вони мали за плечами 2-3 року служби, отож були досвідченими спеціалістами.
     І.Міщук (с.Мирутин) служив у авіачастині бомбардувальників ІЛ-28. Пригадує, що перехід через океан був тяжким, адже особовий склад знаходився в твіндеках (трюмах) із три ярусними нарами, де температура доходила до 50 градусів за Цельсієм. Люди виходили на повітря тільки вночі. Коли підходили до Куби, літаки США та їх кораблі не давали спокою. Наші ж, радянські, літаки перевозились у контейнерах, а потім їх монтували в польових умовах на аеродромі. Часто траплялися намагання ворогів проникнути на базу, але пильність кубинських і наших охоронців була на висоті.
     Артилеристи Д. Дадонов і С. Скред служили на Кубі в 1989-91 роках. Дружина останнього, Тамара Іванівна, працювала лікарем у медичній частині артдивізіону. Захист від іноземного вторгнення, передача озброєння і техніки, навчання командного складу володінню нею та проведення тактичних навчань, артилерійських стрільб – такими були основні завдання наших воїнів під час перебування на Кубі. Добрі спогади залишили в їх серцях ставлення до них кубинських людей, їх доброзичливість і повага до радянського контингенту військ.
     В. Пословський проходив службу на посаді начальника медичної частини мотострілецького батальйону навчального цент- ру разом із дружиною Валентиною Петрівною. Він запам’ятав ряд особливостей тієї служби. Насамперед, це постійна, в повному обсязі, бойова підготовка в батальйоні, проведення тактичних навчань та стрільб. Більше 90 відсотків часу довелось проводити на полігоні. Він, як лікар, знаходився один тиждень щомісяця там також. Василь Никонович зауважив, щ, незважаючи на низький рівень грамотності та життя народу, Куба входила до десятки кращих країн світу з медичного обслуговування населення. Високий рівень лікування наших дітей на Кубі став тому підтвердженням.
     Минають роки… Кубинський народ пам’ятає ту доброту, яку наш народ проявив у роки Карибської кризи і захисту Республіки. В знак вдячності у Гавані спорудили навіть меморіальний комплекс. Тисячі українських дітей пройшли лікування і оздоровлення на острові. Мир і добро перемогли!
     Михайло СОРОКІН, м.Славута.  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 9 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік