Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 16.11.2012 ПАХНЕ РІДНЕ

А розповісти про своє село Улашанівку напередодні свята працівників сільського господарства мене спонукало те, що я, корінна жителька села, багато чого бачила і знаю про наше життя.
     В 1953 році наш колгосп очолив Василь Іванович Нікітчук, якого відрядили партійні органи сюди, у найбільше і відстале господарство. Як згадують старші односельчани, прийшов до нас кремезний хлопець із «речовим мішком» за плечима, в солдатській шинелі, щоб очолити господарство. Хтось повірив у нього, а були й скептики. І почалися невеселі будні. Техніки немає, ферми розвалені, худоба голодна... Семеро молодих дівчат після закінчення 7 класів пішли на прохання голови на ферму. Це - Т.Саєнко, Т.Гаврилюк, Н.Беренда, О.Пономаренко, К.Кухарчук, Л.Сорока, Л.Говоркова. Все на фермі робилося вручну. Корівники світились наскрізь. Але ентузіазм перемагав. Поволі, під умілим керівництвом голови, наше господарство стало на ноги. На основних ділянках були вдало підібрані кадри. Агрономом в той час став працювати тут Михайло Федорович Гуд, якому знань, енергії не потрібно було додавати. Почали обробляти поля за технологією, і врожай зернових піднявсь з 14 до 50 центнерів на кожному гектарі.
      Ферма перейшла на відгодівлю свиней, а очолював її Василь Михайлович Супрунець. Зоотехніком пропрацювала все життя в колгоспі Марія Йосипівна Самойлюк. Будівельною бригадою керував Василь Гаврилович Пінчук. Активно велось будівництво ферм, гаражів, будинку культури, школи, дитсадка. А тракторна бригада почала поповнюватись новою технікою. Очолив її в ті часи Михайло Іванович Келюх.
     Електрообладнанням усіх об’єктів, що зводились, займався енергетик Сергій Якович Говорков. Не менш важливу ділянку роботи доручили Костянтину Олександровичу Гарбаруку – рільничу бригаду.
     Хочеться низько вклонитися нашим людям-трудівникам, які трудились від зорі до зорі, завдяки яким колгосп наш став мільйонером, а село все красивішало й красивішало. Люди почали масово будуватись, адже зарплата в колгоспі ім.Чапаєва платилась достойна і вчасно. Хай вибачать мене ті, кого я не згадала, але всім, хто працював у ті роки в селі, була робота, і кращим - шана.
     Багато можна розповідати про історію нашого села, його людей. Адже творили цю історію люди, які самовіддано трудились з дня в день. Кращі з кращих були нагороджені державними нагородами. Але от під час славнозвісної «перебудови» прийшли нові господарі, й колгосп став занепадати. Худобу розпродали, землі залишились неорані, незасіяні. Так тривало довгий час. Як тут не сказати добрі слова на адресу голови господарства Андрія Олександровича Данилюка. Саме з його доброї руки не «розграбували» до нитки наш колгосп: він завів худобу, почав орати поля.
     І ось у 2006 році сільськогосподарське підприємство Улашанівки очолив молодий, енергійний керівник - Андрій Ростиславович Теслюк. Про цю людину мені хочеться сказати багато добрих слів. Селяни довірили йому свої паї. І почалось відродження! Так – це дійсно сталось відроджен- ня. Заповзятливий спеціаліст, якому енергії, розуму не позичати, мало-помалу почав відроджувати господарство. Всі поля зорані, засіяні. На паї видає збіжжя. Техніка нова з’явилась в господарстві.
     Особливо хочеться сказати про те, як покращив керівник територію біля контори, відродив із небуття колишню їдальню колгоспу, - сьогодні ця будівля стала окрасою села. Хто б не звернувся до Андрія Ростиславовича, він завжди ввічливий, тактовний і прагне кожному допомогти. У всьому йому надійним помічником стала його дружина Олена, а домашні помічниці його - дві донечки. Я радію, що наше село має такого господаря і направду відроджується. Тож вітаю зі святом усіх його трударів – нехай завжди «і хлібом, і цвітом, і прадідом-дідом» пахне їм рідне село! Миру і добра всім вам!
     Тамара ГОВОРКОВА, голова ветеранської організації.
     


  коментарі: 2

Читач : Гену свого ще якось тра було похвалити  (написано 16.11.2012 в 10:29 з адреси:  96-49-132-95.pool.ukrtel.net)
вік читачу : обовязково.ще до сіх пір люди плачуть від діяльності його кооператива.а що стосуется героів со.праці то старше покоління знае як іх робили.  (написано 24.11.2012 в 09:28 з адреси:  94-153-30-107-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 1 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 6 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік