Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://globalcarinsurance.top/
      - easy auto insurance quotes
     
    &nbs  ...

Scottitemy  :  http://globalcarinsurance.top/
      - auto auto insurance
     
     <a  ...

Куплю/продам:       Плиткорез Sturm TC9822U<...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Ремонт квартыр та оыисных прымищень пид ключ та...
     guest test post
     [a href=" http://temresults2018.com/ "]bbcode[/a]
     [a href="http://temresults2018.com/"]html[/a]
     http://temresults2018.com/ simple
...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.11.2012 САМОБУТНЯ ОСОБИСТІСТЬ

У народі кажуть, що людині в житті має пощастити тричі: від кого народитися, у кого навчатися і з ким одружитися. А всього іншого вона досягне сама. Не беруся говорити про щастя у першому і третьому випадках. А от про те, що всі учні, котрих навчала Анна Тарасівна Алєксєєнко і з якими я спілкувалася, інакше й не кажуть, а тільки «Ми дуже щасливі, що нас навчала Анна Тарасівна».
     Пишу як мати, котра, здається, зовсім недавно - 1 вересня 1981 року - повела свого сина Миколу в перший клас Славутської загальноосвітньої школи №4. Жовтіло листя на тополях. У вирій вже збиралися птахи. В цей день так світло, хороше було у школі, такими гарними були всі дітлахи...
     Мені, як і кожній матусі, дуже хотілося, щоб сина навчала вчителька, яка перш за все любить дітей, розуміє їх світ, готова завжди прийти їм на допомогу, бачить у кожному іскру таланту, помічає в характері кожного те позитивне, добре, світле, чисте й високе, що згодом, викристалізовуючись, має стати стержнем самобутньої високоморальної особистості. Саме такою і виявилася Анна Тарасівна Алєксєєнко.
     Освоюватись
      в класі помагала,
     Єднала діток у шкільну сім’ю,
     Над кожною
      голівкою
      схилялась
      І кожну руку
     брала у свою.
     Навчала
     правильно
      писати
      і читати,
     Лишала в серці
     незабутній
      слід,
      І вчила учнів
      старших шанувати,
     Людей любити,
     цінувати землю й рід…
     Під цими словами Ліни Вишневської з Вінничини може підписатися чи не кожен учень усіх випусків (а їх у Анни Тарасівни більше 10). Бувало, зберуться у нас друзі – однокласники Миколи (і тоді, коли він, будучи студентом, приїжджав на вихідний чи після сесії додому, і тепер, коли шкільні роки вже давно позаду) –й згадують, а найбільше саме її, першу вчительку: завжди справедливу, вимогливу, строгу і добру водночас, по-материнськи розуміючу, люблячу і любиму, усміхнену, щиру.
     А народилася Анна Тарасівна 16 листопада 1927 року в селі Роженьовка Тогучинського району Новосибірської області. «Дванадцять дітей у сім’ї підростало: 9 хлопців і троє дівчат. Смерть передчасно п’ятьох забрала, залишилося семеро підростать», - напише згодом у своїх поетичних спогадах вона. А далі - про те, як важко було усім боротися за життя (з дозволу Анни Тарасівни я читала її спогади, плакала і дивувалася її мужності та оптимізму, захоплювалась її безмежною любов’ю до людей і до всього живого, її вірою в добро і справедливість. А ще я відкрила у цій людині не тільки Вчителя, а й поета-філософа.
     Замисліться, читачу, над долею цієї жінки! Коли Ані минуло 4 роки, помер батько. У 12 не стало матері. А дітки росли… «З дитинства не знаючи слова «безділля», на поле ходили, пололи город, і лущили льон, і згрібали всі сіно, і жали, й в’язали й мололи зерно». У школі тоді на газетах писали, чорнило із дому в школу несли, учили уроки при свічці, при гасовій лампі, боялись погану оцінку додому нести…»
     1946 рік – початок трудової діяльності молодої вчительки. Після закінчення Новосибірського педучилища вона була призначена вчителем 1-4 класів у село Ояш Ояшинського району Новосибірської області. В 1953 році, у зв’язку з переїздом до сестри в Славуту, була прийнята на роботу в Славутську зош №2 старшою піонервожатою. А потім два роки працювала в початковій школі №7 (біля заводу «Будфарфор»). Коли у 1956 році відкрилася ЗОШ №4, четверо вчителів, у тому числі й Анну Тарасівну, запросив на роботу її директор Борис Маркович Кац. Так з того часу й залишилася у четвертій А.Т.Алєксєєнко, віддавши їй 30 років свого життя і праці. А коли вийшла на пенсію і поїхала до сина на БАМ в Амурську область (він там служив), ще довелося попрацювати вчителем у селищі Зейськ. За свою самовіддану добросовісну працю має медалі «За доблестный труд», «Ветеран труда», більше десятка Почесних грамот, декілька відзнак Міністерства освіти.
     Але найбільшою нагородою для вчительки є щира вдячність і шана її учнів та їхніх батьків, їхня вірність ідеалам добра і справедливості, яких вона навчала.
     Днями Анна Тарасівна з нагоди свого 85-річчя приймала щирі вітання від найрідніших людей: сина Володі, офіцера в запасі, та його сім’ї, що проживають нині у Москві, від усіх Кузьміних та сестрички-фронтовички Тані, яка 44 роки віддала медицині, пройшовши фронтовими дорогами України, Польщі, Німеччини, від друзів, сусідів і, звичайно ж, колег із четвертої. З роси і води Вам, незабутня наша Анно Тарасівно! Божих Вам благословінь!
     Марія КАРАВАН.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6938
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 9 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік