Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - insure one auto insurance locations
     
   &nb  ...

Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - auto insurance companies in indianapolis
     
  &nbs  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.11.2012 «ЛЮБЛЮ ЛЮДЕЙ, ЛЮБЛЮ Я БОГА…»

Ми познайомилися з Валентиною Костянтинівною при підготовці цієї публікації. Спілкувалися довго, майже весь день, знайшовши у поглядах багато спільного. Вразили висока патріотичність цієї жінки, її небайдужість до всього того, що відбувається в Україні. Віриш їй, якщо каже: «Плачу, коли бачу всякі неподобства!» Життя її заповнене вщерть – є подруги, котрі потребують підтримки, а ще - добрі справи, які робить за покликом серця.
     Друге дихання їй дав і на сцені нові таланти розкрив «Оберіг». Хоча артисткою Валечка Сидоренко (це у заміжжі стала Березінською) відчула себе мало не у дворічному віці, стоячи на табуретці й лепечучи свій перший віршик. Дитинство та юність її пройшли на Херсонщині й припали на тяжкі воєнні та післявоєнні роки: там гартувався характер, здатність долати, здавалося б, нездоланні труднощі, самостверджуватись за будь-яких обставин.
     Валентина Костянтинівна за освітою та останнім місцем роботи у Славутській поліклініці – медик, а саме зубний лікар. Лікувала зуби маленьким пацієнтам, що було ох як непросто. Власне, білий халат не скидала впродовж життя. Пішла маминою стежиною, котра була медичною сестрою. Батька не пам’ятає: помер, коли Валентина була ще дитям. Дитинство на випаленій війною каховській землі видалось надзвичайно тяжким – як найбільші смаколики запам’ятались калачики і дереза. Із-за маминої роботи на одному місці не затримувались. Мінялись села, школи, але скрізь юнка вирізнялась активністю в художній самодіяльності і – «Мій світогляд сформували книги». Не зважала на слабкий з дитинства зір і читала, читала…
     З чоловіком-військовослужбовцем трохи побачила Валентина Березінська світу: потрапили аж на Далекий Схід («Донька Таня на Амурі народилась», - поринула в спогади), навіть захопили подій на Даманському. П’ять років чоловікового навчання у військовій академії подарували Валентині Костянтинівні ленінградську казку: саме перебування у місті-музеї, походи в театри і численні екскурсії збагатили духовно, заклали моральний підмурівок на подальше життя. Яке, проте, підготувало тяжкі випробування й непередбачувані сюрпризи…
     До Славути Березінські прибули в 1975 році. Чужина, повна відсутність житла і роботи… Невдовзі нашій героїні усі життєві рифи довелося долати самотужки, несучи повну відповідальність за маму (та з часом теж осіла в нашому місті) і доньку. Сьорбали бідоньку, безгрошів’я і кпини, та ще й великою ложкою… «Зараз чую від декого, що маю тяжкий характер, - Валентина Костянтинівна була щирою, як на сповіді. – Просто життя навчило нікому не класти пальця в рот: знала, що відкусять».
     Скажемо лишень, що тільки у 44-літньому віці наша співрозмовниця стала щасливою господинею (вперше у житті!) двокімнатної благоустроєної квартири. Зробила з неї затишне гніздечко, де кожний куточок викоханий майстровитими і невтомними руками Валентини Костянтинівни. «Це вже 7 років, як я влаштувала собі заслужений відпочинок, - всміхається приязно. – Й відразу стала шукати справу для душі. Власне, шитво і в’язання завжди були зі мною, а от до вишивання підійшла ґрунтовно, коли стало легше придбати нитки, схеми. Почала із любов’ю вибирати сюжети. Не кидала голку вечорами навіть тоді, коли відключали світло (пам’ятаєте, був такий період): запалювала свічку і… картину «Вид на Таврійський палац» вишивала три роки».
     Відразу ж пішла В.Березінська у хор ветеранів, бо співає теж змалечку. Перед тим уже набула немалого досвіду в хорі медичних працівників, яким на той час керувала нині високошанована Ніна Федорчук. Куди лишень не виїжджали із виступами – побували навіть в Білорусі… У ветеранському хорі Валентина Костянтинівна поступово почала складати віршовані поздоровлення хористам. З часом стали народжуватися нехитромудрі поезії (рядок однієї з них й став назвою цієї публікації. – Авт.). На якомусь із виступів їй запропонували підібрати і прочитати гарний вірш, щоб підійшов під військову тематику. Й жінка серцем продекламувала улюблене з юності «Письмо» Олександра Твардовського.
     «Браво!!!» - почулося із залу. Так Лариса Чорнокрилюк, котра була на тому концерті, надихнула Валентину Костянтинівну на вступ у громадську організацію «Діти війни» й на особливу нішу в «Оберезі», де на кожному концертному зібранні вона тепер дарує залові кращі зразки високої поезії. В.Березінська настільки органічно увійшла в «Оберіг», що невдовзі ще й стала співати у вокальній групі, й нині жоден виступ «оберегівців» не можна уявити без її участі. Слова безмежної шани вона адресує Ларисі Євгеніївні – засновниці клубу, людині незламної волі, великого розуму і творчого складу душі.
     ...В подумках вона завжди із найріднішими людьми: донькою Тетяною, котра знайшла своє сімейне щастя в Москві, та онукою Лізою – та торує прабабусин і бабусин шлях, адже навчається аж у Празі в медичній академії. А ось ще одна грань нашої героїні, яка відкрилась нам. «Вже який рік ходжу в церкву на службу, до сповіді. Це стало внутрішньою потребою, хоча наближалась до Господа через сходинки, дуже поступово», - зізнається. То до чого ж прихильна ця жінка? Ось ії слова:
     «Люблю людей, люблю я Бога,
     Люблю все те,
      що йде від Нього.
     Люблю я пташку і листок,
     На голові твоїй вінок
     З духмяних трав і квіточок…
     Люблю співати, танцювати,
     А ще в'язати й вишивати.
     Люблю я сонечка тепло,
     Люблю робити всім добро».
     Валентина ЗАВАДСЬКА.
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 3 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік