Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 16.11.2012 ЗАДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНОЗЕМІВ

Еколого-економічне обґрунтування сівозмін - шлях до збереження багатих українських чорноземів.
     Площа сільськогосподарських угідь України становить 41569,4 тисячі гектарів, з них 32478,4 (78%) – рілля, 2409,8 (5,7%) – сіножаті; 5489,7 (13,1%) – пасовища; 897,7 (2,1%) – багаторічні насадження; 320,8 тисячі гектарів (0,7%) – перелоги. Загалом земельний фонд України складає 60,4 мільйона гектарів.
     Фактична розораність території України становить 53,8%, чого немає в жодній країні світу. Для порівняння: у США цей показник всього 27%, у Франції – 42%, у Німеччині – 33%. В середньому на одного жителя України припадає 0,71 гектара ріллі.
     З одного боку, вдосконалення технологій і наростання виробництва сприяють повнішому задоволенню потреб людей, збільшенню виробництва продуктів харчування. З іншого – безсистемне та безгосподарне використання землі призводить до зниження родючості ґрунтів через їх переущільнення, втрату грудкувато-зернистої структури, водопроникності та аераційної здатності з усіма екологічними наслідками. В наслідок екстенсивного розвитку сільського господарства, відбувається інтенсивний розвиток ерозійних процесів, ущільнення орного шару ґрунту, зниження його родючості. Сучасний стан ґрунтового покриву досяг критичного рівня і перебуває на межі виснаження. Це зумовлено тривалим екстенсивним використанням земельних угідь, а особливо ріллі. Посилюються процеси в деградації ґрунтового покриву й зумовлені техногенним забрудненням.
     На якісному стані земельних ресурсів позначаються також інші негативні фактори (засоленість, перезволоженість, солонцюватість, тощо). Зокрема, середньо- і сильносолонцюваті ґрунти займають площу 0,5 мільйона гектарів, а засолені – 1,7 мільйона гектарів сільськогосподарських угідь. Крім того, 1,9 мільйона гектарів сільськогосподарських угідь становлять перезволожені землі, а 4,4 – землі з підвищеною кислотністю.
     Вищезазначені негативні наслідки неефективного використання основного багатства країни – землі свідчать про необхідність вирішення еколого-економічних проблем у землекористуванні.
     Одним із механізмів вирішення цієї проблеми є землеустрій – сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.
     Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодав- чих актів України щодо збереження родючості ґрунтів». Цим Законом передбачено, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва повинні використовуватися відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечать еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і проведення заходів з охорони земель.
     Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 300 до 500 цих неоподаткованих мінімумів доходів.
     На період до 1 січня 2015 року вимоги щодо використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно з розробленими та затвердженими в установленому порядку проектами землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, поширюються лише на тих землевласників та землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 100 гектарів.
     Нині близько 20 тисяч землевласників та землекористувачів використовують сільськогосподарські угіддя України для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальна площа яких перевищує 100 гектарів. Із них лише 253 землевласники (землекористувачі) мають вказані вище проекти землеустрою, та ще понад 1000 землевласників (землекористувачів) замовили виготовлення таких проектів.
     Еколого-економічному обґрунтуванню сівозміни має передувати комплекс організаційно-виробничих заходів щодо впорядкування угідь. У результаті сільськогосподарський товаровиробник має одержати проект, який забезпечить раціональне і ефективне використання усіх земель, створить сприятливі умови для підвищення продуктивності праці, мінімізації капіталовкладень, врегулює питання призупинення ерозійних процесів, визначить площі земель, використання яких є економічно неефективним та екологічно небезпечним.
     Крім того, при складанні сівозмін необхідно враховувати нормативи оптимального співвідношення культур у сівозмінах у різних природно-сільсь- когосподарських регіонах.
     Треба зауважити, що розробники проектів землеустрою несуть, відповідно до чинного законодавства, відповідальність за достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених проектами землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Авторський нагляд за виконанням цих проектів здійснюється виконавцем і передбачає перевірку повноти та якості виконання заходів, окремих рішень, передбачених документацією, а також вимог нормативно-правових актів.
     Павло ЧУБОК,
     в.о. начальника управління Держкомзему
     в Славутському районі.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 9 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 5 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік