Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.11.2012 ВОНА ПЕКЛА ХЛІБ У «ГРОССЛАЗАРЕТІ»

Наше недавнє спілкування з цією добре знайомою славутчанам жінкою спершу було телефонним: як голова будинкового комітету (вул.Козацька, 20), Тетяна Львова звернулась до «ТП» із проханням відзначити робітників, які викопали через дорогу від будинку рів для стікання води, та подякувати через газету Аллі Ластовецькій, головному інженеру Славутського комбінату комунальних підприємств, котра єдина відгукнулась на прохання Тетяни Степанівни й посприяла у цій справі. У розмові Т.С.Львова обмовилась, що з 1984 року очолювала ще й квартальний комітет і лише минулоріч за станом здоров’я віддала «віжки правління» молодшій наступниці. Інвалід Великої Вітчизняної війни першої групи, учасниця бойових дій, шанований на комбінаті «Будфарфор» ветеран праці – хіба ця мужня жінка з неабияким вольовим характером не заслуговує на розповідь про її сповнене звитяги життя?
     ЮНІСТЬ
     Її, Тані Львовій, котра у 1927р. народилась і зростала у Ташках, дівочу юність обпалила війна. Ті буремні роки залишили мітку на все життя. Бо й нині, ніби це було вчора, пам’ятає кожен день, проведений за трьома рядами дроту в сумнозвісному (на всю Європу!) концтаборі на околиці Славути. Як потрапила туди?
     - Молодь із Ташок, як і з інших сіл, гнали до Німеччини. А я була ще неповнолітньою, - Тетяна Степанівна поринула у спогади, – от і зоставили у «Гросслазареті» тістомісом: я, хоч і мала видалася, але висока, ставна. Із того, що пережила в таборі, не так допікала тяжка робота, як несила було споглядати на нещасних полонених, котрі щодня помирали десятками від холоду і голоду. У супроводі охорони голі ме- ртві тіла вивозили й закопували в три шеренги канав, які не встигали засипати. Спілкування на території табору із полоненими було заборонене. Хліб у пекарні випікався двох сортів: нормальний – для німецького офіцерського складу й обслуговуючого персоналу, та абсолютно неїстівний, із відходів, на машинному маслі, - для нещасних військових бра- нців.
     Коли 20 лютого 1944р. Радянська Армія звільнила Славуту, табір розпустили, й полонені втекли хто куди. А Таню взяли у розвідку. Па-м’ятає, як у білих маскхалатах переходили взимку річку: «Я ж місцева, тому водила знайомими шляхами розвідницькі групи». На зворотному шляху німці відкрили вогонь, Тетяні ворожа куля вцілила в ногу. Залишилась відмітина на усе життя – дала інвалідність, заважає нормально пересуватись. Зараз Тетяна Степанівна не виходить з дому, тож світ звузився до розмірів чистенької однокімнатної квартири, господиня якої виглядає соціального працівника, котра доставляє для неї все необхідне. А ще онуків, що навідуються здалеку…
     ЖИТТЯ У ПРАЦІ
     Післявоєнні віхи біографії – то робота на військовому складі, інспектором у райвиконкомі (треба було поновлювати документацію і владу в усіх сільських радах) та райсоцзабезі. Підростала донька Тамара, а жити доводилось на найманих квартирах. І тут пра- цьовита й відповідальна працівниця впала в очі керівництву «Будфарфору»: спо- кусили квартирою і профспілковою роботою. Згодом Тетяна Степанівна заочно закінчила Миргородський керамічний те-хнікум, стала майстром ливарного цеху. На період відпусток підміняла начальників інших цехів. На заслужений відпочинок вийшла старшим інженером-технологом виробничого корпусу.
     Але й на пенсії Т.С.Львовій спокій лише снився: тривалий час на громадських засадах вона вела бухгалтерію створеного в Славуті у 90-ті роки Фонду соціального захисту і реабілітації інвалідів. І паралельно – майже 30-літня діяльність у квартальному та бу- динковому комітетах. Стіл її й донині закладений папками з документами, протоколами зборів, вирізками із газет. Поруч примостився стосик Почесних грамот та інших відзнак. Прикметно, що всіх, з ким колись працювала, Тетяна Степанівна пам’ятає за повними паспортними даними. Вона донині у строю: телефон під рукою. Пропозицій, як покращити життя нашого міста, вистачає…
     Валентина ЗАВАДСЬКА,
     фото авторки.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік