Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
englisCal  :  Спасибо<a href=http://topenglish.md/kids/ru>...</a>  ...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.11.2012 РАЦІОНАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Перш за все, давайте з’ясуємо, що ж таке раціональне харчування? Назва походить від латинського «rationalis» - розумний. Це фізіологічно повноцінне харчування здорових людей, яке є різноманітним і збалансованим за всіма компонентами.
     Раціональне харчування слід розглядати як один з головних складників здорового способу життя, як один із чинників продовження активного періоду життєдіяльності.
     Організм людини підкоряється законам термодинаміки. Відповідно до них сформулюємо перший принцип раціонального харчування: його енергетична цінність повинна відповідати енергетичним витратам організму. На жаль, на практиці цей принцип часто порушується. У зв’язку з надмірним споживанням енергоємних продуктів (хліб, картопля, тваринні жири, цукор та інше) енергетична цінність добових раціонів часто перевищує енергетичні витрати. Із збільшенням віку відбувається накопичення надмірної маси тіла і розвиток ожиріння, що прискорює появу багатьох хронічних дегенеративних захворювань.
     Другий принцип раціонального харчування: відповідність хімічного складу харчових речовин фізіологічним потребам організму. Щодня в певній кількості і співвідношенні до організму повинні надходити близько 70 інгредієнтів, багато з яких не синтезуються в організмі, а тому є життєво необхідними. Оптимальне забезпечен- ня організму цими харчовими речовинами можливе тільки за умови різноманітного харчування. Максимальна різноманітність їжі й визначає третій принцип раціонального харчування.
     Нарешті, дотримання оптимального режиму харчування визначає четвертий принцип раціонального харчування. Під режимом харчування мається на увазі регулярність, кратність і чергування їжі. Режим харчування, як і потреба в харчових речовинах і енергії, варіюються залежно від віку, фізичної активності. Дотримання вказаних основних принципів раціонального харчування робить його повноцінним.
     І якщо ви вважаєте, що, тільки підібравши для себе набір продуктів за кількістю калорій, вмістом жирів, вуглеводів, вітамінів, забезпечили своєму організму повноцінне, раціональне харчування, то ви глибоко помиляєтеся. Компонування продуктів, яке є основним кінцевим принципом, перетворює підібрані продукти на корисну їжу, яка не принесе шкоди організму.
     Для досягнення даної мети необхідно враховувати: якість і енергетичну цінність продуктів, що використовуються; крім того, важливе значення мають умови їх зберігання; спосіб приготування їжі, який повинен забезпечити як смакові, так і поживні властивості страв, а також їх енергетичну цінність; умови, кратність і час їжі; кількість і калораж їжі, що вживається, за добу; зміни режиму харчування в період інтенсивних навантажень.
     Дотримання рекомендацій щодо раціонального харчуван- ня є основним джерелом підвищення стійкості організму до різних шкідливих дій навколишнього середовища і зниження ряду неінфекційних хронічних захворювань. Використовуючи дані рекомендації, на 90% мож- на буде уникнути несприятливої дії їжі, стати здоровішим і покращити фігуру.
     Розглянемо характерні особливості системи здорового (природного) харчування, тобто, що потрібно їсти практично здоровій людині, аби не захворіти на хронічні недуги і почуватися бадьорою та життєрадісною довгі роки активного життя.
     Отже, природне харчування - це:багато клітковини; високий вміст мікроелементів; низька калорійність; низька глікемічність (низький вміст цукрів); низький вміст жирів; низький вміст кухонної солі.
     Їсти потрібно потроху, але часто. Вранці починати їсти слід тільки тоді, коли до цього готовий організм. Ввечері їсти треба мало або не їсти зовсім.
     Лікарі-дієтологи складають різні переліки шкідливих для здоров'я страв і продуктів. Вони відрізняються між собою, але найнебезпечнішими визнані такі продукти, які вбивають людство. Це - картопляні чіпси і картопля фрі по суті, суміш вуглеводів і жиру плюс смакові добавки; солодкі батончики на зразок „Снікерса", „Марса" тощо, що складаються з великої кількості цукру і різних хімічних добавок; солодкі газовані та ароматизовані напої й кола, лимонад, консервовані соки; сосиски, сардельки, варена ковбаса, паштет та інші продукти з так званими прихованими жирами. В їхньому складі є жири (сало, внутрішній жир, свиняча шкірка і т.п.), які займають 40% ваги, але маскуються під м'ясо за допомогою смакових добавок; консервовані м'ясні та овочеві продукти із застосуванням оцту та інших консервантів.
     Які ж поради можна дати людині, котра хоче бути здоровою й уникнути проблем зі здоров'ям у майбутньому? Запам’ятайте «золоті» правила системи природного харчування.
     Людина, як біологічний вид, пристосована до вживання насамперед м'якої рослинної їжі та фруктів. Протягом дня потрібно з'їдати до 1,5 кг овочів і до 1 кг фруктів або, як мінімум, один салат із свіжих овочів і 0,5 кг фруктів. Свіжі овочі кращі за ті, що пройшли кулінарну обробку. Якщо готувати, то краще на пару або запікати. При такому харчуванні немає необхідності рахувати калорії. Якщо дотримуватись цих правил, організм зробить за вас все інше самостійно.
     Обмежте вживання всіх шкідливих вуглеводів (зернові продукти, цукор, крохмаль). З обережністю ставтесь до будь-яких продуктів у пакетах, консервних банках, пляшках і коробках.
     Скоротіть вживання м'яса свійських тварин, особливо жирного і продуктів з нього. В помірній кількості можна вживати тільки грудну частину курятини та індичатини без шкірки.
     Не вживайте багато молочних продуктів або відмовтесь від них, якщо погано їх переносите (здуття живота, проноси). Проявляйте помірність у вживанні жирів. Замініть шкідливі тваринні та рослинні жири на корисні: олію з насіння льону, грецьких горіхів. Уникайте вживання рафінованої олії, маргаринів та продуктів з їх вмістом (майонез, печиво, чіпси, тістечка і т.п.), особливо після їх термічної обробки.
     КОРИСНО ВЖИВАТИ в помірній кількості жирну рибу, бажано морську, яйця курей, які вигодовуються способом вільного вигулу. Дуже важливо регулярно їсти в помірній кіл-кості (3-5 шт. на день) сирі, не солені горіхи. Сир вживайте з обережністю.
     Не вживайте їжу, яка була солена в процесі приготування. Якомога менше соліть готову їжу. Сумісна їжа - це їжа, яка складається: тільки з фруктів; тільки з овочів; з овочів і невеликої кількості корисного білка або крохмалю. Між прийомами їжі різних видів має пройти не менше: після фруктів - 15хв.; після крохмалю - 1год.; після білка - 2-3год.
     Враховуючи вищесказане, хочеться сподіватись, що ви, прочитавши ці поради, незважаючи на високий ритм і складність життя, будете приділяти збереженню свого здоров'я достатньо уваги. Східна мудрість каже: „Людина, яка досягла 30-річного віку і не навчилася зберігати своє здоров'я, не варта його". Багато сучасних лікарів у світі стверджують, що людина в XXI столітті фактично не має вибору: вона або перестане хворіти, або буде лікуватись пос- тійно.
     Перестати хворіти в цьому сенсі означає, що людина буде краще пристосована до навколишнього середовища, більше уваги приділятиме екології та своєму харчуванню. Вона не ризикуватиие здоров'ям, вживаючи шкідливі продукти, відмовиться від алкоголю, тютюнопаління та наркотиків, зуміє органічно поєднати розумову працю, відпочинок і роботу.
     Валентина КІТ, сімейний лікар Славутської поліклініки.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 9 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік