Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 06.12.2012 ЛАЗНЯ – НЕДОСЯЖНА РОЗКІШ?!

Коли у котромусь зі столи-чних мікрорайонів з якихось причин бодай хоч на годину відключають гарячу воду в житловому секторі, про це, наче про надзвичайну ситуацію, з повідомлень загальноукраїнських телеканалів негайно дізнається вся Ук- раїна. А що вже казати нам, мешканцям таких малих міст як Славута, які вже третє десятиріччя позбавлені цього блага? Щоправда, дехто встиг встановити собі в квартирах газові колонки або електробойлери. Решта ж, аби помитися, гріють для цього воду в каструлях. Ще гірші справи у власників індивідуальних будинків – у багатьох із них немає не те що ванної кімнати, а навіть і літнього душу на подвір’ї. Отже, миються у ночвах або баліях…
     Тому чимало славутчан змушені користуватись послугами міської лазні. Саме – змушені. Ад-же всі ми знаємо про проблеми із якістю послуг, які вона пропонує своїм клієнтам - як у минулому, так і сьогоденні, про що неодноразово писав наш «Трудівник».
     Звісно, найпопулярнішою та найдоступнішою послугою є користування загальним залом для миття, де людина може не тільки помитися, а ще й добре попаритись у парильному відділенні за порівняно невисоку платню – 12грн. Крім цієї послуги, лазня пропонує душові кабіни, ванни, сауну, щоправда, вже за більшу плату. Зокрема, душова кабіна на одну особу нині коштує 18грн, на дві – 20, ванна – 16, сауна для однієї особи протягом двох годин – 50грн.
     Вочевидь, вартість цих послуг загалом задовольняє відвідувачів лазні. Проте, як виявилося, не задовольняє керівництво міського управління водопровідно-каналізаційного господарства (да- лі – УВКГ), на балансі котрого перебуває лазня. Нещодавно саме воно звернулося до виконкому міської ради із клопотанням про підвищення тарифів на вищезазначені послуги. Причиною такої постановки питання з боку УВКГ слугує зростання цін на енергоносії (природний газ і електроенергію) та збільшення розміру мі- німальної заробітної плати, що тягне за собою збитковість надання банних послуг. Прийнявши до відома вищезгадуване клопотання, міськвиконком вирішив провести громадські слухання стосовно цього питання, котрі й відбулися днями в сесійній залі Будинку рад.
     Розпочинаючи публічне обговорення проекту регуляторного акта про встановлення тарифів на послуги міської лазні, перший заступник міського голови Сергій Микульський у своєму вступному слові нагадав присутнім про опублікований проект рішення виконкому міської ради щодо встановлення нових тарифів на послуги міської лазні в місцевих ЗМІ. Далі Сергій Володимирович надав слово для докладнішого інформування з обговорюваного питання провідному економісту міського УВКГ Ользі Гаврилюк.
     Ольга Василівна повідомила наступне: за весь період перебування лазні на балансі УВКГ жодного року доходів від її діяль- ності не надходило - самі лише збитки. Зокрема, у 2006 році ці збитки становили 31,475тис. грн, у 2007 – 43,581, у 2008 – 62,856, у 2009 – 98,914тис.грн, у 2010 – 135,50тис.грн, торік – 158,660 тис.грн та за 9 місяців п.р. – 121,186тис.грн. Отже, за словами О.В.Гаврилюк, загальна сума зби-тків за вищезазначений період фінансово-господарської діяльності лазні склала 651,722 тисячі гривень.
     Ольга Гаврилюк назвала два шляхи вирішення проблеми: покриття збитків за рахунок місцевого бюджету, або як аль- тернатива – підвищення тарифів на послуги лазні. Та, зі слів економіста, коштів на покриття збитків у місцевому бюджеті не передбачено. Тому залишається останнє – підняття тарифів, що також обумовлено стрімким і значним зростанням цін на газ та електро- енергію, збільшенням мінімального рівня заробітної плати. Звіс- но, як зауважила провідний фахівець УВКГ, кожне підвищення тарифів на послуги лазні автома- тично тягне за собою зменше- ння її відвідуваності й як наслідок – фінансових надходжень. Але, мовляв, керівництво УВКГ змушене йти на такий непопулярний крок через відсутність інших варіантів.
     Далі розпочалося обговорення цього питання, якщо це можна було назвати “обговоренням”. Адже охочих взяти участь у ньому серед вельми малочисельної аудиторії виявилося лише двоє присутніх - ветеран праці, пенсіонерка Т.М.Челишева та автор цієї публікації. Тамара Михайлівна, зокрема, висловила пропозицію щодо дотування діяльності лазні за рахунок коштів, які виділяє Хмельницька АЕС в обсязі 2млн грн на соціальний захист мешканців її 30-кілометрової зони спостереження.
     - І без пропонованого підвищення тарифів на даний час кількість відвідувачів лазні набагато скоротилася – через дорожнечу розцінок на її послуги. А що ж буде, якщо вони ще більше подорожчають? Хто ж у такому випадку буде її відвідувати?! – по- ставила риторичне запитання Т.М.Челишева.
     Свою точку зору висловив і автор цієї публікації, поцікавившись у О.В.Гаврилюк сумою надходжень на рахунок УВКГ з боку приватних структур, які орендують чимало приміщень міської лазні, про що свідчать рекламні щити: тут тобі і салон-перукарня, і майстерня із виготовлення ключів до дверей та встановлення всілякої фурнітури на верхній одяг, і стоматологічний кабінет, і пральня з хімчисткою, і ремонт взуття, і продаж окулярів. Невже прибутки, які отримує від них УВКГ у вигляді орендної плати (певно ж, регулярно), не перекривають збитковість лазні?!
     - Ні, адже половину доходів від оренди приміщень лазні УВКГ сплачує до місцевого бюджету - згідно з відповідним рішенням виконкому міської ради. Я працюю в цій сфері давно і можу сказати, що лазня завжди була збиткова. Але збитки покривалися за рахунок місцевого бюджету. А зараз таких коштів у міста немає, - відповіла О.В.Гаврилюк.
     - Чи не доведеться, значно підвищивши ціни на послуги лазні, невдовзі чекати її банкрутства, а отже – закриття? При цьому, без сумніву, постраждають перш за все її потенційні відвідувачі, чи не так? – таким було логічне запитання з боку кореспондента «Трудівника Поліс- ся» після коментарів про збитковість.
     - Це так, але річ у тому, що керівництво УВКГ не має відповідних повноважень, аби самостійно вирішувати подібні питан- ня, тобто, закриття лазні. Тим більше, що Славута розташована в 30-кілометровій зоні спостереження ХАЕС. Закрити лазню впра- ві тільки влада міста, - пояснила представник УВКГ.
     То, може, хоч влада міста, яка отримує до місцевого бюджету кошти від оренди лазні, може якось вплинути на цю ситуацію?
     Оцінюючи результативність громадських слухань, можна констатувати, що повної картини, яка вимальовується у питанні визначення рентабельності функціонування лазні, її учасники, на жаль, не побачили й не почули. Задля чого ж тоді проводилися громадські слухання?! В усякому разі, турботи про нужденних славутчан ніхто на слуханнях не відчув. Та й у необхідність різкого збільшення тарифів ніхто не повірив: через елементарний брак вичерпної, й об’єктивної інформації, й у першу чергу – відсутність ґрунтовних фінансово-економічних розрахунків. Склалося враження, що керівництво УВКГ усіма силами намагається позбутися цьо- го життєво необхідного славутчанам соціального об’єкта, який, за висловом одного з керівників, свого часу було «силоміць нав’я- зано» для УВКГ.
     Вочевидь, для пересічних, відвідувачів лазні залишається остання надія у позитивному для громади вирішенні цього питання: позиція державної санітарно-епідеміологічної служби. Адже повноваження, якими вона наділена, дозволяють вважати пріоритетними ті чи інші заходи, спрямовані на охорону здоров’я населення. Але щось не чути її голосу! Чи, може, вона міською лазнею не користується і не ціка- виться?
     Залишається сподіватися, що виконком міської ради, виносячи питання на своє вже найближче засідання щодо встановлення тарифів на послуги міської лазні, все ж максимально виважено поставиться до його розгляду і прийме рішення на користь громади міста.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 3 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік